ekofin
19.11.05,12:50
Prosím o radu. Slovenský dodávateľ vykonal práce - montáž robotizovaného pracoviska - montáž si objednala česká firma s ceským IČ DPH, ktorá robot dodala koncovému odberateľovi na území SR. Má slovenská firma, ktorá vykonala montáž fakturovať práce s DPH alebo bez pre českú firmu, keď v § 15 ods. 7 sa hovorí, že ...miestom dodania služby je miesto, kde má táto osoba sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkáreň, na ktorej spotrebu a využitie sa služby dodávajú. Ďakujem.
KEJKA
19.11.05,12:00
presné znienie §15, ods. 7 - má väzbu na ods 8. Tá montáž sa dá podľa Teba zaradiť k činnostiam ods. 8?
Miestom dodania služieb uvedených v odseku 8, ak sú tieto služby dodané osobe, ktorá podniká v členskom štáte inom, ako je členský štát dodávateľa služby, alebo zákazníkovi, ktorý má sídlo alebo bydlisko v treťom štáte, je miesto, kde má táto osoba sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, na ktorej spotrebu a využitie sa služby dodávajú; ak táto osoba nemá takéto miesto, je miestom dodania služby jej bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava. Ak sú služby uvedené v odseku 8 dodané osobou z tretieho štátu zdaniteľnej osobe, ktorá má sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň alebo bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava a služby sú určené na spotrebu a využitie v tuzemsku, miestom dodania služieb je tuzemsko.
ekofin
20.11.05,19:32
Odpoveď pre Lidu. Ja som túto službu zaradila do § 15 ods. 8 písm. b ... technické, dúfam, že to je správne? Čižer mám fakturovať bez DPH ? Ďakujem.
KEJKA
20.11.05,19:37
Odpoveď pre Lidu. Ja som túto službu zaradila do § 15 ods. 8 písm. b ... technické, dúfam, že to je správne? Čižer mám fakturovať bez DPH ? Ďakujem.
nuž pri tom zaradení fakturuješ bez DPH, máš objednávku, resp. realizuješ pre odberateľa s iným ičDPH - z inej členskej krajiny EU.
Jana Acsová
21.11.05,17:19
Prosím o radu. Slovenský dodávateľ vykonal práce - montáž robotizovaného pracoviska - montáž si objednala česká firma s ceským IČ DPH, ktorá robot dodala koncovému odberateľovi na území SR. Má slovenská firma, ktorá vykonala montáž fakturovať práce s DPH alebo bez pre českú firmu, keď v § 15 ods. 7 sa hovorí, že ...miestom dodania služby je miesto, kde má táto osoba sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkáreň, na ktorej spotrebu a využitie sa služby dodávajú. Ďakujem.A čo § 15 ods. 2 alebo § 16 ods. 7. Neviem presne, čo je náplňou služby. Doporučujem overiť si náplň spomínaných §§ podľa charakteru skutočne poskytnutých služieb.