tomino1988
18.10.10,21:47
Ahojte mam problem a neviem ako z neho von,.....Pracoval som u jedneho sukomnika ako zivnostnik sprvila sa zmluva a on mi casom prestaldavat pracu
tak som si zivnost zrusil a teras mi zacal vyvolavat ze ja dzim na vsetko zaruku co som spravil tak to mam ist spravit na vastne naklady lenze ja uz som neni zivnostnik. Neviem mi dakdo poradit ako mam dalej pokracovat?.....



dakujem vopred
Halli
18.10.10,20:17
Ahojte mam problem a neviem ako z neho von,.....Pracoval som u jedneho sukomnika ako zivnostnik sprvila sa zmluva a on mi casom prestaldavat pracu
tak som si zivnost zrusil a teras mi zacal vyvolavat ze ja dzim na vsetko zaruku co som spravil tak to mam ist spravit na vastne naklady lenze ja uz som neni zivnostnik. Neviem mi dakdo poradit ako mam dalej pokracovat?.....



dakujem vopred


rada som si prečítala tvoju "hebrejčinu" http://www.beruska8.cz/smajlici/male2/23.gif, aj s bavalim zamestnavateľom ;)
Chobot
19.10.10,07:09
Ahojte mam problem a neviem ako z neho von,.....Pracoval som u jedneho sukomnika ako zivnostnik sprvila sa zmluva a on mi casom prestaldavat pracu
tak som si zivnost zrusil a teras mi zacal vyvolavat ze ja dzim na vsetko zaruku co som spravil tak to mam ist spravit na vastne naklady lenze ja uz som neni zivnostnik. Neviem mi dakdo poradit ako mam dalej pokracovat?.....



dakujem vopred

Tomino, ak pracuješ tak, ako píšeš, tak zbohom rodina...

To, že nie si živnostník, neznamená, že nie si zodpovedný za svoju prácu. Jasné, že tá firma má nárok na uplatnenie si záruky. Alebo si len taký víkendový živnostník? Navyše - to nebol zamestnávateľ, ale zmluvný partner. Ty, ako živnostník si zodpovedný za škody nielen do výšky vloženého majetku, ale ručíš celým svojim majetkom (aj súkromným) na rozdiel od s.r.o.

Takže, ak si niečo počas živnosti dofušoval, tak to oprav!!! Zrušením živnosti sa nezbavuješ zodpovednosti za prácu. (To by sa ľahko podnikalo - založím živnosť, porobím pár objednávok za drahé peniaze, urobím to neodborne, zruším živnosť a majte ma radi...:mad::confused::confused:)