andrej_rv
19.11.05,14:23
Po štvrtkovom "upratovaní" nastala zmena aj v umiestnení šuťáku. Zdá sa mi, že počet čvirikajúcich tam akosi poklesol. Zvedavý som, či je to len subjektívny dojem. Inšpiráciou na prieskum názorov o umiestnení šuťáku bol najmä povzdych ALDY: toto bol aj môj posledný (príspevok ?) na hlavnej strane:D
Takže otázka pre vás - kde by ste chceli mať umiestnený šuťák ?

- na prvej strane (po novom - Big Brother :D )
- pôvodné umiestnenie (pred Richardovým upratovaním - intimčo ;) )
- je mi to jedno
Jana Acsová
19.11.05,13:36
Šušťoklebetníčkovia ... pomáhajte, lebo nás prehlasujú :eek: :eek: :eek:
evina
19.11.05,14:41
Hlasovala som za pôvodné umiestnenie a nechcem pôsobiť ako stará štruktúra :) /novinky mám rada/, ale veľmi by som privítala starý dobrý šuťák aj s niektorými kritizovanou refreschou. Pri tomto novom šuťáku nielenže sa nedá vôbec pracovať /refreschou sme si sami upravovali rýchlosť prezerania a čítania príspevkov/, ale tu sa stačí raz otočiť, rsp. upiť si z kávy a zmysel je fuč :mee:, a to mám super rýchly net /alebo práve preto?/.
Jana Acsová
19.11.05,14:58
Ja som sa síce na šuťáku veľmi "nepretŕhala", ale ako relax to má pre mňa zmysel. Po robotovaní trošku si zašuťákovať so spolusúputníkmi, ktorí tam rovnako ako ja hľadajú zábavu. Tak ako spomína Evina, chýba mi usmerňovanie rýchlosti pribúdajúcich príspevkov cez refresh, ako i veľkosť šuťopríspevkov na obrazovke. V novom šuťáku to len padá a padá, mizne kontext - aj keď v šuťáku nie vždy oň ide a niekedy je veľká sranda, práve vtedy, keď nevieme o čo ide.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif Ale otázky sú spravidla jedného šušťoklebetníčka na druhého a v novej podobe potom uniká tento priamy kontakt.
A ešte si myslím, že zmysel Porady (svedčí o tom aj jej názov a upútavky - Diskusia na témy účtovníctva, daní a podnikania) nie je o tom, že každý návštevník, ktorý si stránku otvorí, medzi prvými vecami narazí na šuťák, hoci hľadá odpoveď na odborné témy. Šuťák je záležitosť "Po porade" a v tom zmysle by som uprednostnila aj jeho umiestnenie - niekde viac do ústrania.
liba2
19.11.05,15:20
Mne vadí, že po 15-tich minútach na šuťáku som odhlásená.
A moji smejkovia mi "odchádzajú" a namiesto nich mi prichádzajú iní, takže niektorých mám dvojmo. čo mám s nimi robiť? dám im "domáce väzenie"?
malina
19.11.05,16:13
Prosím vrátiť šuťák v pôvodnej podobe tam, kde bol pred 17. novembrom. Aj s ALDOU!
karol.za
19.11.05,18:20
Hoci www.porada.sk som objavil dosť neskoro,nakoľko som tam našiel aj témy a otázky a odpovede týkajúce sa ,,mojej parkety,,stal som sa jej členom.Moje začiatky boli aké boli,ale postupom času som začal v porade aj aktívne sa zapájať.Šuťák som tiež,dá sa povedať objavil náhodou a trochu som sa bál zapojiť aktívne z dôvodu ako ma príjmete,ale bol som milo prekvapený a získal som a poznal dobrých ľudí, s ktorými sa dobre bavilo a hoci aj niekedy o práci ale bol to pre mňa veľký oddych,po ,,uprataní stránky,, som sa zapojil do nového šuťáka ale súhlasím s názormi že šuťák má miesto na starom mieste,pretože niektorý s ktorými som na šuťáku ,,klebetil,, sa lúčili,že na takto umiestnený šuťák nebudú navštevovať a to je mi veľmi ľuto,lebo tak prídem o dobrých priateľov a priateľky s ktorými som mohol ,,poklebetiť,,
Týmto príspevkom sa pripájam k tým,ktorý chcú aby šuťák bol umiestnený tam kde bol predtým.
Chcem sa znova strtávať s tými s ktorými som sa stretával predtým
Karol.za:):):)
DanielaSL
19.11.05,19:18
Veru Karol presne si to pamätám ako si sa tam objavil a ako sme ťa podpichovali , aby si sa nám identifikoval. Na šuťáku bolo a verím aj bude veselo, tiež som za , aby bol v ústraní ako predtým. Aj keď myslím si , že aj na tento by sa dalo zvyknúť.
abel
19.11.05,20:09
Karol.za, ten tvoj preklep v predposlednom riadku príspevku "7" nemá chybu. Ešte stále sa tu uškŕňam:D :D :D :D :D
ALDA
20.11.05,01:08
Hurá, už nemusím hlasovať:)Skôr som sa na Poradu nedostala, práca a boli sme bez elektriny, ale nedalo mi ani spať, aby som sem nenakukla.... a ajhľa Riško dal šuťák na staré miesto:) Super:)
andrej_rv
20.11.05,09:42
Takže šuťák (a aj prvá stránka) je opäť v pôvodnom stave :) :) :) .
Môžem teda Richarda poprosiť, aby túto anketu i celú tému zrušil ako bezpredmetnú...;)
evina
20.11.05,09:48
Takže šuťák (a aj prvá stránka) je opäť v pôvodnom stave :) :) :) .
Môžem teda Richarda poprosiť, aby túto anketu i celú tému zrušil ako bezpredmetnú...;)

