lienka31
19.10.10,20:09
Dobry den,

v blizkej buducnosti planujem otvorit e-shop, ale stale som v stadiu hladania - komu zverit e-shop ...mam tri alternativy :
1. www.tvorba-webstranok.eu (jednorazovo 700,-)
2. www.webareal.sk (cca 100,-rocne)
3.www.biznisweb.sk (cca 26,-mesacne)

Prvu vyhotovia oni, druhe dve mam sablony ale velmi mi to nejde..

Mohli by ste mi niekto poradit, kto uz cez nich napriklad e-shop ma, alebo ma dobre skusenosti s niekym inym?
3.
padro
19.10.10,18:19
http://www.okshop.eu/ ... mam tam eshop, som spokojny.
lienka31
19.10.10,18:30
Diky a mohol by si mi napisat ktory a kolko ta to so vsetkym co k tomu treba stalo? lebo cena je tam 222,- rocne ale k tomu treba asi toho popriplacat ovela viac aby mal vsetky funkcie co ma dobry shop mat..
matus-x1
19.10.10,21:14
Kde sa usadiť alebo komu jednorázovo zaplatiť vždy záleží od tvojich požiadavok na funkčnosť e-shopu.
padro
20.10.10,05:22
Diky a mohol by si mi napisat ktory a kolko ta to so vsetkym co k tomu treba stalo? lebo cena je tam 222,- rocne ale k tomu treba asi toho popriplacat ovela viac aby mal vsetky funkcie co ma dobry shop mat..
tych 222 + domena .... a niektore moduly ak si vyberies tak jednorazovo platis.. ale nie je to vela. ak ti ten shop zaraba, tak ta cena za shop je ako keby bol zadarmo, niekolko nasobne viac das do reklamy atd.
george303
20.10.10,13:46
Cavte ludia chcel by som sa opytat zatial iba zhromazdujem informacie ale chcel by som si zalozit e-shop do stranky som ochotny dat cca 800e ale chcel by som vediet kolko si mam prichystat na taku priemernu reklamu ktora bude mat aj nejaky efekt ... kolko teda budem muset asi investovat do reklamy prvych 6 mesiacov ?
camozzi
20.10.10,13:55
Cavte ludia chcel by som sa opytat zatial iba zhromazdujem informacie ale chcel by som si zalozit e-shop do stranky som ochotny dat cca 800e ale chcel by som vediet kolko si mam prichystat na taku priemernu reklamu ktora bude mat aj nejaky efekt ... kolko teda budem muset asi investovat do reklamy prvych 6 mesiacov ?
Asi 2x tolko co do eshopu. Za predpokladu, ze si das len Adwords + mozno nejaky ten PR clanocek. Efektivna reklama ti moze investiciu do eshopu vratit aj do mesiaca. Mozno skor, mozno neskor - zalezi na predavanom sortimente.
kath
20.10.10,18:21
Podľa môjho subjektívneho názoru nič moc, ani jeden z nich...
padro
20.10.10,18:31
Podľa môjho subjektívneho názoru nič moc, ani jeden z nich...

tak to by si sa mozno divila :) ako som pisal ja osobne tam mam eshop a nestazujem si.... a z hladiska SEO vynikajuce.
padro
20.10.10,18:32
Cavte ludia chcel by som sa opytat zatial iba zhromazdujem informacie ale chcel by som si zalozit e-shop do stranky som ochotny dat cca 800e ale chcel by som vediet kolko si mam prichystat na taku priemernu reklamu ktora bude mat aj nejaky efekt ... kolko teda budem muset asi investovat do reklamy prvych 6 mesiacov ?
na taku otazku je veeeelmi tazko odpovedat, ale vseobecne plati ze do reklamy treba investovat.
kath
20.10.10,18:57
Tak vieš, robila som si taký mini prieskum a z hľadiska funkcií a dizajnu, ktoré ponúkajú, musím povedať, že moja Presta je na tom omnoho lepšie. No každému vyhovuje niečo iné.

