steinum
18.10.10,15:37
Mám podnikateľský nápad a uvažujem či je realizácia možná.
Ide totiž o nápad v potravinárstve a netuším či sa môj zamýšlaný produkt dá reálne vyrobiť. Viete mi poradiť koho sa môžem (diskrétne) opýtať či je možné produkt reálne vyrobiť a pri troche šťastia ako by sa to dalo vyrobiť?

a vedľajšia otázka:
Je lepšie podľa Vás radšej osloviť väčší koncern vyrábajúci podobný produkt a skúsiť im nápad odprezentovať prípadne ponúknuť na predaj, alebo ísť na vlastnú päsť a osloviť investora?

Trošku zvláštne otázky, ale skutočne moc viac prezradiť nemôžem a nechcem tak skúste mi k tomuto niečo poradiť, možno mi to lepšie udá smer cesty.
Za odpovede ďakujem :)
16lukasko
18.10.10,14:26
otázka typu mám niečo, to niečo je hmotné chcel by som s tým niečo získať neviem čo, vlastne nepoviem vám to, myslíte si že by som mal osloviť niekoho bohatšieho alebo niekoho chudobnejšieho..?? A inak myslíte že by sa to dalo vyrobiť..?
steinum
18.10.10,14:42
Pýtal som sa v prvom rade koho môžem osloviť v takomto prípade, keď mám nápad a niesom si istý, či je možné výrobok vyrobiť rsp. istá forma výrobku sa vyrába, ale chcem tam pridať nové chute a tam už nesiahajú moje znalosti chémie. Jedná sa o nazvyme to obchodné tajomstvo a preto si nemôžem dovoliť byť príliš konkrétny. Skúsim byť aspon trochu konkrétnejší: Jedná sa o už výrábanú cukrovinku, chcem však zistiť, či je možné použiť nové chute, aj také, ktoré doteraz nikto vepridáva, možno mierne upraviť receptúru vzhľad. Nepýtam sa Vás či to je možné vyrobiť tá otázka je myslená čo potrebujem od osoby zistiť. Dúfam, že je to už dosť jasné.