dufulus
19.10.10,12:37
čaute,
ja by som potreboval poradiť v tomto:

kde by som mal účtovať takéto niečo:
na základe zmluvy o poradenskej činnosti pri príprave projektu - žiadosti o poskytnutie finančného príspevku zo štrukturálnych fondov EÚ...Vám fakturujeme odmenu (cca 35 000,-- € bez DPH)

neviem či to mám dávať priamo do nákladov (nakoľko je to veľmi vysoká suma a firma sa dostane hlboko do straty), alebo si môžem "projekt" zaradiť ako majetok alebo ako to mám vyriešiť ...

spoločnosť dostala dotáciu na 50% ceny nakupovaných zariadení (rozvoj malých a stredných podnikateľov)
Danila
19.10.10,10:56
čaute,
ja by som potreboval poradiť v tomto:

kde by som mal účtovať takéto niečo:
na základe zmluvy o poradenskej činnosti pri príprave projektu - žiadosti o poskytnutie finančného príspevku zo štrukturálnych fondov EÚ...Vám fakturujeme odmenu (cca 35 000,-- € bez DPH)

neviem či to mám dávať priamo do nákladov (nakoľko je to veľmi vysoká suma a firma sa dostane hlboko do straty), alebo si môžem "projekt" zaradiť ako majetok alebo ako to mám vyriešiť ...

spoločnosť dostala dotáciu na 50% ceny nakupovaných zariadení (rozvoj malých a stredných podnikateľov)Poradenská činnosť- čiže ťahač euráčov-čiže premiestnenie čertových obrázkov z účtu na iný účet-teda v tomto Tvojom prípade konkrétne je nákladový účet - Služby, ktorý zaúčtuješ, a firmu dostaneš do hlbokej straty, hlavne, že zaplatíš.....Zlaté štrukturálne fondy....;)
dufulus
19.10.10,11:09
....tak tak....
ďakujem za radu :)