neviem.ako
18.10.10,19:09
Dobry den. Myslela som si, ze mam s tym amaterskym podnikatelom vsetky problemy vyriesene, ale nie. Pomohol mi inspektorat prace, lebo som sa nemohla dopracovat k podpisaniu vypovede.
Pracovala som v chranenej dielni. Bola som este v skusobnej dobe. Musela som na PNku. v piatok 13.8. som mu doporucene poslala ukoncenie pn k 14.8. Priložila som i oznámenie o ukončení prac. pomeru k pondelku - 16.8. v nedelu nerobim, tak som to dala k pondelku.
Ked mi konecne po pokute od inspektoratu prace poslal asi po mesiaci podpisane moje oznamenie, isla som na pn v ochrannej lehote, kedze som sla na operaciu. A teraz sa dozvedam od soc. poistovne cez znamu, ze on mi na 16.8. napisal absenciu, a tak nemam narok na preplatenie pn v ochrannej lehote.
A som uplne z neho zufala... Neviem, co mam robit. Kam mam ist zamavat s oznamenim o ukonceni prac. pomeru? Myslim, ze som v prave, alebo nie? Je mi uplne blbo, lebo cakam za tymi peniazmi ako nejaky debil, lebo on nezdokladoval na soc. poistovnu vsetky doklady. a ked ich uz konecne zdokladoval, tak nakoniec peniaze nedostanem... Kam mam ist, na urad prace? na socialku? obratit sa zasa na inspektorat? prosim poradte, som fakt zufala... peniaze surne potrebujem a nedam si na sebe drevo rubat... uz nie
mzdarka renca
18.10.10,17:12
Dobry den. Myslela som si, ze mam s tym amaterskym podnikatelom vsetky problemy vyriesene, ale nie. Pomohol mi inspektorat prace, lebo som sa nemohla dopracovat k podpisaniu vypovede.
Pracovala som v chranenej dielni. Bola som este v skusobnej dobe. Musela som na PNku. v piatok 13.8. som mu doporucene poslala ukoncenie pn k 14.8. Priložila som i oznámenie o ukončení prac. pomeru k pondelku - 16.8. v nedelu nerobim, tak som to dala k pondelku.
Ked mi konecne po pokute od inspektoratu prace poslal asi po mesiaci podpisane moje oznamenie, isla som na pn v ochrannej lehote, kedze som sla na operaciu. A teraz sa dozvedam od soc. poistovne cez znamu, ze on mi na 16.8. napisal absenciu, a tak nemam narok na preplatenie pn v ochrannej lehote.
A som uplne z neho zufala... Neviem, co mam robit. Kam mam ist zamavat s oznamenim o ukonceni prac. pomeru? Myslim, ze som v prave, alebo nie? Je mi uplne blbo, lebo cakam za tymi peniazmi ako nejaky debil, lebo on nezdokladoval na soc. poistovnu vsetky doklady. a ked ich uz konecne zdokladoval, tak nakoniec peniaze nedostanem... Kam mam ist, na urad prace? na socialku? obratit sa zasa na inspektorat? prosim poradte, som fakt zufala... peniaze surne potrebujem a nedam si na sebe drevo rubat... uz nie
ten pondelok 16,8, si odpracovala?
neviem.ako
18.10.10,17:13
No nie, neodpracovala. Ale co som mala dat vypoved k nedeli? Potom by mi dal za nedelu absenciu?? Mala som ist do prace? Ja si myslim, ze nie... Ved 13. som mu dala vediet, ze k 16. davam vypoved...
neviem.ako
18.10.10,17:17
No nie, neodpracovala. Ale co som mala dat vypoved k nedeli? Potom by mi dal za nedelu absenciu?? Mala som ist do prace? Ja si myslim, ze nie... Ved 13. som mu dala vediet, ze k 16. davam vypoved...




Oznamujem Vám, že pracovný pomer založený pracovnou zmluvou zo dňa


8. 4. 2010






z r u š u j e m








podľa § 72 Zákonníka práce v skúšobnej dobe k 16. 8. 2010.
















