lollobelka
18.10.10,23:05
:(Zaujímalo by ma ako sa učíte cudzí jazyk. Chodíte na kurzy, alebo sa učíte sami doma. Ja sa učím anglicky už niekoľko rokov a stále to nie je ono.. Poradíte mi?
pe.pe
18.10.10,21:20
Pre osvojenie si cudzieho jazyka je najdôležitejšie prerozprávať ho. Ak máš vo svojom okolí niekoho, kto anglicky vie, hovor s ním. Ak nie, potom kurz. Výhodou kurzu je aj to, že gramatiku dostaneš vysvetlenú, príp. sa máš koho spýtať na nejasnosti. Najhoršie čo môže byť, je naučiť sa jazyk s chybami. Tých sa neskôr ťažko zbavíš a práve pri samoučení ich môžeš urobiť najviac.
platro
19.10.10,02:40
Tak táto téma zaujíma aj mňa. Ja to nateraz skúšam tak, že si stiahnem film v angličtine a nájdem si k nemu anglické titulky. Pozriem si film, preložím titulky a pozerám to stále dokola. Je to celkom fajn, ale samozrejme nie je to žiadny zázrak.
day
19.10.10,03:13
vycestovat na dlhsie (viac ako mesiac) do krajiny v ktorej pouzivaju "Tvoj" jazyk, hovorit, pytat sa a stale dokola
pivko
19.10.10,03:23
Asi by ti najlepšie poradil minister Galko:D
jojom
24.10.10,18:50
Keď doma 1,zadarmo: http://www.e-academy.cz/index.php
http://www.helpforenglish.cz/
2, zapatiť a cez skype: http://www.skypeanglictina.cz/
Ale najlepšie je naozaj vycestovať a hlavne chcieť.
Clone1
18.11.10,20:29
ahojte, je možné sa naučiť základy anglického jazyka za 4 mesiace? ked:
prvý mesiac sa budem doma drtiť čisto slovíčka + v SME bola každý den príloha survival english - celkovo cca 35 dielov, každý den je iná téma, napr , na letisku, hotel, taxi a iné základné drázy + 4 špeciále so slovosledom atd, a a dalsie 3 mesiace pojdem ako začiatočník na kurz , po skončení kurzu by som šiel do zahraničia, potrebujem sa len dohovorit základy , čo myslím že 4 mesiace by mohlo stačiť ak ju budem denne používať, myslím že aj ked budem denodenne v kontakte s angličtinou je dobré sa vopred pripraviť.
Excise Duty
18.11.10,20:54
Asi by ti najlepšie poradil minister Galko:D
On to ale dostal príkazom, tak musel. Ostatní musia chcieť.:D
Slayer666
19.11.10,08:23
ahojte, je možné sa naučiť základy anglického jazyka za 4 mesiace? ked:
prvý mesiac sa budem doma drtiť čisto slovíčka + v SME bola každý den príloha survival english - celkovo cca 35 dielov, každý den je iná téma, napr , na letisku, hotel, taxi a iné základné drázy + 4 špeciále so slovosledom atd, a a dalsie 3 mesiace pojdem ako začiatočník na kurz , po skončení kurzu by som šiel do zahraničia, potrebujem sa len dohovorit základy , čo myslím že 4 mesiace by mohlo stačiť ak ju budem denne používať, myslím že aj ked budem denodenne v kontakte s angličtinou je dobré sa vopred pripraviť.

Mas nejake skusenosti s ucenim sa cudzich jazykov? Ovladas nejake ine jazyky? Ucil si sa uz po anglicky niekedy, alebo si uplny zaciatocnik? Do zahranicia ides zrejme do UK alebo USA, za pracou?
Clone1
19.11.10,17:59
nemecký jazyk 10 rokov dozadu na strednej, slovník anglický mám, kúpil som si asi 3 cd s knihami na učenie ale myslím že ten kurz bude najlepšie, prečo sa prečo sa pýtaš na skúsenosti?
hej Uk alebo iné anglicky hovoriace krajiny za prácou ale hlavne na naučenie angličtiny
hanelie
19.11.10,18:18
začala som sa tento týždeň ako samouk učiť anglinu, predtým som si prečítala rôzne odporučenia, väčšinou sa odporúča v prvotnej fáze zabudnúť na gramatiku a samostatné slovíčka, treba sa najskôr učiť frázy tie si osvojiť a až potom pribrať gramatiku // myslím, že tento spôsob je pre samoukov najvhodnejší // predtým som sa učila nemecky a taliansky,
základnú konverzáciu //ako sa voláš ako sa máš koľko je hodín, kedy sa stretneme, kde pracuješ,odkiaľ pochádzaš, ap // mám zmáknutú, takže si myslím, že za 4 mesiace sa dá už celkom slušne na základy dohovoriť, treba sa učiť denne a hlavne používať denne v praxi - držím palčiaky:)
Dáša_
19.11.10,18:19
Kedysi som hodne čítala tohto autora http://www.gruber.cz/

Sam o sebe tvrdí, že sa anglicky naučil za 4 mesiace do tej úrovne, že mal nejakú prednášku v anglicku pred anglicky hovoriacim obecenstvom.

prvoradé je mať motiváciu - on ju mal, chcel absolvovať tú prednášku. Bola to prestížna vec, takže ho to motivovalo.
Dalšia vec - musíš sa učiť pravidelne. Musíš to brať ako návyk. Ked vieš, že každý deň večer o siedmej sadneš ku knihe a dve hodiny nevstaneš. A mohli by aj traktory padať - proste je jedno, či je štedrý večer, silvester, bolí ťa brucho, hlava, je spln, je vonku krásne ... Proste dve hodiny sa učíš
je tam toho samozrejme viac, toto je len začiatok.
ja osobne som samozrejme nevydržala :D:D
video1983
19.11.10,18:20
ucil som sa 8 rokov anglictinu na skole maturovbal som z angl jazyka na 2ku. prisiel som do angl.hovoriacej krajiny a nevedel som o com hovoria. samozrejme zaklady yes no good som vedel ale to co doma predvadzaju ucitelia nema nic spolocne so skutocnou anglictinou! samozrejme ze vsade je ina prizvuk atd. vraj ta prava je v Londyne. po niekolkych mes. som sa dohovoril bez problemov, co som nevedel som is pozrel v slovniku alebo sa pytal. do roka som hovoril aj po telefone bez problemov a teraz za 6 rokov myslim ze som na dobrej urovni.
jednoznacne sa clovek najrychlejsie nauci jazyk v krajine v ktorej ten jazyk pouzivaju. a na zakladnu konverzaciu ti stacia aj tie CD a knihy.samozrejme ked budes vediet jazyk dobre inak sa aj na teba budu pozerat domaci a budes mat viac moznosti good luck
Slayer666
19.11.10,19:23
nemecký jazyk 10 rokov dozadu na strednej, slovník anglický mám, kúpil som si asi 3 cd s knihami na učenie ale myslím že ten kurz bude najlepšie, prečo sa prečo sa pýtaš na skúsenosti?
hej Uk alebo iné anglicky hovoriace krajiny za prácou ale hlavne na naučenie angličtiny

Akekolvek skusenosti s cudzim jazykom ti pomozu. Ked uz v nicom inom, tak aspon v tom, ze uz si si stihol uvedomit, ze to, co z jazykoveho hladiska ti pripada prirodzene v slovencine, moze byt v inom jazyku neprirodzene a naopak, ze ak je v slovencine nieco vrcholne neprirodzene, tak v inom jazyku to moze byt uplne prirodzene. Nemcina ti pomoze aj do istej miery v gramatike, fonetike (mozno) a hlavne so slovnou zasobou. Takze preto som sa pytal.

Este k tej fonetike upresnim. Pomoze ti, ak si v skole chytil spravnu vyslovnost (co je sice dost nepravdepodobne, ani mne sa to nepodarilo:D). Slovencina a nemcina sa po zvukovej stranke v mnohom lisia. Mnohe z tych rozdielov su spolocnymi rozdielmi medzi slovanskymi a germanskymi jazykmi, takze nemcina sa zide aj pri uceni sa anglictiny. Kedysi som sa tu pokusal laicky vysvetlit zaklady anglickej fonetiky a fonologie, takze by to malo byt zrozumitelne:
http://www.porada.sk/t99076-foneticka-transkripcia-vyslovnost.html
Treba si davat pozor na vyslovnost hned od zaciatku. Je uplne zbytocne najprv pouzivat taku tu slovakizovanu vyslovnost, lebo si to nijako nezjednodusis. Prave naopak. Je to uplna blbost a len ti to bude neskor hadzat polena pod nohy. Hned, ako sa budes ucit prvu frazu, snaz sa pochytit aj vyslovnost. Ak by si to chcel zobrat naozaj vazne, zadovaz si z vedeckej kniznice nieco o foneticke a fonologii anglictiny so sprievodnym CD - snad nieco take budu mat, aj ked sme na Slovensku.

Mozem ti odporucit aj program Rosetta Stone. Skus sa pozriet po nejakom torrente, lebo je poriadne drahy.
katalóg
22.08.11,15:44
BIZAL
22.08.11,16:02
:(Zaujímalo by ma ako sa učíte cudzí jazyk. Chodíte na kurzy, alebo sa učíte sami doma. Ja sa učím anglicky už niekoľko rokov a stále to nie je ono.. Poradíte mi?

Odporúčam Skype. Sama som sa tak naucila a poradila som to iným, ktorí sa taktiež naučili.
SamuelG
22.08.11,16:48
to najdolezitejsie pri uceni jazyka a uceni vobec je genetika

rozdieli medzi jedincami su enormne ... je to ako ked sa uci PC 286 s hardiskom 120 MB a stvorjadrove pentium s hardiskom 1 tera :)

jednoducho tie najdolezitejsie veci v zivote cloveka clovek neovplyvni.

krasa, inteligencia, schopnost ucenia, psychicka odolnost a adaptabilita a teda aj z velkej casti uspech je dany geneticky.

poznam ludi co sa naucili 5 jazykov len tak ze mali na zachode knizku pre samoukov a ked boli na velkej tak si tam v tom smrade citali :)

ale bohuzial poznam aj takych co sa denno denne ucili roznymi sposobmi a mali motivaciu a naozaj chceli sa naucit ... bohuzial ich vysledky boli vzhladom na vynalozene usilie strasne

je to ako ked niekto v posilke maka od rana do vecera a clovek by ani nepovedal ze tam chodi .. pricom iny geneticky dokonalejsi jedinec do posilky nikdy nevkrocil oziera a zabava sa kde sa moze a pritom prekypuje krasou a zdravim.

hold priroda nepozna co je to spravodlivost ani zdaleka.

preto sa v tomto svete tolko ludi trapi ... tempo tohto sveta udavaju silne jedince ... a tie slabsie za nimi jednoducho nikdy stacit nebudu
katalóg
24.08.11,06:11
Keby si napísal, že aj genetika, bolo by vhodnejšie. Ale nielen genetika.
Príliš veľa faktorov ovplyvní človeka na ceste životom. Môže mať excelentnú genetickú výbavu.
BIZAL
24.08.11,06:31
to najdolezitejsie pri uceni jazyka a uceni vobec je genetika

rozdieli medzi jedincami su enormne ... je to ako ked sa uci PC 286 s hardiskom 120 MB a stvorjadrove pentium s hardiskom 1 tera :)

jednoducho tie najdolezitejsie veci v zivote cloveka clovek neovplyvni.

krasa, inteligencia, schopnost ucenia, psychicka odolnost a adaptabilita a teda aj z velkej casti uspech je dany geneticky.

poznam ludi co sa naucili 5 jazykov len tak ze mali na zachode knizku pre samoukov a ked boli na velkej tak si tam v tom smrade citali :)

ale bohuzial poznam aj takych co sa denno denne ucili roznymi sposobmi a mali motivaciu a naozaj chceli sa naucit ... bohuzial ich vysledky boli vzhladom na vynalozene usilie strasne

je to ako ked niekto v posilke maka od rana do vecera a clovek by ani nepovedal ze tam chodi .. pricom iny geneticky dokonalejsi jedinec do posilky nikdy nevkrocil oziera a zabava sa kde sa moze a pritom prekypuje krasou a zdravim.

hold priroda nepozna co je to spravodlivost ani zdaleka.

preto sa v tomto svete tolko ludi trapi ... tempo tohto sveta udavaju silne jedince ... a tie slabsie za nimi jednoducho nikdy stacit nebudu

Ale zasa ju netreba odradzat. Ja tiez nie som genius a som sa naucila:)
dagupan
21.07.15,17:50
Najľahšie sa človek naučí cudzí jazyk vtedy, keď nemá inú možnosť. Napríklad, keby si sa náhodou ocitol v nejakom malom americkom mestečku bez peňazí. To by šlo veľmi rýchlo.

Všetky ostatné možnosti sú horšie. Dôležité je však si zvoliť spôsob, ktorý sa najviac podobá takémuto skoku do rieky.

Pri učení sa jazyka je potrebné najmä rozprávať a byť nútený rozprávať. Z tohto dôvodu sú ideálne individuálne kurzy s niekým, kto nevie nič po slovensky. Takto je študent jednoducho nútený rozprávať. Nemá inú možnosť. Na bežných jazykových kurzoch väčšinou rozpráva učiteľ, prípadne spolužiaci. A to nie je dobré.

Problémom často je, že individuálne jazykové kurzy sú pomerne drahé. Náklady na učiteľa sa totiž nedelia medzi viacero ľudí. Efektívnosť takejto výučby je však overená.

Zaujímavým kompromisom je angličtina cez skype. Ponúka individuálne kurzy, ktoré nie sú také drahé ako klasické varianty. Skúsiť môžeš napríklad www.skypeanglictina.sk (http://skypeanglictina.sk). Za pokus nič nedáš. Máš tam ukážkovú hodinu zdarma. A dokonca zahraničných lektorov.
lenka2589
20.06.16,17:48
Treba si uvedomiť, že niektoré veci vám nikto len tak do hlavy nenaleje a musite sa ch naucit. Ale vyber spravneho kurzu je dolezity.