orientmonkey
19.10.10,13:08
Ahojte,

potrebujem zaregistrovat s.r.o. ako dobrovolneho platcu DPH. Nakolko sa jedna o mladu firmu, ktora toho zatial vela nevykonala vyzaduju od nas na DU business plan.

Viete mi niekto poradit co by mal BP pre DU obsahovat? To ako riadny BP vyzra viem, ale im staci akasi light verzia. Ide mi o to co tam konkrente uviest, aby oni boli spokojni a dali nam to a zaroven, aby som zbytocne nevypracovaval 50 stranovy BP.

Potrebujem sa stat platcom DPH co najskor nakolko vacsina nasich buducich odberatelov sluzieb/produktov su platci a momentalne iba na tom pada nasa spolupraca.

Dakujem.
Zoltán Kovács
19.10.10,12:23
Pri registrácii nového klienta (novozaložená s.r.o.) stačilo predložiť "zmluvy o budúcich zmluvách" s odberateľmi a dodávateľmi, ktorí boli platiteľmi DPH.
orientmonkey
19.10.10,14:19
kazdy danovy ma svoje moresy

ja mam pripravenu fotokopiu zmluvy s dodavatelom produktoc (platca DPH), mam zmluvy s dodavatelmi sluzieb - platci DPH (nap tel.operator), mam dve faktury za relativne drahe zariadenia, ktore sme kupili (od platcov DPH), mam fakturu, ktoru som uhradzal platcovi DPH za sluzby a mam FA, ktoru som vystavil (bohuzial neplatcovi), mame rozpracovany dalsi business ale to je tiez pre neplatcu.

Bolo mi povedane, aby som dolozil aj BP. Bohuial s odberatelmi nemam ziadnu zmluvu o buducej zmluve.
Dav
19.10.10,14:32
Predlož im projekciu Výsledovky s výnosmi nad hranicu povinnej registrácie.
Lianka
19.10.10,15:23
Staci im kratky podnikatelsky plan, vzory vygooglis a prisposobis si. Netreba pisat ziadne slohy, len strucne, preco ste vznikli, co chcete robit, pre koho, a pod.
orientmonkey
20.10.10,09:19
dakujem vsetkym, zbuchal som taku ligt verziu...dufam, ze im to bude stacit
mknk
23.09.11,09:02
Zdravim,

momentalne riesim rovnaky problem. Chcel som sa len spytat ako ti to vyslo, teda ci ti to udelili alebo nie. Pripadne mohol by si poslat ten vzor BP? Dik
Economic
23.09.11,09:15
Zdravim,

momentalne riesim rovnaky problem. Chcel som sa len spytat ako ti to vyslo, teda ci ti to udelili alebo nie. Pripadne mohol by si poslat ten vzor BP? Dik

Vyplň žiadosť + ten "buzerák" = Dotazník k DPH, všetky faktúry ktoré dosiaľ máš, ak máš nejaké zmluvy s partnermi, hoci na telefón, na sídlo a podobne. Musíš len preukázať, že vykonávaš ekonomickú činnosť podľa ich slov /podľa mojich je to preukázanie aspoň nejakých aktívnych činností a hlavne ak si už niečo vyfakturoval, tak aj takú faktúru./ Pomôže aj odkaz na Tvoju webovú stránku, ak už máš. No a pár takých múdrych slov na obhájenie DPH. Môže to byť aj tvoj podnikateľský zámer s takým malým slohom, prečo by Ti mali prideliť IČ DPH. Mne sa podarilo za posledné obdobie pre 2 nových klientov /nové sro/ získať dobrovoľne IČ pre DPH, čo považujem za úspech pri toľkej buzerácii.
avalik
23.09.11,09:17
tento dotaznik k dobrovolnej registracii pre DPH maju na stranke drsr.sk

vzor dotazníka k žiadosti o dobrovoľnú registráciu pre daň z pridanej hodnoty (doplňujúce informácie potrebné k posúdeniu žiadosti o dobrovoľnú registráciu dane z pridanej hodnoty podľa § 4 zákona č. 222/2004 Z. z. v znení neskorších predpisov) (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/dot_ziad_regdph.rtf)

BP sa tam uvadza len ako jedna z moznosti
mknk
23.09.11,10:48
dik moc