Janca
10.08.04,06:49
to Richard:
Prosim zaradit moj dotaz /neviem kam ho priradit/.

Hladam do diskusie niekoho, kto sa zucastnuje certifikacie profesie uctovnika v SR na konzultaciu - II.stupen.
Dakujem Janca
Richard
12.08.04,18:28
presunul som to sem pod "podvojné..."
nech sa páči, môžete diskutovať :-)
Janca
13.08.04,07:25
Jedna debata sa rozbehla myslim pod temou "certifikacia" tak neviem, ci budeme pokracovat tu ???
viktoria
13.08.04,07:32
Tiež sa zučastňujem v spomínanej certifikácií. Zatiaľ som získala I stupeň a pokračujem ďalej.
Richard
13.08.04,08:00
To Janca: Ak chceš viesť vyslovene debatu na 2. stupeň certifikácie, potom bude lepšie mať samostatnú debatu, predsa je to o odtieň iné ako prvý stupeň...
Som rád ak každá "špecifická" otázka má svoju tému, potom je to prehľadnejšie pre tých, ktorí vyhľadávajú... viď už som o tom písal...
Trisha22
17.08.04,12:31
Ak ti ide o nejake info o otazkach a pod daj vediet... ale uprimne povedane z druheho stupna som nerobila dane a man. financie .... tie uznali z VS a este mam pred sebou Man. uctovnictvo....
takze ak nieco potrebujes, posli mi spravu :)
Janca
18.08.04,05:00
Ja mam urobene dane, pravo a manazerske uctovnictvo /pisomnu cast/. Ostatne skusky by som rada absolvovala co najskor, aby som mala pokoj. Takze ak by si mi mohla poslat nejake info o tych ostatnych skuskach, bola by som velmi rada. Chcem ist na jesen na prednasky, takze ucebnice si kupim az tam /hoci by som uvitala aj odkupenie od niekoho, kto to ma uz za sebou/ a dufam, ze sa tam dozviem okruh otazok, lebo uz ani to moc nechcu oznamovat. Zalezi to ale od financii. S mojou kamoskou, ktora nechce ist dalej sme si na I. stupen vzajomne doplnali vypracovane otazky. Bola to dobra spolupraca. /Viac hlav, viac kapusty/. Ak by nebol zaujem o nase poznatky na tejto porade, mozes mi napisat aj domov, popr. poslat mi tie informacie. Vopred dakujem, moja adresa: sendy@nextra.sk.
Pekny den
viktoria
15.03.05,11:53
Chcela by som oživiť túto tému. Najde sa niekto, kto sa zúčastňuje certifikácie profesie účtovníka - II.stupeň.
Zuzana210
16.03.05,06:37
Mne uznali Man.financie, urobila som právo a na ostatné sa ešte len chystám.
lsulekova
16.03.05,06:58
Kde sa dá spraviť certifikácia účtovníka? Existuje na to nejaká špecifická firma? A koľko to asi stojí?

Ešte som sa s tým veľmi nestretla, ale zaujímalo by ma to. :)
viktoria
16.03.05,07:11
Pozri www.suvaha.sk
lsulekova
16.03.05,08:19
Pozri www.suvaha.sk (http://www.suvaha.sk)
Ďakujem. Bola som kukuk vyzera to celkom dobre.
viktoria
13.04.05,05:28
Ahoj,
ja mam pred sebou vsetkych 6. Prave uvazujem nad prihlaskou na skolenie z Prava II 28.4. Mam obavy, ze viac ako jednu za semester nespravim. Z casovych aj financnych dovodov. Ked som videla obsah Uctovnictvo II, mam dost.
Pomohlo niekomu ziskanie certifikatu v praci ?
Ja tiež plánujem robiť skúšky po jednom. Tento semester sa chystám na Kvantitatívne metódy.
Mám také info, že niektoré zahraničné firmy už žiadajú na konkurzoch certifikát.

