evičkatotova
18.10.10,11:27
ahojte, možem do vyúčtov. prac.cesty zamestnanca zahrnúť bločik z pokuty za priestupok (nie je špecifikované-asi zlé parkovanie) ktorá sa stala na pracovnej ceste? Bolo to v Českých korunách.

alebo normálne do nákladov s.r.o.- na 5xx účet?
evičkatotova
18.10.10,09:29
ahojte, možem do vyúčtov. prac.cesty zamestnanca zahrnúť bločik z pokuty za priestupok (nie je špecifikované-asi zlé parkovanie) ktorá sa stala na pracovnej ceste? Bolo to v Českých korunách.

alebo normálne do nákladov s.r.o.- na 5xx účet?
...doplním, že tá pokuta bola platená z firemného účtu. Lebo ten zamestnanec pracuje vo svojej s.r.o.
Chobot
18.10.10,10:17
ahojte, možem do vyúčtov. prac.cesty zamestnanca zahrnúť bločik z pokuty za priestupok (nie je špecifikované-asi zlé parkovanie) ktorá sa stala na pracovnej ceste? Bolo to v Českých korunách.

alebo normálne do nákladov s.r.o.- na 5xx účet?

Môžeš... bude to ale nedaňový náklad.
evičkatotova
19.10.10,13:03
Môžeš... bude to ale nedaňový náklad.

a ako to mám zahrnúť do cesťáku? ak celková náhrada bude účtovaná na účet 512 (cestovné) ?
Chobot
19.10.10,13:10
a ako to mám zahrnúť do cesťáku? ak celková náhrada bude účtovaná na účet 512 (cestovné) ?

Celkovú náhradu musíš rozúčtovať na 512 a ten druhý neviem (nejaké nedaňové)
durisovad
19.10.10,13:24
Ja mam v analytike na take to pripady vytvoreny ucet s 9, napr. 512.9
evičkatotova
20.10.10,07:50
Ja mam v analytike na take to pripady vytvoreny ucet s 9, napr. 512.9

neni jednoduchšie tú pokutu nezahrnúť do účtovníctva vôbec?
Tweety
20.10.10,07:51
ahojte, možem do vyúčtov. prac.cesty zamestnanca zahrnúť bločik z pokuty za priestupok (nie je špecifikované-asi zlé parkovanie) ktorá sa stala na pracovnej ceste? Bolo to v Českých korunách.

alebo normálne do nákladov s.r.o.- na 5xx účet?
Tento výdavok nemá čo hľadať v účtovníctve, je to jeho pokuta, nie pokuta účtovnej jednotky.
durisovad
20.10.10,08:46
Je sice pravda, ze to nie je pokuta uctovnej jednotky, ale niektori majitelia firiem nechcu platit z vlastneho vrecka, zvlast ak dostali pokutu na sluzovbnej ceste. Ak sa zauctuje do nedanovych nakladov, neovplyvni danovy zaklad ani vysku dane a stat nepride o nic. Akurat sa znizi uctovny hospodarsky vysledok.