bibitraub
19.10.10,11:09
kúpili a doviezli sme tovar z Číny na Slovensko. Keďže tovar hneď na druhý deň po preclení je predaný odberateľovi do EU (predaj tovaru do EU podľa §43 oslobodený od DPH) tak sa tovar preclil v režime 42 - kde nebola vyrubená DPH lebo tú odvedie odberateľ vo svojom štáte. Clo nám vyrubené bolo a riadne sme ho zaplatili

Moja otázka sa však týka faktúr, ktoré s dovozom súvisia a my sme na nich odberateľom: prepravná faktúra (Čína - SR) od slovenskej spoločnosti + faktúra (poplatok za colné služby),tiež od slovenskej firmy. Tieto faktúry sú vystavené bez DPH s odvolávkou na §48 odsek 8 - oslobodené od dph sú služby vzťahujúce sa na dovážaný tovar akje ich hodnota zahrnutá do základu dane podľa §24 o dph.

1. Bežne, ked sa tovar preclieva tak k hodnote tovaru je zarátané clo + hodnota faktúry za dopravu a vyčíslená 19%DPH. Tentoraz u tejto prepravnej faktúry nebola odvedená DPH, prosím poradte mi aký vplyv bude mať hodnota tejto faktúry na podávanie priznania DPH - v akých kolonkách tuto sumu uviesť a či ju treba v DPH tlačivé uvádzať.

Ďakujem.
tweedle
22.10.10,09:05
aj nám prišla taká faktúra tiež sme viezli tovar do Čiíny,,, nám prišla faktúra takto suma ktorá nepodlieha DPH, tu som zaúčtovala do nedaňových služieb, potom suma ktorú som zaučtovala ako prepravné naklady a z tejto sumy 19% DPH, ktorú riadne priznám