odium
20.10.10,08:57
Zdravim,

chcel by som sa poradit ohladom fitness naradia. S manzelkou premyslame nad kupou ministepperu Kettler Vario. Jeho cena je cca 150 EUR. Manzelka by rada po porode zhodila nejake to kilecko a mne by sa to tiez hodilo. Vzhladom na to, ze obaja mame dost znicene kolena a klby, mame zivu dcerku a strasne malo casu na fitko, radi by sme kupit nieco domov, co by nam pomohlo.

Manzelka sa uz viacmenej snazila zistit co by bolo najlepsie a vysiel jej spominany stepper. Podla mna stoji za uvahu kupit orbitrek niekde za tu cenu z bazaru, ale samozrejme to asi nebude dostatocna kvalita. Nemam s tym skusenosti.

Mozno je aj dalsi variant, co nam pomoze a preto budem vdacny za kazdy nazor a radu...:)
ivantt
20.10.10,08:38
Mám doma steper ale poviem ti, bavil ma tak tyzden. Po týždni som zistil, že je to onicom, ze lepsia investícia by bola kúpa trekingovej obuvi a chodiť po horách, alebo tenisky a behať. Nevedel som sa rozhodnúť ktoré z toho tak mam obuv aj na behanie aj na chodenie po horach. Je to ovela prijemnejsie chodit alebo behať po prirode ako stupat po stepery a cumiet pri tom trebars na telku. A ver, ked zacnes behavat a vydržíš tak uz neprestanes. A keď začnete celá rodina po horach chodiť, tiež neprestanete. Stretávam vela mladých ľudí s batôžtekom na pleci a čože nesú v batôžteku ??? dieťa, ktoré nevie ani riadne chodiť. Skúste rozmyslať týmto smerom.
ErinErin
20.10.10,08:42
Každý človek je iný, každému vyhovuje niečo iné.
Len taký tip pre manželku, snáď sa bude hodiť: V Gorilla obchode (kamennom) ma zaujalo, že vyšlo DVD s troma časťami cvičenia od Cindy Crawford spolu za cca 3 - 4 Eurá. Hneď som pokúpila viac kusov - aj sestre a kamarátkam. :D Prvá časť sa skladá z 2 tréningov (po 40 minút), druhú časť volám "zabijácka" (vyše hodiny - keď bude lepšia kondička) a tretia je postupné rozhýbanie sa, kardio a posilnenie po pôrode v 3 častiach podľa intenzity (pár minút, štvrťhodinka a cca hodina)! Pôvodne som tieto nahrávky ako nové pred 10 rokmi zohnala každú za 500Skk! Vrele odporúčam, k cvičeniu stačí stolička a ľahké aerobické činky, ktoré sa prípadne dajú nahradiť plastovými fľašami od nápojov naplnenými vodou... A hlavne - dobre formuje postavu a buduje kondičku - odskúšané! :)
odium
20.10.10,10:09
Po horach a po lesoch chodime radi, ale to sa da tak cez vikend, inokedy to zial nejde. Behavat vzhladom na problemy s kolenami nebude najlepsi napad...Ale kazdopadne dakujem za nazor..:)
odium
20.10.10,10:11
Precvicovanie so Cindy verim, ze fajn, len pustat sa do cvicenia, ked nevieme odhadnut ci niecomu po porode neublizime je tazko. To by chcelo trenera, ktory sa vyzna a poradi, ale zial na to nie je cas. Preto sme uvazovali o nejakej masinke, ktora nam v podstate spali co najviac kalorii....:)
Taktiez ale dakujem za radu....:)
ivantt
20.10.10,15:46
Po horach a po lesoch chodime radi, ale to sa da tak cez vikend, inokedy to zial nejde. Behavat vzhladom na problemy s kolenami nebude najlepsi napad...Ale kazdopadne dakujem za nazor..:)

mozues mi priblížiť tie problémy s kolenami ? možno aj tu sa dá poradiť.
ErinErin
20.10.10,16:38
Ak by nebol problém angličtina, možno by ste odpovede našli na
http://www.sparkpeople.com/resource/fitness.asp