Ja som začala robiť certifikat z toho dôvodu, ako asi takmer každy kto stým začal, že čo ak to bude potrebné, veď Medzinárodné vzdelávacie štandardy pre účtovníkov už existuje, ktovie ako MF zapracuje do našej legislatývy.
arasidka
13.04.05,05:35
ahoj, ja som skončila I. stupeň a z II. mám 3 skúšky. Skončila som s tým, lebo som nemala na to nervy, hlavne na týchskúškach ten ich prístup bol otrasný. Nehľadiac na to že som nemala aničas sa to všetko učiť. Ale aj s tým I. stupňom som sa dostala na lepšie miesto, som spokojná, a možno niekedy v budúcnosti skúsim DiplFM v Londýne. ... :-) Možno tam na skúškach nebudú odpisovať čas kedy ideš na toaletu. :-(....
ormika
13.04.05,05:38
ahojte, ja som tiež rozmýšlala nad certifikáciou, účtovníctvo robím na živnosť viacerým, tak by sa mi to určite zišlo, tak neviem či sa mám zapojiť do debaty tu, alebo je to rozoberané v inej téme. Zaujímalo by ma, ako to je hneď od 1. stupňa, ako sa chodí na prednášky, ako sú často prednášky, akým spôsobom sa robia skúšky a pod. ďakujem
Oci
13.04.05,07:23
Mám tú istú otázku ako ormika a pridávam ešte, či certifikáciu ponúka iba suvaha, alebo existuje i niekto iný s takouto ponukou.
uko
13.04.05,07:33
čo je viac? VS ekonomická-odbor účtovníctvo alebo certifikácia?
pyton
13.04.05,07:40
Ak si tie vedomosti odvtedy patrične rozvíjal, tak potom si myslím, že to prvé.
stahus
13.04.05,15:43
V Čechách je to Svaz účetních a ako konkurent Institut pro vzdelávaní účetních alebo tak nejako. Má to ale úplne inú úroveň ako u nás. Stačí sa pozrieť na obsah skúšky Učt. I a II. Žiadne banky a poisťovne.
Nestálo by sa za úvahu ku každému predmetu zriadiť tému Porady pod linkom Certifikácia príslušného stupňa a každý kto má nejaké info či už o skúškách, otázkach z minulých rokov, poznámky zo školení alebo podklady pre skúšky by sa mohol zapojiť ku konkrétnemu predmetu? Alebo aspoň ponúknuť na predaj alebo "požičanie" nepotrebné knihy. Tie nové sú šialene drahé a hlavne neaktuálne. Ale Súvahu nenapadne ich zlacniť. Keď už nám to nechcú uľahčiť, uľahčime si to sami, nie?
Tato diskusia ma zaujima. Ja studujem na VS - ucto a ako tak pocuvam, my studaci mame taky isty problem ako vy. Ziadny prístup. Nulova uroven. Sem-tam nejaky dobry doktorant /stretla som sa az z jednym/! Vy to mate lepsie lebo viete ake to je v praxi. Ako Vam to niekedy zavidim. :(

Fajn ale chcela som, ze ta uroven je fakt strasna. A keby sme si to tu takto pomahali bolo by fajn. Ja som este len v 2. rocniku /po OA/ a teraz mam Danovnictvo, Obchodne pravo, Ucto B/cize 2./.

Este taka pikoska: minuly rok sme mali podnikove hospodarstvo, mali sme si kupit nove praktikum /autorka bola nasa prednasajuca/ a kazdy jeden priklad sme si museli opravovat, lebo to tam vsetko bolo uplne uplne uplne zle. To mi je uroven ne! :)
Johanka
13.04.05,16:14
Idem si robit II.stupen. Na I.stupni nam na Dane a Právo nadiktovali presne otázky, takze to nebolo take strasne. Ale uctovnictvo ustna to bola sila. Skoro polovica neurobila skusku kvoli bankam a poistovniam! Vie niekto ci davaju otazky na seminaroch aj v druhom stupni, V opacnom pripade su seminare vyhodene peniaze.
Johanka
13.04.05,16:39
To je uzasne. Moja kamoska bola na seminari Ucto I. k bankam a poistovniam a povedali im , ze to co je v novej ucebnici pre Ucto I. uz nie je pravda ,lebo banky a poistovne maju dost zmien od 1.1. 2005. dali im len cisla opatreni, kde si to maju vyhladat! Som zvedava naco su tie ucebnice, este aj take drahe?! Upozornenie pre I. stupen - na ustnej skuske nam prezerali uctove osnovy, ci v nich nemame nejake poznamky a jednu pani kvoli tomu vyhodili!
JanaSys
13.04.05,16:50
Podla mna je dolezite, aby som vzdy, ked nieco neviem, vedela, kde to najst a nie aby som vsetko nosila v hlave. V Ucto II je prvych 50 stran len uplne zbytocny teoreticky vyznam informacii v uctovnictve. To sa mi naozaj zide. Ozaj a viete preco tam pridali tie banky a poistovne (v uplnych zaciatkoch to bolo len JU a zaklady PU - som jedna z tych, ktorych na zaciatku nastrasili, ze to bude povinne a tak som sa prihlasila)? Lebo tie knizky co vydali by nikdo inak nekupil! Takto to pridali ku skuske a mali zabezpeceny odbyt. Aj ked su neaktualne, este stale ich predavaju.
stahus
13.04.05,18:15
ahoj ahojte
VS je v tom zatial dobra, ze je "zadarmo" /aj ked vezmeme do uvahy, ze student nema ziadne prijmy narozdiel od pracujucich - lebo nebudem to robit ked na to nemam prachy ne/ a ako vidim tak urcite sa nic nezmeni ked zacneme platit.
Uroven je taka ista. Este ked si vezmem, ze to robia tí istí ludia. Tss hruza.
uko
15.04.05,04:52
www.tahakyeu.netrix.sk (http://www.tahakyeu.netrix.sk)
Janca
27.09.05,11:14
Nedá mi, ale musím znova otvoriť nehoráznosť spoločnosti SUVAHA. Určite mi dajú za pravdu tí, ktorí práve v týchto dňoch obdržali ponuku školení od Súvahy. Pre nezainteresovaných len toľko, že to čo v minulosti sa dalo dozvedieť na jednom seminári k jednému predmetu za jeden poplatok, teraz - NOVINKA - jeden predmet rozdelili napr. na 5 tém, samozrejme v 5 dňoch a každý bude stáť v hodnote jedného bývalého, t.j. zárobkový podnik ako .... a potom že študujte a stále sa vzdelávajte.

Z tohoto dôvodu sa obraciam na tie kolegyne, ktoré sa chystajú na nejaký ten seminár pre II. stupeň (neviem čo SÚVAHA chystá na I. stupni, ale predpokladám, že to isté), aby sme sa aj my chytili rozumu, zorganizovali si, že každá pôjde len na jeden deň, aby sme obsiahli celú problematiku a potom si vzájomne vymenili poznámky. Inak nám zostane len samoštúdium, nakoľko ja osobne nemám toľko financií, aby som na 4 predmety po napr. 4 dňoch mohla absolvovať 16 školení po 1.200,-- Sk a k tomu ešte treba pripočítať cestovné, hotel, stravu, nakoľko nie som z Bratislavy.

