Alfonz1
18.10.10,08:56
dobrý deň,

Úrad nad zdravotnou starostlivosťou mi poslal platobný výmer úrokov z omeškania z dlžnej sumy poistného z obdoba rokov 1995, 1998, 1999, 2002 a 2004, spolu 1187 €! viem, že pôvodná dlžoba bola v tých časoch nejakých 7 000 Sk. To, čo žiadajú samozrejme z finančných dôvodov nemôžem vyplatiť, ešte pár dní mám na to, aby som podal odvolanie v tejto veci. Preto prosím o radu zasvätených, či majú právo toto vymáhať, nerád by som bol, aby nabiehali ďalšie úroky. Ešte sa chcem spýtať, či to už nie je premlčané a čo im mám napísať a ako na to zareagovať. Ďakujem za rady
korela
19.10.10,01:13
To ti poslali iba platobný výmer na úroky z omeškania? Dlžnú sumu máš vyplatenú s posunom? Alebo máš platiť aj dlžnú sumu? Na odvolanie máš 5 dní?
Je možné to riešiť u nich aj osobne. Ak sa im neozveš v termíne, ihneď podávajú na súd a pribudnú ti poplatky za exekúciu.
deha
19.10.10,02:52
A nie je v prípanie niektorých rokov v tomto prípade doba premlčaná?
pepsikova
19.10.10,04:25
...v zdravotnej poisťovni nikdy nič nie je premlčané...zavolaj a pýtaj si splátkový kalendár, lebo ti dajú exekúciu na plat, alebo inú...a to sú zbytočne vyhodené peniaze..
veronikasad
19.10.10,05:43
Ak preddavky na zdr. poistenie boli uhradené neskoro a platový výmer je na úrok z omeškania - nie nesplnenie oznamovacej povinnosti, skús napísať žiadosť o odpustenie časti alebo celého úroku z omeškania.
V žiadosti treba uviesť súčasnú finančnú situáciu poistenca a dôvod, prečo neboli preddavky uhradené včas.

Ak by išlo o sankciu za nesplnenie oznamovacej povinnosti, tá sa v ZP nepremlčuje ...
Alfonz1
19.10.10,06:13
jasné pýtajú aj dlžnú sumu cca 400 € aj tie úroky z omeškania cca 1200 €, na odvolanie je 15 dní, chcem to urobiť tak, že dlžnú sumu chcem vyplatiť (navrhnúť im) cez splátkový kalendár a požiadať o odpustenie poplatkov z omeškania a to podložím daňovým priznaním za rok 2009, kde je hneď jasné, že na to nemám, dúfam, že to pochopia a nebudú robiť drahoty