veonkaPaukova
19.10.10,07:24
Ahojte poraďáci,
obraciam sa na Vás s prosbou, najmä teda na šikovných majstrov, ktorí majú skúsenosti s náradím. Priateľ bude mať 30tku a už dlho "tajne" sníva o gola sade. Ja sa v tom pravda nevyznám, ale chcem mu urobiť radosť. On je mechanik, takže asi by si vybral, ale to by už nebolo také prekvapko.
Je veľa značiek, ktoré to vyrábajú a dnes už aj dosť fušerov, ktorí nás zásobujú šmejdami, čo nič nevydržia. Potrebovala by som preto poradiť nejakú kvalitku, aby mu vydržala hodne dlho pokiaľ možno aj za dobrú/primeranú cenu. Tak nejak okolo tých 90 dielov aspoň aby mala.

Ďakujem všetkým rádcom.
Holder Miro
19.10.10,05:43
Objednaj mu niečo z www.uni-max.sk

Tam maju rozne Gola-sady za najlepšie ceny.

Ja som pred niekoľkými dňami vyberal spojku z auta a Gola, čo mám sa mi veĺmi zišla.
Existujú 4 druhy Gola sad,ktoré sa lišia rozmermi nastrčného štvorhranu.

Všeobecne povedané použiteĺná Gola sada by mala obsahovať nástrčné kľúče č.10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,27 ,30 a 32
+ dlhy a kratky nadstavec,klbový nadstavec, račňu, posuvnú páku zo štvorhranom a kolovrátok so štvorhranom.

Vymenoval som to takto podrobne,lebo tzv.základne Gola sady pozostavajú len z nastrčných kĺúčov č.8,9,10,11,13,17,19, čo je málo pre nejaké komplexne opravy motorov a iných mechanizmov.

Čo sa týka ceny za Gola-sadu neplatí,že drahá je dobrá, ide o to z čoho pozostava , ako som napisal vyššie.

Samozrejme všetko náradie , treba používať v súlade s účelom na ktoré bolo vyrobené.
Preťažovať náradie nasúvaním nejakých trubiek a takto zvyšovaním pákoveho momentu,može mať za následok zničenie náradia,resp.utrhnutie povoĺovanej skrutky a aj úraz pracovníka.
veonkaPaukova
19.10.10,06:04
Ďakujem práve aj za ten podrobný opis, čo by mala obsahovať, lebo to práve neviem, či radšej viac tých dielov alebo menej. Vraj u tých veľkých sád sú niektoré diely pomerne zbytočné. Tiež mi nebolo jasné jak tam píšu pri tých sadách 1/4, 3/8... atd. Aby som nevybrala takú čo bude pasovať len na jeden rozmer, ale aby to bolo také všestrannejšie.
Tak teda skúsim pozrieť aby mala to, čo si písal.
Čo som pozerala tak dosť chvália Proxxon a Stahlwille, a je aj kopec ďalších značiek. Možno na značke nezáleží ako píšeš, len by mi bolo lúto keby to bol nejaký šmejd a zlomilo sa to alebo tak.
každopádne ďakujem za tvoju radu.
day
19.10.10,06:05
proxxon
Holder Miro
19.10.10,06:19
Najpoužívanejšia Gola sada je 1/2 -rozmer nastrčného štvorhranu 13 mm

1/4 je najmenšia, 3/8 obsahuje nastrčné kĺuče v angl.palcoch

1/2 je najpoužívanejšia

a existuje aj tzv. maxi Gola 3/4 s nastrčkovými kľúčmi 22,24,27,30,32,36,38,41,46,50 mm.
220870
19.10.10,09:57
Proxon doživotná záruka na "orechy".
Holder Miro
19.10.10,11:03
Proxon doživotná záruka na "orechy".

Nepotrebujem ja žiadnu doživotnú záruku na orechy !

K čomu mi bude ak Gola sadu používam raz za 1/2 roka ???

Mne ide o to aby som naradie zohnal čo najlacnejšie, samozrejme, že nie z TESCA .

Ale na trhoch sa dajú kúpiť celkom schopné náradie za prijateĺnú cenu a nadpriemernej výdrže.

Predražený proxxon nech si kúpi ten , čo mu dala babka na neho peniaze.
day
19.10.10,11:28
Nepotrebujem ja žiadnu doživotnú záruku na orechy !

K čomu mi bude ak Gola sadu používam raz za 1/2 roka ???

Mne ide o to aby som naradie zohnal čo najlacnejšie, samozrejme, že nie z TESCA .

Ale na trhoch sa dajú kúpiť celkom schopné náradie za prijateĺnú cenu a nadpriemernej výdrže.

Predražený proxxon nech si kúpi ten , čo mu dala babka na neho peniaze.

Veronika pise - "On je mechanik", "Priateľ bude mať 30tku a už dlho "tajne" sníva o gola sade" , t.z. ze na 30tku by mu mala kupit nieco poriadne, nie golu z trznice.
Holder Miro
19.10.10,11:31
Veronika pise - "On je mechanik", "Priateľ bude mať 30tku a už dlho "tajne" sníva o gola sade" , t.z. ze na 30tku by mu mala kupit nieco poriadne, nie golu z trznice.

Ja chodím pravidelne do Poľska a kupujem stroje a naradie z tržnice a ešte sa mi nič nepokazilo a ani neodišlo.

A mam všetko za 1/3 ceny oproti cenam na Slovensku.

To samo o sebe o niečom svedči.

A ak by som potreboval Proxxon , tak určite ho nebudem kupovať na Slovensku.
Holder Miro
19.10.10,11:40
Proxon doživotná záruka na "orechy".


Zober šesťhrannú tyč , dajme tomu 10-tku,

pevne upni do zveráku, ktorý je upevnený k ponku.

Nasaď orech na tu tyč,nasaď račňu , na ňu nasaď tak 1 meter trubky a ŤAHAJ

GARANTUJEM , že niečo povolí ...

Ale nebude to tá tyč..

A ak by si predsa len odkrútil tu tyč, tak daj vedieť...

A ja si do konca života nebudem kupovať iné naradie ako to s ktorým si odkrútil tú tyč .
Holder Miro
19.10.10,11:54
Zober šesťhrannú tyč , dajme tomu 10-tku,

pevne upni do zveráku, ktorý je upevnený k ponku.

Nasaď orech na tu tyč,nasaď račňu , na ňu nasaď tak 1 meter trubky a ŤAHAJ

GARANTUJEM , že niečo povolí ...

Ale nebude to tá tyč..

A ak by si predsa len odkrútil tu tyč, tak daj vedieť...

A ja si do konca života nebudem kupovať iné naradie ako to s ktorým si odkrútil tú tyč .

Možno by to dokázalo náradie značky SNAP-ON

ale to je dostupné len v U.S.A
220870
19.10.10,15:12
Nepotrebujem ja žiadnu doživotnú záruku na orechy !

K čomu mi bude ak Gola sadu používam raz za 1/2 roka ???

Mne ide o to aby som naradie zohnal čo najlacnejšie, samozrejme, že nie z TESCA .

Ale na trhoch sa dajú kúpiť celkom schopné náradie za prijateĺnú cenu a nadpriemernej výdrže.

Predražený proxxon nech si kúpi ten , čo mu dala babka na neho peniaze.
Už sa mi tá predraženosť vrátila dolámali sme predlžovaciu tyč bez komentára vymenili.;)
peterkos2
19.10.10,17:29
Ja robím so značkou Tona-už pár rokov v poho.Možno by som podotkol,že keby som kupoval teraz,tak kúpim golu s tisíchranmi orechmi.Sú oveľa praktickejšie.
palčo
19.10.10,18:00
Aj podľa mňa je značka TONA veľmi spoľahlivá. Je pravda, že tzv.tisíchran je praktickejší, ale 6-hran v orecu je pevnejší v styčných plochách. A keď ho pootočíš na štvorhrane o 90°, tak ti nahradí tzv. tisíchran.

http://www.agi.sk/product_info.php?cPath=1_24&products_id=79
palčo
19.10.10,18:32
veonkaPaukova
20.10.10,04:32
Palčo,

ďakujem za linky. Ten jeden bol z AGI a keďže som v BB asi tam zájdem nejakú aj naživo obzrieť.
Zatial by som asi vybrala niečo z toho proxxon industrial. Mohol by mi niekto vysvetliť ešte, že keď je napr. gola sada 1/4" a 1/2", potom napr g.sada 3/8", a asi aj ďalšie, tak ako je niektorá taká bežnejšie používaná, alebo kúpiť trebars spojenie 1/4 +1/2 v jednej sade ... tomu naozaj jaksi nerozumiem. Ďakujem.
Holder Miro
20.10.10,04:52
Palčo,

ďakujem za linky. Ten jeden bol z AGI a keďže som v BB asi tam zájdem nejakú aj naživo obzrieť.
Zatial by som asi vybrala niečo z toho proxxon industrial. Mohol by mi niekto vysvetliť ešte, že keď je napr. gola sada 1/4" a 1/2", potom napr g.sada 3/8", a asi aj ďalšie, tak ako je niektorá taká bežnejšie používaná, alebo kúpiť trebars spojenie 1/4 +1/2 v jednej sade ... tomu naozaj jaksi nerozumiem. Ďakujem.

Mne sa vidí, že Ty vobec niesi "Veonka Paukova", ale že sedíš niekde v servise si mechanik, a takto si robíš prieskum a zaroveň sa aj veľmi dobre bavíš...
Prezradil si sa hneď v uvodnom príspevku, keď si plietal niečo o 90 dielnej sade a tiež teraz keď spomínaš redukciu z 1/2 na 3/8

Veonka Paukova by o takych detailoch nemala ani blledomodry šajn !

Ahoj !
veonkaPaukova
20.10.10,05:20
Mne sa vidí, že Ty vobec niesi "Veonka Paukova", ale že sedíš niekde v servise si mechanik, a takto si robíš prieskum a zaroveň sa aj veľmi dobre bavíš...
Prezradil si sa hneď v uvodnom príspevku, keď si plietal niečo o 90 dielnej sade a tiež teraz keď spomínaš redukciu z 1/2 na 3/8

Veonka Paukova by o takych detailoch nemala ani blledomodry šajn !

Ahoj !
Ahoj,

tak to si ma celkom dobre pobavil a v podstate mi aj polichotil, tak ďakujem. Som Veronika, a nie som mechanik. Mechanik je môj priateľ, ktorému chcem kúpiť gola sadu, o ktorej je tu reč. Žiadny prieskum nerobím, len som chcela poradiť, lebo ako žena sa až tak dokonale v náradí nevyznám (aj keď som svojim spôsobom technický typ, preto mám záujem kúpiť mu náradie a nie bodkované trenky s nápisom "happy birthday"). Chcela som poradiť práve preto, že on je mechanik a aby sa nestalo, že sadu potom podaruje na hranie našim deťom. Ak rozumieš.
Sadu okolo tých 90dielov preto, lebo tak nech už to má aj nejaký význam kupovať a nie že potom bude potrebovať kúpiť k tomu ďalšie 4 kufre... a tá redukcia to fakt neviem čo myslíš, len som chcela vedieť keď pozerám tie sady na nete a pri každej je uvedené nejaké to číslo (1/4, 1/2? 3/8...)a niekde aj ich kombinácia (1/4+1/2), že ktoré vybrať, alebo čo to vlastne ako je.

Ale tak, chápem, že v dnešnej dobe je asi ťažké niekomu niečo veriť a tiež ťažké snažiť sa niekoho o niečom presvedčiť, lebo nedôverčivosť naša každodenná až do morku kostí zažratá....

Každopádne ďakujem za tvoje rady, myslím, že si to bol práve ty, čo mi v úvode tak podrobne napísal čo by nemalo v tej sade chýbať.
palčo
20.10.10,18:34
Že je sada 1/2" , alebo 1/4" a 1/2" znamená, že štvorhran, na ktorý sa nasádzajú tzv.orechy má rozmer 1/2" (pol amerického palca=12,7mm), alebo1/4"(štvrť amerického palca=6,35mm). 1" (jeden americký palec)=25,4mm V praxi to znamená, že ten-ktorý orech ( so štvorhrannou dierou napr.1/2") nasadíš len na tú-ktorú račňu ( s trčiacim štvorhranom napr 1/2"), a môžeš s ňou robiť. S 1/2" väčšie roboty, s 1/4" menšie, lebo aj orechy majú zvyčajne väčší a menší rozmer. Nemám záujem nikoho klamať, lebo mi to môže byť jedno, či tú sadu niekto kúpi, alebo nie. Som strojár a už som niečo s golami urobil. Dúfam, že som to napísal zrozumiteľne.
preboha
20.10.10,18:55
Ahojte poraďáci,
obraciam sa na Vás s prosbou, najmä teda na šikovných majstrov, ktorí majú skúsenosti s náradím. Priateľ bude mať 30tku a už dlho "tajne" sníva o gola sade. Ja sa v tom pravda nevyznám, ale chcem mu urobiť radosť. On je mechanik, takže asi by si vybral, ale to by už nebolo také prekvapko.
Je veľa značiek, ktoré to vyrábajú a dnes už aj dosť fušerov, ktorí nás zásobujú šmejdami, čo nič nevydržia. Potrebovala by som preto poradiť nejakú kvalitku, aby mu vydržala hodne dlho pokiaľ možno aj za dobrú/primeranú cenu. Tak nejak okolo tých 90 dielov aspoň aby mala.

Ďakujem všetkým rádcom.
zdravim, ak by som bol na Vašom mieste, určite by som nehľadal dobrú radu na porade - sortiment náradia je obrovský, a riziko že nevyberiete dobre obrovské. Ja by som v nejakej lepšej predajni s náradím dohodol, že tam nechám 100 EUR ako zálohu pre mechanika, ktorý si to príde vybrať sám, a večer by som "vyrobil" darčekovú poukážku, s ktorou by oslávenec šiel do obchodu, a vybral podľa vlastného uváženia....
day
20.10.10,18:58
preboha :) to by nebolo prekvapenie
veonkaPaukova
21.10.10,05:21
Že je sada 1/2" , alebo 1/4" a 1/2" znamená, že štvorhran, na ktorý sa nasádzajú tzv.orechy má rozmer 1/2" (pol amerického palca=12,7mm), alebo1/4"(štvrť amerického palca=6,35mm). 1" (jeden americký palec)=25,4mm V praxi to znamená, že ten-ktorý orech ( so štvorhrannou dierou napr.1/2") nasadíš len na tú-ktorú račňu ( s trčiacim štvorhranom napr 1/2"), a môžeš s ňou robiť. S 1/2" väčšie roboty, s 1/4" menšie, lebo aj orechy majú zvyčajne väčší a menší rozmer. Nemám záujem nikoho klamať, lebo mi to môže byť jedno, či tú sadu niekto kúpi, alebo nie. Som strojár a už som niečo s golami urobil. Dúfam, že som to napísal zrozumiteľne.
Palčo, dík za vysvetlenie, aj som trochu tušila, že to bude asi označenie nejakého rozmeru. Myslím, že bude asi najlepšia nejaká sada kde je tých rozmerov viac, teda napr. 1/2+1/4, aby to nebolo len na jeden. Keby som si mala vybrať len jeden, neviem ozaj pre ktorý by som sa rozhodla.
veonkaPaukova
21.10.10,05:30
zdravim, ak by som bol na Vašom mieste, určite by som nehľadal dobrú radu na porade - sortiment náradia je obrovský, a riziko že nevyberiete dobre obrovské. Ja by som v nejakej lepšej predajni s náradím dohodol, že tam nechám 100 EUR ako zálohu pre mechanika, ktorý si to príde vybrať sám, a večer by som "vyrobil" darčekovú poukážku, s ktorou by oslávenec šiel do obchodu, a vybral podľa vlastného uváženia....
preboha- ďakujem za tip, ale vieš, on je taký, že by mi lamentoval, kolko to stálo a ešte by mi to týždeň vyhováral, aby som to zrušila, kým by tam vôbec išiel. a keby tam išiel ešte by bol schopný snažiť sa o zrušenie sám. a ak by si nááááhodou niečo vybral, myslel by na cenu a na to, že to platím ja, a to nechcem. to by nebolo ani prekvapenie, ale skôr trápenie, pretože by bolo okolo toho kopec rečí a lamentovania a to potešenie z obdarovania by nemal ani on a po tých rečiach asi ani ja.
Keď ho kúpim bude po starostiach a budem môcť vymyslieť aj nejaké "premostenie"... napr. že mu ho dám v kostýme opravárky ;-D
peterkos2
21.10.10,12:07
preboha- ďakujem za tip, ale vieš, on je taký, že by mi lamentoval, kolko to stálo a ešte by mi to týždeň vyhováral, aby som to zrušila, kým by tam vôbec išiel. a keby tam išiel ešte by bol schopný snažiť sa o zrušenie sám. a ak by si nááááhodou niečo vybral, myslel by na cenu a na to, že to platím ja, a to nechcem. to by nebolo ani prekvapenie, ale skôr trápenie, pretože by bolo okolo toho kopec rečí a lamentovania a to potešenie z obdarovania by nemal ani on a po tých rečiach asi ani ja.
Keď ho kúpim bude po starostiach a budem môcť vymyslieť aj nejaké "premostenie"... napr. že mu ho dám v kostýme opravárky ;-D
Navrhujem s kostýmom a hore "bez".JÓJ to by sa aj mne páčilo:D
palčo
21.10.10,16:58
Takých by bolo....
veonkaPaukova
22.10.10,06:02
našla som na nete takéto, čo ma zaujali, čo vy na ne hovoríte?

