mirecTN8
18.10.10,14:12
Poradi mi niekto prosim ako by mala vyzerat takato zmuva?
zalobaba
18.10.10,12:21
a toto ti kto poradil?
mirecTN8
18.10.10,12:44
skôr by som potreboval odpoved na otazku,ale dobre-na ZIVNOSTENSKOM URADE ODBOR DOPRAVY...
zalobaba
18.10.10,12:50
taký odbor na ŽÚ neexistuje :o))))))))))))))
mirecTN8
18.10.10,12:59
ak zabudneme na OBOR DOPRAVY a zameriame sa len na ŽÚ ?!
JankaO
18.10.10,13:04
Odborná spôsobilosť sú znalosti a zručnosti osoby - tieto sú "neprenajímateľné a nezapožičateľné". (neviem si predstaviť, že by som svoj mozog niekomu prenajala). Alebo je len problém v podaní informácie a nemá sa jednať o zapožičanie materiálu (napr. odbornej literatúry a pod...)k získaniu osvedčenia na odbornú spôsobilosť?? Inak otázka tak, ako je zadaná mi nedáva zmysel...
zalobaba
18.10.10,14:00
ak zabudneme na OBOR DOPRAVY a zameriame sa len na ŽÚ ?!

taxislužby vyňatá z režimu ŽÚ ..... čéče - čo píšeš seminárku??? :D
mirecTN8
18.10.10,14:12
nie nie nepisem seminarku...len chcu odomna nieco na zivnostenskom co mozno ani neexistuje...:mad:
mirecTN8
18.10.10,14:14
sakra sak oni nieco odomna chcu a vobec nevedia ako to ma vyzerat!!!!!!!!!!!!!!!!!! a ja neviem kde to mam hladat!
mirecTN8
18.10.10,15:16
mam cloveka co mi zastresi moju KONCESIU NA TAXI jeho ODBORNOU SPOSOBILOSTOU, a na ŽU chcu,okrem inych somarin,neaku zmluvu medzi mnou a tym mojim clovekom. Tak potrebujem poradit ako taka zmluva ma vyzerat...
JankaO
18.10.10,15:39
mam cloveka co mi zastresi moju KONCESIU NA TAXI jeho ODBORNOU SPOSOBILOSTOU, a na ŽU chcu,okrem inych somarin,neaku zmluvu medzi mnou a tym mojim clovekom. Tak potrebujem poradit ako taka zmluva ma vyzerat...
Zmluva o uzatvorení pracovného pomeru - Pracovná zmluva.
mirecTN8
18.10.10,16:09
Aby sme si rozumeli vo vsetkom tak ja budem mat vystavenu KONCESNU LISTINU na zaklade jeho ODBORNEJ SPOSOBILOSTI a on ma musi zamestnat PRACOVNOU ZMLUVOU?-ak je to pravda
dala by sa aj dohoda o vykonani prace?Aj ja mam ŽL a chcem to robit na seba vsetko.
JankaO
18.10.10,18:25
Aby sme si rozumeli vo vsetkom tak ja budem mat vystavenu KONCESNU LISTINU na zaklade jeho ODBORNEJ SPOSOBILOSTI a on ma musi zamestnat PRACOVNOU ZMLUVOU?-ak je to pravda
dala by sa aj dohoda o vykonani prace?Aj ja mam ŽL a chcem to robit na seba vsetko.
No, aby sme si teda rozumeli... Nie Vy, ale ten Váš odborný zástupca musí byť pri prevádzkovaní Vašej živnosti v pracovnom pomere u Vás (to neplatí, ak je ním - zástupcom, za podmienok upravených osobitným zákonom28aa) manžel, manželka podnikateľa alebo podnikateľov príbuzný v priamom rade alebo súrodenec, alebo ak ide o právnickú osobu, jej spoločník alebo člen, a ak ide o obec, jej starosta).
Dohoda o vykonaní práce nie je pracovný pomer.
zalobaba
18.10.10,18:33
No, aby sme si teda rozumeli... Nie Vy, ale ten Váš odborný zástupca musí byť pri prevádzkovaní Vašej živnosti v pracovnom pomere u Vás (to neplatí, ak je ním - zástupcom, za podmienok upravených osobitným zákonom28aa) manžel, manželka podnikateľa alebo podnikateľov príbuzný v priamom rade alebo súrodenec, alebo ak ide o právnickú osobu, jej spoločník alebo člen, a ak ide o obec, jej starosta).
Dohoda o vykonaní práce nie je pracovný pomer.

Ešte doplním detail - od 01.06.2010 už nie sú vydávané Živnostenským úradom Koncesné listiny na prevádzkovanie taxislužby, pretože boli vyňaté spod Živnostenského zákona.
mirecTN8
18.10.10,19:08
Moc dakujem za po-radu! :-)