Richard
19.10.10,23:30
V súčasnosti máme zoskupené len niektoré rubriky. Napríklad účtovníctvo, podnikanie, stavba a podobne.

Viaceré rubriky sú len v rámci "Diskusia ostatné".

Vzhľadom na to že sa niektoré rubriky rozšírili a z nich niektoré si zaslúžia byť zaradené aj medzi tie, ktoré sa aj v bodovaní označujú za odborné, je čas v tom zasa raz upratať.

Napíšte prosím Vašu predstavu o novom členení na rubriky.

Ďakujem.
Meggi 1
19.10.10,21:48
Už som raz niekde na Porade písala, že by nebolo od veci vyňať z Diskusie-ostatné a vyčleniť zvlášť aj rubriku Anglický jazyk. Šlo by to?
220870
20.10.10,03:58
Dajte tam konečne rubriku ,právo ,na titulnú ponuku ,je len pri výbere , zadávaní novej témy.Právne otázky sú rozhádzané po celej porade.Viem že to nebude jednoduché nejako to usmerniť.Stále sa to pletie vo všetkých rubrikách.Pri zadávaní nových tém je ,rubrika, porada nielen o rovnakej práci , mýli, je duplicitná a ten kto tu príde prvý krát z toho musí mať riadny hokej.
willma
20.10.10,04:14
hlavne rodinné právo sa tu rozoberá sprava zľava takže podporujem jeho zaradenie do odborných rubrík hodných bodovania. A ešte jeden môj skromný návrh ak by sa dalo tak v kaviarňových témach úplne zrušiť možnosť bodovania - je choré získať bod za pridanie pekného obrázku alebo za gratuláciu prípadne niečo v tom zmysle.
buchač
20.10.10,06:25
Pridávam sa k willme ...hlavne k tej poslednej vete .
Richard
20.10.10,08:44
Momentálne sa do odborných tieto body nezarátavajú, aj preto chcem vyčleniť rubriky, ktoré by mali mať odborné body.

Ak to však všetkým kole oči, tak to tam zruším úplne, hoci sú to len neodborné body...
Richard
20.10.10,13:17
Nejaké ďalšie podnetné názory? Alebo to treba zmeniť na kritizovanie aby sa viacerí zapojili? :) :) :)
durisovad
20.10.10,15:22
Ja by som sa prihovarala za extra rubriku AUTO. Zatial prispevky na tuto temu vidim v rubrike DOMACNOST.
mysimis
20.10.10,15:57
Je tu aj dosť otázok z oblasti občianskych združení a rôznych nadácií - tie by som zoskupila tiež do jednej odbornej témy.
mysimis
20.10.10,16:09
Ešte ak by som mohla mať pripomienku, nebolo by možné prvú stranu urobiť takým štýlom, aby som si mohla zaškrtnúť, ktoré témy sa mi majú objavovať - myslím, že by to bolo asi aj prehľadnejšie a sami by sme si mohli určovať čo čítať chceme a čo nás vôbec nezaujíma.
jozka56
20.10.10,16:42
Do poraďáckej kaviarne presunúť všetky témy, ktoré by sa nemali hodnotiť užitočným...
Z rôznych porád vyhoď šuťák, veď tam nie je funkčný, zbytočne zaberá miesto.
arizona
20.10.10,17:17
Dovolím si pridať zopár mojich návrhov

- k názvu PC by som pridala +TV
Ako podrubriku by bolo možno dobré zaradiť aj Word a Excel

-rubriku Treba zažiť,treba vidieť (akcie a podujatia) by som priradila ako podrubriku do Kultúry, lebo je tam všetko možné, len nie nejaké akcie,na ktoré by niekto chcel upozorniť ostatných

- Taktiež rubrika Produkty -odporúčania ,skúsenosti, sa asi minula pôvodnému zámeru. Jednotlivé produkty sa asi riešia aj tak v konkrétnych sekciách. Je zbytočne mätúca...

-z rôznych porád by som odobrala Rodinné,občianske a spotr.právo,malo by mať samostatný "chlievik"

-taktiež by som z rôznych porád odobrala a zaradila do samostatného chlievika Anglický jazyk a pridala nemecký a taliansky jazyk ( ktoré sú niekde v úzadí ukryté pod ang. jazykom).

-Stavbárov z rôznych porád by som spojila do jednej témy so Stavbou (zbytočne sú dve)

- do chlievika O stránke porada by som z vrchej lišty presunula Etiketu a Návod (faq)
alla66
20.10.10,18:07
Doplniť rubriku Pokarhanie - Vylúčenie, kde sa dozvieme KTO, na aký čas a z akého dôvodu bol vylúčený.
Heni
20.10.10,18:15
súhlasím s allou, ked už majú svoju rubriku nováčkovia, mohli by mať svoju rubriku aj ich proťajšky ;)
VieraPopluharova
20.10.10,18:36
Ja by som bola zato, aby bola nejako odclenena odborna porada od tej tzv. diskusnej, volakedy to bola odborna porada pre uctovnikov, tak nejak to rozdelit na 2 skupiny -odborná a zaujmova, kto sa bude chciet venovat odbornej ostane na odbornej stranke a ak bude chciet ist na zaujmovu tak pojede na zaujmovu, clenenie odbornej a zaujmovej by som nechala tak ako je.Len, aby sa tieto dve nemiesali.Asi chcem vela vsak?
Richard
20.10.10,18:38
Ešte ak by som mohla mať pripomienku, nebolo by možné prvú stranu urobiť takým štýlom, aby som si mohla zaškrtnúť, ktoré témy sa mi majú objavovať - myslím, že by to bolo asi aj prehľadnejšie a sami by sme si mohli určovať čo čítať chceme a čo nás vôbec nezaujíma.

