20lucka201
19.10.10,19:45
Ahojte poraďáci,

píšem diplomovú prácu a vôbec neviem ako začať.. Tému mám nasledovnú: Analýza výdavkov podnikateľa SR z účtovného a daňového hľadiska.
Konzultantka odo mňa žiada, aby som vyberala akože pikošky, účtovné výdavky, no nie daňové. Aby som hľadala hranicu a opisovala výdavky podnikateľa, ktoré nie sú daňovými výdavkami a následne aplikovala na vybraný podnikateľský subjekt.
Neviem na ktoré výdavky mám sústrediť svoju pozornosť, hovorila,aby som sa na odvody nezamerala,ale skôr na dačo iné.. len ma teraz nič mimoriadne nenapadá.
Možno DPH? alebo Pokuty? alebo reklamné predmety nad 16,60eur?
Prosím,odporučte mi jednotlivé účtovné výdavky /nedaňové./
Ďakujem za Vašu pomoc! :)
Zoltán Kovács
19.10.10,18:04
Napr. reprezentačné, a to nie len predmety nad hodnotou 16,60. Ale trebars výdavky (náklady) na obed s obch.partnerom. Alebo spotreba PHM nad normu, ktorá nie je daňovo uznaná, príp. súkromné jazdy MV zaradeným do obch. majetku (výdavky na PHM v tomto prípade nie sú daňovo uznateľné. Z tohto istého titulu krátenie daňových odpisov pomerovo (služobné vs súkromné jazdy).
20lucka201
19.10.10,18:06
Hneď sa mi dýcha lepšie. Ďakujem veľmi pekne za radu!
Marína
19.10.10,18:39
- výdavky na obstaranie hmotného a nehmotného majetku, tiež jeho technické zhodnotenie ak prevyšuje 1700 € na jednotlivom majetku
- výdavky na stravné zamestnancom, ktoré presahujú limit stanovený zákonom
- výdavky na pracovné cesty, ktoré presahujú limit stanovený zákonom o cestovných náhradách
- dary
- postihy uložené štátnou správou
- manká a škody presahujúce prijaté náhrady(platia určité výnimky, viď Zákon o dani z príjmov)
- úbytky zásob nad stanovený limit prirodzených úbytkov
- stratné(krádež) nad stanovený limit prirodzeného stratného
- osobná spotreba daňovníka