V našom meste, 13. 8. 2010
mzdarka renca
18.10.10,17:17
No nie, neodpracovala. Ale co som mala dat vypoved k nedeli? Potom by mi dal za nedelu absenciu?? Mala som ist do prace? Ja si myslim, ze nie... Ved 13. som mu dala vediet, ze k 16. davam vypoved...

no, teraz je neskoro plakať nad rozliatým mliekom, je mi ľúto, ale zamestnávateľ postupoval správne. Mala si ukončiť PP v skúšobnej dobe dňom 15.8.2010, aj napriek tomu, že bola nedeľa a nebol to tvoj obvyklý pracovný deň. :mee:
veronikasad
18.10.10,17:20
No nie, neodpracovala. Ale co som mala dat vypoved k nedeli? Potom by mi dal za nedelu absenciu?? Mala som ist do prace? Ja si myslim, ze nie... Ved 13. som mu dala vediet, ze k 16. davam vypoved...
Pracovný pomer končí posledným dňom výkonu práce. Ak si žiadala o skončenie prac. pomeru v skúšobnej dobe (neide o výpoveď), k 16.8. a tento deň si nepracovala - ako sladkú pomstu od podnikatela si dostala absenciu.

Skončenie prac.pomeru v skúšobnej dobe sa oznamuje spravidla tri dni vopred. V pondelok tvoj doporučený list ešte ani nemal.

Neviem, či vykázaná absencia súvisí so stratou nároku na nemocenské z ochrannej doby.
neviem.ako
18.10.10,17:24
Takže v práve nie som? Nepochodím? Je to sila, že on môže všetko zdržiavať a ja ani tých pár eur nedostanem... na zaplakanie. Ale ďakujem vám.
veronikasad
18.10.10,17:26
Takže v práve nie som? Nepochodím? Je to sila, že on môže všetko zdržiavať a ja ani tých pár eur nedostanem... na zaplakanie. Ale ďakujem vám.
so zrušením absencie nepochodíš - ak zamestnávatel nebude chcieť.
Naozaj má absencia vplyv na výplatu nemocenského ? Nevyplatili ti ho náhodou preto, že im zamestnávatel neposlal potvrdenie o príjme ?
neviem.ako
18.10.10,17:31
so zrušením absencie nepochodíš - ak zamestnávatel nebude chcieť.
Naozaj má absencia vplyv na výplatu nemocenského ? Nevyplatili ti ho náhodou preto, že im zamestnávatel neposlal potvrdenie o príjme ?

Prosim vas, vidim, ze sa vyznate - neviete mi to zistit? Znama tvrdila, ze prave kvoli absencii. Potvrdenie o prijme poslat mal, niekolkokrat som ho nahanala a tvrdi, ze ho poslal... Ale ci je to pravda, neviem... O zapoctovy list ho prosim uz odvtedy...
JankaO
18.10.10,17:32
Neviem, prečo ste čakali na nejaké "podpísanie oznámenia" a prečo práve toto limitovalo, či skončíte pracovný pomer v skúšobnej dobe.
Stačilo jednoducho napísať, že končíte pracovný pomer v skúšobnej dobe ku dňu... a je vyriešené. To, že ste tam uviedla vo Váš neprospech deň, keď ste mala byť ešte v práci a nebola, je Vaša absencia.
Nemocenské v ochrannej lehote Vám nepatrí, lebo:
§ 32
Ochranná lehota
Na začiatok

(1) Ochranná lehota je 42 dní po zániku nemocenského poistenia, ak tento zákon neustanovuje inak.

(2) Ochranná lehota

a) poistenca, ktorý bol nemocensky poistený menej ako 42 dní, je toľko dní, koľko trvalo nemocenské poistenie,
b) poistenkyne, ktorej nemocenské poistenie zaniklo v období tehotenstva, je šesť mesiacov.

(3) Ochranná lehota nevzniká pri zániku nemocenského poistenia z dôvodu jeho prerušenia podľa § 26. - toto je aj absencia

(4) Ak poistencovi vznikne nemocenské poistenie v ochrannej lehote, počet dní ochrannej lehoty získaný z nového nemocenského poistenia sa pripočíta k nevyčerpanému počtu dní ochrannej lehoty z predchádzajúceho nemocenského poistenia. Ochranná lehota nemôže byť viac ako 42 dní.