Presne toto mám v pláne, načrtol som to aj v téme kde píšem o tej novej tabuľke čo pribudla na hlavnej stránke.
Každý si bude môcť nastaviť hlavnú stránku podľa toho čo ho zaujíma. Rubriky by boli možno vľavo a tie aktívne by boli vysvietené... No ale ohľadom zmien na hlavnej stránke a redizajnu chcem urobiť aj samostatnú tému a možno aj súťaž grafikov. Budeme možno hlasovať za najlepší návrh...

Inak v nastaveniach niečo takéto už máme dávno, ale len pre stránku najnovších príspevkov nie pre hlavnú stránku.
Richard
20.10.10,18:51
Dovolím si pridať zopár mojich návrhov

- k názvu PC by som pridala +TV
Ako podrubriku by bolo možno dobré zaradiť aj Word a Excel

-rubriku Treba zažiť,treba vidieť (akcie a podujatia) by som priradila ako podrubriku do Kultúry, lebo je tam všetko možné, len nie nejaké akcie,na ktoré by niekto chcel upozorniť ostatných

- Taktiež rubrika Produkty -odporúčania ,skúsenosti, sa asi minula pôvodnému zámeru. Jednotlivé produkty sa asi riešia aj tak v konkrétnych sekciách. Je zbytočne mätúca...

-z rôznych porád by som odobrala Rodinné,občianske a spotr.právo,malo by mať samostatný "chlievik"

-taktiež by som z rôznych porád odobrala a zaradila do samostatného chlievika Anglický jazyk a pridala nemecký a taliansky jazyk ( ktoré sú niekde v úzadí ukryté pod ang. jazykom).

-Stavbárov z rôznych porád by som spojila do jednej témy so Stavbou (zbytočne sú dve)

- do chlievika O stránke porada by som z vrchej lišty presunula Etiketu a Návod (faq)

Ďakujem, je to vcelku obsažné :)

Produkty .... Na produkty ale nemáme samostatnú rubriku, bolo by to v "Domácnosti".

Stavbári :) tá rubrika mala byť pre ľudí od fachu aby sa neplietli "lajcké" a "profesionálne" problémy ktoré majú stavbári iné ako majú stavebníci. Len je to zagulášené :) Určite súhlasím so zlúčením... Tie profesné Porady, ak by tu vôbec mali byť by sa mali robiť inak, skôr na spôsob uzavertých miniPorád...

Etiketa je len jedna téma, ale skôr som to chcel spraviť ako stránku.
Návod som rozmýšľal urobiť na spôsob samostatnej rubriky rovnakej ako môžu mať firmy. Pekne by sa hlasovalo za každú otázku, či nahlásenú chybu, vznikne z toho vcelku usporiadaný návod. Aj chyby tam lepšie odsledujem a môžem pekne označiť za vyriešené. Len sa bude musieť dodržiavať princíp, čo otázka to téma, inak z toho bude nepoužiteľný guláš...
Richard
20.10.10,19:03
Doplniť rubriku Pokarhanie - Vylúčenie, kde sa dozvieme KTO, na aký čas a z akého dôvodu bol vylúčený.

Pokarhanie - nechcem nikoho pranierovať. Ak je problém upozorním ho osobne. Ak je problém veľký vylúčim.

Keď už sa rozhodnem pre vylúčenie, nemám dôvod to všetkým vysvetľovať, vždy sa nájde niekto kto bude na strane vylúčeného a opačne. Je to niečo na spôsob sýty hladnému neverí. Ak Vám vylúčení neublíži alebo ste dokonca priatelia, určite nebudete s tým súhlasiť. Ja však nemám chuť vysvetľovať.

Pre mňa je nepríjemné každé vylúčenie, skúsenosť mi však naznačuje že som mal byť dôraznejší a menej tolerantný. Niektorí si tu zo slobody spravili anarchiu.

Každopádne, verejné pokarhania nepovažujem za vhodné a vysvetľovanie za zbytočne kontroverzné.
Richard
20.10.10,19:08
Ja by som bola zato, aby bola nejako odclenena odborna porada od tej tzv. diskusnej, volakedy to bola odborna porada pre uctovnikov, tak nejak to rozdelit na 2 skupiny -odborná a zaujmova, kto sa bude chciet venovat odbornej ostane na odbornej stranke a ak bude chciet ist na zaujmovu tak pojede na zaujmovu, clenenie odbornej a zaujmovej by som nechala tak ako je.Len, aby sa tieto dve nemiesali.Asi chcem vela vsak?

