Ronyxx
18.10.10,16:56
Čo predchádza žiadosti o rozvod, mám najprv požiadať súd o zverenie maloletého dieťaťa do výchovy a potom podať žiadosť, alebo aký je vlastne postup keďže v žiadosti o rozvod sa odvoláva na rozhodnutie súdu zo dňa ... o zverení maloletého do výchovy. Čo je potrebné urobiť ako prvé. Najjednoduchšie by asi bolo osloviť právnika, ale budem vďačná za každú radu
SAIVI
28.10.10,09:17
..ja ked som sa rozvádzala tak som podávala žiadosť o rozvod a úpravu práv a povinností k maloletému . Na rozvodovom konaní ale určili len výživné a čo sa týkia starostlivosti nám doporučili dohodnúť sa a ked sa to nepodarí že potom treba podať zvlášť žiadosť o úpravú práv a povinností k maloletému dieťaťu..
Odvtedy ale iste došlo k zmenám v postupoch , v zákone ..ako napríklad zavedenie striedavej starostlivosti http://www.epi.sk/456/Striedava-osobna-starostlivost_19425.aspx
bubkoch
28.10.10,09:23
v ziadosti o rozvod sa uvadza vsetko, teda aj uprava styku aj vyska požadovaneho vyzivneho ...

ak sa viete dohodnut na uprave styku a vyske vyzivneho, sud to vyriesi naraz jednym rozsudkom, vy sa vzdate prava na odvolanie a je to pravoplatne ...
ak sa na uprave styku a vyske vyzivneho neviete dohodnut, požiadate sud o vyčlenenie uvedenych 2 bodov na samostatne konanie ...

ma to vyhodu v tom, ze sud vas rozvedie ihned, tym padom nemusite cakat na rozvod kvoli zvysnym veciam, kvoli ktorym by pojednavania boli odrocovane a natahovalo by sa to, a nepredlzuje sa tym zvytocne obdobie trvania bsm, obdobia prip. naroku ex na prispevok do rozvodu, a pod. ...
uprava styku a vyzivne bude pokracovat samostatnym sudnym konanim