evičkatotova
20.10.10,14:40
ahojte, môžem si odpočítať dph na vstupe za nákup pracovnej obuvi ? Mám bločik, z obchodu, kde je uvedené že neplatí ako daňový doklad, zrejme z dôvodu lebo som platila cez bankovú kartu.Ale dali mi aj tzv. paragón ručne vypísaný kde je tiež napísané žeDPH je 19% , ale je uvedená len suma spolu t.j. aj s DPH. Tá daŇ (19%) nie je zvlášť vyrátaná, ani základ DPH nikde na týchto dokladoch nenájdem. Prosím pomôžte či môžem odpočítať dph alebo to bude len celková suma s dph (ktorá je ako jediná suma uvedená na dokladoch) a bude to neovplyvňujúce dph-čko?
veronikasad
20.10.10,12:51
ahojte, môžem si odpočítať dph na vstupe za nákup pracovnej obuvi ? Mám bločik, z obchodu, kde je uvedené že neplatí ako daňový doklad, zrejme z dôvodu lebo som platila cez bankovú kartu.Ale dali mi aj tzv. paragón ručne vypísaný kde je tiež napísané žeDPH je 19% , ale je uvedená len suma spolu t.j. aj s DPH. Tá daŇ (19%) nie je zvlášť vyrátaná, ani základ DPH nikde na týchto dokladoch nenájdem. Prosím pomôžte či môžem odpočítať dph alebo to bude len celková suma s dph (ktorá je ako jediná suma uvedená na dokladoch) a bude to neovplyvňujúce dph-čko?
over si na stránke drsr či predajca je platitelom DPH
evičkatotova
20.10.10,13:24
over si na stránke drsr či predajca je platitelom DPH
áno, je platiteľom dph. Má na bločku uvedené DIČ pre DPH začínajúce SK2020.....
lubos1306
20.10.10,13:42
ahoj, mi ked vodičom kupujeme obuv tak si uplatnujeme DPH, vypis z terminalu ti nesluži ako daňovy doklad ale ako kontrolný doklad pri bankovom výpise respektive aj ako doklad o zaplatení. V pripade ak nie je DPH vyčlenena ani na tom paragone zajdi do predajne a požiadaj ich o prepísanie dokladu aj s DPH nakolko ich firma a aj vaša ste platcom DPH, ak to nebudu ochotny pohorz daňovou kontrolou :D ale k tvojej otázke. DPH si možeš uplatniť
ondrejvla
20.10.10,14:06
ahoj, mi ked vodičom kupujeme obuv tak si uplatnujeme DPH, vypis z terminalu ti nesluži ako daňovy doklad ale ako kontrolný doklad pri bankovom výpise respektive aj ako doklad o zaplatení. V pripade ak nie je DPH vyčlenena ani na tom paragone zajdi do predajne a požiadaj ich o prepísanie dokladu aj s DPH nakolko ich firma a aj vaša ste platcom DPH, ak to nebudu ochotny pohorz daňovou kontrolou :D ale k tvojej otázke. DPH si možeš uplatniť

Tu by som nesúhlasila s tým, že DPH môže byť uplatnená, nakoľko na doklade je jasne vypísané, že neslúži ako daňový doklad, nie je vyznačený základ DPH a DPH. Ešte som sa nestretla s takýmto dokladom pri platbe kartou, určite by som išla do predajne reklamovať tento doklad. Takýto doklad ti slúži len ako podklad pre pohyb prostriedkov na bežnom účte.
evičkatotova
20.10.10,15:56
Tu by som nesúhlasila s tým, že DPH môže byť uplatnená, nakoľko na doklade je jasne vypísané, že neslúži ako daňový doklad, nie je vyznačený základ DPH a DPH. Ešte som sa nestretla s takýmto dokladom pri platbe kartou, určite by som išla do predajne reklamovať tento doklad. Takýto doklad ti slúži len ako podklad pre pohybov prostriedkov na bežnom účte.
no super, predajňa je na druhom konci republiky, nakoľko si to zamestnanec sám kúpil pri svojom výkone práce. Takže nič. Dám celú sumu do výdavkov na 501-tku. :-(