jamazonka
18.10.10,10:49
Dobrý deň,
chcem kúpiť dcére notebook Apple McBook White, "13,3". Notebook ma vlastný operačný systém. Predáva sa doň aj Software pre McBooky, potrebujem vedieť, že ak si na notebooku doma urobí prácu v programe (Word, Excel, pover-point...) vezme napr. na USB do školy a bude chcieť pokračovať, či to bude kompatibilné s programami aké budú mať v škole. ďakujem
pepo_p
18.10.10,09:47
Mac majú vlastný operačný systém Snow Leopard neviem koľkej verzie, ale čo sa týka kancelárskych balíčkov, malo by ti to bez problémov fungovať, nakoľko konverzie formátov fungujú bez problémov, čiže tohoto by som sa nebál.
Jediné čo by som videl ako problém, je to že ti na tom nepôjdu žiadne windows programy ktoré by si chcela použiť, ale len pre Mac a pokiaľ nie si zbehlá v počítačoch tak si s tým môžeš narobiť veľké starosti, ale inak dobrá voľba :D
beaster
18.10.10,10:14
Hmm ... to sa mi nezda, ze tam nejdu ziadne Windows programy ... to platilo kedysi ale teraz je to uz ovela lepsie s tou kompatibilitou. Kamaratovi sa dokonca podarilo naistalovat si do McBook-u aj Windows 7
kergulaan
18.10.10,10:51
pepo_p pise o programoch a nie o operacnom systeme. Ked tam narves W7 - tak somozrejme ze ti hry, ktore su stavane na W pojdu, ale na SL ti nepojdu. Tak isto aj Mozila FF a TB su rozdielene pre W a SL.
rickman
18.10.10,11:59
mimotemy McBook, to sa mi paci :D

Ale k veci, na to, aby mohla na macu pouzivat word, excel atd, potrebuje Microsoft Office pre Mac. Ten stoji dalsich okolo 100€, plus minus, a vtedy to bude kompatibilne. Akurat na USB klucikoch bude mat trochu neporiadok, ale na to si zvykne.
jamazonka
19.10.10,04:23
Áno, to som potrebovala, takže ešte dokúpiť Microsoft Office pre Mac, a bude to kompatibilne, OK. A ako to myslíš s tým neporiadkom na USB?
rickman
19.10.10,04:37
Áno, to som potrebovala, takže ešte dokúpiť Microsoft Office pre Mac, a bude to kompatibilne, OK. A ako to myslíš s tým neporiadkom na USB?

Na to, aby si mohla prenášať dáta na kľúčikoch medzi Windowsom a Macom, potrebuješ kľúčik naformátovaný vo Windows prostredí (čo sú všetky kľúčiky, ktoré si kúpiš v obchode alebo ktoré máš už doma). Ale keď ho vožíš do Macu, tak ten si tam doplní ďalšie zložky a súbory. Keď to znovu otvoríš vo Win, tak sa ti tam tie zložky zobrazia.

Inak prečo chceš dcére kúpiť práve toto? Má ona také želanie?
jamazonka
19.10.10,04:46
Na to, aby si mohla prenášať dáta na kľúčikoch medzi Windowsom a Macom, potrebuješ kľúčik naformátovaný vo Windows prostredí (čo sú všetky kľúčiky, ktoré si kúpiš v obchode alebo ktoré máš už doma). Ale keď ho vožíš do Macu, tak ten si tam doplní ďalšie zložky a súbory. Keď to znovu otvoríš vo Win, tak sa ti tam tie zložky zobrazia.

Inak prečo chceš dcére kúpiť práve toto? Má ona také želanie?


Ďakujem,
no áno dcéra ma takéto želanie, je vianočné dieťa, tak narodeniny spojim s vianocami, ona si ho vybrala, ja ju odhováram, ale zatiaľ sa mi nedarí, asi to vyhrá :)
rickman
19.10.10,04:57
Ďakujem,
no áno dcéra ma takéto želanie, je vianočné dieťa, tak narodeniny spojim s vianocami, ona si ho vybrala, ja ju odhováram, ale zatiaľ sa mi nedarí, asi to vyhrá :)

Tak vtedy nie je o čom :).
dolfort
25.10.10,21:41
Na jablku si môžeš rozbehať virtual PC a v ňom nainštalovať win a v tomto prostredí fičať na čomkoľvek.
http://www.macupdate.com/info.php/id/6078/virtual-pc
rickman
26.10.10,04:12
Na jablku si môžeš rozbehať virtual PC a v ňom nainštalovať win a v tomto prostredí fičať na čomkoľvek.
http://www.macupdate.com/info.php/id/6078/virtual-pc

Nepotrebuješ virtual pc, stačí bootcamp.
jamazonka
26.10.10,04:30
[QUOTE=dolfort;1545615]Na jablku si môžeš rozbehať virtual PC a v ňom nainštalovať win a v tomto prostredí fičať na čomkoľvek.



Ďakujem, ale to asi bude pre nás dve zložité, kupim jej doň Microsoft Office pre Apple, to bude pre ňu asi najjednoduchšie. Nateraz.:)