tina.b
18.10.10,15:41
Ahojte,
poradte prosím ako sa zbaviť myši na povale,dala som tam "pípatko na hlodavce" ale nezaberá to.Bojím sa že nám prehryzie sadrokartovové stropy,lebo chodí po sadrokartóne. Budem vďačná za každú dobrú radu.
Ďakujem
Tweety
18.10.10,13:42
Ahojte,
poradte prosím ako sa zbaviť myši na povale,dala som tam "pípatko na hlodavce" ale nezaberá to.Bojím sa že nám prehryzie sadrokartovové stropy,lebo chodí po sadrokartóne. Budem vďačná za každú dobrú radu.
Ďakujem
Zožeň mačku, tá si už poradí.
magno
18.10.10,13:46
Ahojte,
poradte prosím ako sa zbaviť myši na povale,dala som tam "pípatko na hlodavce" ale nezaberá to.Bojím sa že nám prehryzie sadrokartovové stropy,lebo chodí po sadrokartóne. Budem vďačná za každú dobrú radu.
Ďakujem

:) predavaju take zlate ruzove gumove " cukricky" pre hlodavce a rozhodne su ucinne,nam tiez pobehovala takato mala potvorka po povale...... a uz je klud,ale je mi jasne,ze nebola posledna.Ide totiz zima a v dome je predsa len teplejsie ;)
Katarína Cigánová
18.10.10,13:46
Ahojte,
poradte prosím ako sa zbaviť myši na povale,dala som tam "pípatko na hlodavce" ale nezaberá to.Bojím sa že nám prehryzie sadrokartovové stropy,lebo chodí po sadrokartóne. Budem vďačná za každú dobrú radu.
Ďakujem
Stopercentne zaberá lepidlo na myši - dostať v starých drogériách . len pozor je to strašne lepivé lepidlo - aplikovat napr. na vrhnák z Ramy a dať ako návnadu oriešok , oškvarok alebo čo majú myši radi . Ale funguje 100%. Navyše nezapácha , môže byt nastavené aj trvalo - tak lahko neuschne.
Ivana Š
18.10.10,13:53
Lepidlo na myši, naniesť na kartón, na to vlašský orech - ona sa potvora sivá chytí
minulý týždeň som aj ja jednu takto ulovila
Tamila
18.10.10,13:54
To lepidlo je výborná vec. My sme dali štvorec z kartónového papiera, natrieť okraje a do stredu návnadu. Je to ozaj účinné.
durisovad
18.10.10,14:00
Ked sa mys prilepi, co sa s nou stane? Lepidlo ju usmrti alebo skape od hladu? Alebo ju treba odlepit a vypustit von?
Chobot
18.10.10,14:17
Ahojte,
poradte prosím ako sa zbaviť myši na povale,dala som tam "pípatko na hlodavce" ale nezaberá to.Bojím sa že nám prehryzie sadrokartovové stropy,lebo chodí po sadrokartóne. Budem vďačná za každú dobrú radu.
Ďakujem

Ak chceš byť ohľaduplná k zvieratám, tak existujú aj pasce na myši tzv. vlezie-nevylezie. Len treba aspoň každé 2-3 dni kontrolovať, aby po uväznení neskapala od hladu.

http://www.azm.sk/eshop/index.php?main_page=product_info&cPath=2_9&products_id=2058

http://www.rebiop.sk/detail/4438/pasca-na-mysi-domcekova/cat/239
blcha
18.10.10,14:27
:D Odlepiť myš :D
Chytíš aj s kartónom a spáliš.
Alebo zakopeš do 2 - metrovej hĺbky.

Aj my túto jeseň bojujeme s myšami, lepidlo sa výborne osvedčilo. Problém je ten, že sa chytia iba myši, ktoré sú už dnu.
Okrem toho treba popozerať, kade asi sa mohli dostať dnu a k otvoru nasypať otravnú návnadu. Je praktické, ak si počet granúl spočítate a napíšete na kartón, na ktorom sú granule nasypané - ľahko potom zistíte, či nejaké ubudli. Po požití sa myš bude snažiť dostať von ku zdroju vody, pretože dostane obrovský smäd - to je veľmi praktické, aby nezdochla vnútri. Dajte pozor, aby ste náhodou nenechali v blízkosti misky s vodou - napríklad pod kvetmi.
Ak nájdete otvor, treba ho zapchať, aby z vonku nechodili ďalšie a ďalšie.

Ej veru, zdá sa , že nás čaká tuhá zima!! Nikdy sme nemali s myšami problém - iba tento rok. Ale aj ostatný hmyz sa nebývalo tlačí dnu.

... a mimochodom, chytené myšky nemusíš ľutovať. Nikdy nevieš, aké obrovské škody ti mohla narobiť. Kým je iba jedna, tak ti jej je ľúto, ale ak ich máš v miestnosti 20, tak ťa chytí panika - a si schopná aj dom zapáliť, len aby si sa ich zbavila.
Agentúra Amaryllis
18.10.10,15:52
Tiež mám sádrokartónované steny a stropy, a tiež mi tam chodili myši, ale teraz mám tri mačky, a čo len započujú, že tam hrýzu, už aj s ním dajú poriadok! Občas sa stane, že myška nestačí dokončiť zahrýznutie... ano, je občas trochu "príšerné" počuť mačkyne kroky...hm... zvykla som na to upozorniť hostí, ak niekto spí u nás... ináč do Vianos určite budú vychitené všetky myšky... a nezabudni dať mačke mlieko, lebo po myši je veľmi smädná...
220870
18.10.10,16:55
Tiež mám sádrokartónované steny a stropy, a tiež mi tam chodili myši, ale teraz mám tri mačky, a čo len započujú, že tam hrýzu, už aj s ním dajú poriadok! Občas sa stane, že myška nestačí dokončiť zahrýznutie... ano, je občas trochu "príšerné" počuť mačkyne kroky...hm... zvykla som na to upozorniť hostí, ak niekto spí u nás... ináč do Vianos určite budú vychitené všetky myšky... a nezabudni dať mačke mlieko, lebo po myši je veľmi smädná...
Mačkám sa mlieko nesmie dávať.majú od toho hnačku.Radšej jej tam pustite kocúra nech sa nenudí.
tina.b
18.10.10,17:58
Tak a je to vyriešené,chytila sa orech vo fľaši.Starý ale osvedčený trik. Všetkým aj tak ďakujem za rady,možno vyskúšam nabudúce.
marleau
18.10.10,17:59
To už je za riešenie,že mačka.Čo v tých domoch máte,keď sa vám tam myši dostanú???????Mne sa nedostanú do drevostavby a vám to ide zožrať betónové búdy,nechápem....
Ivana Š
18.10.10,18:24
To už je za riešenie,že mačka.Čo v tých domoch máte,keď sa vám tam myši dostanú???????Mne sa nedostanú do drevostavby a vám to ide zožrať betónové búdy,nechápem....

Kto tu píše, že tie potvory nám žerú dom, múry, základy atď... ?
Proste myšička sa prešmykla dnu. A my ju chceme von. Myšičke sa
u nás nepáči, lebo nemá čo papať. Tak sa lapne na pascu (oriešok, syr, chlebík, mačka)
Keby bola betónožravá, tak sa prežerie von, nie?
durisovad
18.10.10,18:29
Mys sa do domu dostane aj pri malej nepozornosti. Moj otec kazdy rok pravidelne na jesen nechtiac pustil do domu mys, ked sprataval do pivnice jablcka. Staci na chvilu nechat otvorene dvere a mys zmeni miesto posobenia. Potom ju lapal na kusok tvrdeho chleba do jemne nastavenej pasce. Obycajne sa mu to podarilo behom jednej noci.
tina.b
19.10.10,05:24
To už je za riešenie,že mačka.Čo v tých domoch máte,keď sa vám tam myši dostanú???????Mne sa nedostanú do drevostavby a vám to ide zožrať betónové búdy,nechápem....


