sona1980
18.10.10,02:04
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať ak som odviedla zrážkovú daň na účet preddavkovej dane a poslala som žiadosť o preúčtovanie, ako postupovať vo štvrťročnom prehľade?
Uviesť dátum úhrady zrážkovej dane dátum úhrady nesprávne poukázanej platby na preddavkový účet, keďže v dátume sa nič nemenilo?
mzdarka renca
18.10.10,00:16
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať ak som odviedla zrážkovú daň na účet preddavkovej dane a poslala som žiadosť o preúčtovanie, ako postupovať vo štvrťročnom prehľade?
Uviesť dátum úhrady zrážkovej dane dátum úhrady nesprávne poukázanej platby na preddavkový účet, keďže v dátume sa nič nemenilo?

účet na zrážkovú aj preddavkovú daň je rovnaký, rozdiel je len v uvedení KS.

V prehľade dátum vyplníš tak, ako keby si daň zrážkou uhradila správne.
Kika69
02.11.10,19:45
účet na zrážkovú aj preddavkovú daň je rovnaký, rozdiel je len v uvedení KS.


Ja práve hľadám na drsr.sk číslo účtu, kam uhradiť zrážkovú daň a teraz veru neviem - na zrážkovú daň je úplne iné číslo účtu ako ako na preddavkovú daň, pritom na stránke DU je upozornenie, pre platiteľov zrážkovej dane že,

"aby zrážkovú daň uhradili na účet príslušného správcu dane s názvom Daň z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti, konštantný symbol 1744"

Neviete poradiť na aký účet odviesť zrážkovú daň, na účet zrážkovej dane alebo na účet Dane z príjmov FO zo záv. činnosti??? Ďakujem.
Paula
02.11.10,19:58
Ak sa Ťa týka daň vybraná zrážkou podľa §43 ods.3 písm. j, potom použiješ účet, na ktorý uvádzaš upozornenie.
Kika69
02.11.10,20:58
Ak sa Ťa týka daň vybraná zrážkou podľa §43 ods.3 písm. j, potom použiješ účet, na ktorý uvádzaš upozornenie.

Ďakujem za pomoc, už v tom mám jasno.;)