tempra
18.11.05,14:19
Založil som si s.r.o v ktorej som sám konateľ aj spoločník. Chcem sa spýtať na nasledovné otázky :

1. Či mám so spoločnosťou uzatvoriť písomne nejakú zmluvu alebo dohodu
2. Vykonávame väčšinou autodopravu, kde vodiča nám fakturuje iná firma. Či táto dohoda musí byť v písomnej dohode ak áno v akej.
3. Pri jazdách máme väčšiu spotrebu PHM ako je uvedené v technickom preukaze. Ako to máme zučtovať.
4. Ako konateľ či môžem využívať firemné autá
ajobs
18.11.05,13:49
Založil som si s.r.o v ktorej som sám konateľ aj spoločník. Chcem sa spýtať na nasledovné otázky :

1. Či mám so spoločnosťou uzatvoriť písomne nejakú zmluvu alebo dohodu
2. Vykonávame väčšinou autodopravu, kde vodiča nám fakturuje iná firma. Či táto dohoda musí byť v písomnej dohode ak áno v akej.
3. Pri jazdách máme väčšiu spotrebu PHM ako je uvedené v technickom preukaze. Ako to máme zučtovať.
4. Ako konateľ či môžem využívať firemné autá

1. Áno, buď iba konateľskú (obchodnú) zmluvu, alebo aj pracovnú zmluvu (ale nie na výkon funkcie konateľa)
2. Tomu nerozumiem " vodiča nám fakturuje iná firma " ? Znamená to, že váš vodič je zamestnanec inej firmy, a táto vám fakturuje jeho služby ? Prečo ?
3. Do daňových nákladov je možné uznať iba spotrebu z TP. Ak je nadspotreba trvalého charakteru, je potrebné dať vozidlo prelitrovať v certifikovanej skúšobni, v Košiciach jednu poznám
4. Áno, samozrejme. A to aj firemné vozidlo/lá, aj súkromné vozidlo/lá.
STRELEC
18.11.05,13:55
Mám pocit, že Tvoja otázka (-y) patrí do viacerých tém a že všetky boli podrobne rozobraté. Skús podľa jednotlivých okruhov zvoliť kľúčové slová a nájsť si odpovede vo vyhľadávaní. Sú v archíve. Navyše zrejme narazíš aj na ďalšie potrebné informácie o ktorých si zatiaľ nevedel.
Vravím to z vlastnej skúsenosti. Ostatne, než som sa zaevidoval, hľadal som. Teraz, keď niečo treba, tiež:)
lenkak
18.11.05,16:29
1. Tak ako píše Ajobs
2. Zmluvne zachytené dohodou (napr. o poskytovaní služby, presný názov môžem zistiť).
4. áno.
Milan Benka
18.11.05,16:47
Vyjadrím sa iba k 2. - dá sa to riešiť dohodou o dočasnom pridelení zamestnanca.