Kto má záujem nejako si navzájom pomôcť, ozvite sa mi buď cez poradu alebo ss.
Johanka
27.09.05,11:31
Zapojím sa , ozvite sa ešte niekto.
Zuzana210
27.09.05,11:39
Ešte nemám ponuku školení, ale toto ma dorazilo. Som z BB a nechce sa mi do BA chodiť ako na klavír. Pripojím sa. Pôjdem na skúšku Kvantitatívne metódy a Účto II.
zelik
27.09.05,11:41
Ja som si robila I. stupen ako jedna z prvých absolventov. Nemalo to žiadnu úroven a na II. stupen kašlem. V súč. studujem na EU BA, takže po štátniciach si MOŽNO požiadam o uznanie II. stupňa. Ale stále nevidím v tom žiadny význam, už ste sa stretli, že to niekto vyžadoval??? prosím odpovedzte, prečo si robíte certifikáciu?
viktoria
27.09.05,11:44
Aj ja sa pripojím. Idem na seminár Manažérske učtovníctvo do Ke.
Janca
27.09.05,11:46
Ja osobne som sa naivne domnievala, ze ked mam len stredoskolske vzdelanie a take halo okolo toho bolo v Cechach, ze si to pomaly urobim a ked tu nastane podmienkou vydania ZL na ucto tomu, kto ma VS-ekonomicku alebo certifikaciu, nebudem sa musiet nahanat a fin. zatazovat, aby som to do nejakej lehoty stihla.
Ale moja naivita asi bola vacsia ako sa patri. Teraz, ked mam uz viac ako polovicu II. stupna za sebou sa mi zase zda, ze by bola skoda to nejako nedorobit, ale neviem, neviem, som v znameni VAH a teraz som naozaj na vazkach co robit.
Zo svojej hluposti a mozno aj lenivosti som hned po skole o rok neskôr neskusila ist znovu na VS a teraz by som ju uz nezvladla vzhladom na vek a jazyk. Co sa tyka financii som uz tolko dala na certifikaciu, ze som hadam aj VS mohla mat zaplatenu. Jedinou utechou mi je to, ze naklady na nu mam danovo uznane. Nic viac.
Janca
27.09.05,11:46
Viktoria a uz mate v KE urcene terminy ??? Mohla by si ich rozpisat, aby sme sa zosuladili, ak by si bola ochotna sa prihlasit. A to mas len jeden termin ? Lebo Bratislava ich má 5. (3.-7.10)
viktoria
27.09.05,11:55
Viktoria a uz mate v KE urcene terminy ??? Mohla by si ich rozpisat, aby sme sa zosuladili, ak by si bola ochotna sa prihlasit. A to mas len jeden termin ? Lebo Bratislava ich má 5. (3.-7.10)Termíny ešte neviem, predpokladám že ich bude viac, tak ako v Blave. V Ke sa semináre začínajú až od 17.10.
Ešte tento týždeň by som sa mala dozvedieť viac.
Johanka
27.09.05,11:59
Ešte nemám ponuku školení, ale toto ma dorazilo. Som z BB a nechce sa mi do BA chodiť ako na klavír. Pripojím sa. Pôjdem na skúšku Kvantitatívne metódy a Účto II.Semináre budú aj v BB. Viem to zatiaľ iba od kamošky, lebo mi ešte nič neprišlo. Na účto II. je tuším 8 seminárov !
Zuzana210
27.09.05,11:59
Kedže sme znovu načali túto tému, tak ponúkam na predaj učebnice:
Právo 1
Právo 2 aj s aktualizáciou
Dane 2
Manažérske účtovníctvo
Som z BB, ale môžem doručiť do BA, alebo poštou.
Zuzana210
27.09.05,12:00
Vdaka za info, začiatok vety ma potešil, koniec zdeptal :))
Johanka
27.09.05,12:03
Ešte ma napadlo - zrušili ústne skúšky, všetko bude len písomne. V stredu majú mať už opravené info na www.suvaha.sk (http://www.suvaha.sk).
viktoria
27.09.05,13:16
Ďalšie info: Minimalny počet bodov na úspešné vykonanie skúšky znížili na 60 bodov:)
Lektor, ktorý prednáša ne prípravnom seminári nebude skúšať a naopak. Skúšajúci zostavý písomný test z vyhlásených téz k príslušnému predmetu.