Bývame v nedokončenej novostavbe ,na ktorej ešte stale pracujeme,takže pre myš žiadny problém dostať sa kde chce.A keďže byvame pri poli na ktorom sa momentalne dosť pracovalo tak myši utekali kde sa dalo /včera tam zasiali zrno/.Takže Ty možno byvaš v "drevostavbe" ale nie na samote pri poli.A mimochodom búdy sú drevené a nie betonové,pokiaľ viem.:eek:
marleau
19.10.10,05:35
Bývame v nedokončenej novostavbe ,na ktorej ešte stale pracujeme,takže pre myš žiadny problém dostať sa kde chce.A keďže byvame pri poli na ktorom sa momentalne dosť pracovalo tak myši utekali kde sa dalo /včera tam zasiali zrno/.Takže Ty možno byvaš v "drevostavbe" ale nie na samote pri poli.A mimochodom búdy sú drevené a nie betonové,pokiaľ viem.:eek:
To je len predsudok z predchádzajúceho režimu.
Holder Miro
19.10.10,06:02
Podľa mňa najhumannejší sposob, je klasická sklapovačka na myši,ako nástrahu dať chlebovú korku a dobre priviazať,myš pomyka návnadou,poistka povoli ,pasca sklapne a myš je v tej sekunde mrtva.
Keď som bol dieťa, byvali sme tiež v rodinnom dome a hlavne na jeseň nam myši chodili do špajze a do pivnice.Dostávali sa dnu otvorenými dverami.
heja3
19.10.10,06:09
Mačkám sa mlieko nesmie dávať.majú od toho hnačku.Radšej jej tam pustite kocúra nech sa nenudí.
:eek:
A to by ten škrekot škriatkov (malého bábätka) na povale nevadilo viac ako škrabanie myší ? :mad:
irma1
19.10.10,06:18
Bývame v nedokončenej novostavbe ,na ktorej ešte stale pracujeme,takže pre myš žiadny problém dostať sa kde chce.A keďže byvame pri poli na ktorom sa momentalne dosť pracovalo tak myši utekali kde sa dalo /včera tam zasiali zrno/.Takže Ty možno byvaš v "drevostavbe" ale nie na samote pri poli.A mimochodom búdy sú drevené a nie betonové,pokiaľ viem.:eek:

Teraz Ťa asi nepoteším. Bývam podobne, len dom je už dokončený. Keby som stratila pamäť i kalendár, bezpečne zistím, že je september podľa novej myšej populácie, čo sa tlačí dnu cez všetky dvere i okná. Takže opatrne i s vetraním. Dobrá správa je, že našim mačkám to zvyčajne netrvá ani pol hodiny a je po probléme.
Tamila
19.10.10,13:17
To už je za riešenie,že mačka.Čo v tých domoch máte,keď sa vám tam myši dostanú???????Mne sa nedostanú do drevostavby a vám to ide zožrať betónové búdy,nechápem....
Stačí nechať chvíľu otvorené dvere napríklad v pivnici a myš je tam.
patrik409
19.10.10,18:34
Aj my sme mali v pivnici myši a urobili me to ručne - stručne :D myši vošli do krabíc s bordelom na spalenie a ďalej tu smrt si domyslite.
magno
20.10.10,06:57
Aj my sme mali v pivnici myši a urobili me to ručne - stručne :D myši vošli do krabíc s bordelom na spalenie a ďalej tu smrt si domyslite.

:eek: nie ze by som bola milovnikom mysi behajucich po dome,ale takto skodoradostne opisat ich kremaciu??? ;) je mi ale jasne,ze ucel svati prostriedky.:)
Andrej Lazo
15.09.14,19:58
Najlepšie je použiť lepiacu návnadu aby ti ta myš tam niekde neskapala. Odporúčam natreť lepidlom na myši , dáku podložku a vložiť tam nejakú šťavnatú návnadu. alebo použiť rovno hotovú nástrahu
willma
15.09.14,20:32
A Ty si myslíš, že tú myš chovali 4 roky????
misoft
15.09.14,20:33
mimotemy

Dajte na povalu notebook - myš sa pripojí do USB

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10745.gif