sklenkova
18.11.05,19:02
Chcem požiadať niekoho kto robí v pohode mzdy,totiž mám takýto problém:
dala som si do personalistiky zamestnancov,ďalej nahodila ZP a ono mi to nevypočitáva nič okrem dani z príjmu-niektorí ju neplatia.Už vyše týždňa špekulujem a neviem na to prísť.Ešte mi nejde odtial jeden zamestnanec vymzať. Ja som proste antitalent na technické veci!
Heni
18.11.05,18:35
Chcem požiadať niekoho kto robí v pohode mzdy,totiž mám takýto problém:
dala som si do personalistiky zamestnancov,ďalej nahodila ZP a ono mi to nevypočitáva nič okrem dani z príjmu-niektorí ju neplatia.Už vyše týždňa špekulujem a neviem na to prísť.Ešte mi nejde odtial jeden zamestnanec vymzať. Ja som proste antitalent na technické veci!
a máš v personalistike v záložke dane a poistné nadefinované, že napr. poistné-všetko?
myslím, že ak si tomu zamestnancovi, ktorého chceš vymazať, už počítala nejakú mzdu, tak sa ti bude dať vymazať zamestnanec až po vymazaní všetkých jeho miezd...
Jana2004
18.11.05,18:39
Zamestnanca vymažete, keď sa nastavíte na jeho meno a stlačíte naraz ctrl-delete, ale nesmiete mať naňho nič vyrátané, ale to by vam kuvikalo, že je na neho počítaná výplata.A čo sa týka prvého problému, skúste si skontrolovať, či ste nahodila dátum nástupu do zamestnania, či ste nahodila správne mesačnú mzdu. Veľa šťastia.
JarkaL
18.11.05,18:49
Nastav sa na Personalistiku a na konkrétneho zamestnanca. Dole vľavo je riadok Dane a poistné, Zrážky, Neprítomnosť a Poznámky. Klikni na Dane a poistné. Tam zadáš mesiac/rok odkedy sa údaje týkajú zamestnanca (odkedy nastúpil), vedľajší stĺpec - vyber Typ Poistenei-všetko. Ak si uplatňuje bonus a zníženie odvodu SP za deti-odklikni aj to osobitne za každé dieťa. Ulož to a môžeš robiť mzdy.
Vymazanie zamestnanca - musíš najprv vymazať jeho vzstavenú mzdu. Napr. September 2005, nastav sa na zamestnanca a stlač Záznam (vpravo hore), potom Editácia a potom Zmazaať.
Inak môžeš zavolať na Hot line Pohody, sú veľmi ochotní a aj Ti to nadiktujú.Dúfam, že som Ti aspoň trochu pomohla.