A ešte jedna perlička: budú vydávať dvojjazyčné certifikáty.
zelik
28.09.05,08:21
Mám taký pocit, že okolo tej certifikácie je zbytočná hystéria. Ako keby sa všetci predháňali, kto už certifikát má, a ja ho ešte nemám a pritom ide len a len o biznis. Čítam len kritiku na spoločnosť Súvaha s.r.o., ktorá certifikáciu účtovníka zabezpečuje. Ja mám I. stupeň, ale naozaj nevidím význam robiť si II. stupeň. Mám taký pocit, že ide len o vyťahovanie peňazí z vrecka. Kto vyžaduje certifikáciu účtovníka? živnostenský úrad? Zamestnávateľ? Existuje v ČR nejaký zákon, že účtovník musí byť certifikovaný? Prosím presvedčte ma o tom, že certifikácia má pre mňa význam!
zelik
28.09.05,08:22
prečo, pokračuje ďalej? má to význam?
zelik
28.09.05,09:55
neviem o akej praxi hovoríte. Ja som robila I. stupen v roku 2000. A zmenili podmienky maximálne. Sú nejaké obmedzenia, keby som sa teraz rozhodla robiť II. stupeň?
Johanka
28.09.05,10:09
Pre II.stupeň treba prax 4 roky.
Johanka
28.09.05,10:11
Chce ísť niekto na skúšku z Manažerskeho účtovníctva? Mohli by sme si rozhodiť semináre a vymeniť poznámky.
Janca
29.09.05,05:58
Práve preto som navrhla, aby sme sa zjednotili, napisali buď cez SS (aby nám na to neprišli, lebo ich zástupcovia sú aj na porade), alebo tu na porade a dohodli sa, kto na čo chce, alebo môže ísť, aby sme zbytočne neduplovali účasť na tomto ich biznise.
Takže ak môžem začnem prvá:
Chcem absolvovať školenie:
MU, MF,
Potrebujem este skusky: MF (pôvodne ústnu časť - po novom písomnú), MU, UCTO, KVANTIKU. Nie je vsak asi v mojich silach to cele absolvovat.
Mozem poskytnut:
nejake otazky vypracovane z minulosti z Kvantiky, MU a MF, niektorym som to uz posielala.
zaroven uvitam od kazdeho ochotneho nejake materialy z MF, MU, UCTO, Kvantika
na porovnanie.

Miesto konania:
najviac by mi vyhovovala B.B., ale keď to nepojde inak, pojdem aj do Blavy.
Prosim niekoho, kto je PC-borec, ci by to nevedel nejako nakombinovat, kto s kym, ako.

Napiste, kto ma dobry napad, ako to vsetko zosuladit ????

ALEBO TO ROZHODIME PODLA PREDMETOV ????
judy
29.09.05,06:19
neviem ci niekto z Vas dostal zoznam skoleni z Akademie vzdelavania pob. Banska Bystrica , je tam napisane ze v zimnom semestri budu prebiehat pripravne seminare pre 1. a 2. stupen certifikacie v spolupraci s Komorou cert. uctovnikov. Dneska som volala do AV BB, ze vraj to urgovali a Komora zatial nereagovala, takze sa nevie ci to vobec bude. Takze je na uvahu, ako to vobec cele Komora chce vyriesit - ale rozhodne ja to vidim tak, ze na nas chcu zarabat.
Janca
29.09.05,06:24
Uz som to spominala tiez ale v inom prispevku, mam z toho celkovy dojem ten, ze chcu si odskolit najprv v Bratislave, a potom za 5 min 12 v BB a Ke, cim odrovnaju tieto AV a vsetky peniaze zhrabnu sami. Vedia, ze nikto nepojde na skolenie v BB a Ke dva dni pred skuskou.
Je to pakaren ako vela veci v tomto ...
Alena Medvedzie
29.09.05,06:25
Chcela by som sa prihlásiť na I.stupeň ,ale neviem kde .Robí to aj iná spoločnosť okrem SUVAHY
judy
29.09.05,06:27
Chcela by som sa prihlásiť na I.stupeň ,ale neviem kde .Robí to aj iná spoločnosť okrem SUVAHYNieco podobne robi centrum uctovnikov slovenska v BB, ale to ma asi malokto odskusane.
Johanka
29.09.05,06:32
Robí to iba Súvaha, termín na zimu si prešvihla, najbližšie sa môžeš prihlásiť do 31.1.2006. Tel. do Súvahy 02/58 238 189, je tam taká veľmi milá pani Benková, tá Ti všetko povie alebo na www.suvaha.sk (http://www.suvaha.sk), ale momentálne je tam riadny zmätok.
rozla
04.10.05,14:04
Chce ísť niekto na skúšku z Manažerskeho účtovníctva? Mohli by sme si rozhodiť semináre a vymeniť poznámky.
V súčasnosti práve prebieha 5 dňové školenie na Man.účtovníctvo. Na stránke Súvahy sú sylaby k tejto skúške a je to španielska dedina. Na školení sa preberie cca 9 typov praktických príkladov, ktoré možno budú aj na skúškach + teória, ktorá sa pridŕža sylabov, a nie všetka je obsiahnutá v literatúre odporúčanou Súvahou ako študij. materiál. Ale nič nie je isté, nakoľko skúšajúci má byť z Prahy a prednášajúci sú z BA. Mala by sa zohnať pražská zbierka príkladov k tejto skúške, takže až má niekto tú možnosť, mohol by dať vedieť.
Janca
05.10.05,06:40
To aby sme sa jazykovo aj myslienkovo preorientovali. Chaos - chaos - chaos.
Neskrývam svoju zavist tým, co uz maju za tým. Keby nie ludi na tejto porade ako je JanaSys a Johanka, uz by som to asi nedokoncila, aj ked mam polovicu za sebou.
Janca
05.10.05,07:37
JanaSys objednávaš si to? A ak áno kde - priamo na stránke ? Myslíš, že ich obsah a príklady sú totožné s našimi ?
Janca
05.10.05,08:04
Súhlasím s Tebou, je to des. Preto by som tiež poprosila niektorého ochotného "originál zamestnanca" či by to nemohol zobrať na seba - teda cez firmu. Samozrejme za nejakú menšiu "províziu". Ak nie, bude nám musieť stačiť to čo máme.
jumper
06.11.05,14:50
Uctovnictvo II. v Certifikacii je v SR v rozsahu statnic na EU BA, preto ho jej absolventom uznavaju. Mozno niekto vie, kde su na nete vypracovane statnicove otazky na tejto univerzite. Tieto otazky a otazky an skusku robia skoro ti isti ludia, takze ..
toto je fatalna blbost. neviem ako mozu nejakemu poistnikovi alebo markoekonomovi uznat hned 2. stupen. komu zrejme mozu uznat je asi moja alma mater EU FHI a to odbor ucto a audit alebo fin manazment. statnicove temy si vyguglite. mozem nieco poslat ale je tam dost starych nezmyslov. int kontrola na zaplakanie. pekny den
alzbeta.blahova
23.06.06,05:15
[quote=Janca]to Richard:
Prosim zaradit moj dotaz /neviem kam ho priradit/.