Lienka: profesionálnejšie sa mi zdajú shoptet.sk a česká simplia.cz

+ ďalšia možnosť použiť eshop systém ktorý je voľne na stiahnutie a dať si spraviť grafiku, alebo si kúpiť licenciu ešte kvalitnejšieho
kath
20.10.10,19:01
Lienka: alebo si objednaj skúšobné verzie každého z nich a podľa toho sa rozhodni, s ktorým sa ti bude najlepšie pracovať.
camozzi
20.10.10,19:10
Mam FastCentrik a som maximalne spokojny. Funkciovo bohate staci aj pre narocnejsich a navyse sa da licencia odkupit. Je to bez viazanosti a mozes kedykolvek od nich odist. Dizajn si tam robis komplet podla seba, ale mozes to dat aj programatorom a grafikom. Cena mesacnej licencie vsak nemusi vyhovovat. Podla mna si akykolvek eshop na tomto systeme zarobi na seba aj bez vacsich investicii do reklamy.
lienka31
21.10.10,06:22
Tak vieš, robila som si taký mini prieskum a z hľadiska funkcií a dizajnu, ktoré ponúkajú, musím povedať, že moja Presta je na tom omnoho lepšie. No každému vyhovuje niečo iné.

Lienka: profesionálnejšie sa mi zdajú shoptet.sk a česká simplia.cz

+ ďalšia možnosť použiť eshop systém ktorý je voľne na stiahnutie a dať si spraviť grafiku, alebo si kúpiť licenciu ešte kvalitnejšieho
Dakujem ...len pre zaciatok na to ze v tom este neviem chodit sa mi to zda velky cenovy rozdiel, lebo 10,- mesacne a 90,- mesacne uz rozdiel je a co sa tyka funkcii sa mi ( pri mojich poslabsich skusenotiach ) velky rozdiel nezda..tak neviem..
lienka31
21.10.10,06:25
Lienka: alebo si objednaj skúšobné verzie každého z nich a podľa toho sa rozhodni, s ktorým sa ti bude najlepšie pracovať.
Mam demo verziu na skusku aj webareal aj biznisweb a s webarealom mi to ide asi lepsie..v tom prvom to moc neviem, len by ma zaujimalo ako to funguje ked velkosklad poskytne podklady ci to budem vediet sama importovat aj potom..
lienka31
21.10.10,06:32
Tak vieš, robila som si taký mini prieskum a z hľadiska funkcií a dizajnu, ktoré ponúkajú, musím povedať, že moja Presta je na tom omnoho lepšie. No každému vyhovuje niečo iné.

Lienka: profesionálnejšie sa mi zdajú shoptet.sk a česká simplia.cz

+ ďalšia možnosť použiť eshop systém ktorý je voľne na stiahnutie a dať si spraviť grafiku, alebo si kúpiť licenciu ešte kvalitnejšieho
Tazke je na tom zo zaciatku to, ze nemam potuchy ci bude dany obchod vobec ziskovy..keby som vedela ze bude pri vydavkoch aspon na nule, volila by som aj drahsi..takze skor hladam nieco cenovo menej narocne, aby som nebola vo velkom minuse..ak sa bude zdat ze si na seba zarobi..potom by som investovala viac..
padro
21.10.10,07:38
no ja si myslim ze si treba premysliet co chces za eshop, ak chces mat len eshop ako prilepsenie a nechces sa tomu velmi venovat tak potom staci nieco jednoduche (moj osobny nazor je ze bud sa eshopu venovat naplno alebo vobec) ... a ak sa tomu chces venovat tak radsej nieco lepsie nech to po roku nemusis hned menit za ine. Myslim ze to nie je vec na, ktorej sa ma prehnane setrit.... z osobnej skusenosti, som tiez na zaciatku zvolil lacnejsiu verziu, a neskor som lutoval ze som neposluhcol odporucania.
lienka31
21.10.10,07:55
no ja si myslim ze si treba premysliet co chces za eshop, ak chces mat len eshop ako prilepsenie a nechces sa tomu velmi venovat tak potom staci nieco jednoduche (moj osobny nazor je ze bud sa eshopu venovat naplno alebo vobec) ... a ak sa tomu chces venovat tak radsej nieco lepsie nech to po roku nemusis hned menit za ine. Myslim ze to nie je vec na, ktorej sa ma prehnane setrit.... z osobnej skusenosti, som tiez na zaciatku zvolil lacnejsiu verziu, a neskor som lutoval ze som neposluhcol odporucania.
Hej, mas pravdu bud naplno alebo vobec, ja s tebou suhlasim, len momentalne som este zamestnana, ale nemozem dat vypoved a ist do neznama bez ziadnych skusenosti, prist o pomerne dobre platenu robotu pre nejaky rozmar. Skor hladim do buducnosti, zacinat rozvazne a premyslene - teda postupne..a neskor..ak sa to osvedci venovat sa tomu na 200% ..preto zacinam aby som to mohla neskor nahradit za TPP, nie preto aby som mala zabavku, len nechcem velmi zo zaciatku riskovat...takze vidim to tak ze zostanem asi spociatku pri lacnejsom prenajme hoci dobry rada nad zlato, len zo zaciatku volim opatrnost..
padro
21.10.10,08:08
este jedna mala rada, cim neskor zacnes tym viac penazi a energie bude treba do tohto biznisu vlozit :) podla mna teraz este zakladat eshop je dobra volba o par rokov to moze byt znacne tazsie.
lienka31
21.10.10,09:15
este jedna mala rada, cim neskor zacnes tym viac penazi a energie bude treba do tohto biznisu vlozit :) podla mna teraz este zakladat eshop je dobra volba o par rokov to moze byt znacne tazsie.
suhlas..ja uz som sa s takou myslienkou pohravala, len som nevedela ze na to nemusim byt programator..
D.Halas
22.10.10,06:52
Mam demo verziu na skusku aj webareal aj biznisweb a s webarealom mi to ide asi lepsie..v tom prvom to moc neviem, len by ma zaujimalo ako to funguje ked velkosklad poskytne podklady ci to budem vediet sama importovat aj potom..

