newyorcanka
18.10.10,10:30
Dobry den!
Potrebovala by som poradit..kupila som byt,pri navsteve domovnicky
mi oznamila,ze SVB rozhodlo,ze je ZAKAZANE fajcit na balkone.
Moze to naozaj byt pravda?Som z toho zufala,v novom byte sa citim
ako vo vazeni:(
dakujem za akukolvek radu
marjankaj
18.10.10,08:31
Dobry den!
Potrebovala by som poradit..kupila som byt,pri navsteve domovnicky
mi oznamila,ze SVB rozhodlo,ze je ZAKAZANE fajcit na balkone.
Moze to naozaj byt pravda?Som z toho zufala,v novom byte sa citim
ako vo vazeni:(
dakujem za akukolvek radu

Aké sú za to sankcie?:confused:
newyorcanka
18.10.10,08:34
to som sa nespytala,bola som z tej infirmacie v takom soku:(
veronikasad
18.10.10,08:41
Som nefajčiar, tak teraz možno naštvem fajčiarov. Prečo by som si nemohla na svojom balkone vychutnať kávičku bez smradu z cigariet od susedov ?
hanelie
18.10.10,08:42
Dobry den!
Potrebovala by som poradit..kupila som byt,pri navsteve domovnicky
mi oznamila,ze SVB rozhodlo,ze je ZAKAZANE fajcit na balkone.
Moze to naozaj byt pravda?Som z toho zufala,v novom byte sa citim
ako vo vazeni:(
dakujem za akukolvek radu
haluz :)
magno
18.10.10,08:43
to som sa nespytala,bola som z tej infirmacie v takom soku:(

:eek::eek::eek: neviem si celkom dobre predstavit,ze si kupim byt a niekto mi ide hovorit kde mozem fajcit......predpokladam,ze je to kvoli spakom pod oknami,ale aj tak mi to pride pritiahnute za vlasy :D asi by som obehla susedov a snazila sa zistit kde fajcia oni ;) Daj vediet ako si to poriesila,som vazne zvedava :)
marjankaj
18.10.10,08:46
to som sa nespytala,bola som z tej infirmacie v takom soku:(

Tak fajči v okne. Alebo ani to sa nesmie?
magno
18.10.10,08:46
Som nefajčiar, tak teraz možno naštvem fajčiarov. Prečo by som si nemohla na svojom balkone vychutnať kávičku bez smradu z cigariet od susedov ?

:) Jasne,ale je tu aj druha stranke veci-preco by si nemohol fajciar vychutnat kavu aj s cigaretou.......... ten dym sa vonku rozplynie...ine by to bolo v uzavretych priestoroch - tam by to vadilo aj mne a to fajcim ;)
veronikasad
18.10.10,08:49
:) Jasne,ale je tu aj druha stranke veci-preco by si nemohol fajciar vychutnat kavu aj s cigaretou.......... ten dym sa vonku rozplynie...ine by to bolo v uzavretych priestoroch - tam by to vadilo aj mne a to fajcim ;)
mám suseda fajčiara, rozplýva sa pekne na mojom balkone, spolu s popolom - ak fúka vietor ...

Prečo si fajčiari "nesmradia" doma vo vlastnom byte ?
dana9
18.10.10,08:50
Je to hlupost, balkon je tvoje vlastnictvo/drzba a mozes si tam robit co ches pokial to nenarusuje susedske vztahy, nad mieru obvyklu pomerom
t.j. pokial na obvyklu mieru neobtazujes susedov hlukom, dymom, pachom ... co v pripade fajcenia cigariet urcite nie je splnene
anto
18.10.10,08:56
odstreliť všetkých fajčiarov, iba robia neporiadok a smrdia!!!!!
magno
18.10.10,08:58
mám suseda fajčiara, rozplýva sa pekne na mojom balkone, spolu s popolom - ak fúka vietor ...

Prečo si fajčiari "nesmradia" doma vo vlastnom byte ?

....hm,tak popol na pradle by ma asi tiez vedel vytocit,je to trochu aj o ohladuplnosti ,ja nastastie byvam v dome a chodim von,lebo predstava napachnuteho domu ma teda vobec nalaka.....
evuš
18.10.10,09:00
odstreliť všetkých fajčiarov, iba robia neporiadok a smrdia!!!!!

:mee::mee::mee: no to by bolo riešenie ????!!!!.... potom odstreliť homosexuálov, lesbičky, invalidov, deti, starých....
Prepáč anto, ale Tvoj názor je totálne chorý !!! A to som nefajčiarka, ale v živote by som nenapísala niečo také .... :mee::mee::mee:
marjankaj
18.10.10,09:02
odstreliť všetkých fajčiarov, iba robia neporiadok a smrdia!!!!!

Tak to by nás asi veľa nezostalo na tom svete.:confused: Asi by tu potom bolo prázdno.:mee:
marjankaj
18.10.10,09:03
:mee::mee::mee: no to by bolo riešenie ????!!!!.... potom odstreliť homosexuálov, lesbičky, invalidov, deti, starých....
Prepáč anto, ale Tvoj názor je totálne chorý !!! A to som nefajčiarka, ale v živote by som nenapísala niečo také .... :mee::mee::mee:

A to by tu už nezostal nakoniec nikto.:mee:
gypsynka
18.10.10,09:06
Žiadne SVB ti nemôže zakázať fajčiť na vlastnom balkóne a nemôžu ťa ani sankcionovať. Kde už inde si fajčiar môže zafajčiť, keď nie na vlastnom priestore? Iné je už to, čo sa týka ohľaduplnosti. Jasné, že keď fajčím na balkóne, nebudem klepať popol rovno na suseda podomnou (aj keď som na prvom poschodí). Mám popolník a keď dofajčím vysypem ho, aby vietor nerozfúkal ani popol. A snažím sa nefajčiť ani vtedy, keď počujem, že je sused nefajčiar na vedľajšom balkóne.
evuš
18.10.10,09:10
nefajčím, ale súhlasím s gypsynka, že je to zase len a len o ohľaduplnosti...
newyorcanka
18.10.10,09:16
dakujem za vsetky rady,naozaj neviem,co si mam o
tomto zakaze mysliet a hadat sa so starsou pani
domovnickou naozaj nemienim
zltalienka
18.10.10,09:23
:) Jasne,ale je tu aj druha stranke veci-preco by si nemohol fajciar vychutnat kavu aj s cigaretou.......... ten dym sa vonku rozplynie...ine by to bolo v uzavretych priestoroch - tam by to vadilo aj mne a to fajcim ;)

Priamo pod naším bytom býva fajčiar, ktorý chodieva fajčiť na balkón. Ten dym, ktorý vypúšťa stúpa hore, zadymí celý naš balkón, aj šaty, ak máme práve poprané a povešané prádlo. A tiež izbu, ak práve vetráme. Najhoršie to bolo v lete, kedy sme mali otvorené balkónové dvere skoro vždy.

SVB sa nečudujem, ak je vo vchode prevaha nefajčiarov, ale na druhej strane veci je otázka či majú také právomoci, a tiež ako už tu bolo napísané, "zákaz fajčiť na balkóne" všetko neporieši, fajčiar môže spokojne ďalej fajčiť na okne.
evuš
18.10.10,09:25
dakujem za vsetky rady,naozaj neviem,co si mam o
tomto zakaze mysliet a hadat sa so starsou pani
domovnickou naozaj nemienim

Skús sa s ňou porozprávať, prípadne na schôdzi aj s ostatnými. Pokiaľ však budeš ohľaduplná, nebudeš hádzať špaky naokolo a nebudeš sypať popol na prádlo druhých, mohlo by to byť susedom jedno, nakoľko z balkóna dym je zaraz preč...
magno
18.10.10,09:32
dakujem za vsetky rady,naozaj neviem,co si mam o
tomto zakaze mysliet a hadat sa so starsou pani
domovnickou naozaj nemienim

...no hadat sa rozhodne nema vyznam,skor najst rozumny kompromis.Clovek chape aj dovody nefajciarov aj fajciarov,ale myslim ze sme ludia natolko inteligentny,ze sa da vzdy nejako dohodnut .....a nie prave strielanim fajciarov :)
veronikasad
18.10.10,09:35
...no hadat sa rozhodne nema vyznam,skor najst rozumny kompromis.Clovek chape aj dovody nefajciarov aj fajciarov,ale myslim ze sme ludia natolko inteligentny,ze sa da vzdy nejako dohodnut .....a nie prave strielanim fajciarov :)
to "strielanie" určite bolo myslené obrazne, preto som dala svoj súhlas. A s fajčiarom sa nefajčiar zvyčajne (ak nechce vyvolávať konflikty) dohodne tak, že tú svoju kávu dopije v kuchyni ...
tomasenkoslav
18.10.10,09:45
Som nefajčiar, tak teraz možno naštvem fajčiarov. Prečo by som si nemohla na svojom balkone vychutnať kávičku bez smradu z cigariet od susedov ?
ABSOLUTNY SUHLAS.

nevidim dovod na naštvatie fajčiarov. ked si chcu doj**bavac svoje zdravie, nech tak prosim robia na miestach na to určených. Bezohladne ale o to usilovnejšie "pracuju" na svojej rakovine pluc snad v domnení, že je rakovina snom a tužbou aj nas nefajčiarov.
AlaNR
18.10.10,09:48
Ja len neviem, dokedy budeme my nefajčiari ustupovať fajčiarom. Aj zákony sú platné, aj tak sú nám houby platné.
Len za to, že si niekto potrebuje x-krát za deň vypaľovať zobák, my máme trpieť? A to kde sme?
misoft
18.10.10,09:56
Pokiaľ je byt v osobnom vlastníctve (a do toho patrí aj balkón), žiadna inštitúcia (teda ani SVB) nemôže nariaďovať, čo majiteľ bytu vo svojom vlastníctve smie, alebo nesmie - veď týmto by znemožňovali užívať svoje osobné vlastníctvo. Ústava zaručuje, že nedotknuteľnosť osobného vlastníctva:


Čl.16

(1) Nedotknuteľnosť osoby a jej súkromia je zaručená. Obmedzená môže byť len v prípadoch ustanovených zákonom.

Čl.19

(2) Každý má právo na ochranu pred neoprávneným zasahovaním do súkromného a rodinného života.

Čl.21

(1) Obydlie je nedotknuteľné. Nie je dovolené doň vstúpiť bez súhlasu toho, kto v ňom býva.

(2) Domová prehliadka je prípustná len v súvislosti s trestným konaním, a to na písomný a odôvodnený príkaz sudcu. Spôsob vykonania domovej prehliadky ustanoví zákon.

(3) Iné zásahy do nedotknuteľnosti obydlia možno zákonom dovoliť iba vtedy, keď je to v demokratickej spoločnosti nevyhnutné na ochranu života, zdravia alebo majetku osôb, na ochranu práv a slobôd iných alebo na odvrátenie závažného ohrozenia verejného poriadku. Ak sa obydlie používa aj na podnikanie alebo vykonávanie inej hospodárskej činnosti, takéto zásahy môžu byť zákonom dovolené aj vtedy, keď je to nevyhnutné na plnenie úloh verejnej správy.

Naopak, aj fajčiar na balkóne by mal byť natoľko ohľaduplný, aby svojim fajčením neobťažoval nadmieru ostatných susedov. Ale striktne zakázať fajčenie môže len zákon, lenže, ak by sa takýto zákon vydal (zákaz fajčenia na balkóne), okamžite by narazil na články ústavy.

Preto akékoľvek takéto nariadenie je pre majiteľa bytu v osobnom vlastníctve úplne bezpredmetné a scestné. Tu fakt záleží len na dohovore a ohľaduplnosti.
tomasenkoslav
18.10.10,09:59
osoba, ktora fajči tabakový produkt v mojej blizkosti a splodiny tohto ma zasahuju na mojom pozemku alebo aj mimo neho, ohrozuje moje zrdavie-teda aj život.
Mylim sa ?
Vie mi niekto oponovat ,že to tak nie je ?

Možem sa teda aktivne braniť proti osobe , ktora týmto usiluje o moj život ?
Prečo by som takuto osobu nemohol v ramci sebaobrany jeb**t s basebalkou po hlave ? Pýtam sa.
tomasenkoslav
18.10.10,10:01
[QUOTE= Tu fakt záleží len na dohovore a ohľaduplnosti.[/QUOTE]
ohladupnych fajciarov je iba 5 a dvaja su už na smrtelnej posteli
magno
18.10.10,10:04
Možem sa teda aktivne braniť proti osobe , ktora týmto usiluje o moj život ?
Prečo by som takuto osobu nemohol v ramci sebaobrany jeb**t s basebalkou po hlave ? Pýtam sa.[/QUOTE]

...hm,mozno preto,ze nezijeme v stredoveku a bolo by to klasifikovane ako trestny cin....
vieragash
18.10.10,10:05
osoba, ktora fajči tabakový produkt v mojej blizkosti a splodiny tohto ma zasahuju na mojom pozemku alebo aj mimo neho, ohrozuje moje zrdavie-teda aj život.
Mylim sa ?
Vie mi niekto oponovat ,že to tak nie je ?

Možem sa teda aktivne braniť proti osobe , ktora týmto usiluje o moj život ?
Prečo by som takuto osobu nemohol v ramci sebaobrany jeb**t s basebalkou po hlave ? Pýtam sa.
vsak sa bran tou basebalkou. Aspon ta zavru a o extremistu menej.
tomasenkoslav
18.10.10,10:13
Možem sa teda aktivne braniť proti osobe , ktora týmto usiluje o moj život ?
Prečo by som takuto osobu nemohol v ramci sebaobrany jeb**t s basebalkou po hlave ? Pýtam sa.

...hm,mozno preto,ze nezijeme v stredoveku a bolo by to klasifikovane ako trestny cin....[/QUOTE]

aha, tak chranenie si svojho zdravia a života je "počin hodny stredoveku" , no tak si mi to konečne vysvetlil...

kedže zakonodarci ma voči tebe nevedia a nechcu ochranovat /lebo casto sami fajčia/ tak sa mam teraz podla teba chovat, že je to v pohode , ked mi z každej strany vnika do bytu smrad od cigariet dokonca nejaký dement fajči i na hajzli a šachtou to ide hore !!!! Takže ani vysr***t sa clovek nema kde v klude ?
Pýtam sa je to v poriadku, ked si to neželám ? na svojom pozemku a majetku ?
evuš
18.10.10,10:16
odstreliť všetkých fajčiarov, iba robia neporiadok a smrdia!!!!!


osoba, ktora fajči tabakový produkt v mojej blizkosti a splodiny tohto ma zasahuju na mojom pozemku alebo aj mimo neho, ohrozuje moje zrdavie-teda aj život.
Mylim sa ?
Vie mi niekto oponovat ,že to tak nie je ?

Možem sa teda aktivne braniť proti osobe , ktora týmto usiluje o moj život ?
Prečo by som takuto osobu nemohol v ramci sebaobrany jeb**t s basebalkou po hlave ? Pýtam sa.

....no "chlapci", bez komentára...:mee::mee::mee: ...Oni mi ničia môj a iba môj čistý vzduch, tak ich skántrim pre istotu ja....:mee::mee::mee: Čo tak sa zamyslieť i nad sebou samým????:::cool::confused::cool::confused::cool: Nie, nebránim fajčiarov /som nefajčiarka, a samej mi cigaretový dym hrozne vadí/, ale aby som útočila na všetkých, ktorí sú iní odo mňa, tak neviem....:rolleyes: ČO TAK TROCHU KOMPROMISU A OHĽADUPLNOSTI ???
tomasenkoslav
18.10.10,10:17
keby som na svojom balkone fetoval a bol voči nemu imunny nejaky neznamy /doposial neklasifikovany/ bojovy plyn a susedia by sa okolo mna topili ako sneh v auguste , tak by to muselo byt v pohode a ja nepostihnutelny....?:D
mgm
18.10.10,10:20
Priamo pod naším bytom býva fajčiar, ktorý chodieva fajčiť na balkón. Ten dym, ktorý vypúšťa stúpa hore, zadymí celý naš balkón, aj šaty, ak máme práve poprané a povešané prádlo. A tiež izbu, ak práve vetráme. Najhoršie to bolo v lete, kedy sme mali otvorené balkónové dvere skoro vždy.


Ja mám ten istý problém - nad naším bytom jeden fajčiar na balkóne a priamo na poschodí druhý ... Mám s tým problém hlavne, keď chcem vyvetrať ráno izbu ... Suseda vstáva v tom istom čase ako my a prvé čo urobí, ide si zafajčiť práve, keď my vetráme ... Ale, čo neurobíš pre dobré susedské vzťahy?! Radšej idem zatvoriť balkón ...
tomasenkoslav
18.10.10,10:22
....ČO TAK TROCHU KOMPROMISU A OHĽADUPLNOSTI ???

ale BOHUZIAL nič take nejestvuje. totiž ak maš TV, tak maš možnosť sledovať , že v "každej civilizovanejšej" europskej krajine než je slovensko koli tomu, že kompromis koli fajciarskej bozocivosti nejestvuje, tak im zákonom "utahuju kohutiky". oni kedže su civilizovaní zákonom - my musime basebalkou....
lebo ignorant na reči a prosby, moralu...bla bla.... neda a pochopi len kus dreva v tlame.....
magno
18.10.10,10:24
...hm,mozno preto,ze nezijeme v stredoveku a bolo by to klasifikovane ako trestny cin....

aha, tak chranenie si svojho zdravia a života je "počin hodny stredoveku" , no tak si mi to konečne vysvetlil...

kedže zakonodarci ma voči tebe nevedia a nechcu ochranovat /lebo casto sami fajčia/ tak sa mam teraz podla teba chovat, že je to v pohode , ked mi z každej strany vnika do bytu smrad od cigariet dokonca nejaký dement fajči i na hajzli a šachtou to ide hore !!!! Takže ani vysr***t sa clovek nema kde v klude ?
Pýtam sa je to v poriadku, ked si to neželám ? na svojom pozemku a majetku ?[/QUOTE]



....pocin hodny stredoveku je bitie basebalkou ako som uz pisala tak si myslim,ze sa da vzdy nejako dohodnut,teda aspon ak sa nebavis s niekym ako si ty a to bitim sa do prs,ze len on ma pravdu.Mne osobne ide totalne na nervy netolerancia jedneho voci druhemu.Hoci fajcim,tak absolutne suhlasim zo zakazom fajcenia v restauraciach,na zastavkach a pod. lebo tam to naozaj obtazuje nefajciarov a nuti ich to dychat dym,ale na druhej strane..to by si rovno mohol mlatit kazdeho ozrana,ktory pod vplyvom alkoholu niekoho napadne,prip.zabije a pod. a tiez narkomanov a to uz pisem o inej lige.Takze len trosku ohladuplnosti a tolerancie od vsetkych,ktorych sa to tyka.
gypsynka
18.10.10,10:27
ABSOLUTNY SUHLAS.

nevidim dovod na naštvatie fajčiarov. ked si chcu doj**bavac svoje zdravie, nech tak prosim robia na miestach na to určených. Bezohladne ale o to usilovnejšie "pracuju" na svojej rakovine pluc snad v domnení, že je rakovina snom a tužbou aj nas nefajčiarov.
Keď už tvrdo, tak myslím, že nie je na to určenejšie miesto ako môj vlastný byt (aj s balkónom). Ja napríklad neznášam "ožratých", tak potom zavrime všetky krčmy a nech pijú len doma.
veronikasad
18.10.10,10:27
magno, ale na tom balkone je to uplne rovnaké ako na zastávke autobusu ...
gypsynka
18.10.10,10:30
osoba, ktora fajči tabakový produkt v mojej blizkosti a splodiny tohto ma zasahuju na mojom pozemku alebo aj mimo neho, ohrozuje moje zrdavie-teda aj život.
Mylim sa ?
Vie mi niekto oponovat ,že to tak nie je ?

Možem sa teda aktivne braniť proti osobe , ktora týmto usiluje o moj život ?
Prečo by som takuto osobu nemohol v ramci sebaobrany jeb**t s basebalkou po hlave ? Pýtam sa.
Ty si chorý... Myslím, že pred ľuďmi podobného zmýšľania by sme tiež potrebovali ochranu.
tomasenkoslav
18.10.10,10:32
Keď už tvrdo, tak myslím, že nie je na to určenejšie miesto ako môj vlastný byt (aj s balkónom). Ja napríklad neznášam "ožratých", tak potom zavrime všetky krčmy a nech pijú len doma.

mimotemy pre tých bystrejšich : mne vadi , že sa niekto v mojej blizkosti sprava tak ,že ohrozuje moje zdravie, v neposlednej rade i život. mimotemy

pokial bude sused chlastať a mne sa koli tomu zhorši zdr. stav, tak budem nadavat aj na chlast.
jar88
18.10.10,10:33
osoba, ktora fajči tabakový produkt v mojej blizkosti a splodiny tohto ma zasahuju na mojom pozemku alebo aj mimo neho, ohrozuje moje zrdavie-teda aj život.
Mylim sa ?
Vie mi niekto oponovat ,že to tak nie je ?

Možem sa teda aktivne braniť proti osobe , ktora týmto usiluje o moj život ?
Prečo by som takuto osobu nemohol v ramci sebaobrany jeb**t s basebalkou po hlave ? Pýtam sa.
Veď konaj,
čo ti v tom bráni?
magno
18.10.10,10:35
keby som na svojom balkone fetoval a bol voči nemu imunny nejaky neznamy /doposial neklasifikovany/ bojovy plyn a susedia by sa okolo mna topili ako sneh v auguste , tak by to muselo byt v pohode a ja nepostihnutelny....?:D

...k tebe asi len tolko-teba by som vazne chcela za suseda. A k teme ako takej,myslim ze nema vyznam sa tu dalej dohadovat co by ako malo a nemalo byt,lebo aj tak s tym nic nespravime,kazdy ma svoj nazor a kym si bude kazdy dupkat,ze ma pravdu tak sa vobec nic nezmeni.Takze sme zas pri tej ohladuplnosti a tolerancii..........
tomasenkoslav
18.10.10,10:37
Veď konaj,
čo ti v tom bráni?
:D zákon, ktorý ochranuje zaujmy nepriameho vraha
veronikasad
18.10.10,10:40
...k tebe asi len tolko-teba by som vazne chcela za suseda. A k teme ako takej,myslim ze nema vyznam sa tu dalej dohadovat co by ako malo a nemalo byt,lebo aj tak s tym nic nespravime,kazdy ma svoj nazor a kym si bude kazdy dupkat,ze ma pravdu tak sa vobec nic nezmeni.Takze sme zas pri tej ohladuplnosti a tolerancii..........
... o tolerancii nefajčiara zatvoriť okno, dopiť kávu vo vnútri. Fajčiar nikdy nezhasne cigaretu, aby neobťažoval dymom nefajčiara ...
jar88
18.10.10,10:42
keby som na svojom balkone fetoval a bol voči nemu imunny nejaky neznamy /doposial neklasifikovany/ bojovy plyn a susedia by sa okolo mna topili ako sneh v auguste , tak by to muselo byt v pohode a ja nepostihnutelny....?:D
Ty o tom nevieš, že už si nepostihnuteľný.
misoft
18.10.10,10:42
Prečo by som takuto osobu nemohol v ramci sebaobrany jeb**t s basebalkou po hlave ?
Pokiaľ by ten fajčiar mal v hube miesto cigarety basabalku - tak to by šlo, ale keby tam mal len cigaretku na dva ťahy (Rišo Müller) - to by sa asi klasifikovalo ako neprimeraná obrana a "vyhral" by ten fajčiar (ty by si "bručal" v base).

BTW: aj ja hulím na balkóne, ale popol si odklepávam do popolníčka, špaky ukladám tamtiež a keď je toho viac v popolníčku, tak si to pekne zbalím do sáčku, šup do koša na smetie a smetie šup do kontajnera.
veronikasad
18.10.10,10:46
Pokiaľ by ten fajčiar mal v hube miesto cigarety basabalku - tak to by šlo, ale keby tam mal len cigaretku na dva ťahy (Rišo Müller) - to by sa asi klasifikovalo ako neprimeraná obrana a "vyhral" by ten fajčiar (ty by si "bručal" v base).

BTW: aj ja hulím na balkóne, ale popol si odklepávam do popolníčka, špaky ukladám tamtiež a keď je toho viac v popolníčku, tak si to pekne zbalím do sáčku, šup do koša na smetie a smetie šup do kontajnera.
... a medzitým zafúka vetrík a popol skončí na balkone u susedov, v horšom prípade na čerstvo vypratom prádle ...
marjankaj
18.10.10,10:48
Veronika ja som tiež nefajčiar a s tvojím názorom sa dá súhlasiť. Ale podľa súčasných zákonov sa to veľmi riešiť nedá. A inak by to bolo nezákonné.

Ak by ste to chceli inak, tak by sa musel zmeniť zákon.
Zatiaľ to platí takto. Hovorí sa tam iba o verejných priestranstvách.
Treba sa obrátiť na poslancov aby v tomto smere prejavili iniciatívu. Nielen o fajčení marihuany


377
ZÁKON
z 26. mája 2004
o ochrane nefajčiarov a o zmene a doplnení niektorých zákonov
§ 7
Zákaz fajčenia

(1) Zakazuje sa fajčiť
a) v prostriedkoch pravidelnej osobnej železničnej dopravy
okrem vyhradených vozňov, v prostriedkoch
ostatnej vnútroštátnej pravidelnej osobnej dopravy,
v čakárňach a v prístreškoch na zastávkach vnútroštátnej
pravidelnej osobnej dopravy, na krytých nástupištiach
a v uzavretých verejných priestoroch súvisiacich
s touto dopravou určených pre
cestujúcich, na otvorených nástupištiach vo vzdialenosti
4 metre od vymedzenej plochy nástupíšť,

b) v zdravotníckych zariadeniach okrem fajčiarní vyhradených
pre zamestnancov,

c) v základných školách, v stredných školách a v školských
zariadeniach, v predškolských zariadeniach
a v priestoroch detských ihrísk,

d) vo vysokých školách a v študentských domovoch okrem
fajčiarní vyhradených pre zamestnancov,

e) v zariadeniach sociálnych služieb okrem fajčiarní
vyhradených pre zamestnancov,

f) v kultúrnych zariadeniach a v uzavretých športových
zariadeniach okrem fajčiarní,

g) vo verejne prístupných priestoroch úradných budov
a zariadení, obchodov, divadiel, kín, výstavísk, múzeí
a galérií,

h) v zariadeniach spoločného stravovania okrem tých
zariadení spoločného stravovania, ktoré majú oddelenú
časť pre fajčiarov,

i) v cukrárňach a v zariadeniach rýchleho stravovania.

(2) Zákaz fajčenia na pracoviskách ustanovuje osobitný
predpis.3)

(3) Obec môže všeobecne záväzným nariadením obmedziť
alebo zakázať fajčenie aj na iných verejne prístupných
miestach.

Po novelizácii 87/2009

9. V § 7 ods. 1 písmená a) a b) znejú:
„a) na verejných letiskách,2a) v dráhových vozidlách
vnútroštátnej verejnej osobnej dopravy na železničných
dráhach, električkových, trolejbusových, lanových
a špeciálnych dráhach, v priestoroch železničných
staníc a zastávok, v prostriedkoch autobusovej
vnútroštátnej hromadnej osobnej dopravy, v čakárňach
a v prístreškoch na zastávkach vnútroštátnej
pravidelnej osobnej dopravy, na krytých nástupištiach
a v uzavretých verejných priestoroch súvisiacich
s touto dopravou určených pre cestujúcich, na
otvorených nástupištiach do vzdialenosti štyri metre
od vymedzenej plochy nástupíšť,
b) v areáloch zdravotníckych zariadení okrem fajčiarní
alebo fajčiarskeho priestoru, ktorý je vyhradený na
psychiatrických oddeleniach,“.
Poznámka pod čiarou k odkazu 2a znie:
„2a) § 2 písm. j) zákona č. 143/1998 Z. z. o civilnom letectve (letec-
Strana 922 Zbierka zákonov č. 87/2009 Čiastka 36
www.zbierka.sk Za obsah týchto stránok zodpovedá výhradne IURA EDITION, spol. s r. o.
© IURA EDITION, spol. s r. o.
ký zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení
neskorších predpisov.“.
10. V § 7 ods. 1 písmená g) a h) znejú:
„g) v úradných budovách, v uzavretých verejne prístupných
priestoroch všetkých typov predajní, v divadlách,
v kinách, na výstaviskách, v múzeách a galériách,
h) v zariadeniach spoločného stravovania, okrem zariadení,
ktoré majú pre nefajčiarov vyhradených minimálne
50 % z plochy, ktorá je stavebne oddelená
od časti pre fajčiarov, pričom priestor pre nefajčiarov
musí byť umiestnený pri vstupe do zariadenia,“.
11. V § 7 ods. 1 písmeno i) znie:
„i) v zariadeniach starostlivosti o ľudské telo,2b)“.
marjankaj
18.10.10,10:50
Ty o tom nevieš, že už si nepostihnuteľný.

Že by už bol postihnutý?
veronikasad
18.10.10,10:51
Janko, viem že sa to riešiť nedá - nefajčiar nikdy nevyhrá boj nad fajčiarom. Vo vlastnom byte, ani na pracovisku ...
marjankaj
18.10.10,10:54
mimotemy pre tých bystrejšich : mne vadi , že sa niekto v mojej blizkosti sprava tak ,že ohrozuje moje zdravie, v neposlednej rade i život. mimotemy

pokial bude sused chlastať a mne sa koli tomu zhorši zdr. stav, tak budem nadavat aj na chlast.

No môže sa to otočiť aj proti tebe.
Z tvojich názorov mmôže niekomu prudko stúpnuť tlak a dostať infarkt. Asi by si mal potom ísť do basy za vraždu.:eek:
marjankaj
18.10.10,10:59
veronikasad Dnes, 01:51 PM

Janko, viem že sa to riešiť nedá - nefajčiar nikdy nevyhrá boj nad fajčiarom. Vo vlastnom byte, ani na pracovisku ...

Veronika ak by niekto toto vyriešil, tak by si zaslúžil Nobelovu cenu. Ale aj taká je demokracia. Nie všetkým sa to musí páčiť. Ani mne sa takýto stav nepáči, ale riešiť bezprávie iným bezprávím nevyzerá najlepšie. A tak to nie je iba u nás.
magno
18.10.10,10:59
... o tolerancii nefajčiara zatvoriť okno, dopiť kávu vo vnútri. Fajčiar nikdy nezhasne cigaretu, aby neobťažoval dymom nefajčiara ...

Tak to som asi divny fajciar....
tomasenkoslav
18.10.10,11:03
...k tebe asi len tolko-teba by som vazne chcela za suseda. A k teme ako takej,myslim ze nema vyznam sa tu dalej dohadovat co by ako malo a nemalo byt,lebo aj tak s tym nic nespravime,kazdy ma svoj nazor a kym si bude kazdy dupkat,ze ma pravdu tak sa vobec nic nezmeni.Takze sme zas pri tej ohladuplnosti a tolerancii..........

to je presne to naše Slovensko. V ramci anonymity internetu každy robi ramena a všetko vie a je mu všetko jasne. Vladnu nam tu zlodeji, ožrani , celebrity, mafiani - zakony platia len pre chudobu. Ked niekoho prepadnu, tak sa odporuča kričať "horí " lebo pri zvolani "pomoc" od strachu beži každy kade-lahšie a trasu sa mu kolena ,že by nebodaj mal svedčiť na sude.
Na cigaretach je myslim napisane niečo ako, že ministerstvo zdravotnicva varuje, že fajcenie može sposobiť rakovinu a smrť. A paradaoxne prave nefajčiari ťahaju v tomto za kratši koniec.
A tu mi bude banda fajčiarska pisať, že som nenormalny, ked sa nebodaj chcem proti nim branit.

Tu sa nejaky člen furt ohana kompromisom a ohladuplnostou. Ja vravim, že nič take pri fenoméne fajčenie neexistuje. My mame male dieta a tak sa teraz pohybujeme viac v spolocnosti , kde su male deti. Matka - cigaretľa v hube a dymí nemluvnatu do kočika.... ked je už matke lahostajné zdravie svojho dieťaťa ....

Keby jestvoval zakon, tak by mohol to dieta ochranit pred matkou IQ-TYKVE. ALe bohuzial tu take ešte dlho nič nebude, tak nam neostane nic ine ako trpiet / nie tolerovať/ ale trpieť to , že nam ničite zdravie a ani Ti nemožem dať do držky lebo Ta zakon ochranuje a mna pred tebou nie !!!
Kocurkovo.

My /slovaci/ tak vieme v ramci pracovnej doby pisat na net sprostosti o tom že čo - kde -ako , co je zle a co nam vadi ale ked "padla" a treba ist k volbam, referendu, do štrajku aby sme to zmenili , tak ideme radšej vyoravať zemiaky.

.... a ja inhalovať cigaretovy dym ... mal by som si zaplatit asi liečenie aby som ešte par rokov mohol podýchat tu fasza voňavu a nezavadnu nikotínovú arómu. A ešte si priplatim psychologa aby ma nejako presvedcil , že mi cigaretový dym neškodi ...
tomasenkoslav
18.10.10,11:08
Pokiaľ by ten fajčiar mal v hube miesto cigarety basabalku - tak to by šlo, ale keby tam mal len cigaretku na dva ťahy (Rišo Müller) - to by sa asi klasifikovalo ako neprimeraná obrana a "vyhral" by ten fajčiar (ty by si "bručal" v base).

BTW: aj ja hulím na balkóne, ale popol si odklepávam do popolníčka, špaky ukladám tamtiež a keď je toho viac v popolníčku, tak si to pekne zbalím do sáčku, šup do koša na smetie a smetie šup do kontajnera.

jéémine....

nevieš-nechceš pochopit /ani jeden fajčiar/, že tie špaky a popol nam vadia asi najmenej ?

nevieš-nechceš pochopiť ,že nikomu do huby nedam ale že asi ina metoda nie je aby ste to už konečne pochopili , že nam škodíte ?
tomasenkoslav
18.10.10,11:10
No môže sa to otočiť aj proti tebe.
Z tvojich názorov mmôže niekomu prudko stúpnuť tlak a dostať infarkt. Asi by si mal potom ísť do basy za vraždu.:eek:

je mi srdečne jedno čo si Ty mysliš :)
magno
18.10.10,11:13
to je presne to naše Slovensko. V ramci anonymity internetu každy robi ramena a všetko vie a je mu všetko jasne. Vladnu nam tu zlodeji, ožrani , celebrity, mafiani - zakony platia len pre chudobu. Ked niekoho prepadnu, tak sa odporuča kričať "horí " lebo pri zvolani "pomoc" od strachu beži každy kade-lahšie a trasu sa mu kolena ,že by nebodaj mal svedčiť na sude.
Na cigaretach je myslim napisane niečo ako, že ministerstvo zdravotnicva varuje, že fajcenie može sposobiť rakovinu a smrť. A paradaoxne prave nefajčiari ťahaju v tomto za kratši koniec.
A tu mi bude banda fajčiarska pisať, že som nenormalny, ked sa nebodaj chcem proti nim branit.

Tu sa nejaky člen furt ohana kompromisom a ohladuplnostou. Ja vravim, že nič take pri fenoméne fajčenie neexistuje. My mame male dieta a tak sa teraz pohybujeme viac v spolocnosti , kde su male deti. Matka - cigaretľa v hube a dymí nemluvnatu do kočika.... ked je už matke lahostajné zdravie svojho dieťaťa ....

Keby jestvoval zakon, tak by mohol to dieta ochranit pred matkou IQ-TYKVE. ALe bohuzial tu take ešte dlho nič nebude, tak nam neostane nic ine ako trpiet / nie tolerovať/ ale trpieť to , že nam ničite zdravie a ani Ti nemožem dať do držky lebo Ta zakon ochranuje a mna pred tebou nie !!!
Kocurkovo.

My /slovaci/ tak vieme v ramci pracovnej doby pisat na net sprostosti o tom že čo - kde -ako , co je zle a co nam vadi ale ked "padla" a treba ist k volbam, referendu, do štrajku aby sme to zmenili , tak ideme radšej vyoravať zemiaky.

.... a ja inhalovať cigaretovy dym ... mal by som si zaplatit asi liečenie aby som ešte par rokov mohol podýchat tu fasza voňavu a nezavadnu nikotínovú arómu. A ešte si priplatim psychologa aby ma nejako presvedcil , že mi cigaretový dym neškodi ...

paradox je,ze aj keby chcel clovek s niektorymi tvojimi nazormi suhlasit,tak tvoje vykriky o tom ako nas bit basebolkou,alebo mi dat do drzky uplne menia pohlad na teba ako takeho......ale to tiez o niecom svedci a nadpriemerna inteligencia to asi nebude
marjankaj
18.10.10,11:15
je mi srdečne jedno čo si Ty mysliš :)


Veď je to jasné.
Zabi bobra zachrániš strom.:eek:

Hlavne že sa ostatní musia riadiť zákonmi. Ty nemusíš. Takýchto tu už bolo.
astensova
18.10.10,11:27
A čo keď mi susedia štartujú autá pod balkónom, mám im zakázať štartovať, že mi ide dym do bytu a prádlo mi napáchne dymom? Je to o tolerancií veď ten fajčiar nestojí na balkóne stále a nefajčí jednu za druhou. V baroch a reštauráciach by som zakázala fajčiť lebo tam sedia aj nefajčiari a dýchajú neustále dym. No na svojom mi to nik nezakáže. A teraz sa pusti do mňa.
expeeert
18.10.10,11:27
paradox je,ze aj keby chcel clovek s niektorymi tvojimi nazormi suhlasit,tak tvoje vykriky o tom ako nas bit basebolkou,alebo mi dat do drzky uplne menia pohlad na teba ako takeho......ale to tiez o niecom svedci a nadpriemerna inteligencia to asi nebude

Myslím že tým "daním do držky" chcel povedať niečo iné...
Keď niekoho zmlátim basebolkou za 5 min. a ten dotyčný zomrie, tak toho bitkára zavrú do basy, kdežto ak niekto tým že fajčí a druhému tým ničí zdravie a obrazne ho tým "zabije" (trebárs aj keď to bude pomalé a bude to trvať 20 rokov) tak tomu/tým fajčiarovi/om sa nič nestane...
Ak bude niekto mlátiť sám seba tou basebolkou, tak to môže byť každému u ..., tak ako každému bude jedno, keď fajčiar si bude ničiť zdravie len tam, kde to tiež každému bude u ...
Možno to trochu zextremizoval, ale v podstate povedal pravdu...
V prvom rade by mali byť tolerantní fajčiari
gypsynka
18.10.10,11:30
je mi srdečne jedno čo si Ty mysliš :)
Koľká tolerancia od teba. Tak potom aj mne jedno, čo si myslíš ty.
expeeert
18.10.10,11:38
A čo keď mi susedia štartujú autá pod balkónom, mám im zakázať štartovať, že mi ide dym do bytu a prádlo mi napáchne dymom? Je to o tolerancií veď ten fajčiar nestojí na balkóne stále a nefajčí jednu za druhou. V baroch a reštauráciach by som zakázala fajčiť lebo tam sedia aj nefajčiari a dýchajú neustále dym. No na svojom mi to nik nezakáže. A teraz sa pusti do mňa.

Pokiaľ aj ten dym ostane na tom "svojom" tak potom áno :)
Čo sa týka auta, z auta je aj nejaký osoh, ale z fajčenia??? Pravda je že ak by tam ten sused len tak stál na tom aute a dymil tak asi by som mu niečo povedal..
Neviem ako by sa tvárili všetci fajčiari, kebyže im niekto pod barákom na svojom pozemku začne vypaľovať lístie a ten dym im ide všetkým dnu??
(to je ešte horšie ako fajčenie, to dokáže zamoriť dosť veľké okolie)
magno
18.10.10,11:43
Myslím že tým "daním do držky" chcel povedať niečo iné...
Keď niekoho zmlátim basebolkou za 5 min. a ten dotyčný zomrie, tak toho bitkára zavrú do basy, kdežto ak niekto tým že fajčí a druhému tým ničí zdravie a obrazne ho tým "zabije" (trebárs aj keď to bude pomalé a bude to trvať 20 rokov) tak tomu/tým fajčiarovi/om sa nič nestane...
Ak bude niekto mlátiť sám seba tou basebolkou, tak to môže byť každému u ..., tak ako každému bude jedno, keď fajčiar si bude ničiť zdravie len tam, kde to tiež každému bude u ...
Možno to trochu zextremizoval, ale v podstate povedal pravdu...
V prvom rade by mali byť tolerantní fajčiari

