fero000
20.10.10,10:31
Prosim Vas uz som sa par krat pytal ohladne tejto temy a aj mimo porady som zistoval veci, avsak rady, ktore sa nam dostavaju su velmi odlisne a navzajom si odporuju. Prosim Vas ak mozte v danej veci pomoct budeme velmi radi.
Je nutne aby sme otvarali na OZ zivnost na vydavatelsku cinnost v pripade ak budeme vydavat a zaroven i davat do predaja cez distribucne spolocnosti casopis a mat v podstate sustavny prijem z predaja v stankoch? Samozrejme na reklamnu cinnost si zivnost vyberieme kvoli zisku z reklam a inzercii. Ohladne vydavania resp. prijmov z predaja vsak nemame jasno. V stanovach mame ako hlavnu cinnost podporu a prezentaciu danej oblasti, z ktorej ma byt casopis v niekolkych bodoch. Danovy poradca nam odporucil, ze tento zisk z predaja je vlastne prijem z vydavatelskej cinnosti a ak ho dame do aktivit resp. teda do dalsieho cisla casopisu a suma nebude nejaka nadnesena je to dokonca nezdanitelny prijem. Na zivnostenskom nam povedali, ze ak je to sustavny prijem z predaja tak si musime vybrat zivnost aj na vydavatelsku cinnost. Ak by to tak bolo na co potom mame mat v stanovach vydavatelsku a edicnu cinnost, nebude sa to bit a nebude jednoznacne vidno co je zdanitelne - v ramci zivnosti a co nezdanitelne v ramci aktivit OZ. Prosim Vas ak mozte poradte nam, uz sa s tym dost dlho trapime. Dakujem