Ešte nie je bezpredmetná, lebo si prosíme naspäť refresch. Takto nám to veľmi skáče :mee:
andrej_rv
20.11.05,09:51
Tak nato by ste mali založiť inú anketu :).

A čo to Richard zase vymyslel :eek: ? Pri nicku vidím nejaký obrázok a porada body :confused: :confused: :confused:
Denda
20.11.05,09:52
A niektorí už majú tiky a rôzne skákacie pohyby:D:D
evina
20.11.05,09:53
Tak nato by ste mali založiť inú anketu :).

Andrej my s AVO sme to už napísali aj tu. Neviem založiť anketu :( Ale spomíname to aj stále na šuťáku, tak nás Richard snáď vypočuje :)
andrej_rv
20.11.05,10:36
Anketu som nevedel založiť ani ja, ale návod je napísaný asi zrozumiteľne, keď sa mi to podarilo :). Ak nedôjde k zmene a napíšete mi znenie otázky, tak tú anketu za vás pripnem ;)
KEJKA
20.11.05,11:14
a prosím, nejako to neviem nájsť, čo sú porada body? Ja by som Richardvi udelila aj 100, aspoň si to vysvetľujem pozitívne - teda tie body.
Paula
20.11.05,11:17
Klikni na "S" (vyzerá to ako S)pod Richardovým menom v jeho príspevku.........dole vedľa zelenej, resp. modrej bodky
KEJKA
20.11.05,11:21
no klikla som na iné meno a dalo mi to hlášku, ktorú si nepamatám, idem to skusit s Richardom. a pri moom mene nie je ikonka "nahlás", iní to majú, význam poznám, aj ked som to ešte nevyskúšala.
O nič nejde, len testujem zmeny.
ozaj, asi som technicky zaostalá, ale stálesa mi nedarfí pripnúť link na tému, kde je odpoved na otázku iného poradaka.
abel
20.11.05,13:12
Myslím že ikonku "nahlás" nemá nikto pri svojom mene, nebudeš predsa bonzovať sama na seba. Čo sa týka technickej zručnosti, mne o tom hovor. Nedokážem si prilepiť ani heslo mesiaca. Už som ho tam mala, ale pri vylepšovaní som vždy zabudla ako som ho tam prilepila.:D
KEJKA
20.11.05,13:36
Myslím že ikonku "nahlás" nemá nikto pri svojom mene, nebudeš predsa bonzovať sama na seba. Čo sa týka technickej zručnosti, mne o tom hovor. Nedokážem si prilepiť ani heslo mesiaca. Už som ho tam mala, ale pri vylepšovaní som vždy zabudla ako som ho tam prilepila.:D
ked sa pozrieš na hociktorý príspevok aj na svoj, tak vľavo pod menom su všelijaké info o tebe a tiež ikonky.... a máš tam aj ikonku "nahlás". Chápem to ako bonzáčik-ikonku pre hlásenie neetických príspevkov. No a ja ho tam nemám.
andrej_rv
20.11.05,13:42
ked sa pozrieš na hociktorý príspevok aj na svoj, tak vľavo pod menom su všelijaké info o tebe a tiež ikonky.... a máš tam aj ikonku "nahlás". Chápem to ako bonzáčik-ikonku pre hlásenie neetických príspevkov. No a ja ho tam nemám. Ale máš, ja ho vidím :). Nikto však bonzáčika nemôže vidieť pri vlastnom mene (nebude bonzovať Richardovi sám na seba :D )
abel
20.11.05,13:55
ked sa pozrieš na hociktorý príspevok aj na svoj, tak vľavo pod menom su všelijaké info o tebe a tiež ikonky.... a máš tam aj ikonku "nahlás". Chápem to ako bonzáčik-ikonku pre hlásenie neetických príspevkov. No a ja ho tam nemám.
Lidka, keď sa odhlásiš, tak tam nemáš ani to "nahlás" ani ten dolárik na dlani a nemajú to ani ostatní členovia. Keď sa prihlásiš, tak to tam nabehne, ale pri tom členovi, ktorž je prihlásený, tak "nahlás" sa neobjaví - z toho dôvodu ako píše Andrej. Alebo možno Richard si myslí, že ty tam tú ikonku ani nepotrebuješ, lebo ty žiadne neetické príspevky ani nemáš. ;) :) ;) . Želám úspešný pracovný týždeň.
KEJKA
20.11.05,14:00
dakujem za vysvetlenie, nuž mohla som si to aj domyslieř, hned pri prvom pokuse, ale potrebovala som dalsie dva prispevky na to aby som pochopila... nuž aj o mne asi platí " chytrému napovedz.... hloupeho trkni" či tak nejako. Stale surfujem a hľadám zmeny a zvykám si a objavujem, lebosa mi tu velmo paci.
evina
20.11.05,14:06
Anketu som nevedel založiť ani ja, ale návod je napísaný asi zrozumiteľne, keď sa mi to podarilo :). Ak nedôjde k zmene a napíšete mi znenie otázky, tak tú anketu za vás pripnem ;)

