pefo73
19.10.10,19:24
Zdravim,mozno najdem niekoho kdo ma rovnaky problem ako ja.

Mam komp s 2-jadrovym procesorom a dva giga ramky,grafika je pomerne slusna s chladenim.

Problem je vtom ako nahle robim nieco komplikovanejsie na kompe alebo sa deti hraju hru tak zhruba po pätnastich minutach sam vypne
.Netusim preco.

Vymenil som aj zdroj za silnejsi ale ani to nepomohlo mam novy hard disc tak ten to tiez nemoze robit.

Posledna moznost ramka ze by mu 2 giga dual channel nestacilo pri 533 hz???

Uz ma vazne nic nenapada co by tam mohlo byt este zle:mad:
Vlado40
19.10.10,18:11
Stačí ak je jedná RAM chybná a prejaví sa to až keď je počítač viacej zaťažený.
PotPalo
19.10.10,21:18
Slabé chladenie procesoru (chladič zanesený prachom/zlý vetrák) a v BIOSe je zrejme nastavené vypnutie pri X stupňoch Celzia.
Keď PC vypne, tak ho hneď znovu zapni a pozri v BIOSe na teplotu CPU, koľko ukazuje. Potom sa uvidí, čo ďalej.

Ale môže to byť aj niečim úplne iným...
Zewa
19.10.10,22:27
suhlasim s PotPalo-m vyssie....skontroluj este ci ti funguje ventilator na procesor...RAM by ti to mala utiahnut
yankee0949
20.10.10,09:00
pises, ze mas ramky v dual-channeli...cize mas 2 kusy...skus jednu vytiahnut a otestovat pc ci sa vypne...ked sa vypne tak ich vymen...a znova to otestuj...takto dokazes vylucit chybny kus (ak by sa teda jednalo o ramku)
pefo73
20.10.10,14:25
Vdaka za rady,postupne idem odpovedat.

Chladic na procesore mam dobry pekne reaguje na teplotu,a nedavno som ho cistil plus som daval novy gel na procesor,skrinku mam otvorenu.V biose mam nastavenu teplotu na 64stupnov.Takze tam nevidim problem,hriala mi dost grafika ale kupil som jej chladic a jej teplota rapidne klesla.Skusim to stou ramkou vytiahnem a uvidim,ale ked som v biose tak mi je ukaze obe,tak teraz neviem.Zatial dakujem a cakam na dalsie napady a rady.Pekny den Peter
yankee0949
20.10.10,14:30
Nastavenu teplotu na 64stupnov? Nemozes odfotit monitor a dat sem fotku toho nastavenia ktore spominas?
pefo73
20.10.10,16:54
To je prosim najväcsia mozna vyska nastavenia teploty.

Je mi luto ale neviem sem dam foto napis email adresu aja ti ten obrazok poslem
Arnold123
20.10.10,18:36
Pamäť RAM možeš otestovať týmto programom: http://memtest.org/

Je tam možnosť vytvoriť bootovacie CD aj USB.
yankee0949
21.10.10,06:51
pefo73: Neviem ci nastavenie "maximalna vyska teploty" nesposobuje to, ze ked ju PC dosiahne, tak sa vypne... Nemas tam moznost DISABLED? Este toto by som vyskusal.
ivantt
21.10.10,07:39
Vdaka za rady,postupne idem odpovedat.

Chladic na procesore mam dobry pekne reaguje na teplotu,a nedavno som ho cistil plus som daval novy gel na procesor,skrinku mam otvorenu.V biose mam nastavenu teplotu na 64stupnov.Takze tam nevidim problem,hriala mi dost grafika ale kupil som jej chladic a jej teplota rapidne klesla.Skusim to stou ramkou vytiahnem a uvidim,ale ked som v biose tak mi je ukaze obe,tak teraz neviem.Zatial dakujem a cakam na dalsie napady a rady.Pekny den Peter

Ale ked je skrinka otvorena chladenie ventilatorom nie je tak ucinne a rychlejsie nasada prach ( tak som pocul ). Dalej si myslim, ze grafuka s vypnutim pc by nemala mat nic spolocne. môze to byt ramka alebo procesor, v najhorsom pripade zakladna doska.
MilanH
21.10.10,11:08
Mal som cosik podobne. Spravil som to takto a odvtedy to ide normalne Start - Ovladacie panely - System - Upresnit - Spustenie a zotavenie systemu - a zrusil som fajku pri Automaticky restartovat.

