sona.m
18.10.10,16:43
ahojte, prosím o radu, ani neviem či som zvolila správnu tému ale k veci:
objednala som si cez internet 3 ks iphone z Londýna, uhradila som platbu za tovar a predajca mi oznámil že balík posiela. Pár dní nato, mi poslal žiadosť o úhradu vo výške 200 eur, ako clo, čo chápem je určite oprávnené. Balík sa tak nachádza v nejakej´"prázdnej zóne" a peniaze žiada uhradiť nie ako za tovar na účet ale cez Western Union - a to som preverovala že príjemca je nevypátrateľný a platba sa nedá stopnúť ani vrátiť. bojím sa teda rizika straty ďalších 200 eur, vie mi prosím niekto poradiť ako postupovať, prípadne má niekto skúsenosť s takýmto obchodom? moc ďakujem
jelalim
18.10.10,14:48
100% podvod, z Londyna nemas preco platit CLO!

Ako si platila prvotnu platbu za tie telefony? Nezaplatila si to nahodou na nejaky ucet v Nigerii?
arizona
18.10.10,15:18
Bože,ľudkovia zlatí! Prečo hľadáte rady vždy až po tom, čo sa dáte nalákať na hocičo s vidinou lacnejšej kúpy a posielate svoje peniaze kade-tade?:confused::confused::rolleyes:

http://www.google.sk/search?q=%22podvody+cez+westwrn+union%22&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&client=firefox-a&rlz=1R1GGLL_sk___SK392#hl=sk&client=firefox-a&hs=MiD&rlz=1R1GGLL_sk___SK392&&sa=X&ei=s3G8TPzkDczrOanljNsM&ved=0CCYQBSgA&q=%22podvody+cez+western+union%22&spell=1&fp=8c6644e2846588b8
sona.m
18.10.10,17:10
prvotna platba šla na účet v Londýne, až tento clo poplatok chce uhradiť na meno šéfa a v adrese má Nigeria, je asi v ..., že? volala som aj na colnicu, tam niečo o takej zóne potvrdili ale clo by som mala platiť pri prevzatí.tak už neviem, ten pán čo mu patrí účet so mnou komunikuje tak neviem, ale tých 200 eur som mu ešte neposlala.
pepsikova
18.10.10,17:26
..za 200€ by som s tebou komunikovala aj ja..aj po nigerijsky!...
..pánovi povedz, že clo zaplatíš až po prevzatí tovaru...
..a asik budeš musieť oželieť eurky!..
jelalim
19.10.10,13:37
heh, je až srandovné čo dokážu podvodníci z Nigérie vymyslieť. Ale že budú niekoho nahovárať aby zaplatil dovozné clo do Nigérie mi už príde maximálne prehnané.

Nabudúce budú možno požadovať úhradu DPHčky za včerajšiu večeru, samozrejme cez Western Union a do Nigérie. :)