Hladam do diskusie niekoho, kto sa zucastnuje certifikacie profesie uctovnika v SR na konzultaciu - II.stupen.
Dakujem Janca[/quote
Na II. mám skúšky z práva a z účtovníctva. Minulý týždeň som robila dane a MÚ. Tak MÚ nás nepríjemne prekvapilo. Mne nestačil hodinový limit(2 hodiny)takže 70 bodov určite nebudem mať. Podľa mňa semináre mal by robiť ten, kto nám vypracuje otázky, resp. kto učebnicu napísal. Z MÚ vydali knihu s veľkým počtom chýb:mad: Rada pomôžem v tejto téme ostatným, ak viem.:rolleyes:
alzbeta.blahova
23.06.06,07:15
Práve preto som navrhla, aby sme sa zjednotili, napisali buď cez SS (aby nám na to neprišli, lebo ich zástupcovia sú aj na porade), alebo tu na porade a dohodli sa, kto na čo chce, alebo môže ísť, aby sme zbytočne neduplovali účasť na tomto ich biznise.
Takže ak môžem začnem prvá:
Chcem absolvovať školenie:
MU, MF,
Potrebujem este skusky: MF (pôvodne ústnu časť - po novom písomnú), MU, UCTO, KVANTIKU. Nie je vsak asi v mojich silach to cele absolvovat.
Mozem poskytnut:
nejake otazky vypracovane z minulosti z Kvantiky, MU a MF, niektorym som to uz posielala.
zaroven uvitam od kazdeho ochotneho nejake materialy z MF, MU, UCTO, Kvantika
na porovnanie.

Miesto konania:
najviac by mi vyhovovala B.B., ale keď to nepojde inak, pojdem aj do Blavy.
Prosim niekoho, kto je PC-borec, ci by to nevedel nejako nakombinovat, kto s kym, ako.

Napiste, kto ma dobry napad, ako to vsetko zosuladit ????

ALEBO TO ROZHODIME PODLA PREDMETOV ????
Ja by som bola rada, keby ste mi poslali okruh otázok z MF a Kvantitat.metody. Skúšky plánujem v decembri a teraz nám ani okruhy otázok nedajú.Ďakujem.
Emila
04.07.06,04:51
Ja mam uz oba stupne, co konkretne by ta zaujimalo?
Johanka
04.07.06,07:51
Ja by som bola rada, keby ste mi poslali okruh otázok z MF a Kvantitat.metody. Skúšky plánujem v decembri a teraz nám ani okruhy otázok nedajú.Ďakujem.
Súvaha vydala zborník testov z predošlého semestra. Síce tam nie sú správne odpovede, ale dá sa od toho trocha odraziť pri učení. Pokiaľ viem, chystá sa vydanie takéhoto zborníka aj z letného semestra.
Ja som bola na Kvantitatívnych metódach a Účtovníctve a mám 2.stupeň šťastlivo za sebou. V teste z Kvantitatívnych bolo veľa otázok z predošlého testu a príklady výlučne z knihy, aj s tými istými číslami. Nebolo tam nič " zákerné ".
V Účte bolo asi 5-6 otázok z oceňovania podľa IAS, aj keď na seminároch padla poznámka, že z medz. štandardov nič nebude. Boli to však otázky z knihy, takže aj to sa dalo zvládnuť. Smola je v tom, že napriek tomu, že kniha je pomerne nová ( a drahá ), kopec vecí je tam už neplatných.
Evana
29.10.08,15:53
Ahojte, výhodne predám knihy "Právny systém v Slovenske republike II." od prof. Schultza (2.vydanie, r.2006), "Kvantitatívne metódy a riadenie" od doc.Gogu (1.vydanie, r.2005 ) a "Manažérske a nákladové účtovníctvo" od. M.Tumpacha (1.vydanie, r.2008) ku skúškam 2.stupňa certifikácie.
Ivana K
01.11.09,15:53
Prosím o pomoc ohľadom predmetu Dane II. na II. stupni certifikácie. Nemá niekto poznámky zo seminárov, ktoré sa konali 28. a 29. októbra 2009? Premeškala som ich, nie svojou vinou. Vopred ďakujem dobrej dušičke. Pomôžem aj ja. 0908946130
janaozi
30.11.09,13:56
Mala by som záujem o knihu právny systém II. ale už
7.12. je skúška, dá sa to nejak rýchlo stihnúť.
Ďakujem za pomoc.