Ale toto fungovalo a umna, ci to pomoze aj tebe to neviem.
misoft
21.10.10,14:34
Ale ked je skrinka otvorena chladenie ventilatorom nie je tak ucinne a rychlejsie nasada prach
S tým musím súhlasiť. Pri uzatvorenej skrinke je vzduch nasávaný väčšinou spodom a vyfukovaný pomocou ventilátorov OD zdroja tepla (CPU, GPU) a na zdroji je ďalší ventilátor, ktorý tento vzduch zo skrinky odsáva preč (Niektorí si namontujú ešte jeden na zadnú stenu). Od niektorých grafík je vzduch (ako u mňa) vedený "rukávom" priamo von (studený na rebra chladiča, cez ventilátor a von).
Tým že sa skrinka otvorí, nedosiahne sa tzv. efekt "prievanu", teplý vzduch od ventilátora je často nasávaný späť na rebrá chladičov CPU a GPU.
salvosko
21.10.10,16:04
Nastavenu teplotu na 64stupnov? Nemozes odfotit monitor a dat sem fotku toho nastavenia ktore spominas?
To je dost malo, bezne mi ide procak na 70 stupnov.
Ja by som to videl na update BIOSu, podla mna nespravne detekuje parametre procesora, musi ti dovoit ist aj do 80 a viac stupnov.
pefo73
29.10.10,17:06
Dakujem Pani za Vasu snahu a ochotu pomoct.

Zacinam uvazovat nad tym ze si poskladam novy comp.

No uvidime,este raz pekne dakujem a ak niekoho nieco napadne tak piste.

Peter
Vlado40
29.10.10,19:31
Najhoršie čo sa týka nečistoty je zdroj.Ten ak sa prehrieva ,tak robí reštart PC a možno aj to vypínanie.Zdroj sa nedá iba tak povysávať od prachu.Ja to stále vyfúkam kompresorom a niekedy sa sám čudujem ako dané PC mohlo fungovať s takto zaprášeným zdrojom.Treba to skúsiť s iným zdrojom či sa chyba prejaví.
misoft
30.10.10,10:43
to Vlado40:
Ja čas od času zdroj odpojím (všetky "kšandy" :---:--- ), vytiahnem a otvorím. Potom ho dôkladne vyčistím. Ako si napísal, je niekedy zázrak, že takto zasr***ý zdroj funguje a nevypína sa. Najviac prachu je na lopatkách ventilátora a na plošáku. Ak toto človek vyčistí, zdroj je nielen chladnejší a účinnejší, ale aj vetrák je tichší. Toť moja drobná skúsenosť.
Melnick
30.10.10,11:51
Mám dlhodobo pretrvávajúci problém s vypínaním PC. Momentálne je už 4 deň na testovaní. Technik mi volal, že ho doslova "vyžmýkali" a u nich šľape ako hodiny. Doma aj 10 x vypne- zapne. Niekedy cítim ako ťažko sa znova zapína. Už som z toho na nervy. Bojím sa, že prídem o nejaké údaje.
Mária27
30.10.10,18:09
Mám dlhodobo pretrvávajúci problém s vypínaním PC. Momentálne je už 4 deň na testovaní. Technik mi volal, že ho doslova "vyžmýkali" a u nich šľape ako hodiny. Doma aj 10 x vypne- zapne. Niekedy cítim ako ťažko sa znova zapína. Už som z toho na nervy. Bojím sa, že prídem o nejaké údaje.
Mala som podobný problém a bol to nejaký seknutý káblik, čo sa do PC vzadu zasúva.
kergulaan
31.10.10,05:09
...... Už som z toho na nervy. Bojím sa, že prídem o nejaké údaje.