Niečo takéto chcem dosiahnuť na tej hlavnej stránke.

Mám ešte aj ďalšie nápady ako urobiť účtovnú sekciu úplne samostatnou a viac profi, dnes som to s niekým z Porady konzultoval, uvidíme budem k tomu potrebovať viac info od členov Porady, ak to budem mať domyslené spravím k tomu samostatnú tému na diskusiu.
Richard
21.10.10,19:27
No konštruktívnu tému treba zasa rozdúchať, lebo je asi nudná :)

Asi zruším všetky oddychové rubriky a nebudú neodborné rubriky???
willma
22.10.10,03:55
No konštruktívnu tému treba zasa rozdúchať, lebo je asi nudná :)

Asi zruším všetky oddychové rubriky a nebudú neodborné rubriky??? nežartuj....
alla66
22.10.10,09:18
No konštruktívnu tému treba zasa rozdúchať, lebo je asi nudná :)

Asi zruším všetky oddychové rubriky a nebudú neodborné rubriky???

Osobne mi rubriky vyhovujú v takom stave, v akom sú. Úplne postačuje, že sa poniektorým členom skomplikoval život i pridaním nových funkcií, ktoré neplnia svoj účel.

Už som spomínala v inej téme, spravodlivosť v bodovaní nikdy nebola, nie je a ani nemôžeme očakávať, že sa v budúcnosti zmení k lepšiemu. Začiatočníkovi starší poraďák pridelí bod iba vo výnimočných prípadoch, zatiaľ čo kamarátka kamarátke odklikne bod bez akéhokoľvek rozmýšľania. Celé hodnotenie neplní funkciu a myslím si, že tam by mali byť zmeny.

V prvom rade sa treba zamerať na zdokonalenie pôvodných funkcií a nedostatkov. Novinky pridávať postupne v malom rozsahu.:)


Uvediem pár príkladov :
som v Bratislave....ano, ale aj ked som sa zaregistrovala, tak porada mi umozni poslat sukromnu spravu az po troch dnoch:-(( nejake divne, ale co uz.


a koľľko príspevkov treba mať,aby som mohla pridať foto?

Noo, to je celkom dobrá otázka :-)


To neviem presne. Možno 15? Však vyskúšaj a uvidíš........chobot, sorry, neber v zlom..........Richard, ak to nevie moderátor, ako to majú vedieť ostatní členovia?

ved som skúšala a nič,aj som foto zmenšila na požadovanú velkosť a nič,tak skúsim zasa,na tom svet nestojí.....




Aby som nebola úplne mimotemyprvý nápad rubrika Pokarhanie - Vylúčenie neprešiel, tak navrhujem novú

" PRVÉ RADY Z PORADY "
Aké pravidlá a obmedzenia platia
- pri určitom počte príspevkov
- pri určitom počte bodov
- od dátumu registrácie
- doplniť od akého počtu bodov alebo príspevkov je povolené bodovanie, vkladanie obrázkov, odkazov, písanie súkromných správ a zväčšenie schránky z 50 správ na 500
- viditeľnosť podpisu
Kvaka
12.11.10,14:39
Nemôže byť samostatná porada aspoň na dane alebo na sociálne poistenie? S tým sa najviac na porade pracuje. Ako nováčik by som nevedela, kde hľadať napr. DPH, ostatné dane a clá alebo výpočet materskej. Alebo bude nová porada "právo" členená na daňové právo, sociálne právo, spotrebiteľské právo, občianske právo, obchodné právo, životné prostredie, prípadne iné právo?
misoft
12.11.10,14:47
-taktiež by som z rôznych porád odobrala a zaradila do samostatného chlievika Anglický jazyk a pridala nemecký a taliansky jazyk ( ktoré sú niekde v úzadí ukryté pod ang. jazykom)
Toto celé by mohlo mať názov Jazyky a potom by so to mohlo deliť na Anglický, Nemecký, Taliansky. Ak by sa vyskytol ďalší, len by sa pridal.

Alebo bude nová porada "právo" členená na daňové právo, sociálne právo, spotrebiteľské právo, občianske právo, obchodné právo, životné prostredie, prípadne iné právo?
Ani toto nie je zlý nápad. Všetko o práve by bolo v jednom "šuplíku", ktorý by mal svoje "priehradky".
arizona
12.11.10,15:21
Toto celé by mohlo mať názov Jazyky a potom by so to mohlo deliť na Anglický, Nemecký, Taliansky. Ak by sa vyskytol ďalší, len by sa pridal.
.
...ved tak som to mala na mysli aj ja,aby to bolo jednotlivo roztriedené a v samostatnom chlieviku.;)
Lebo teraz sú všetky jazyky pod Anglickým jazykom. Menej zbehlejší na Porade to ťažko nájdu.