klaudiak
20.10.10,06:48
Úrkové sadzby na sporenie sú tak nízke, že sa neoplatí sporiť, alebo je to len moja nevedomosť o úročení vkladov ?
profesional
20.10.10,04:56
Mas pravdu.
Holder Miro
20.10.10,05:02
Úrkové sadzby na sporenie sú tak nízke, že sa neoplatí sporiť, alebo je to len moja nevedomosť o úročení vkladov ?


To je cielený O.D.R.B na občana.
klaudiak
20.10.10,05:05
ako je to v zahraničí ?
padro
20.10.10,05:24
zase na druhej strane, vlozit niekam peniaze bez rizika a chodit si pre vyplatu, to by bolo asi jednoduche nie? :)
Danila
20.10.10,06:27
zase na druhej strane, vlozit niekam peniaze bez rizika a chodit si pre vyplatu, to by bolo asi jednoduche nie? :)A Ty máš pocit, že Tvoje "vložené" peniaze tam ofukujú, nežne oprašujú? Oni na tých Tvojich vložených peniazech " bez rizika " často s rizikom zarábajú veľké prašule.....Takých ako Ty potrebujú ako soľ. Ale veď čo už, nevedomosť hriechu nečiní....:rolleyes:.
padro
20.10.10,06:37
A Ty máš pocit, že Tvoje "vložené" peniaze tam ofukujú, nežne oprašujú? Oni na tých Tvojich vložených peniazech " bez rizika " často s rizikom zarábajú veľké prašule.....Takých ako Ty potrebujú ako soľ. Ale veď čo už, nevedomosť hriechu nečiní....:rolleyes:.
keby mali takych ako ja, tak tu asi nie su ;) ... ja mam inu predstavu o toceni penazi ako vlozit ich niekam na ucet
buchač
20.10.10,06:47
Úrkové sadzby na sporenie sú tak nízke, že sa neoplatí sporiť, alebo je to len moja nevedomosť o úročení vkladov ?

Mne sa ešte aj to zdá , že nemáš vedomosť aj o tom , že tie nizučké úroky z vkladov sa aj zdaňujú ...či ...?
jar88
20.10.10,07:42
A Ty máš pocit, že Tvoje "vložené" peniaze tam ofukujú, nežne oprašujú? Oni na tých Tvojich vložených peniazech " bez rizika " často s rizikom zarábajú veľké prašule.....Takých ako Ty potrebujú ako soľ. Ale veď čo už, nevedomosť hriechu nečiní....:rolleyes:.
Že by si nám (alebo aspoň mne) napísala, kde konkrétne zarábajú veľké prašule. :eek:
---------------------------------------------------
Ja mám skôr dojem, že by rady zarábali, ale nemajú na čom.
Skúšajú na ľudí lacné hypoteky, ale akosi sa im nedarí.
kobolcs
20.10.10,08:04
Pre porovnanie
zahranicie :
Unicreditbank.hu :
2-mesacny Terminovany vklad v EUR 3,00% p.a.
Slovensko:
Unicreditbank.sk
3-mesacny TV v EUR 0,40% p.a.

Potrebuje to komentar ?
padro
20.10.10,08:16
Pre porovnanie
zahranicie :
Unicreditbank.hu :
2-mesacny Terminovany vklad v EUR 3,00% p.a.
Slovensko:
Unicreditbank.sk
3-mesacny TV v EUR 0,40% p.a.

Potrebuje to komentar ?

mozno nepotrebuje, ale aj tak velmi nezbohatnes
jar88
20.10.10,08:18
Pre porovnanie
zahranicie :
Unicreditbank.hu :
2-mesacny Terminovany vklad v EUR 3,00% p.a.
Slovensko:
Unicreditbank.sk
3-mesacny TV v EUR 0,40% p.a.

Potrebuje to komentar ?
Či to potrebuje komentár?
Jasné že by to chcelo komentár. Tak daj.
Ice dive
20.10.10,08:19
Pre porovnanie
zahranicie :
Unicreditbank.hu :
2-mesacny Terminovany vklad v EUR 3,00% p.a.
Slovensko:
Unicreditbank.sk
3-mesacny TV v EUR 0,40% p.a.

