antonia111
19.10.10,20:28
Prosím o radu.Ozval sa mi bývalý zamestnannec, ktopý odchádza do dôchodku, že nie je čosi v poriadku na Soc. poisťovni s ukončením PP.PP ukončil 31.03.2009.V apríli sme mu preplatili starú dovolenku a to je akýsi problém na SP.Keď som tam volala tak mi pani povedala, že vraj mám dať opravný výkaz za marec s tým, že dovolenka bude vo vymeriavacom základe v 3/2009.Nechápem o čo im ide.Za apríl som normálne odviedla daň na DÚ z náhrady mzdy za dovolenku.Neviem čo s tým. Mali ste s niečim takým skúsenosť. Ďakujem.Prosím o odpoveď, ráno zas musím volať na SP.
Monika Kováčová
19.10.10,18:33
ak si preplatila dovolenku v marcovej mzde, náhrada sa zahŕňa do vymeriavacieho základu a platia sa z nej odvody. Ak si preplatila dovolenku po skončení pracovného pomeru, táto náhrada sa nezahŕňa do VZ zamestnanca a neplatia sa z nej odvody do SP. Rovnako sa v apríli tento zamestnanec neuvádza vo výkaze zamestnávateľa.
antonia111
19.10.10,18:42
Ďakujem za rýchlu odpoveď. MNe sa totižto do výkazu za apríl neviem prečo dostal a mám tu stiahnuté aj urazové Poisť. Takže by som mala dať opravný výkaz za 4 mesiac už bez tohto zamestnanca ak dobre rozumiem a bez urazového poist.?Môžeš mi ešte odpovedať? Vďaka.
Monika Kováčová
19.10.10,18:46
áno. Myslím, že tu je pes zakopaný...