Andrej, máš pravdu. Mňa vôbec nenapadlo, že si mám prečítať návod:D. Zas som o čosi múdrejšia. Myslela som si, že to dokážu len zdatní počítačovi členovia porady. Ďakujem:) Tému môže Richard zrušiť, založila som anketu :D:)
abel
20.11.05,14:17
dakujem za vysvetlenie, nuž mohla som si to aj domyslieř, hned pri prvom pokuse, ale potrebovala som dalsie dva prispevky na to aby som pochopila... nuž aj o mne asi platí " chytrému napovedz.... hloupeho trkni" či tak nejako. Stale surfujem a hľadám zmeny a zvykám si a objavujem, lebosa mi tu velmo paci.
Lidka a mne zase odpoveď na tvoj príspevok pomohla k odchodu do dôchodku - teda tohoto poraďáckeho, lebo to bol stý príspevok. Tak pre všetkých neabstinentov načínam fľašu virtuálneho červeného a pripíjam "NA PORADU".
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Jozef Mihál
20.11.05,23:46
1. Šuťák má svoje miesto v téme "Po porade". Tam sa už aj vrátil, takže OK.

2. Možnosť nastavovať "color" a "font" považujem za nešťastnú, hrôza sa pozerať na to kikiríkadlo, na ktoré sa starý dobrý šuťák premenil. Ak tieto možnosti Richard nezruší, vyzývam všetkých dobrovoľne používať štandardný "color" i "font".
jess
21.11.05,06:58
no, a ešte mi povedzte, kde mám šuťák, pretože tam mám len čisté okno a vľavo hore Loading ....15 minút :eek: :eek: ... a NIŠT !!!! prázdne okénko :eek:
Hlinkovx
21.11.05,07:03
Daška...
....tak čakaj :p ...aj mne to doma skoro nenačítalo / resp. strašne pomaly/....
ale v práci pri rýchlejšom nete...to načíta bez problémov
ale to loading - načítavanie mi tiež najprv vypíše
jess
21.11.05,07:07
však čakám a stále nič a stránky sa mi zobrazujú docela rýchlo... :mee:
evina
21.11.05,07:12
však čakám a stále nič a stránky sa mi zobrazujú docela rýchlo... :mee:

Ja som musela vymazať cookie ,a potom mi to fungovalo...
jess
21.11.05,07:13
10 minút.... a nič ...........a týmto som so šuťákom skončila :mee: :mee: :mee:
jess
21.11.05,07:17
Ja som musela vymazať cookie ,a potom mi to fungovalo... nepomohlo :mee: :mee:
evina
21.11.05,07:18
nepomohlo :mee: :mee:

Musela som to urobiť viackrát a ešte stlačiť aj F5 potom to som Ti zabudla napísať, skús
jess
21.11.05,07:25
Musela som to urobiť viackrát a ešte stlačiť aj F5 potom to som Ti zabudla napísať, skús

Evi ...BINGOOOOO....to bola tá správna klávesa :):):)
evina
21.11.05,07:30
Evi ...BINGOOOOO....to bola tá správna klávesa :):):)

:):):) .
Richard
21.11.05,09:41
1. Šuťák má svoje miesto v téme "Po porade". Tam sa už aj vrátil, takže OK.

2. Možnosť nastavovať "color" a "font" považujem za nešťastnú, hrôza sa pozerať na to kikiríkadlo, na ktoré sa starý dobrý šuťák premenil. Ak tieto možnosti Richard nezruší, vyzývam všetkých dobrovoľne používať štandardný "color" i "font".

Jozef, týmto by sa mala rozlíšiť prípadna konverzácia, čo by malo prispieť k prehľadnosti nie k neprehľadnosti.
Ak si dvaja medzi sebou niečo píšu a chcú si rýchlo nájsť príspevok toho druhého (pretože medzitým naskočia nové príspevky ostatných) tak ho rýchlo rozpoznajú podľa farby...

Na ihruškanie by to nemalo slúžiť .-)
Jana Motyčková
21.11.05,11:14
Richard, ako to bolo myslené s porada bodmi - môžem dať jednému človeku bod len jeden krát, alebo za každý dobrý príspevok? Môžem zistiť kto mi uštedril 2 porada body? Dá sa za ne niečo kúpiť:D ? (Za smart body sa dá).
Jana Motyčková
21.11.05,11:16
A ešte - na šuťaku bol kedysi archív, už nie je, alebo ho iba nevidím?
Jana Acsová
21.11.05,11:18
Alebo aj ... čo sú to vlastne za body? :eek:

Somij ... tie SMART by bodli ... možno aj do nejakého rehabilitačného centra, či kozmetického salónu ... :rolleyes:
Denda
21.11.05,11:21
A ešte - na šuťaku bol kedysi archív, už nie je, alebo ho iba nevidím?
Treba vstúpiť do názvu šuťák:)
renča1
21.11.05,11:47
ja sa tiež chcem spýtať na tie body? To môžem dať hoci komu alebo ako to vlastne je. Už sa mnohý pýtali , ale odpoved tu nebola žiadna k tomu. Názov "nahlás" môžem si aj ja prečítať o sebe kto ma nahlásil? Ľudkovia viete niečo o tom? Ďakujem za odpoved.
lenkak
21.11.05,15:20
Body môžeš prideliť komu chceš.
Tweety
21.11.05,16:16
Body môžeš prideliť komu chceš.
Viem si pozrieť, kto dal mne body?;) :cool:
renča1
21.11.05,16:25
Viem si pozrieť, kto dal mne body?;) :cool:

Skúsim ti prideliť bod či to bude fungovať a či sa ti zvýši z jedného na dva:)
Ja viem, že je to mimo tému, ale moc ma to zaujíma.
lenkak
21.11.05,16:26
Myslím si že nevieš si pozrieť kto Ti dal Nahlás.
renča1
21.11.05,16:27
Majka-Tweety funguje to môžeš mi ten jeden bodík vrátiť?:p :D :D :D :D
lenkak
21.11.05,16:29
Body fungujú v pohode.
Tweety
21.11.05,16:34
Majka-Tweety funguje to môžeš mi ten jeden bodík vrátiť?:p :D :D :D :D
No čo už, vrátila som Ti ho.:rolleyes: :cool:
renča1
21.11.05,16:36
ďakujem za bodík.
Tweety
21.11.05,16:39
Body fungujú v pohode.
Neviem, my sa tu vytešujeme, ale keď si pozriem ten zelený štvorček, hlási mi , že tam nie sú pridelené žiadne, ale ja ich už vidím...pomohla som si reklamou z lesíka.:rolleyes: :cool:
Jana Acsová
21.11.05,16:56
Síce ste sa obodovali ... ale čo keď sú to body "čierne" ... a už len trošku chýba do nahlás :eek:
Tweety
21.11.05,16:57
Síce ste sa obodovali ... ale čo keď sú to body "čierne" ... a už len trošku chýba do nahlás :eek:
Jeden je poctivý, ale neviem, kto mi ho dal.:rolleyes: :cool: :cool:
renča1
21.11.05,17:02
Síce ste sa obodovali ... ale čo keď sú to body "čierne" ... a už len trošku chýba do nahlás :eek:

No, my si ho môžeme aj odobrať:D .