rastosl
18.10.10,13:59
Dobrý deň.
Chcel by som sa spýtať či mi niekto neporadí. Manželka chce spustiť prevádzku na výrobu bagiet, gyrosu, hranolčekov, hot-dogov, hamburgerov a tak mám problém, že čo k tomu potrebuje. Čital som tu, že musí mať miestnosti samostatné na sklad, výrobu - to má. Ďalej že musí mať HACCP + prevádzkový poriadok na výrobu + sanačný plán +teploty skladovania. Preto Vás chcem poprosiť o radu a pomoc. Potreboval by som čísla zákonov, nariadení, vyhlášok ktoré upravujú chod bagetárie. Ak niekto má spracované HACCP, SP, Prev.Poriadky atd, poprosím prepošlite mi to /veľmi mi pomôžete/. Ešte sa chcem spýtať čo ešte potrebuje, ak bagety bude baliť do potravinárskej fólie a bude ich predávať ako balené. /potrebuje nejaké vyjadrenie RUVZ? atd/ Budem vďačný za každú odpoveď
Danielle369
19.10.10,04:09
Máš tu všetko na porade aj HACCP aj Prevádzkové poriadky aj otvorenie prevádzky na bagety...Manželka má zrejme živnostenský list, tak nech si podá žiadosť na hygienu na otvorenie bagetérie a dostane zoznam od hygieny čo všetko prevádzka musí splnať...