Jana10
20.10.10,10:28
Dobry den, chcela by som niekoho poprosit o radu, ktora sa tyka instalacii programu google picasa. Priznam sa, ze nie som ziaden pocitacovy expert, ale napriek tomu som si minuly tyzden instalovala do mojho pocitaca tento program. Bolo to hlavne z dovodu vytvarania webovych albumov a nasledne zasielanie tychto albumov svojim kamaratom. Po instalacii programu a jeho naslednom spusteni mi program zacal vyhladavat vsetky obrazkove subory v mojom pocitaci a pekne mi moje fotky roztriedil do jednotlivych albumov. Vyzeralo to super az do chvile ked som zacala vytvarat svoj vlastny album a kopirovala som si do tohto albumu fotky z CD. Vytvorila som si vlastny webovy album a bolo dost hodin a tak so vypla pocitac a viac som nic nerobila. Na druhy den som s hrozou pozrela do programu a bol tam iba ten novovytvoreny album a tie, ktore stahoval z pocitaca tam neboli. Ale co bolo horsie tie subory, kde som mala celu zbierku fotiek mojej rodiny, ktore som mala na fotky mi zmizli z disku a nie je tam nic. Dala som aj prehladavat disk, aby mi naslo subory jpg, ale nic nenaslo. Som zufala a neviem co dalej. Je mozne, ze som o tieto fotky prisla? V kosi su iba fotky, ktore som mazala umyselne z tych albumov, pretoze sa mi zdali zbytocne.
Velmi pekne prosim o pomooooooooooooooc.
Dakujem
220870
20.10.10,19:20
A skúsili ste rozklikať menu picasa?Na vrchnej lište zobraziť.Ja mám picasa pol roka najmenší problemik som zatiaľ nemal.
arizona
20.10.10,19:45
Picasa ti pri otvorení načíta všetky obrázky z PC. Po zatvorení programu nezostávajú automaticky v Picase.

Čo chceš ,aby Ti v albume zostalo vždy si musíš dať ULOŽIŤ !
Súbor-uložiť

Aj jednotlivé fotky ak upravuješ, vždy si musíš dať zmenu uložiť, lebo sa Ti vráti do pôvodnej podoby.
220870
21.10.10,03:21
Ak kliknete v otvorenom picase na niektorú fotografiu pravým tlačítkom tak sa otvorí menu a dostanete na výber,,nájsť na disku ........Ctrl+ Zadať".Malo by nájsť miesto kde sú fotografie na vašom počítači.
kapa.daniel
07.03.13,17:57
zdravím, podarilo sa vám to vyriešiť? Mne sa totiž stalo to isté a neviem s tým pohnúť.
kapa.daniel
07.03.13,18:09
Prosím o radu, po inštalácii Picasa som si triedil fotky a urobil konečne poriadok. Po zavretí Picasa som zistil, že neviem nájsť na disku žiadne fotky, s ktorými som pracoval. Vie mi niekto poradiť?
betka631
07.03.13,18:21
Nestalo sa mi ešte, aby mi zmizli z Picasa foto alebo obrázky, iba ak by som nedopatrením klikla na Odstrániť z discu namiesto na Odstrániť z programu Picasa.
Picasa sa dá nastaviť aj tak, že načíta len súbory, ktoré si nastavíš. Ja to mám len takto nastavené...skús pozrieť či si si to nepreklikal a tiež aké máš nastavené formáty vyhľadávania.

Nástroje - správca priečinkov
https://lh5.googleusercontent.com/-h2_KaUwHBhA/UTjnB_A1oTI/AAAAAAAAEgI/clmLit9ZayE/s594/Bez%2520n%25C3%25A1zvu.jpg

Nástroje - možnosti

https://lh5.googleusercontent.com/-Saxbli7QZPU/UTjnBQ2_20I/AAAAAAAAEgA/p6PgbW6QaHE/s640/Bez%2520n%25C3%25A1zvu1.jpg