katura
20.10.10,10:17
Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť: živnostník si kúpil PHM do firemného auta ale zaplatil ho kartou zo súkromného účtu (má aj podnikateľský). Môže si to dať do výdavkov tak, že mu vystavím VPD a priložím k nemu výpis z účtu z ktorého to bolo platené?
Ociviste
20.10.10,13:09
ja by som to uctovala normalne ako vydavok za PHM. Normalne by som zalozila blocik od nakupu phm, len by som dokladovala aj vypis z osobneho uctu, cez ktory by bola platba realizovana.
Postup presne ako si pisala v texte.
ondrejvla
20.10.10,13:16
Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť: živnostník si kúpil PHM do firemného auta ale zaplatil ho kartou zo súkromného účtu (má aj podnikateľský). Môže si to dať do výdavkov tak, že mu vystavím VPD a priložím k nemu výpis z účtu z ktorého to bolo platené?

Odporúčam zaúčtovať cez interný doklad, ako nepeňažnú operáciu a v prílohe by som priložila, ako je vyššie spomínané výpis z BÚ, kde je platba realizovaná. Celú problematiku odporúčam popísať v ID a zaúčtovať do VOZD.
katura
21.10.10,12:07
Ak bude za rok takých blokov viac, treba na každý zvlášť interný doklad? Zaúčtovať tieto ID každý mesiac alebo na konci roka?
JarkaL
21.10.10,12:13
Ak bude za rok takých blokov viac, treba na každý zvlášť interný doklad? Zaúčtovať tieto ID každý mesiac alebo na konci roka?
Každý zvlášť.