Potrebuje to komentar ?
no cca pred pol rokom, bolo pekné porovnanie v trende, že kam uložiť prašule, aby zarábali... a boli tam aj banky zo susedných štátov, kde síce 3 % úrok v UCL je pekné číslo, avšak ak je to účet v HUF, tak kurzovým rozdielom sa môžu tie 3 % rapídne scvrknúť na menej ako 0,4....

teraz má tušim ČSOBčka sporiaci účet s garantovaným úrokom 2% p.a. pri maximálnej vloženej sume 500 € s výpovednou lehotou 7 dní...- len je garantovaný tušim do marca... potom to už nik nevie...
jar88
20.10.10,08:27
no cca pred pol rokom, bolo pekné porovnanie v trende, že kam uložiť prašule, aby zarábali... a boli tam aj banky zo susedných štátov, kde síce 3 % úrok v UCL je pekné číslo, avšak ak je to účet v HUF, tak kurzovým rozdielom sa môžu tie 3 % rapídne scvrknúť na menej ako 0,4....

teraz má tušim ČSOBčka sporiaci účet s garantovaným úrokom 2% p.a. pri maximálnej vloženej sume 500 € s výpovednou lehotou 7 dní...- len je garantovaný tušim do marca... potom to už nik nevie...
On píše o eurách.
Ice dive
20.10.10,08:33
On píše o eurách.
jaj aha, teraz som si to všimol... tak pardon...
kobolcs
20.10.10,08:35
je to v EUR,

pre HUF bezia ponuky aj 7,10% p.a. bez viazanosti (AXA)

Komentar
Jednoduchym sporenim este nikto nezbohatol. Ale pre tych ktori su konzervativni je to lepsie nez 0,4%.Maju sancu tam dlho odkladat a ziskavat na zlozitom uroceni, ale ja nemam nato 30 rokov. :(

Peniaza sa vytvaraju ked si investor , majitel podniku, SZCO, zamestnanec, nezamestnany

Pre agilnych a tych ktori sa v tom vyznaju je tu FOREX.
Pre nas menej zdatnych ci s mensim kapitalom zostavaju ETFka, a fondy.

CSOB ma asi jeden z najlepsich ponuk spomedzi bank na fondy, len aj pri fondoch tiez treba rozmyslat a mat urcite znalosti.
Napr. jeden nazor na novy produkt od CSOB : http://pospisil.blog.sme.sk/c/244646/Opatrne-s-podielovym-fondom-Horizon-CSOB-Inflation-Plus-2.html
profesional
20.10.10,11:31
A viete o tom ze existuju vo svete banky, ktore davaju na EUR a USD vklady urok 15-25 % p.a.? A ide pritom o banky ktore maju rating vyssi ako najlepsia zo Slovenskych bank. Ide o jednorocne terminaky. Ale tajomstvo kde sa k takemu terminovanemu uctu dostat a za akych podmienok je to mozne si nechavaju pre seba iba ti co vedia preco je dobre nechat si to pre seba. Tie terminaky su samozrejme len pre PO (pravnicke osoby). FO maju moznost dat peniaze na 4,00-7,5 % urok. Jedinym problemom je v tom ze stat zdanuje uroky 30 % sadzbou dane z prijmu.
Ice dive
21.10.10,07:59
no aj keby bola 30 % daň z príjmu... stále sú tie úroky aj pre fyzické osoby zaujímavé... tušim USA má pre daňových nerezidentov 30% daň z príjmu... len neviem neviem, či by sa dal založiť účet na diaľku, bez návštevy banky... lebo cestou do USA by sa ten zisk z úrokov riadne znížil...
profesional
21.10.10,15:38
Nemal som na mysli USA.
USA ma dan z prijmu pre rezidentov rovnaku ako pre nerezidentov. Nakolko dan z prijmu z urokov je federalna dan z prijmu a tam su sadzby pre kazdeho rovnake. S USA mame ale podpisanu zmluvu o ochrane investicii, takze v USA ked banke dodas potvrdenie od nasho danoveho uradu prelozene do anglictiny ze si danovy rezident SR, banka ti nebude zrazat dan z urokov. A dan zaplatis u nas v ramci danoveho priznania k dani z prijmov.

V USA sa da zalozit ucet na dialku. Viem o 2 bankach ktore to poskytuju. Ale pozaduju overenu fotokopiu pasu ako prvy doklad a obcanak alebo vodicak ako druhy doklad a nejaku fakturu (voda, plzn, telefon) ako doklad o adrese. Pricom overenie kopii musi urobit US Embassy v Bratislave (pripadne ina US Embassy vo svete). A tiez ti US Embassy musi overit podpisovy vzor. Vacsina bank (nie vsetky) pozaduje aby si poslal na IRS W1-BEN formular. Tym ti pridelia ITIN a budu ti zrazak uroky tam a u nas si ich zapocitas do dane z prijmu (iba do vysky nasej sadzby) ako dan zaplatena v zahranici.