Inga6
19.10.10,12:00
Ahojte,

chcela by som vas poprosit o radu. V sro su tichi spolocnici, maju to osetrene zmluvou o tichom spolocenstve. Zaroven sa jeden z tichych spolocnikov s danou sro zmluvne dohodol na poskytovani pravnych sluzieb prostrednictvom svojej vlastnej sro, kde je 100% spolocnikom aj konatelom.

Je prosim takato spolupraca mozna a nie je v rozpore s tym, ze je dany podnikatel aj tichym spolocnikom v predmetnej sro?

Dakujem velmi pekne za rady :).
Inga6
19.10.10,11:21
Poradaci, naozaj mi s tymto nevie nikto pomoct????
zalobaba
19.10.10,12:44
Ahojte,

chcela by som vas poprosit o radu. V sro su tichi spolocnici, maju to osetrene zmluvou o tichom spolocenstve. Zaroven sa jeden z tichych spolocnikov s danou sro zmluvne dohodol na poskytovani pravnych sluzieb prostrednictvom svojej vlastnej sro, kde je 100% spolocnikom aj konatelom.

Je prosim takato spolupraca mozna a nie je v rozpore s tym, ze je dany podnikatel aj tichym spolocnikom v predmetnej sro?

Dakujem velmi pekne za rady :).

A ty vidíš nejakú súvislosť medzi zmluvou o ticho spoločenstve a inou zmluvou napr. o poskytnutí služieb?
Inga6
19.10.10,13:33
nie nevidim, rozumiem tomu, ze ako TS sa svojim vkladom podiela majetkovo na spolocnosti a plni si svoje povinnosti plynuce zo zmluvy.
Slo mi len o to, ci to nie je nejako v kolizii s tym, ze ako TS ma podiel na zisku zo spolocnosti a este mu z nej plynu financie za poskytovane sluzby. Este som sa s tym nestretla.
Mozno ked ma jeden spolocnik aj 2 firmy a vzajomne si fakturuju sluzby, tak je to all right :). Nie som v tom doma, preto som sa radsej pytala, aby sme predisli pripadnym problemom :).