http://www.dobre-naradi.cz/zbozi/Gola-sada-TRIUMF-176-dilu-1-4-3-8-1-2-Profi/p-1383/
http://www.tripark.sk/tovar_detail.php?id_tovar=2457

počuli ste niekto niečo o tej značke? nie je tam toho už zbytočne veľa?

z toho proxxonu napr. toto? :
http://www.prakticke-naradie.sk/product/gola-sada-86-dielna-14-a-12-1228/
preboha
22.10.10,14:21
preboha :) to by nebolo prekvapenie
ak to veonkaPaukova urobí, tak, ako jej radia všetci okolo, tak to prekvapenie určite bude - a nie som si istý či pre obdarovaného príjemné....
palčo
24.10.10,17:40
Mne sa toto pozdáva. http://www.prakticke-naradie.sk/product/gola-sada-86-dielna-14-a-12-1228/
Pri kombiánácii 1/2",3/8" a 1/4" je podľa mňa už veľa veľkostí štvorhranu a stále hľadať ten správny- to nie je ktoviečo.
peterkos2
24.10.10,18:01
Mne sa toto pozdáva. http://www.prakticke-naradie.sk/product/gola-sada-86-dielna-14-a-12-1228/
Pri kombiánácii 1/2",3/8" a 1/4" je podľa mňa už veľa veľkostí štvorhranu a stále hľadať ten správny- to nie je ktoviečo.
Vyzerá to slušne-doporučujem
veonkaPaukova
25.10.10,03:35
Ďakujem za rady, bola som v jednom železiarstve, ale tam nemali vôôôôbec nič, nejaké neznáme značky čo som o nich ani nepočula a len celkom malé sady. Dnes sa vyberiem konečne do AGI v BB, vraj tam je už lepší výber.
Pozriem tam ten Proxxon, ktorý ste mi "schválili" a uvidíme ako vyzerá naživo. Na nete som zatial nenašla nič zaujímavejšieho a tie drahšie sady, napr. od Wurth, snap-on... to už sú ozaj iný level aj pre peňaženku.:eek:

Poradca s nickom preboha mi trochu urobil vrásku, ale hadam to v závere nebude až také zlé.:confused:
Stekm
05.06.12,20:01
Môžem doporučiť Wurth. Som veľmi spokojný!
lapejko
05.06.12,20:21
Môžem doporučiť Wurth. Som veľmi spokojný!

Všetko čo kúpiš draho od Wurthu, kúpiš o pol roka podstatne lacnejšie od originálneho výrobcu - už som sa poučil, od Wurthu som kúpil Knipex, Kärcher, Ryobi, Triumph atď.
Indeed
05.06.12,21:41
Všetko čo kúpiš draho od Wurthu, kúpiš o pol roka podstatne lacnejšie od originálneho výrobcu - už som sa poučil, od Wurthu som kúpil Knipex, Kärcher, Ryobi, Triumph atď.

šak dealeri od Würthu musia byť z niečoho živí.... a každé 2 či 3 roky jazdiť v novom vehykli aj to niečo stojí...

a zákazníci sa im na to musia poskladať...

Ale nie všade je to tak, ked som bol na montaži v Nemecku , mali sme plný kontajner náradia od Würthu...všetko

ešte aj lopata bola od Würthu....