blavaciko
18.10.10,10:32
Zdravim,
mam mensi problem.
Od 13. 9. som sa zamestnal u noveho zamestnavatela na recepcii hotela. Myslim ze som bol celkom sikovny a rychlo som sa vsetko naucil.
Problem prisiel 2. 10. ked bola zamestnavatelovi sposobena skoda vo vyske cca
115 €. V skrate sa jednalo o to, ze smena pred nami nieco zle oznacila v pocitaci, a my sme na zaklade toho boli nuteni poslat hosti, ktori mali rezervovanu izbu do ineho hotela.

1) to ze mame hosti poslat inam a to nas hotel zaplati mi povedal moj priamy nadriadeny
2) takisto mi to povedala moja nepriama nariadena
3) cela chyba vznikla na smene predtym
4) navyse tychto konkretnych hosti som neubytovaval ja, ale kolegyna
5) pracoval som tam cca dva tyzdne

Pointa je v tom, ze za mnou prisiel veduci s tym, nech mu podpisem ze suhlasim so zrazkou zo mzdy.
Ja som nepodpisal, namiesto toho som dal oznamenie o skonceni pp v skusobnej dobe.
Na co sa mi zacal vyhrazat, ze by som nemal odchadzat, lebo hotel ma zazaluje za usly zisk atd atd.

moja otazka:
Myslite si, ze budem musiet tu "nahradu skody" zaplatit?

Dalsia vec, 12. v mesiaci je vyplatny termin, ale mne este mzda nenabehla...
Toto sa da riesit kde? musim podat zalobu alebo su nejake ine moznosti?
Takisto, ako sa dostanem k svojim vyplatnym paskam a potvrdeniu o zdanitelnom prijme?
Staci ak zamestnavatela pisomne vyzvem?
Dakujem
veronikasad
18.10.10,08:39
Ak si nepodpísal dohodu o zrážkach zo mzdy, zamestnávatel ti nemôže siahnuť na mzdu. Môže si uplatniť náhradu škody na súde (za 115€ to určite robiť nebude).

Kedy skončil tvoj pracovný pomer v skúšobnej dobe ? Zamestnávatel je povinný pri ukončení prac. pomeru ti dať potvrdenie o dobe zamestnania: Potvrdenie o zdanitelnej mzde niekedy dávajú až po skončení kal. roka.

Ak ti mzdu nevyplatí, môžeš podať podnet na Inšpekciu práce. ALe IP "nezariadi" výplatu mzdy, to môže urobiť len súd.
blavaciko
18.10.10,08:41
dohodu o zrazkach zo mzdy som nepodpisal
oznamenie o skonceni pp som poslal doporucene postou
veronikasad
18.10.10,08:42
dohodu o zrazkach zo mzdy som nepodpisal
oznamenie o skonceni pp som poslal doporucene postou
Čo si napísal do oznámenia ?
blavaciko
18.10.10,08:45
Vec: Oznámenie o skončení pracovného pomeru v skúšobnej dobe

Oznamujem Vám týmto, že pracovný pomer, uzatvorený pracovnou zmluvou zo dňa 13. 9. 2010 ukončujem v skúšobnej dobe podľa §45 a § 59, ods. 1, písm. C zákona č. 311/2001 Z.z.
Pracovný pomer končí dňom 6. 10. 2010.


S pozdravom,

Odoslane 6. 10.
veronikasad
18.10.10,08:48
Vec: Oznámenie o skončení pracovného pomeru v skúšobnej dobe

Oznamujem Vám týmto, že pracovný pomer, uzatvorený pracovnou zmluvou zo dňa 13. 9. 2010 ukončujem v skúšobnej dobe podľa §45 a § 59, ods. 1, písm. C zákona č. 311/2001 Z.z.
Pracovný pomer končí dňom 6. 10. 2010.


S pozdravom,

Odoslane 6. 10.
Formulované je to správne, len si to mal zamestnávatelovi oznámiť aspoň tri dni predtým, ako sa mal prac.pomer skončiť. Napriek tomu je skončenie prac.pomeru platné.

Treba isť osobne do firmy, ak si mal pridelené nejaké osobné prac.prostriedky - odovzdať ich. A možno sa dozvieš aj dôvod, prečo si zadržali mzdu.