Mozem odpovedat len za nasu spolocnost, ak vam poskytne velkosklad podklady v XML alebo CSV formate, naimportovat ich nepredstavuje vobec ziaden problem, uctuje sa jednorazovy poplatok za prvotne spracovanie suboru programatorom, potom uz akekolvek nasledne importy od dodavatela funguju automaticky, je mozne tovary aktualizovat aj kazdy den.
lienka31
22.10.10,12:00
Mozem odpovedat len za nasu spolocnost, ak vam poskytne velkosklad podklady v XML alebo CSV formate, naimportovat ich nepredstavuje vobec ziaden problem, uctuje sa jednorazovy poplatok za prvotne spracovanie suboru programatorom, potom uz akekolvek nasledne importy od dodavatela funguju automaticky, je mozne tovary aktualizovat aj kazdy den.
no, takze webareal import neurobi..a velkosklad mi to poskytne v csv formate som prave zistila..

Vasa spolocnost? bavili sme sa tu o takej moznosti...to je ktora ak sa smiem spytat?
D.Halas
23.10.10,08:11
Dobry den,

nechcem tu postovat otvorenu reklamu, napisal som Vam sukromnu spravu.
lienka31
25.10.10,07:28
Dobry den,

nechcem tu postovat otvorenu reklamu, napisal som Vam sukromnu spravu.
Dakujem, pozrela som to, tak rozdiel je evidentny to je pravda..pri demo verzii sa clovek presvedci, toto Vase je podstatne lepsie..
D.Halas
25.10.10,07:45
Dakujem.
j.sch
25.10.10,08:29
Cavte ludia chcel by som sa opytat zatial iba zhromazdujem informacie ale chcel by som si zalozit e-shop do stranky som ochotny dat cca 800e ale chcel by som vediet kolko si mam prichystat na taku priemernu reklamu ktora bude mat aj nejaky efekt ... kolko teda budem muset asi investovat do reklamy prvych 6 mesiacov ?
koľko do reklamy ? možno ti to tam ďalej niekto rozpísal ale narýchlo : katalógové reklamy : pevné sumy a vraj nižšie ako PPC (google alebo etarget).
JA však idem len na Google a spravovanie reklamy si tiež robím sám .
Výhody pre mňa: Nakoľko služby a predaj mám lokálny BA a +- 30 km dosah /kvetinový servis a osobné doručovanie kvetov a kytíc , výzdoba a podobne/ VIEM SI nastaviť presne oblasť reklamy /na km od miesta ktoré si určím / napríklad tých 30 -35 km od BA.

Takže ide aj o to čo predávaš ! Dôležité sú slová podľa ktorých ťa potencionálny zákazník môže hľadať .
lienka31
11.11.10,13:39
http://www.okshop.eu/ ... mam tam eshop, som spokojny.
Padro prosim ta mam na teba jednu prosbu mimo porady, mozem ti niekam napisat?
padro
11.11.10,15:20
Padro prosim ta mam na teba jednu prosbu mimo porady, mozem ti niekam napisat?
mail: shop@autovybava.sk
webdev
15.11.10,13:32
ak to chces mat za dobry peniaz tak jednoznacke webareal.sk alebo shopro.sk...