erik2k
19.10.10,09:27
Dobry den

Viete mi niekto priblizit ako to vlastne je s bezpodielovym spoluvlastnictvom manzelov?

Ideme stavat dom, ktory budem finanancovat ja sam, papiere vybavujem tiez len ja zo svojho.

Rad by som napisal dom aj na buducu manzelku, aby sa tam citila ako doma, ale v pripade rozvodu nerad by som aby sa dom delil 50:50.

Da sa to nejako vyriesit?


vdaka....
Mária27
19.10.10,08:16
Dom pri kolaudácii sa dá napísať ako BSM, ak už budete manželia. V prípade rozvodu musíš dokázať, že si všetko financoval sám - vtedy sa dom nezahrnie do delenia (odpočíta sa). Najlepšie by bolo asi potvrdenie manželky, že si ho financoval sám.
Miloš Mičega - CIMOM TN
19.10.10,08:23
Dobry den

Viete mi niekto priblizit ako to vlastne je s bezpodielovym spoluvlastnictvom manzelov?

Ideme stavat dom, ktory budem finanancovat ja sam, papiere vybavujem tiez len ja zo svojho.

Rad by som napisal dom aj na buducu manzelku, aby sa tam citila ako doma, ale v pripade rozvodu nerad by som aby sa dom delil 50:50.

Da sa to nejako vyriesit?


vdaka....

Keď ste manželia, tak všetko čo nadobudnete počas manželstva je Vaše na 1/2.

Riešenie je dohodnúť sa na podielovom spoluvlastníctve.


CIMOM
erik2k
19.10.10,08:49
CIMOM- ako vyzera podielove vlastnictvo a ako na to? Robi sa to pred alebo po uzavreti manzelstva?


Maria27- ako vyzera potvrdenie,ze som ho financoval sam?
katarina.j
19.10.10,09:02
CIMOM- ako vyzera podielove vlastnictvo a ako na to? Robi sa to pred alebo po uzavreti manzelstva?

Ak dom bude postavený a skolaudovaný pred uzatvorením manželstva, tak nejde o BSM. O BSM ide vtedy, ak získate niečo počas manželstva spoločne.
Maria27- ako vyzera potvrdenie,ze som ho financoval sam?
Aké potvrdenie? ved budes mať hádam doklady o stavbe domu-či už uhrada kolkov, nákup staveb.materiálu či faktury stavebných firiem ktorá vykonáva stavbu-to su pre teba doklady-potvrdenia o kompletnej úhrade na dom.
Mária27
19.10.10,09:23
CIMOM- ako vyzera podielove vlastnictvo a ako na to? Robi sa to pred alebo po uzavreti manzelstva?


Maria27- ako vyzera potvrdenie,ze som ho financoval sam?
Potvrdenie akokoľvek - napísala som napr. potvrdenie manželky.
V prípade podielového spoluvlastníctva bude asi ťažko dokazovať, že manželka nemá právo na vyplatenie svojho podielu.
erik2k
20.10.10,07:15
tak stavat budu robotnici z dediny, takze blocky asi tazko budem mat nejake...snad blocky za material, tak aspon tie si odlozim, pripojky, kolky, atd
doktor23
21.10.10,11:45
ak jeden z Vás podniká, zrušte si BSM na súde
ak nie, môžete si spraviť zúženie BSM o rozostavaný dom na parcelnom čísle *** vo forme notárskej zápisnice. Následne, po kolaudácii (len na Teba) by si manželke daroval určitý podiel ....

Len tak pomimo .... ako to, že sú to len Tvoje peniaze, keď ste manželia? Všetky príjmy by mali patriť do BSM ....
Flinstone
21.10.10,11:56
ak jeden z Vás podniká, zrušte si BSM na súde
ak nie, môžete si spraviť zúženie BSM o rozostavaný dom na parcelnom čísle *** vo forme notárskej zápisnice. Následne, po kolaudácii (len na Teba) by si manželke daroval určitý podiel ....

Len tak pomimo .... ako to, že sú to len Tvoje peniaze, keď ste manželia? Všetky príjmy by mali patriť do BSM ....
lenže ak by sa rozvádzali, musel by jej tento podiel vyplatiť... On chce riešenie, pri ktorom by v prípade rozvodu nemusel ju z domu vyplácať vôbec
a mohol mať peniaze pred uzavretím manželstva...
erik2k
21.10.10,12:31
Manzelia este nie sme. Nad zuzenim BSM som nerozmyslal. Snad by som na nu napisal podiel 1:5 alebo tak nejako, ale ako pisal Flinstone toto by som mozno raz niekedy musel vyplatit....neviem aky kompromis by bol najlepsi
aksas2
21.10.10,12:35
Keď ju nechceš v budúcnosti vyplácať tak jej nedaj nič, čo je celkom logické a aby sa tam cítila ako doma, zriaď jej vecné bremeno užívania.
erik2k
21.10.10,13:15
zaujimave...vies mi priblizit to vecne bremeno uzivania? dik
aksas2
21.10.10,13:22
Spíšete si zmluvu o zriadení vecného bremena, kde ty budeš povinný, ona oprávnená a ona má právo užívať nehnuteľnosti. BUď to vložíte alebo nevložíte na kataster, to je na Vás, pokiaľ áno kataster zpíše na príslušný list vlastníctva ťarchu, že oprávnená má právo užívať nehnuteľnosti. Problém može nastať pri jeho prípadnom rušení, ak by ste sa rozišli, že by robila problémy so zrušením vecného bremena, ale problémy sú so všetkým a ty by si dosiahol, čo chceš, vyplácať by si nič nemusel a ona by mala právo nehnuteľnosť užívať.
Flinstone
21.10.10,13:45
Spíšete si zmluvu o zriadení vecného bremena, kde ty budeš povinný, ona oprávnená a ona má právo užívať nehnuteľnosti. BUď to vložíte alebo nevložíte na kataster, to je na Vás, pokiaľ áno kataster zpíše na príslušný list vlastníctva ťarchu, že oprávnená má právo užívať nehnuteľnosti. Problém može nastať pri jeho prípadnom rušení, ak by ste sa rozišli, že by robila problémy so zrušením vecného bremena, ale problémy sú so všetkým a ty by si dosiahol, čo chceš, vyplácať by si nič nemusel a ona by mala právo nehnuteľnosť užívať.
možno by sa dalo do zmluvy o vecnom bremene zapísať podmienka, pri ktorej sa toto právo ruší... napr. predložením právoplatného rozsudku o rozvode.