Tak ako som pisala,pisal aj veci ktore mi pridu samozrejme a logicke,len jeho prejav je dost biedny,tak nech sa potom on a jemu podobny necuduju,ze ich len malokto biere vazne. Cely cas tu pisem,ze v prvom rade je treba byt ohladuplny a tolerantny,ale este aj tento nazor ho dokazal vytocit,tak uz neviem....
jar88
18.10.10,11:47
paradox je,ze aj keby chcel clovek s niektorymi tvojimi nazormi suhlasit,tak tvoje vykriky o tom ako nas bit basebolkou,alebo mi dat do drzky uplne menia pohlad na teba ako takeho......ale to tiez o niecom svedci a nadpriemerna inteligencia to asi nebude
V našej bráne býva jeden taký bývalý "tomašenkoslav".
Tiež mu vadilo, že jedna suseda (podľa neho suchá pizda) si vypaľuje na balkó ne zobák a niečo o ničení jeho zdravia. Jej manžel je nefajčiar, ale jej to toleruje.
No a zhodou okolností sa ten náš "tomašenkoslav" nedopatrením takto vyjadril pred bránou a nevšimol si, že akurát prichádza manžel tej suchej susedy. No a zrazu nastala situácia, že náš tomašenkoslav mal líce na stierači auta a tržnú ranu od lícnej kosti, až po ucho.
Čudujte sa, ale zašívanie mu nevadilo (to nepovažoval za poškodzovanie zdravia) a akosi mu už zdravie nepoškodzuje ani susedino hulenie.
Tuším mu sused napravil aj imunitu.
Ajuška
18.10.10,12:00
... mal by som si zaplatit asi liečenie...
...s týmto sa nedáa nesúhlasiť...;):D...aj keď by si sa isto vpratal do tých "zadara"........:cool:...
charonme
18.10.10,12:11
Som si isty ze fajcit na balkone mozte kolko chcete, ale co sa asi myslelo tym zakazom je, ze by ste nemali neohladuplnym sposobom fajcenia poskodzovat cudzi majetok. Tak isto by rozumni ludia nemali na balkone palit pneumatiky, vylievat cpavok, uskladnovat hnijuce a rozkladajuce sa mrtvoly potkanov a ine podobne veci, ktore zamoruju nielen jeho sukromny priestor, ale (cez sirenie sa urcitych latok vzduchom) aj cudzie priestory a majetok v nich.
jar88
18.10.10,12:20
My /slovaci/ tak vieme v ramci pracovnej doby pisat na net sprostosti o tom že čo - kde -ako , co je zle a co nam vadi ale ked "padla" a treba ist k volbam, referendu, do štrajku aby sme to zmenili , tak ideme radšej vyoravať zemiaky.
A kto nepôjde, treba mu dať bejsbolkou na búdku.
----------------------------------------------------------
Ten náš susedko bol taký istý, ako ty.
Za fajčenie by vraždil a keď dostal na búdku (skoro bez príčiny), nepodal ani trestné oznámenie. Asi sa nechcel domáhať svojho práva, nakoľko si uvedomoval, že aj to jeho právo niečo stojí.
vieragash
18.10.10,12:24
Myslím že tým "daním do držky" chcel povedať niečo iné...
Keď niekoho zmlátim basebolkou za 5 min. a ten dotyčný zomrie, tak toho bitkára zavrú do basy, kdežto ak niekto tým že fajčí a druhému tým ničí zdravie a obrazne ho tým "zabije" (trebárs aj keď to bude pomalé a bude to trvať 20 rokov) tak tomu/tým fajčiarovi/om sa nič nestane...
Ak bude niekto mlátiť sám seba tou basebolkou, tak to môže byť každému u ..., tak ako každému bude jedno, keď fajčiar si bude ničiť zdravie len tam, kde to tiež každému bude u ...
Možno to trochu zextremizoval, ale v podstate povedal pravdu...
V prvom rade by mali byť tolerantní fajčiari
Normalne plne cintoriny su ludi, ktori umreli na pasivne fajcenie... Ano, fajciar ma vyssiu pravdepodobnost rakoviny pluc a naslednej smrti. Ale pasivny fajciar???? No schvalne, menuj aspon jedneho, co zomrel priamo na nasledky pasivneho fajcenia, pripadne mal tazke zdravotne problemy.Uplne sibnuty extremizmus, konieckoncov ako kazdy extremizmus.
BTW byvam v dome, a sused kuri drevom. To by si mal citit ten dym, ked ho nema dobre vysusene. A v zivote by ma ani nenapadlo nejakym sposobom ho ohrozovat slovne ani bejzbolkou a vychadzame si spolu dobre. Viem ze to musi robit, respektujem to, ok.
magno
18.10.10,12:26
V našej bráne býva jeden taký bývalý "tomašenkoslav".
Tiež mu vadilo, že jedna suseda (podľa neho suchá pizda) si vypaľuje na balkó ne zobák a niečo o ničení jeho zdravia. Jej manžel je nefajčiar, ale jej to toleruje.
No a zhodou okolností sa ten náš "tomašenkoslav" nedopatrením takto vyjadril pred bránou a nevšimol si, že akurát prichádza manžel tej suchej susedy. No a zrazu nastala situácia, že náš tomašenkoslav mal líce na stierači auta a tržnú ranu od lícnej kosti, až po ucho.
Čudujte sa, ale zašívanie mu nevadilo (to nepovažoval za poškodzovanie zdravia) a akosi mu už zdravie nepoškodzuje ani susedino hulenie.
Tuším mu sused napravil aj imunitu.

Nie som sice zastancom toho , aby sa problemy riesili nasilim,ale ked to inak nejde........... a v tomto pripade to asi malo naozaj efekt a v hlave je uz vsetko na svojom mieste ;)
Ajuška
18.10.10,12:34
...Uplne sibnuty extremizmus, konieckoncov ako kazdy extremizmus...
...ibaže ho vyrábajú nevyrovnaní jedinci... po svojom... :rolleyes: ...keby cigaretka chutila aj slávnemu tomášenkovi...;)... bejzbolky by lietali v protismere... :rolleyes: ...pretože pointa je v tom, že "človeku" človek vadí...... kuaaa... kam len toto speje.................
Ajuška
18.10.10,12:39
... a medzitým zafúka vetrík a popol skončí na balkone u susedov, v horšom prípade na čerstvo vypratom prádle ...
...ak je "toto" horší prípad... asi Ti začnem závidieť "eko" prostredie... v ktorom sa Tvoj balkón nachádza...:rolleyes:... (ozaj... má Tvoj sused tušáka, že Ti otravuje život svojím fajčením na balkóne? ...alebo si mu o tom ani neškrtla...;))
jar88
18.10.10,12:47
Nie som sice zastancom toho , aby sa problemy riesili nasilim,ale ked to inak nejde........... a v tomto pripade to asi malo naozaj efekt a v hlave je uz vsetko na svojom mieste ;)
Ani by som nepovedal že je všetko na svojom mieste.
Ten sused je úplne iný. Je totálne zlomený. Nechodí ani na schôdze, nezdravý a na každého škaredo pozerá. Doslova sa mu zmenila tvár. Dokonca to zasiahlo aj deti.
---------------------------------------------------
Jednoducho povedané, bola to doslova jeho osudová poznámka, ktorá mu dokázala zmeniť život a asi aj pohľad na svet.
Neskutočné.
magno
18.10.10,12:52
Ani by som nepovedal že je všetko na svojom mieste.
Ten sused je úplne iný. Je totálne zlomený. Nechodí ani na schôdze, nezdravý a na každého škaredo pozerá. Doslova sa mu zmenila tvár. Dokonca to zasiahlo aj deti.
---------------------------------------------------
Jednoducho povedané, bola to doslova jeho osudová poznámka, ktorá mu dokázala zmeniť život a asi aj pohľad na svet.
Neskutočné.

No tak sa pravdepodobne uplne uzavrel do seba s pocitom,ze vsetci a vsetko na svete je proti nemu....... neviem ci je to dobre,ale asi je aspon klud od jeho jedovatych poznamok. :rolleyes: ako malo niekedy staci....
Mária.K.
18.10.10,12:56
Priamo pod naším bytom býva fajčiar, ktorý chodieva fajčiť na balkón. Ten dym, ktorý vypúšťa stúpa hore, zadymí celý naš balkón, aj šaty, ak máme práve poprané a povešané prádlo. A tiež izbu, ak práve vetráme. Najhoršie to bolo v lete, kedy sme mali otvorené balkónové dvere skoro vždy.

SVB sa nečudujem, ak je vo vchode prevaha nefajčiarov, ale na druhej strane veci je otázka či majú také právomoci, a tiež ako už tu bolo napísané, "zákaz fajčiť na balkóne" všetko neporieši, fajčiar môže spokojne ďalej fajčiť na okne.
Pod naším bytom býva rodina, v ktorej všetci členovia sú fajčiari a fajčia neustále počas celého dňa. Keď otvorím okná a balkón na vyvetranie ráno o 5.30 - na balkóne sa fajčí. Ak otvorím večer o 22.00 - na balkóne sa fajčí tiež. Prakticky nie je možné vystihnúť okamih, kedy by som mohla vyvetrať byt bez toho, aby mi nenasiakol dymom z cigariet. A to nehovorím o prádle na balkóne. Dym nepostupuje len do izby s balkónom, ktorá je nad balkónom fajčiarov, ale aj do vedľajšej izby (v závislosti od smeru vetra). Niekedy je to úplne zúfalé.:mee:
ErinErin
18.10.10,13:05
Normalne plne cintoriny su ludi, ktori umreli na pasivne fajcenie... Ano, fajciar ma vyssiu pravdepodobnost rakoviny pluc a naslednej smrti. Ale pasivny fajciar???? No schvalne, menuj aspon jedneho, co zomrel priamo na nasledky pasivneho fajcenia, pripadne mal tazke zdravotne problemy.Uplne sibnuty extremizmus, konieckoncov ako kazdy extremizmus.
BTW byvam v dome, a sused kuri drevom. To by si mal citit ten dym, ked ho nema dobre vysusene. A v zivote by ma ani nenapadlo nejakym sposobom ho ohrozovat slovne ani bejzbolkou a vychadzame si spolu dobre. Viem ze to musi robit, respektujem to, ok.

Štúdia následkov pasívneho fajčenia u detí naznačuje vyššiu pravdepodobnosť astmy, chronickej obštrukčnej choroby pľúc.
Fajčiari rozhodne dymiť nemusia - robia to z pasie. Keďže škodlivosť fajčenia je jasná, zákon by mal fajčenie zakázať na verejnosti úplne ako aj na balkónoch.

Prosím, fajčiari, vysvetlite mi, prečo vlastne potrebujete fajčiť na balkóne? Snáď vám nevadí ten dym?! :D Prečo nefajčíte v izbe pri zatvorenom okne? Nerobte druhým, čo vadí vám! Tolerancia je o tom, že rešpektujem, źe niekomu niečo vadí - ale keď to vadí aj fajčiarovi a robí to druhým!
Keď sa mi dym dostane do bytu,nemám šancu sa brániť: vyvetrať môžem len za vzduch rovnakej "kvality" za oknom. Takisto na ulici - fajčiar zahulí a je mu jedno, či tadiaľ ide dospelý či dieťa v kočíku. Veď nech sú tolerantní a prejdú na druhú stranu... :confused:

Autorke otázky: Problém vyrieš tak, že prestaneš fajčiť.
jar88
18.10.10,13:07
Pod naším bytom býva rodina, v ktorej všetci členovia sú fajčiari a fajčia neustále počas celého dňa. Keď otvorím okná a balkón na vyvetranie ráno o 5.30 - na balkóne sa fajčí. Ak otvorím večer o 22.00 - na balkóne sa fajčí tiež. Prakticky nie je možné vystihnúť okamih, kedy by som mohla vyvetrať byt bez toho, aby mi nenasiakol dymom z cigariet. A to nehovorím o prádle na balkóne. Dym nepostupuje len do izby s balkónom, ktorá je nad balkónom fajčiarov, ale aj do vedľajšej izby (v závislosti od smeru vetra). Niekedy je to úplne zúfalé.:mee:
Asi máš veľmi dobre vyvinutý čuch. Možno lepší, ako stopovací pes.
Predpokladám, že cítiš aj spotených a nesprchovaných a neumyté zuby. Musíš mať neskutočne ťažký život v spoločnosti ľudí. Nesmrdíš aj sama sebe?
tomasenkoslav
18.10.10,13:12
Tak ako som pisala,pisal aj veci ktore mi pridu samozrejme a logicke,len jeho prejav je dost biedny,tak nech sa potom on a jemu podobny necuduju,ze ich len malokto biere vazne. Cely cas tu pisem,ze v prvom rade je treba byt ohladuplny a tolerantny,ale este aj tento nazor ho dokazal vytocit,tak uz neviem....

uplne si mimo podstaty.
chytaš sa basebalky miesto toho aby si relevantne obhajila prečo by nefajčiari mali akceptovat to, že im fajčiari poškodzuju zdravie.

Prečo matka, otec poškodzuje zdravie svojich deti svojim fajčenim ? kto im dal nato pravo ? azda preto, že je to ludsky nešvar a je tolerovany i zákonom a všeobecne i spoločnosťou ?

Mne je jedno skutočne co si o mne mysliš a viem že sa natom baviš , že ma to štve a viem že by si mi s usmevom zahasila svoj vajgel na mojom čele. To su proste arogantní fajčiari.

Keby si si pozorne prečitala všetky moje "prispevky" a hlavne porozmyšlala , tak by si vedela o co mi ide....o basebalke v tlame isto nie...ale to je ten fajčiarsky jednostranny postoj a intolerancia.
jar88
18.10.10,13:15
Štúdia následkov pasívneho fajčenia u detí naznačuje vyššiu pravdepodobnosť astmy, chronickej obštrukčnej choroby pľúc.
Fajčiari rozhodne dymiť nemusia - robia to z pasie. Keďže škodlivosť fajčenia je jasná, zákon by mal fajčenie zakázať na verejnosti úplne ako aj na balkónoch.
Zabudla si spomenúť štúdiu o ozónovej diere a o nezanedbateľnom podiele cigaretového dymu. My fajčiari, pravdepodobne do značnej miery ovplyvňujeme aj celý ekosystém.
tomasenkoslav
18.10.10,13:17
Asi máš veľmi dobre vyvinutý čuch. Možno lepší, ako stopovací pes.
Predpokladám, že cítiš aj spotených a nesprchovaných a neumyté zuby. Musíš mať neskutočne ťažký život v spoločnosti ľudí. Nesmrdíš aj sama sebe?

si pyšný na seba predpokladám....gratulujem
jar88
18.10.10,13:21
uplne si mimo podstaty.
chytaš sa basebalky miesto toho aby si relevantne obhajila prečo by nefajčiari mali akceptovat to, že im fajčiari poškodzuju zdravie.

Prečo matka, otec poškodzuje zdravie svojich deti svojim fajčenim ? kto im dal nato pravo ? azda preto, že je to ludsky nešvar a je tolerovany i zákonom a všeobecne i spoločnosťou ?

Mne je jedno skutočne co si o mne mysliš a viem že sa natom baviš , že ma to štve a viem že by si mi s usmevom zahasila svoj vajgel na mojom čele. To su proste arogantní fajčiari.

Keby si si pozorne prečitala všetky moje "prispevky" a hlavne porozmyšlala , tak by si vedela o co mi ide....o basebalke v tlame isto nie...ale to je ten fajčiarsky jednostranny postoj a intolerancia.
Ty sa už toleranciou nezaoberaj. Už si ukázal aj svoj jednostranný postoj.
Ukázal si aj svoj postoj k právu a tak o práve nepíš.
Podľa teba je právo to, čo stojí na tvojej strane. To ostatné je vzduch.
jar88
18.10.10,13:23
si pyšný na seba predpokladám....gratulujem
Ak to berieš takto?
Tak fajn, som pyšný, že na mňa nemáš.
magno
18.10.10,13:23
uplne si mimo podstaty.
chytaš sa basebalky miesto toho aby si relevantne obhajila prečo by nefajčiari mali akceptovat to, že im fajčiari poškodzuju zdravie.

Prečo matka, otec poškodzuje zdravie svojich deti svojim fajčenim ? kto im dal nato pravo ? azda preto, že je to ludsky nešvar a je tolerovany i zákonom a všeobecne i spoločnosťou ?

Mne je jedno skutočne co si o mne mysliš a viem že sa natom baviš , že ma to štve a viem že by si mi s usmevom zahasila svoj vajgel na mojom čele. To su proste arogantní fajčiari.

Keby si si pozorne prečitala všetky moje "prispevky" a hlavne porozmyšlala , tak by si vedela o co mi ide....o basebalke v tlame isto nie...ale to je ten fajčiarsky jednostranny postoj a intolerancia.

Uz si tu chybal- ak je tu niekto mimo tak to rozhodne nie som ja,lebo ak by si si ty poriadne precital moje prispevky,tak by si sa docital,ze suhlasim s tym aby sa na istych miestach nefajcilo a dokonca patrim k tym "arogantnym" fajciarom,ktory ked su v spolocnosti nefajciarov,tak proste nefajcia,ale v jednom mas pravdu- na zaciatku tejto diskusie som sa len snazila vysvetlit,ze clovek musi byt tolerantny,samozrejme nie za kazdych okolnosti,ale prepac za vyraz-buzerovat niekoho na vlastnom balkone mi pride dost pritiahnute za vlasy,ale aj napriek tomu som sa tu nebila za to,ze fajcit sa moze vzdy a bezohladne,ale po tvojich prispevkoch by som si vedela s tebou vo vytahu zapalit dutnik len preto,aby si mal konecne dovod na mna vyskakovat.
jar88
18.10.10,13:27
si pyšný na seba predpokladám....gratulujem
Nič by som nepovedal, keby si aspoň vedel, čo je na cigaretovom dyme vlastne škodlivé.
Zrejme to nevieš, len vieš že niekto niekde fajčí a že ti to ničí zdravie.
ErinErin
18.10.10,13:34
Zabudla si spomenúť štúdiu o ozónovej diere a o nezanedbateľnom podiele cigaretového dymu. My fajčiari, pravdepodobne do značnej miery ovplyvňujeme aj celý ekosystém.

Príčiny ozónovej diery mali aj nejaký úžitok - napr. freóny ako hnací plyn v sprayoch, ale fajčenie? Roztopaš fajčiarov na úkor okolia! Prečo radšej nevysvetlíš, prečo vlastne tí fajčiari čmudia na balkónoch a nie v za zatvoreným oknom? Snáď im nevadí ten dym! :rolleyes:
ErinErin
18.10.10,13:38
Nič by som nepovedal, keby si aspoň vedel, čo je na cigaretovom dyme vlastne škodlivé.
Zrejme to nevieš, len vieš že niekto niekde fajčí a že ti to ničí zdravie.

To snáď nemyslíš vážne, že nevieš o škodlivosti fajčenia! Pozri na krabičku a volaj na Ministerstvo zdravotníctva! :D

Podstatné je, keď niekto fajčí druhým - na verejnosti, do bytu! Nie niekde! Známa mala skúsenosť, že na jednom letisku bola pre fajčiarov uzavretá "kadibudka" - to by sa malo zaviesť aj u nás!
Ivana Š
18.10.10,13:50
Nič by som nepovedal, keby si aspoň vedel, čo je na cigaretovom dyme vlastne škodlivé.
Zrejme to nevieš, len vieš že niekto niekde fajčí a že ti to ničí zdravie.

O škodlivosti fajčenia na zdraví (či už aktívneho, alebo pasívneho) som toho našla veľa
zaujímavé, že som našla málo, keď som hľadala niečo pozitívne, čo nám fajčenie môže priniesť
Mária.K.
18.10.10,14:01
Pod naším bytom býva rodina, v ktorej všetci členovia sú fajčiari a fajčia neustále počas celého dňa. Keď otvorím okná a balkón na vyvetranie ráno o 5.30 - na balkóne sa fajčí. Ak otvorím večer o 22.00 - na balkóne sa fajčí tiež. Prakticky nie je možné vystihnúť okamih, kedy by som mohla vyvetrať byt bez toho, aby mi nenasiakol dymom z cigariet. A to nehovorím o prádle na balkóne. Dym nepostupuje len do izby s balkónom, ktorá je nad balkónom fajčiarov, ale aj do vedľajšej izby (v závislosti od smeru vetra). Niekedy je to úplne zúfalé.:mee:

Asi máš veľmi dobre vyvinutý čuch. Možno lepší, ako stopovací pes.
Predpokladám, že cítiš aj spotených a nesprchovaných a neumyté zuby. Musíš mať neskutočne ťažký život v spoločnosti ľudí. Nesmrdíš aj sama sebe?
Mýliš sa. Nemám ťažký život v spoločnosti ľudí a ani sama sebe nesmrdím. Nikoho som neosočovala, len som opísala reálne situáciu, aký vplyv môže mať neustále fajčenie na balkónoch na ostatných obyvateľov paneláku. Nemienim do tejto témy viacej vstupovať a ani sa k nej vyjadrovať, nakoľko veľmi dobre viem, že zvyky fajčiarov to nezmení. Trochu tolerancie by však naozaj nezaškodilo.
Braňo
18.10.10,14:01
Nič by som nepovedal, keby si aspoň vedel, čo je na cigaretovom dyme vlastne škodlivé.
Zrejme to nevieš, len vieš že niekto niekde fajčí a že ti to ničí zdravie.
Cigaretový dym obsahuje približne štyritisíc rôznych chemických látok s účinkom na organizmus. Ide o pevné častice aj plyny, napríklad nikotín, dechty, oxid uhoľnatý, formaldehyd, kyanovodík, benzén, rádioaktívne polónium, močovinu, nitrozamíny, voľné radikály, čpavok, nikel, arzén, kadmium a ďalšie. Z nich viac ako šesťdesiat priamo dokázateľne poškodzuje organizmus. Cez krvný obeh sa dostávajú do celého tela, kde môžu vyvolávať najrôznejšie ochorenia.
tomasenkoslav
18.10.10,14:05
O škodlivosti fajčenia na zdraví (či už aktívneho, alebo pasívneho) som toho našla veľa
zaujímavé, že som našla málo, keď som hľadala niečo pozitívne, čo nám fajčenie môže priniesť

nechajme to už tak , nevidiš že to s nima nema zmysel. vždy to tak bolo a aj to tak zrejme zostane. oni nam možu ničiť zdravie. maju nato papier. su nato patricne pyšní ale hlavne držia ako hyeny pri love - pekne spolu.

Každy fajciar dobre vie, že mu to škodi ale kedže je lahostajní k svojmu zdraviu, tak nemožme predsa cakat, že bude brat ohlad na iných - ked ani na svoje deti neberie ohhlad.
Ajuška
18.10.10,14:07
O škodlivosti fajčenia na zdraví (či už aktívneho, alebo pasívneho) som toho našla veľa
zaujímavé, že som našla málo, keď som hľadala niečo pozitívne, čo nám fajčenie môže priniesť
...moja skúsenosť... že o čom sa píše, ani tak nerozhoduje dôležitosť... ako množstvo (či priebojnosť?) aktívnych pisateľov... ;) ...to na margo toho, čo sa na čítanie nájsť daaa... :cool: ... ďalší nie menej rozhodujúci je činiteľ, čo mňa ako čitateľa osloví... ;) ...pretože ak by som chcela mať prehľad o čom všetkom sa píše... by som nemohla robiť nič iné... :rolleyes: ...tieto fakty uznajú isto aj menej zdatní......... :---...
...skuuuste mi prosím tí, ktorí sa naozaj cítite priamo ohrození na zdraví a živote pričinením fajčiarov... na ktorom stupienku podľa Vás toto ohrozenie na Vás číha??? ...ak vezmeme do úvahy stúpajúcu hodnotiacu stupnicu od 1-5... poprosím aj s doplnením ostatných ohrození.......

...1.....??
...2.....??
...3.....??
...4.....??
...5.....??

...faaakt ma to úprimne zaujíma...........
tomasenkoslav
18.10.10,14:07
Cigaretový dym obsahuje približne štyritisíc rôznych chemických látok s účinkom na organizmus. Ide o pevné častice aj plyny, napríklad nikotín, dechty, oxid uhoľnatý, formaldehyd, kyanovodík, benzén, rádioaktívne polónium, močovinu, nitrozamíny, voľné radikály, čpavok, nikel, arzén, kadmium a ďalšie. Z nich viac ako šesťdesiat priamo dokázateľne poškodzuje organizmus. Cez krvný obeh sa dostávajú do celého tela, kde môžu vyvolávať najrôznejšie ochorenia.

Braňo, oni to ale vedia..... :D len sa to snaža bagatelizovať
tomasenkoslav
18.10.10,14:13
Ak to berieš takto?
Tak fajn, som pyšný, že na mňa nemáš.
no 40 cigartiet za 10 hodin ozaj nedám.... :mee:
tomasenkoslav
18.10.10,14:18
asy,ale aj napriek tomu som sa tu nebila za to,ze fajcit sa moze vzdy a bezohladne,ale po tvojich prispevkoch by som si vedela s tebou vo vytahu zapalit dutnik len preto,aby si mal konecne dovod na mna vyskakovat.
s Tebou by som do jednoho vytahu nevošiel....

tak ako som aj v carrefoure bežal od Slotu kade-lahšie...
Ivana Š
18.10.10,14:27
...moja skúsenosť... že o čom sa píše, ani tak nerozhoduje dôležitosť... ako množstvo (či priebojnosť?) aktívnych pisateľov... ;) ...to na margo toho, čo sa na čítanie nájsť daaa... :cool: ... ďalší nie menej rozhodujúci je činiteľ, čo mňa ako čitateľa osloví... ;) ...pretože ak by som chcela mať prehľad o čom všetkom sa píše... by som nemohla robiť nič iné... :rolleyes: ...tieto fakty uznajú isto aj menej zdatní......... :---...
...skuuuste mi prosím tí, ktorí sa naozaj cítite priamo ohrození na zdraví a živote pričinením fajčiarov... na ktorom stupienku podľa Vás toto ohrozenie na Vás číha??? ...ak vezmeme do úvahy stúpajúcu hodnotiacu stupnicu od 1-5... poprosím aj s doplnením ostatných ohrození.......

...1.....??
...2.....??
...3.....??
...4.....??
...5.....??

...faaakt ma to úprimne zaujíma...........

Môj druhý a posledný príspevok k tejto téme.
U ná s v rodine nikto nefajčí. Tu ohrozená nie som.
Potom prídem ráno do práce, a prvé, čo zacítim - je cigaretový dym.
Napriek tomu, že máme nacapenú VEĽKÚ výstrahu, že podľa § ...Z.z ...sa v týchto priestoroch fajčiť nemôže, šéf je šéf a on je tu pánboh. A aj fajčiť môže, kde chce. Trávim v práci minimálne 8,5 hodiny denne. Väčšinou je to viac. V kancelárii je stále cítiť cigarety, a aj ja keď prídem domov, viackrát mi povedali, že cítia cigaretový dym. 8,5 hod denne dýcham vzduch, aký vdychuje fajčiar pri fajčení. Nepovedz mi, že to už nie je ohrozenie zdravia pasívneho fajčiara.

a to ostatné ohrozenie - dvakrát som hasila smetiak po tom čo si pán šéf odhodil nezahasený opalok
jar88
18.10.10,14:35
Cigaretový dym obsahuje približne štyritisíc rôznych chemických látok s účinkom na organizmus. Ide o pevné častice aj plyny, napríklad nikotín, dechty, oxid uhoľnatý, formaldehyd, kyanovodík, benzén, rádioaktívne polónium, močovinu, nitrozamíny, voľné radikály, čpavok, nikel, arzén, kadmium a ďalšie. Z nich viac ako šesťdesiat priamo dokázateľne poškodzuje organizmus. Cez krvný obeh sa dostávajú do celého tela, kde môžu vyvolávať najrôznejšie ochorenia.
No Braňo,
jednalo sa mi hlavne o tie dechtové splodiny.
Tie sú najškodlivejšie, lenže prevážna časť tých splodín je škodlivá v horúcom stave (cca 300 až 400 C°) a tie zostávajú v pľúcach fajčiara.
------------------------------------------------------------
Pri grilovaní vznikajú veľmi podobné splodiny a ľahko sa usadzujú priamo na mäse. No a tie nám pravdepodobne už toľko neškodia. Alebo sa mýlim?
Ajuška
18.10.10,14:36
... Nepovedz mi, že to už nie je ohrozenie zdravia pasívneho fajčiara...
...nepolemizujem o ohrozovaní zdravia pasívnych fajčiarov... sa len pýtam...na ktorom mieste tá hrozba je... v porovnaní s ostanými faktormi priamo ohrozujúcimi zdravie.......... ;)... chcela by som to pochopiť........
P.S... neverím, že je to jediná hrozba, voči ktorej je ťažko sa brániť... či???
Danila
18.10.10,14:40
Som nefajčiar, tak teraz možno naštvem fajčiarov. Prečo by som si nemohla na svojom balkone vychutnať kávičku bez smradu z cigariet od susedov ?Moja krajšia a múdrejšia polovička je abstinujúci fajčiar, teda nefajčiar.:confused: Fajčím už len na okraji záhrady, a on sa sťažuje, že nemôže pozerať televíziu v obývačke....;):)
veronikasad
18.10.10,14:41
Jardo, vážim si tvoje príspevky v ekonomike, ale tieto (ako obhajoba fajčiarov) mi fakt vyrážajú dych.

Cigarety som skúšala ako 15-ročná, nechutili mi a nemusím ich. Ale videla som zomierať silnú fajčiarku na rakovinu plúc - to je dostatočne silná motivácia ...
A že sú fajčiari na pracoviskách bezohladní viem aj z vlastnej skúsenosti, keď kolegyňa (vedúca) neprestala fajčiť v kancelárii ani počas môjho tehotenstva. Vraj si zatvára dvere, čo na tom, že sa otvárali do mojej kancelárie ...
jar88
18.10.10,14:43
nechajme to už tak , nevidiš že to s nima nema zmysel. vždy to tak bolo a aj to tak zrejme zostane. oni nam možu ničiť zdravie. maju nato papier. su nato patricne pyšní ale hlavne držia ako hyeny pri love - pekne spolu.

Každy fajciar dobre vie, že mu to škodi ale kedže je lahostajní k svojmu zdraviu, tak nemožme predsa cakat, že bude brat ohlad na iných - ked ani na svoje deti neberie ohhlad.
Mňa si trošku podráždil tou pálkou a ako si veľmi chceš ochraňovať svoje zdravie a zdravie svojich detí.
-------------------------------------------------------------------
S tou pálkou by si mal nabehnúť do parlamentu a nie sem.
Ak by si chcel naozaj zabojovať o svoje deti a nie len zaútočiť na fajčiarov, tak by si nenechal bývať svoju rodinu v nejakom zahúlenom paneláku, kde si nemôžeš otvoriť ani balkón.
----------------------------------------------------------
Zabojoval by si o nejakú haciendu na vidieku.
Danila
18.10.10,14:56
jéémine....

nevieš-nechceš pochopit /ani jeden fajčiar/, že tie špaky a popol nam vadia asi najmenej ?

nevieš-nechceš pochopiť ,že nikomu do huby nedam ale že asi ina metoda nie je aby ste to už konečne pochopili , že nam škodíte ?Vidíš, a mne špaky a popol vadia najviac.:) Ja ako fajčiar Ti čím škodím? Hááááááááá? A do huby si radšej zakúsni, nepaušalizuj a nedrístaj. Taký veľký chlapec.;)
veronikasad
18.10.10,15:02
Danilka, fajčiarom možno cigaretový dym vonia. Ak je to tak, prečo si ho nenechajú doma v byte, ale potrebujú fajčiť na balkone ? (o tom je prvý príspevok tejto témy). Môžeš mi to prosím vysvetliť ?
Mne dym vadí, tak tú kávu z balkona idem dopiť do kuchyne ...
Excise Duty
18.10.10,15:07
Uz si tu chybal- ak je tu niekto mimo tak to rozhodne nie som ja,lebo ak by si si ty poriadne precital moje prispevky,tak by si sa docital,ze suhlasim s tym aby sa na istych miestach nefajcilo a dokonca patrim k tym "arogantnym" fajciarom,ktory ked su v spolocnosti nefajciarov,tak proste nefajcia,ale v jednom mas pravdu- na zaciatku tejto diskusie som sa len snazila vysvetlit,ze clovek musi byt tolerantny,samozrejme nie za kazdych okolnosti,ale prepac za vyraz-buzerovat niekoho na vlastnom balkone mi pride dost pritiahnute za vlasy,ale aj napriek tomu som sa tu nebila za to,ze fajcit sa moze vzdy a bezohladne,ale po tvojich prispevkoch by som si vedela s tebou vo vytahu zapalit dutnik len preto,aby si mal konecne dovod na mna vyskakovat.
Pozeráš asi veľa českých filmov, ten "dutnik" je po slovensky cigara.
expeeert
18.10.10,15:17
youtube.com/watch?v=NACEOGGgbAU&feature=player_embedded
treba doplniť www :)
buchač
18.10.10,15:18
Pozeráš asi veľa českých filmov, ten "dutnik" je po slovensky cigara.

Ani toto nie je pravda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DOUTNÍK je originální výraz z češtiny , když už ...;)...že jo ...neboli jsem v omyl uváděn ???

http://www.google.sk/images?hl=sk&safe=off&client=opera&hs=Y5s&rls=sk&q=doutnik&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=YXK8TK-RM8WeOpnrqZkN&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=1&ved=0CCcQsAQwAA
Danila
18.10.10,15:23
Veronika, ja tiež fajčím na balkóne. Zabetónovaná, aby nepreniklo nič nedajbože cez škárku steny, lebo.....uf. Aj suseda fajčí na balkóne. Ak by som Ťa videla popíjať kávičku na balkóne ako nefajčiarku, tak by som to rešpektovala, počkala pokojne, ja absťákmi netrpím, ja som vďaka Porade na to prišla dávno v Cilkinej téme ako niekoľko dní abstinujúca.:) Ja mám rešpekt pred nefajčiarmi. Som ohľaduplný fajčiar, ale ako tu čítam tieto príspevky, tak mám silný pocit, že keď vypúšťajú humus zo Slovnaftu, a to ma dusí na zadusenie, tak všetci nefajčiari by mali RZP s rúškami na ústach ležať pod infúzkami na ARO.;)
tomasenkoslav
18.10.10,15:23
Mňa si trošku podráždil tou pálkou a ako si veľmi chceš ochraňovať svoje zdravie a zdravie svojich detí.
-------------------------------------------------------------------
S tou pálkou by si mal nabehnúť do parlamentu a nie sem.
Ak by si chcel naozaj zabojovať o svoje deti a nie len zaútočiť na fajčiarov, tak by si nenechal bývať svoju rodinu v nejakom zahúlenom paneláku, kde si nemôžeš otvoriť ani balkón.
----------------------------------------------------------
Zabojoval by si o nejakú haciendu na vidieku.

ja nechcem bojovať o nič...
chcem aby bolo v poriadku všetko aj bez boja. moj dedo bojoval a bol aj v koncentraku a ešte teraz mi je divno, ked si spomeniem ako vždy bačal ako maly chlapec, ked som chcel aby mi porozpraval ako to za vojny bolo.
Každeho podraždi pravda, ktora sa mu nepozdava, pretože ako maš možnosť si prečitať / je tu toho 10 stran/ su tu logicky dve skupinky. Jedna zatracuje fajčenie a druha obhajuje. My dvaja sme na opačnej strane barikady. Nemam 10-20-30 rokov aby som nevedel, že intolerancia fajčiarov nepozna hraníc. /vid ten prispevok o šefovi - aj ja som mal takeho, ked som raz zaprotestoval, tak mi povedal, že až tam budem šef ja, tak potom si možem určovať kde sa bude fajčiť/ - len tak na okraj, dnes chodi o paličke na jednu stranu je takmer ochrnuty a pol huby mu visí pri kdesi kolenach, 60 denne urobilo svoje. O tiež na mňa "mal" - presne ako ty, no len do vlani.

Ked som použil palku v mojom prispevku tušil, som že to vyvola vlnu nespokojnosti. Že sa bude pretriasať podaromnici všeličo ine než podsta veci. To je ako v politike, ked ma jedna strana problem, okamžite sa snaží strhuť pozornosť na inu temu a použivaju sa nato kde-ake utržky a vypichute poloodpovede a vznikaju nove kauzy.
---------------------------------
Táto téma je dosť "horuca" a myslim si, že je vela takych co si tu buduju nejaky radoby pseudo kredit a nechcu si ho pošramotit nejakym vyjadrenim hoci by aj chceli, pretože maju kamaratov aj na jednej aj na druhej strane. Lenže mne je zber plusek a pochval uprdele, tak pišem jak to vidim.
---------------------------------
Co sa tyka haciendy. Ja som obycajny clovek co pracuje od siedmej do druhej, nema nijak extremnu zodpovednost - nemusim sa stresovat aby som dal ludom nacas vyplatu, aby som mal na uhrady za tovar, aby som mal na DPH, aby som stihol termin odovzdavky projektu a chcel by som aby mi to takto i zostalo. Pridem domov z prace a o tretej už možem ist potomstvom von a možem tam byt až do večera.
Nevidim zmysel života v imani ani za jeho honbou.

Opakujem sa, že tou palkou nikomu do zubov davat nebudem - jednak viem, že by som si to trestnopravne zodpovedal ale hlavne nemam nato gule
veronikasad
18.10.10,15:28
Veronika, ja tiež fajčím na balkóne. Zabetónovaná, aby nepreniklo nič nedajbože cez škárku steny, lebo.....uf. Aj suseda fajčí na balkóne. Ak by som Ťa videla popíjať kávičku na balkóne ako nefajčiarku, tak by som to rešpektovala, počkala pokojne, ja absťákmi netrpím, ja som vďaka Porade na to prišla dávno v Cilkinej téme ako niekoľko dní abstinujúca.:) Ja mám rešpekt pred nefajčiarmi. Som ohľaduplný fajčiar, ale ako tu čítam tieto príspevky, tak mám silný pocit, že keď vypúšťajú humus zo Slovnaftu, a to ma dusí na zadusenie, tak všetci nefajčiari by mali RZP s rúškami na ústach ležať pod infúzkami na ARO.;)
Danilka, ja tiež tých balkonových fajčiarov akceptujem, ale nikto ma neuvidí na žiadnej brigáde zbierať špaky pod balkonom ...
Ak si chce niekto dobrovolne ničiť zdravie, je to jeho rozhodnutie.
Danila
18.10.10,15:34
ja nechcem bojovať o nič...
chcem aby bolo v poriadku všetko aj bez boja. moj dedo bojoval a bol aj v koncentraku a ešte teraz mi je divno, ked si spomeniem ako vždy bačal ako maly chlapec, ked som chcel aby mi porozpraval ako to za vojny bolo.
Každeho podraždi pravda, ktora sa mu nepozdava, pretože ako maš možnosť si prečitať / je tu toho 10 stran/ su tu logicky dve skupinky. Jedna zatracuje fajčenie a druha obhajuje. My dvaja sme na opačnej strane barikady. Nemam 10-20-30 rokov aby som nevedel, že intolerancia fajčiarov nepozna hraníc. /vid ten prispevok o šefovi - aj ja som mal takeho, ked som raz zaprotestoval, tak mi povedal, že až tam budem šef ja, tak potom si možem určovať kde sa bude fajčiť/ - len tak na okraj, dnes chodi o paličke na jednu stranu je takmer ochrnuty a pol huby mu visí pri kdesi kolenach, 60 denne urobilo svoje. O tiež na mňa "mal" - presne ako ty, no len do vlani.

Ked som použil palku v mojom prispevku tušil, som že to vyvola vlnu nespokojnosti. Že sa bude pretriasať podaromnici všeličo ine než podsta veci. To je ako v politike, ked ma jedna strana problem, okamžite sa snaží strhuť pozornosť na inu temu a použivaju sa nato kde-ake utržky a vypichute poloodpovede a vznikaju nove kauzy.
---------------------------------
Táto téma je dosť "horuca" a myslim si, že je vela takych co si tu buduju nejaky radoby pseudo kredit a nechcu si ho pošramotit nejakym vyjadrenim hoci by aj chceli, pretože maju kamaratov aj na jednej aj na druhej strane. Lenže mne je zber plusek a pochval uprdele, tak pišem jak to vidim.
---------------------------------
Co sa tyka haciendy. Ja som obycajny clovek co pracuje od siedmej do druhej, nema nijak extremnu zodpovednost - nemusim sa stresovat aby som dal ludom nacas vyplatu, aby som mal na uhrady za tovar, aby som mal na DPH, aby som stihol termin odovzdavky projektu a chcel by som aby mi to takto i zostalo. Pridem domov z prace a o tretej už možem ist potomstvom von a možem tam byt až do večera.
Nevidim zmysel života v imani ani za jeho honbou.

Opakujem sa, že tou palkou nikomu do zubov davat nebudem - jednak viem, že by som si to trestnopravne zodpovedal ale hlavne nemam nato guleTo sa Ti kecá za monitorom.....:) Téma? Fajčenie na balkóne. V pohode. Vzduchom sa to rozplynie, ako tieto Tvoje pajácoviny. Až bude téma " Fúkanie dymu z cigarety do nosa, potom Ti dám za príspevky 100 najužitočnejších.....
jar88
18.10.10,15:34
...nepolemizujem o ohrozovaní zdravia pasívnych fajčiarov... sa len pýtam...na ktorom mieste tá hrozba je... v porovnaní s ostanými faktormi priamo ohrozujúcimi zdravie.......... ;)... chcela by som to pochopiť........
P.S... neverím, že je to jediná hrozba, voči ktorej je ťažko sa brániť... či???
Ajuška, zbytočne sa ich pýtaš.
Oni o inej hrozbe nevedia. Im povedali, že pasívne fajčenie a to je všetko.
---------------------------------------------------------------------
Pritom žerú hnoj v podobe..., všeličoho a ešte tým kŕmia aj deti.
Ešte doplním: ak im decko lekár poriadne nenakŕmi, tak sa budú ponosovať jeden druhému.
buchač
18.10.10,15:36
Tieto dve vystihujú to , na čo by som reagoval ..


Veronika, ja tiež fajčím na balkóne. Zabetónovaná, aby nepreniklo nič nedajbože cez škárku steny, lebo.....uf.
Dani , ja vždy vzývam všetkých svätých , aby len na balkóne fajčilo moje susedtsvo , hlavne to zospodu ...jeden čas mi celý byt smrdel , čo tak pomedzi tie panely dym si cestu našiel . Musel som zatesňovať potom ..


...
/vid ten prispevok o šefovi - aj ja som mal takeho, ked som raz zaprotestoval, tak mi povedal, že až tam budem šef ja, tak potom si možem určovať kde sa bude fajčiť/


Ja len raz , viac nebolo potrebnéééé...
Ale je to o slušnosti . Môj veliteľ , vysoká šajba bol ...NIKDY si nedovolil , aby ku mne do kanclu s cigaretou prišiel ...
Keď už , dovolenie si pýtal ...pán plukovník ...;)
Na porade si raz poniektorí zapálili , len som sa zdvihol a bolo :rolleyes:.....po porade :)
jar88
18.10.10,15:37
ja nechcem bojovať o nič...

Veď práve takých mám najradšej.
Danila
18.10.10,15:44
Ja som pochovala susedu s rakovinou, priateľku s rakovinou, dvoch priateľov, čo prestali skoro fajčiť s rakovinou, malé deti zomierajú na rakovinu. Zlá strava, zlé ovzdušie, zlá atmosféra spoločnosti, to je nikotín, čo rovnako zabíja, len nesmrdí....A tak idem plesknúť tému ako vyriešenú, lebo nakoniec by som neprežila, ak už máme Ficovu daň, Ficove odvody, a ešte aj za toto by mohol, aj keď už môže za všetko, aj za moju mrkvu nevykopanú:D....a fertik.