Ty si asi masochista - bez urazky - vid citacia - ved tu v tejto teme POCITACE sa aspon v kazdom druhom prispevku pise: ZALOHOVAT, ZALOHOVAT, ZALOHOVAT - dolezite dokumenty aspon na dvoch nezavislych miestach a ty sa radsej bojis. Prepac, nechapem.
pefo73
31.10.10,13:52
Idem pani a dama skusit preinstalovat Bios cez bios ktory mam na cedecku co bol prolozeni ku doske.

Zdroj som uz par krat mal rozobraty komplet precisteni.

skusim ten bios,mozno je naozaj chyba v nom.

pekne prezitie volna.

peter
pefo73
31.10.10,14:04
Tak pani bol som na stranke vyrobcu mojej maticnej dosky a nenasiel som ziadny upgrade biosu,tak som tam kde som aj bol
Peter
Stefan2005
31.10.10,14:33
Tak pani bol som na stranke vyrobcu mojej maticnej dosky a nenasiel som ziadny upgrade biosu,tak som tam kde som aj bol
Peter

už sa rozbralo veľa možností, ale mne doteraz nie je jasné, od kedy ti vypína ten PC. Ak hneď po kúpe to začal robiť, mal sa v rámci záruky reklamovať. Ak to robí od určitého času - tak odkedy, čo tomu predchádzalo (výmena HW, inštalácia softvéru,...., nebodaj nejaký vírus).
Nerobí to náhodou odvtedy, čo si géloval procesor ?
pefo73
31.10.10,16:10
Tvoju otazku som si priatelu uz velakrat polozil a neviem si na nu odpovedat.

Po zakupeni kompu nebol dva roky ziadny problem raz sa vypinal vymenila sa v ramci zaruky grafika a fungoval dalej.

ale potom deti sa zacali intenzivnejsie hrat a hlavne dcera "sims" a odvtedy to ide dole vodou.

Uz som ho mal aj komplet rozobraty vymenene niektore komponenty a nic,myslim ze bud odchadza na vecnost moj procesor alebo cela zakladna doska.

na normalne pozeranie filmov videii a robenia normalnych veci na kompe ako je prezeranie fotiek editacia fotiek pouzivanie officu a kreslenie v autocad vsetko funguje ako ma ale ako nahle sa hodi do compu aka kolvek hra koniec 15-20 minut a dovidenia,komp sa normalne cely vypne.
Stefan2005
31.10.10,17:13
Tvoju otazku som si priatelu uz velakrat polozil a neviem si na nu odpovedat....

potom sa aj nám ťažšie odpovedá :).


...ale potom deti sa zacali intenzivnejsie hrat a hlavne dcera "sims" a odvtedy to ide dole vodou....

Kúp deťom inú hru a máš po probléme ;). Že to nie je iba tvoj problém, ale asi "SIMSu", svedčia i príklady iných :

http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-P85F26C3E21EB2D09C125759E0043AB52.html?ansid=46
Vlado40
31.10.10,17:25
Aj moje deti hrajú Sims ,ak je voľno ,tak PC beží hodiny a žiadný problém.Akurát som dal na procesor chladič Zalman ,ale to nie je kvôli hre.Skús si odsledovať teploty pred a potom napr. po 30 minutach zaťaženia PC.Hlavne teplotu grafiky a procesora.
pefo73
31.10.10,17:48
Tak to ste ma teraz dostali,Bohuzial u mna to uz robi aj na ostatnych hrach,napr.need for speed

Ale aj tak dakujem za zaujem pekny vecer
peter
Vlado40
31.10.10,18:24
Ak parametre PC sú dostatočné ,tak môže to byť softverová chyba.Aký je tam OS a kedy bol inštalovaný.Možno to vypínanie hier robí nejaký program.
pefo73
31.10.10,19:11
OS windovs 7 ultimate a bezim na nom asi tri mesiace
neviem vazne netusim co by mu mohlo vadit.
Stefan2005
31.10.10,20:07
... ak hovoríme o softvérovej chybe, tak nemusí byť zrovna v OS, ale môže byť i v samotnej hre. Na SIMS bolo vydaných niekoľko opravných patchov, ktoré odstraňovali okrem iných i chyby... čítal som doporučenia o opätovnej inštalácii hry, resp. ak inštalácii updatov...