michaela25
18.11.05,18:30
Dnes dostal jeden môj priateľ doporučene list od ZH kredit, že je dlžný Perspektíve od roku 95/96 poistné cca 4.000,-Sk k čomu mu prirátali poplatky z omeškania 14.000,- ktoré mu odpustia ak zaplatí poistné na účet spoločnosti ZH Kredit. Problém je v tom,že bol síce poistencom tej poisťovne ale vždy bol iba zamestnancom a poistné mal zaňho odvádzať zamestnávateľ . Čo s tým lebo ďalej sa vyhrážajú súdnou exekúciou zaplatiť, alebo je to všetko nejaký podvod?
bepo
18.11.05,17:35
Ak bol zamestnancom tak je to asi podvod,vždy to vymáhajú od zamestnávateľa
evuša
18.11.05,18:37
Priateľovi odporúčam, aby sa odvolal a všetko pekne vydokladoval. Teda ak má poslal kópiu pracovnej zmluvy a pokiaľ pracovný pomer skončil, tak aj dohodu o rozviazaní pracovného pomeru. Je možné, že ho zamestnávateľ vôbec do zdravotnej poisťovni nenahlásil a z hoto dôvodu to vymáhajú od neho. Sranda končí, lebo oni ho skutočne dajú na súd a s exekučnými poplatkami to môže byť aj 36.000,- Sk. Exekútor potom už neskúma, či má priateľ pravdu alebo nie. Jednoducho berie čo príde.
Jana Motyčková
18.11.05,21:04
Ja by som si najskôr zistila, či ZH kredit má oprávnenie vymáhať dlhy voči ZP Perspektíva.
michaela25
19.11.05,17:05
Dnes so sa pozerala na jeho zdravotnú kartičku, ktorú mu vydala VŠZP a je tam január 1996 pričom vo výpise ich pohľadávok je aj január až august 1996
Jana Motyčková
19.11.05,17:12
Možno sa neodhlásil z Perspektívy, keď sa prihlásil do VšZP, alebo oni stratili papiere. Možno ho vedú ako dobrovoľne nezamestnaného - nepamätám sa, aké boli vtedy zákony.

Ale mne sa stále nezdá ten ZH kredit - v obchodnom registri majú zapísanú činnosť (okrem iného) iba poradenstvo pri vymáhaní pohľadávok, nie vymáhanie pohľadávok, neviem, kde by sa našla informácia, či majú oprávnenie vymáhať pohľadávky ZP Perspektíva, alebo či tie pohľadávky odkúpili.
michaela25
19.11.05,17:40
Ani mne sa nepodarilo nič nájsť iba jedno upozornenie pre zamestnávateľov aby neplatili na tejto stránke

http://www.cassovia.sk/korzar/archiv/clanok.php3?sub=5.5.2004/45731O

asi vtedy nezaplatili tak to teraz posielaju zamestnancom
bepo
20.11.05,04:58
Ani mne sa nepodarilo nič nájsť iba jedno upozornenie pre zamestnávateľov aby neplatili na tejto stránke

http://www.cassovia.sk/korzar/archiv/clanok.php3?sub=5.5.2004/45731O

asi vtedy nezaplatili tak to teraz posielaju zamestnancom
Tie exekúcie sa týkajú iného problému,zdravotnícke zariadenia ktorým nezaplatila Perspektíva si vymáhali svoje pohľadávky exekúciou na VsZP
stankas
03.03.06,07:36
Dobry den,
nasla som tuto temu (dufam, ze to uz nikde neodznelo, poctivo som hladala...)

Myslim, ze mam podobny pripad, ak niekto moze poradit, prosim...

Dostala som doporuceny dopis od ZH Kredit (datum vystavenia 24.2.2006),
kde chcu, aby som zaplatila do 30 dni nedoplatok poistneho za obdobie 9/97 - 9/98, v tom obdobi som bola studentom VS.
Celkova suma robi 4994 + penale vo vyske 12946, dohromady 17940.

Ide o to, ze jednak som si nie vedoma tohoto nedoplatku, nedostala som nikdy ziadne upozornenie, ze tam nejaky nedoplatok mam, az teraz.
Samozrejme, ak to zaplatim do 30dni, odpustia mi penale...

Volala som na tel. cislo uvedene v tejto vyzve (pretoze uz 3 roky pracujem na Cechach, medzitym som uz vydata, takze mi to doslo na stare meno)
a pani mi povedala - nejaka sekretarka, ze v mojom pripade im staci, aby som im poslala doklad o navsteve skoly v tom case...

Ale mne sa to nezda, a urcite teraz nebudem utekat do BA aby mi vystavili potvrdenie...ako to mam spravit???

Ako by ste postupovali?
Maju vobec najaky narok? Nie je to uz po premlcani?

Este tam pisu, ze mi oznamuju, ze od 7.7.2005 su postupnikom / novym veritelom, takze preberaju pohladavky po DZP Perspektiva....

Prosim o radu.

velmi pekne dakujem.
stankas
03.03.06,12:43
Tak nikto nic?
To je teeeeda porada.... :) :) :)
michaela25
03.03.06,14:46
Ja som tomu známemu napísala ešte v novembri list, ktorý som poslala doporučene aj DZP Perspektíva aj ZH Kredit kde som vysvetlila, že vždy bol poistencom VZP a stále iba zamestnancom tak mu nemohol vzniknuť nedoplatok. Z DZP Perspektíva sa list vrátil ako neprevzatý a ZH Kredit sa do dnešného dňa neozval, takže neviem ale určite nezaplatil nič
stankas
06.03.06,12:53
Pridali ste k tomu aj nejaku kopiu pracovnej zmluvy, alebo niecoho, co dokazovalo, ze bol zamestnancom?
Dakujem
stankas
06.03.06,12:53
Pridali ste k tomu aj nejaku kopiu pracovnej zmluvy, alebo niecoho, co dokazovalo, ze bol zamestnancom?
Dakujem
michaela25
07.03.06,16:15
Nie iba som to všetko napísala.
Ak by mali nejake pripomienky tak by si to určite vyžiadali.
mirka
25.06.06,11:59
Aj mojmu ockovi prisiel list s datumom odoslania 15.5.2006, v ktorom od neho ziadaju zaplatit pribl. 6000 Sk ako nedoplatok poistneho za roky 95/96. A ak nezaplati do 30 dni naratali mu aj penale vo vyske 27000 Sk, co pre nas nie je taka malickost. Vtip je v tom, ze moj otec bol v danom obdobi nezamestnany, evidovany na urade prace, takze za neho mal poistne odvadazt stat. Na urada prace nam vsak povedali, ze oni platila, ale nie Perspektive, ale VšZP. Ta vsak tvrdi, ze oni nic nedostali. Tak chodime z jedneho uradu na druhy a nic nove sme sa este nedozvedeli.
Tiez sme skusali volat na cislo v liste, co je cislo na mobil, ale stale je nedostupne. Ostava nam uz len par dni.

PROSIM o rychlu odpoved, co robit :confused:
Marianna01
26.06.06,14:49
Ročné zúčtovanie zdravotného poistenia rozvírilo hladinu pohľadávok a záväzkov voči poisťovniam.
Ja som sa stretla s tým, že VšZP v ročnom zúčtovaní výkázala nedoplatok (záväziok voči poisťovni) z roku 98, keď daná osoba bola zamestnancom. Teraz ako od SZČO to žiadajú doplatiť!
Ak bolo ročné zúčtovanie na niečo dobré, tak na vymáhanie dávno zabudnutých poľadávok poisťovní. Ušetrili kopec času, práce a peňazí na oslovovanie poistencov ohľadom neuhradených záväzkov. Niektoré však vymáíhajú resp. pýtajú protizákonne. Nech sa súdia so zamestnávateľom, ktorý uvedené čiastky zo mzdy strhol a neodviedol. Kam by sme sa dostali, keby zamestnanci platili dvakrát tie isté odvody!
Radím každému, aby sa ohradil voči takémuto konaniu. Urýchlene by som v stanovenom termíne napísala Odvolanie, kde by som vysvetlila, od ktorého zamestnávateľa majú vymáhať neodvedené poistné. Ak to v termíne stihnete, predlžuje sa lehota na vybavenie záležitosti a môžete sa dovolať spravodlivosti. Ale treba sa oficiálne listom ozvať, nenechať veci "ležať", pretože - "kto mlčí, svedčí!..." Zjednodušene povedané.
peter47
19.07.06,04:42
aj ja som dostal dnes ten list od ZH kreditu. Chcú za už spomínaných podmienok vymáhať odomňa 9000 sk za dlh z roku 98 v ktorom čase som bol evidovaný na Úrade práce. zitil medzi tým niekto ničo nové ako postupovať?
JANOH
27.07.06,07:52
Hovoríme tu o relatívne starých pohľadávkach, nie je to už všetko premlčané? Má spoločnosť ZH Kredit právo vymáhať nedoplatky staršie ako 5 rokov?
atala
07.08.06,11:35
Mne prislo to iste
Milej firme ZH KREDIT napis ze si bola zamestnana, nech sa obratia na zamestnavatela, ak uz neexistuje nech si pomozu ako vedia a napis na nich staznost na URAD PRE DOHLAD NAD ZDRAVOTNOU STAROSTLIVOSTOU
Najlepsie je vsak obratit sa priamo na URAD PRE DOHLAD NAD ZDRAVOTNOU STAROSTLIVOSTOU sekcia dohladu nad zdravotnym poistenim
www.udzs.sk (http://www.udzs.sk) 02/59311 281 silvia.badurova@udzs.sk

:) dufam ze to bude dobre
Losonci Magyarok
16.10.12,14:47
Meno, adresa, r.č, dátum nar.

Advokátska kancelária ........ & PARTNERS U slepého psa J ...................................... V... dňa... Naša značka VEC: Dovolanie sa premlčania. Ja Meno Priezvisko, nar.:................, r.č...................., bytom......................................... v súlade s §21 ods.1 a 2 zákona č.580/2004 Z.z. o zdravotnom poistení

dovolávam sa premlčania

1/ práva zdravotnej poisťovne uplatniť nárok na poistné a na nárok na úhradu za zdravotnú starostlivosť a 2/ práva vymáhať poistné, úrok z omeškania a úhradu za zdravotnú starostlivosť podľa predchádzajúceho bodu vo výške istiny ........ € a poplatku z omeškania vo výške ......... €, ktorého sa domáhate Vašim listom – názov listiny zo dňa ................. V .............. dňa ako hore. .......................................... Meno Priezvisko-podpis