Petra 246
19.10.10,12:29
Ahojte,

potrebujem poradit pri vypisani prehladu za III.Q o zrazenych preddavkoch. Takze za jednotlive mesiace:
JUL danový bonus 40,04
dan zrazkou 48,06

AUGUST bonus 40,04
dan zrazkou 19,00
dan preddavok 70,96

SEPTEMBER bonus 40,04
dan zrazkou 8,12
Prosim o radu ako to zapisat do jednotlivych stlpcov. Dakujem
rodina1
19.10.10,10:35
Ahojte,

potrebujem poradit pri vypisani prehladu za III.Q o zrazenych preddavkoch. Takze za jednotlive mesiace:
JUL danový bonus 40,04
dan zrazkou 48,06 - odviedli ste nejakú sumu DÚ?

AUGUST bonus 40,04
dan zrazkou 19,00 - odviedli ste nejakú sumu DÚ?
dan preddavok 70,96 - odviedli ste nejakú sumu DÚ?

SEPTEMBER bonus 40,04
dan zrazkou 8,12 - odviedli ste nejakú sumu DÚ?
Prosim o radu ako to zapisat do jednotlivych stlpcov. Dakujem

málo informácií, treba doplniť
Petra 246
19.10.10,10:40
Ano za jul som odviedla 8,02 €, za august 30,92€ a 19 €, a za september som ziadala vratit 31,92 €. Ale neviem ci je to spravne. Dakujem
rodina1
19.10.10,11:04
Ano za jul som odviedla 8,02 €, za august 30,92€ a 19 €, a za september som ziadala vratit 31,92 €. Ale neviem ci je to spravne. Dakujem
Dátumy si doplníš sama:
I. stĺpec II. stĺpec III.stĺpec
riadok č. 1 - suma 0, suma 70,96, ako I. stĺpec
riadok č 2 suma 0, riadok č. 2- suma -40,04, ako I. stĺpec
riadok č. 4 - suma 0, suma 30,92 , ako I.stĺpec
riadok č.7 0, 30,92, 0
riadok č. 8 0 , 30,92, 0
riadok č. 9 - suma 48,06, suma 19, suma 8,12
riadok č. 10 - suma -40,04 , suma 0 , suma -8,12
riadok č. 12 - suma 8,02 , suma 19 , suma 0
riadok č.13 8,02 , suma 19 , suma 0
A - suma 40,04 suma 40,04 suma 40,04
B - suma -40,04 suma -40,04 suma -8,12
C - suma 0 suma 0 suma 31,92
D suma 31,92
Petra 246
19.10.10,14:59
Ale tie uhrady boli : za jul v auguste 8,02€, za august v septembri 30,92 a 19. Zrazkova dan sa neuvadza do mesiacov v ktorych bola uhradena? Lebo mne to tak urobil program Olymp. Dakujem
rodina1
20.10.10,10:10
Ale tie uhrady boli : za jul v auguste 8,02€, za august v septembri 30,92 a 19. Zrazkova dan sa neuvadza do mesiacov v ktorych bola uhradena? Lebo mne to tak urobil program Olymp. Dakujem
Áno, samozrejme. Prepáč.
Takže zrážková daň za júl, strhnutá v mesiaci august, sa uvádza v mesiaci august.
Zrážková daň za august sa uvádza v mesiaci septebmer a zrážková daň za september bude uvedená v Prehľade za IV. Q v mesiaci október.
Ostatné je tak, ako som napísala.
katkarbk
20.10.10,10:45
Pozdravujem Vás, mzdy spracovávam len pár mesiacov a tiež som chcela vytlačiť Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň za 3.Q. 2010, v mesiacoch 07 a 08 som nemala žiadneho zamestnanca a v mesiaci 09 jedného dohodára a tomu bola zrazená zrážková daň. Program mi to však v prehľade za 3.Q. neuvádza a chcem sa teda spýtať: podľa toho, čo ste odpovedali, by táto suma mala byť uvedená až v prehľade za 4.Q.2010? Môžete mi prosím laicky napísať prečo? Ďakujem.
Daggmar
20.10.10,11:04
Uvádza sa dátum kalendárneho mesiaca, v ktorom bola daň zrazená. Je to v ponaučení pre vyplnenie Prehľadu. T.j. zo mzdy za september zrážaš daň až v októbri ... pripomínam - keď sa jedná o zrážkovú daň, nie preddavkovú .
katkarbk
20.10.10,11:11
Ďakujem! Takže za 3.Q. prehľad odovzdávať nebudem, keď je vlastne nulový? Odovzdám až prehľad za 4.Q.?
Daggmar
20.10.10,11:15
Musíš odovzdať prehľad aj za 3.Q. ale bude nulový ako píšeš ak ste mali len zrážkovú daň.
Petra 246
20.10.10,12:52
Ahojte,

