benkobica
19.10.10,20:10
Mám 5 rokov ťažko chorého otca pripútaného na lôžko. Doposiaľ sme ho zvládali opatrovať spolu s mamou a sestrou. Pred tromi týždňami sa jeho zdravotný stav zhoršil natoľko , že už nie je schopný prijímať stravu inak ako sondou a pri dýchaní mu pomáhame kyslíkovým prístrojom. Som nútená ostať s nim doma nakoľko moja mama si s nim už sama neporadí. Zatiaľ som zamestnaná a neviem ako postupovať ďalej. Dnes som sa bola informovať na sociálnom a tam mi oznámili , že ak dám výpoveď priznajú mi opatrovateľský príspevok vo výške asi 36 eur, nakoľko mám dcéru na vysokej škole a manželov príjem nás neuživí neviem ako ďalej.Ak viete poradiť budem Vám vďačná. Ďakujem.
martuli
20.10.10,14:21
Mama poberá opatrovateľský na otca? 36e je nízka cifra, dokladovali ste príjem otca? Z čoho došli k takej výške?
benkobica
20.10.10,16:36
Áno mama poberá opatrovateľský na otca, ten by sme automaticky zrušili, beriem aj to ,že príjem otca je činí okolo 460,-- eur, ale prečo mama pobera opatrovateľský okolo 90,-- eur a keď ja sa vzdám zamestnania tak mi priznajú 36,--eur. To mi nesedí.Pritom len čiastka za zapožičanie kyslíkového prístroja činí 70,--eur mesačne.
MartaSk
15.11.10,12:27
Áno mama poberá opatrovateľský na otca, ten by sme automaticky zrušili, beriem aj to ,že príjem otca je činí okolo 460,-- eur, ale prečo mama pobera opatrovateľský okolo 90,-- eur a keď ja sa vzdám zamestnania tak mi priznajú 36,--eur. To mi nesedí.Pritom len čiastka za zapožičanie kyslíkového prístroja činí 70,--eur mesačne.

predpokladám,že mamka je starodôchodkyňa, z toho dôvodu poberá príspevok vo výške 80 eur, tam je zo zákona určená pevná čiastka, a ver mi ,že je to lepšie, ako bz si ostávala na opatrovateľskom Ty, pretože zrátajú otcov a mamin dôchodok, nechajú im 1,3násobok životného minima a každé eruro, ktoré bude presahovať 1,3nás.život.minima pre dvoch dospelých, stiahnu z tvojho opatrovateľ.príspevku a môže sa stať, že ostaneš na O. Zrátaj si otcov a mamin dôchodok -1,3 násobok ž.m. dostaneš rozdiel, ktorý odpočítajú z tvojho zhruba 200 eur. príspevku.
arizona
15.11.10,15:26