Táto stránka je vedená odborníkmi - športovými trenérmi, dietológmi a dá s nimi i ostatnými "radovými" zaregistrovanými členmi poradiť o kolenách, športe i spomínaných prístrojoch.
odium
21.10.10,06:04
Dakujem za rady a tu stranku urcite pozriem...:o)...Manzelka ma problemy od tehotenstva, v podstate s tym bola u doktora, ktory jej tam pichal mazivo, ktore jej chybalo. Tym, ze pri tehotenstve nabrala viac vahy, tak ich aj zatazila. Viacmenej to iste plati aj u mna. Tym, ze mam o 15 kg vyssiu vahu, nez by som mal mat, potrebujeme okrem upravy stravy nieco, co nam nezatazi klby. Behat mozme az po tom, nez sa vsetko spevni a hlavne spadne vaha o par kil. Behaval som pravidelne denne asi rok, ked som takto chudol pred par rokmi a nerobilo mi to dobrotu na kolena tym, ze som mal prilis velku vahu. To praskanie sa nedalo vydrzat...:o)
Llívia
21.10.10,07:11
Zdravim,

chcel by som sa poradit ohladom fitness naradia. S manzelkou premyslame nad kupou ministepperu Kettler Vario. Jeho cena je cca 150 EUR. Manzelka by rada po porode zhodila nejake to kilecko a mne by sa to tiez hodilo. Vzhladom na to, ze obaja mame dost znicene kolena a klby, mame zivu dcerku a strasne malo casu na fitko, radi by sme kupit nieco domov, co by nam pomohlo.

Manzelka sa uz viacmenej snazila zistit co by bolo najlepsie a vysiel jej spominany stepper. Podla mna stoji za uvahu kupit orbitrek niekde za tu cenu z bazaru, ale samozrejme to asi nebude dostatocna kvalita. Nemam s tym skusenosti.

Mozno je aj dalsi variant, co nam pomoze a preto budem vdacny za kazdy nazor a radu...:)
Ak budete kupovať Orbitrek = krosový trenažér, odporúčam taký, kde sú prednastavené programy ("trasu"), príp. kde si môžeš nastaviť vlastný program ("trasu"). Prvý "orbitrek" som mala zn. Olpran, nastaviteľná záťaž bola 1 - 8, zotrvačník 5-6 kg, po krátkom čase som si na záťaž zvykla a "makala" som už len na 8 a aj to mi bolo málo. (Po pol roku sa "orbitrek" pokazil a po skúsenostiach s ich servisom túto značku nikdy viac! Bolo to asi pre 6 rokmi, keď bola záruka len 6 mesiacov). Teraz mám "orbitrek" zn. Buffalo (25 % zľava v Quelle, no nekúp to :D). Stál cez 10.000, ale stálo to za to. Sú v ňom prednastavené trasy + môžem si zvoliť aj vlastnú záťaž. Kolená ma z neho nebolia. Ak sa rozhodnete pre "orbitrek" a budete mať možnosť, aj si ho odskúšajte, či vám tá záťaž nebude málo.
Ešte je varianta rotoped. Viackrát som čítala, že bicyklovanie nezaťažuje kolená tak ako napr. beh. Mám aj rotoped (zase s na/programovateľnými trasami), ale z neho ma kolená občas boleli.
Llívia
21.10.10,07:14
Každý človek je iný, každému vyhovuje niečo iné.
Len taký tip pre manželku, snáď sa bude hodiť: V Gorilla obchode (kamennom) ma zaujalo, že vyšlo DVD s troma časťami cvičenia od Cindy Crawford spolu za cca 3 - 4 Eurá. Hneď som pokúpila viac kusov - aj sestre a kamarátkam. :D Prvá časť sa skladá z 2 tréningov (po 40 minút), druhú časť volám "zabijácka" (vyše hodiny - keď bude lepšia kondička) a tretia je postupné rozhýbanie sa, kardio a posilnenie po pôrode v 3 častiach podľa intenzity (pár minút, štvrťhodinka a cca hodina)! Pôvodne som tieto nahrávky ako nové pred 10 rokmi zohnala každú za 500Skk! Vrele odporúčam, k cvičeniu stačí stolička a ľahké aerobické činky, ktoré sa prípadne dajú nahradiť plastovými fľašami od nápojov naplnenými vodou... A hlavne - dobre formuje postavu a buduje kondičku - odskúšané! :)
Prvá časť má tréning A cca 45 min., tréning B cca 35 min. a tréning C cca 10 min. Tiež to DVD mám. To prvé cvičenie mi vyhovuje najviac. Dá sa v pohode cvičiť aj v byte, vôbec sa pri ňom neskáče. V druhom cvičení sa už aj skáče a mne to nerobí moc dobre. (Tieto dve cvičenia natočila s trénerom Radu.) To tretie cvičenie (tam má už nejakú trénerku) sa mi páčilo najmenej, lebo pri ňom moc kecajú :D
Yaya
21.10.10,07:32
Pozor na kĺby, tam je vhodnejší bicykel, steper nie.
odium
21.10.10,08:02
Dakujem, asi na to pozriem...:)...a rotoped tiez uvazujem....pozriem co sa da kupit a co to stoji....niekde pre mna efekt vynalozenych prostriedkov straca zmysel ak sa to da vykrit niecim mozno efektivnejsim a lacnejsim...:)