no dnes som bola na DÚ a musela som ten prehlad prepisat.Mala som to presne tak, že zrazkova dan za jul bola uvedena v stlpci august, za august v septembri a za september az v oktobri. Proste mi povedali, ze taketo prehlady su neprehladne a ze uz viacere uctovnicky si to v programoch prerobili aby zrazkovu dan uvadzalo do mesiaca za ktory sa to tyka a datum dat podla toho kedy bola odvedena. Ja robim uctovnictvo v olympe, tak neviem ako to bude do buducnosti, ci sa to da v programe prerobit, alebo budem vypisovat prehlady rucne.
rodina1
20.10.10,16:40
Ahojte,

no dnes som bola na DÚ a musela som ten prehlad prepisat.Mala som to presne tak, že zrazkova dan za jul bola uvedena v stlpci august, za august v septembri a za september az v oktobri. Proste mi povedali, ze taketo prehlady su neprehladne a ze uz viacere uctovnicky si to v programoch prerobili aby zrazkovu dan uvadzalo do mesiaca za ktory sa to tyka a datum dat podla toho kedy bola odvedena. Ja robim uctovnictvo v olympe, tak neviem ako to bude do buducnosti, ci sa to da v programe prerobit, alebo budem vypisovat prehlady rucne.
Petra, tej pani na tom DÚ dones najbližšie poučenie na vyplnenie prehľadu, hlavne:

II. časť – Daň vyberaná zrážkou

Riadok 9 ► uvádza sa úhrnná suma dane vybranej zrážkou z príjmov zo závislej činnosti podľa § 43 zákona, vrátane opráv už vykonaných zrážok dane vyberanej zrážkou z týchto príjmov podľa § 43 zákona, ktoré sa týkajú bežného zdaňovacieho obdobia, v príslušnom kalendárnom mesiaci vykazovaného štvrťroka. Napríklad, ak zrážka dane podľa § 43 zákona bola vykonaná 10.02.2010, uvedie sa v stĺpci „február“ dátum 10.02.2010 [neuvádza sa daň vyberaná zrážkou podľa § 43 ods. 3 písm. l) zákona] .

Riadok 10 ► uvádza sa úhrnná suma vyplateného daňového bonusu, o ktorú sa znižuje úhrnná suma dane vybranej zrážkou z príjmov zo závislej činnosti podľa § 43 zákona, o ktorú nebola znížená suma z riadku 4. Suma daňového bonusu sa uvádza najviac do výšky sumy uvedenej v riadku 9.

Riadok 11 ► uvádza sa úhrnná suma vyplatenej zamestnaneckej prémie, o ktorú sa znižuje úhrnná suma dane vybranej zrážkou z príjmov zo závislej činnosti podľa § 43 zákona, o ktorú nebola znížená suma z riadku 4. Suma zamestnaneckej prémie sa uvádza najviac do výšky sumy uvedenej v riadku 9 zníženej o sumu z riadku 10.

Riadok 12 ► uvádza sa odvodová povinnosť dane vyberanej zrážkou.

Riadok 13 ► dátum ● uvádza sa skutočný dátum odvodu dane vybranej zrážou z príjmov zo závislej činnosti podľa § 43 zákona o dani z príjmov v príslušých mesiacoch vykazovaného švrťroka. Ak sa vykonali odvody vo viacerých termínoch, uvedie sa dátum posledného odvodu v príslušom kalendárnom mesiaci vykazovaného švrťroka.

►suma ● uvádza sa skutočne odvedená suma dane vybranej zrážou z príjmov zo závislej činnosti podľa § 43 zákona v príslušom kalendárnom mesiaci vykazovaného švrťroka.
__________________________________________________ ________________________________________


mimotemy Skús ešte tej pani odporučiť, aby oslovila tvorcov prehľadu, aby to urobili tak, ako ti pani kázala.
Paula
20.10.10,17:06
Proste mi povedali, ze taketo prehlady su neprehladne a ze uz viacere uctovnicky si to v programoch prerobili aby zrazkovu dan uvadzalo do mesiaca za ktory sa to tyka a datum dat podla toho kedy bola odvedena. .


Nuž, písomne by som oslovila nadriadeného pracovníka dotyčnej tety referentky XY , či mám zo zákona právo / povinnosť prerábať svoj program (resp. žiadať úpravu od dodávateľa zakúpeného programu) tak, aby "pracoval" podľa želania XY a nie podľa poučenia k Prehľadu. Ako dôvod daného oslovenia by som pricapila : XY hodnotí Prehľad vyplnený podľa poučenia ako neprehľadný a núti ma ho prepracovať :cool:.