(5) Ochranná lehota zaniká, ak nezanikla skôr, dňom, od ktorého má poistenec nárok na výplatu starobného dôchodku, predčasného starobného dôchodku alebo invalidného dôchodku.
neviem.ako
18.10.10,17:40
Neviem, prečo ste čakali na nejaké "podpísanie oznámenia" a prečo práve toto limitovalo, či skončíte pracovný pomer v skúšobnej dobe.
Stačilo jednoducho napísať, že končíte pracovný pomer v skúšobnej dobe ku dňu... a je vyriešené. To, že ste tam uviedla vo Váš neprospech deň, keď ste mala byť ešte v práci a nebola, je Vaša absencia.


Lebo bez podpisaneho oznamenia ma nechceli zaevidovat na urade prace. Ja som vobec netusila, ze ten den este musim odpracovat. Sla som na to logicky a moja logika ocividne zlyhala...
neviem.ako
18.10.10,17:43
(3) Ochranná lehota nevzniká pri zániku nemocenského poistenia z dôvodu jeho prerušenia podľa § 26. - toto je aj absencia

.


Asi sa opytam uplnu sprostost, pardon, ale ak som ciastocny invalidny dochodca, v ten jeden den mi neodisli odvody z dochodku?
JankaO
18.10.10,17:45
Lebo bez podpisaneho oznamenia ma nechceli zaevidovat na urade prace. Ja som vobec netusila, ze ten den este musim odpracovat. Sla som na to logicky a moja logika ocividne zlyhala...
Zákonník práce nepodmieňuje právoplatné skončenie prac.pomeru v skúšobnej dobe tým, že toto musí byť podpísané druhou stranou.
JankaO
18.10.10,17:47
Asi sa opytam uplnu sprostost, pardon, ale ak som ciastocny invalidny dochodca, v ten jeden den mi neodisli odvody z dochodku?
Nie, za tento deň odvody neodišli.
neviem.ako
18.10.10,17:49
Tak dakujem velmi pekne. Do buducna sa poucim a verim, ze uz ani nebudem musiet riesit podobne veci...
JankaO
18.10.10,17:50
Len tak naokraj, odvody z dochodku sa neplatia (ale z prijmu v pracovnom pomere...)
neviem.ako
18.10.10,17:56
Okrem nerealnej dohody so zamestnavatelom, neexistuje uz ziadna sanca? keby som dolozila potvrdenie od lekara o celodennom osetreni? nepomoze? :(
mzdarka renca
18.10.10,18:01
Okrem nerealnej dohody so zamestnavatelom, neexistuje uz ziadna sanca? keby som dolozila potvrdenie od lekara o celodennom osetreni? nepomoze? :(

no neviem, ktorý lekár by to riskoval, pokial si tam naozaj nebola
neviem.ako
18.10.10,18:05
no neviem, ktorý lekár by to riskoval, pokial si tam naozaj nebola

ale teoreticky je to mozne?
mzdarka renca
18.10.10,18:10
ale teoreticky je to mozne?

teoreticky áno, ale dám krk na to, že ti to 18.10.2010 už nikto neuzná, keďže išlo o 16.8.2010.
neviem.ako
18.10.10,18:16
teoreticky áno, ale dám krk na to, že ti to 18.10.2010 už nikto neuzná, keďže išlo o 16.8.2010.

dakujem :)
Chobot
19.10.10,07:15
teoreticky áno, ale dám krk na to, že ti to 18.10.2010 už nikto neuzná, keďže išlo o 16.8.2010.

Navyše, zamestnávateľ už dávno urobil zmenu v SP. Ak by chcel uznať ošetrenie na ten deň, musel by on zmeniť späťne odhlásenie zo SP na iný dátum. A pochybujem, že by si dal tú námahu. A aj SP už vydala rozhodnutie, že nie je nárok na nemocenské.

Navyše, išlo by o podvod...:cool: