mgrpeterklein
19.10.10,01:03
Obraciam sa na Vás s prosbou...

Včera som dal známemu (mechanikovi) auto, aby mi ho pozrel na zdviháku, pretože spod motora kvapkal olej a chcel som vedieť o čo ide. On však cestou havaroval a dosť poškodil zadnú nápravu (zatiaľ predpokladám). Zatiaľ mám iba PZP. On sa k tomu nechystá postaviť ako chlap, ale bude hľadať cestičky ako sa z toho vykrútiť. Poraďte mi, či to bola moja vlastná blbosť dať cudziemu do ruky auto, alebo sa s tým dá niečo robiť. Som priamy človek, riešiť veci nátlakom nie je môj štýl.

Vopred vďaka za akýkoľvek nápad.
bubkoch
19.10.10,08:00
vymahat od neho skodu na súde ...
no pokialo nemas na papieri ze si mu v tom case zveril vozidlo, prip. pri nehode nebola privolana policia, ktora ma zaznam o tom kto soferoval, tak neviem ako preukazes ze ti skodu sposobil prave on
Chobot
19.10.10,08:08
Obraciam sa na Vás s prosbou...

Včera som dal známemu (mechanikovi) auto, aby mi ho pozrel na zdviháku, pretože spod motora kvapkal olej a chcel som vedieť o čo ide. On však cestou havaroval a dosť poškodil zadnú nápravu (zatiaľ predpokladám). Zatiaľ mám iba PZP. On sa k tomu nechystá postaviť ako chlap, ale bude hľadať cestičky ako sa z toho vykrútiť. Poraďte mi, či to bola moja vlastná blbosť dať cudziemu do ruky auto, alebo sa s tým dá niečo robiť. Som priamy človek, riešiť veci nátlakom nie je môj štýl.

Vopred vďaka za akýkoľvek nápad.

Ako si mu dal to auto?

Odniesol si ho do servisu? Ak áno, čo robil s ním známy na ulici?

Bolo auto riadne prevzaté na opravu? T.j. bol vystavený objednávací list na opravu? Ak nie, tak si auto nikam nedal.

Vo všeobecnosti - ak si mu raz zveril auto, tak je zodpovedný za škody, ktoré ti spôsobil. Ale vymôcť si to od neho musíš ty. Z PZP sa ti nič neuhradí. Buď ti zaplatí celú opravu, alebo sa s ním budeš naťahovať, možno aj súdiť. A tam bude treba preukázať, prečo si mu auto požičal. Ak budeš hnusný, môžeš tvrdiť, že ti auto ukradol (ale bude to dosť pochybné tvrdenie, lebo asi si mu dal aj kľúče a TP). A kto bol druhý účastník nehody? Kto bol na vine? Ak ten druhý účastník, tak je šanca, že sa to čiastočne uhradí z jeho PZP. Máš záznam z nehody?

No, smola. :rolleyes: