maturantka
19.11.05,15:17
Poraďáci, a hlavne poraďáčky, pomôžete mi, prosím, vybrať nový vysávač? Ten starý /EIO/ práve doslúžil a Vianoce sa blížia... S akým ste Vy spokojní a koľko Vás približne stál? Vôbec neviem aké sú teraz výdobytky techniky. Ten náš slúžil 12 rokov a odvtedy sa časy zmenili. Ď a k u j e m .
kukučka
19.11.05,15:45
Som veľmi spokojná s Elektroluxom, minuloročná vianočná ekšn v Nay zlacnený z 5 na 3 tisíc.
maturantka
19.11.05,19:21
Obchodný dom Nay poznám iba z reklám. Asi tam skúsime zájsť. Ď.
DanielaSL
19.11.05,19:28
My sme vlani kúpili dcére tiež v Nay , nechala som si poradiť , neviem síce aká to bola značka , ale dcéra je spokojná. Ale ja by som radšej brala taký , čo vysáva špinu do vody. Ináč ma zaujal vysávač firmy Zepter - predvádzali ho na jarmočných trhoch , ale je dosť drahý.
kukučka
19.11.05,19:38
Obchodný dom Nay poznám iba z reklám. Asi tam skúsime zájsť. Ď.
Ja tiež :( :p Dcéra kúpila m.r. práčku aj vysávač a dostala body ako v Bile. Dnes kúpila el. rúru Elektrolux za 13. tis. a odrátali jej vyše 600 Sk a zas dostala body. Akcia do 23.12!!!

Oprava: akcia do 23.11. nie 12.
Manual
19.11.05,19:45
My máme Philips pred 4 rokmi stál 9900,-, vysáva všetko, je tam aj príslušenstvo na umývanie okien, tepovanie kobercov atď. Je fakt výborný, ale zatial sme ho využili len na klasické vysávanie.
PS:švagriná ho tak ospevovala, ak sme si ho kúpili tiež....
Pekný večer želám...
karol.za
20.11.05,05:30
Téma vysávač bola dominantná j v našej rodine.
Aký vysávač kúpiť?
Aká je plocha nášho bytu?
Kto bude s ním pracovať?
Ako často sa bude s ním pracovať?
A mnoho ďaľších otázok.
Riešenie :
kúpili sme vysávač,ktorý splňa všetky podmienka aké boli kladené pri kúpe vysávača:
Použitie :každý deň
Pracovať môže: oco, syn, v prípade neprítomnosti aj mamina
Byt máme malý: vyhovuje
Treba kúpiť vysávač,aby s ním mohol pracovať každý člen rodiny,aby vydržal počas celej svojej životnosti a bol na úžitok,taký vysávač pomôže celej rodine a bude ,,hlavne čisto,,
Prosím ostatné nechať na odborníkov ,,hlavne tým čo rozumejú danej téme a hlavne vedia poradiť v oblasti aký vysávač teba kúpiť,,
značka a typ:
nech poradia odborníci
maturantka
20.11.05,15:41
Na "odborníkov" z predajní sa nechcem spoliehať, už som bola viackrát sklamaná, keď pred nami lovili info z návodov na použitie. Ja uprednostním overené názory od používateľov. Napríklad poraďáci nemajú dôvod ma zavádzať, takže im môžem dôverovať. Nielen účtujú, ale aj pečú, aj žehlia, aj vysávajú, aj deti vychovávajú ... skrátka ľudia do života - moja "krvná" skupina. Ešte raz Ď za rady. Tak teda skúsim sa poobzerať po tom Electroluxe a Philipse.
betka
20.11.05,17:17
Mam ten isty problem. potrebujem kvalitny vysavac na 250 m2. Mali sme Zelmer Vodnik za 11 000,kt. vysava do vody. Mozem povedat, ze stal za prd. Narocna udrzba. Inac vydrzal iba 4.5 roka. Takze o nicom. Vcera som bola v Nay. Zenska sa vyznala perfektne do vysavacov. poradila mi, ze ak chcem najvyssiu triedu z tych, co tam maju, je tam super Elektrolux. Ze vraj tato znacka je tak ci tak najkvalitnejsia. Odporucila nam oxygen Z 5960 HP, na kt. je do 23. nov. akcia 10990. Tie nizsie triedy su tiez kvalitne. Uz som na 100 % rozhodnuta, ze to bude tato znacka. Maju tam mozno 30 druhov.
karol.za
20.11.05,17:45
Naš byt je malý,tak máme aj malý vysávač,a povätšine v našej domácnosti vysáva viac mužské osadenie,tak náš vysávač je značky Philips je malý a je doť tichý,takže keď
pracuje je počuť aj svoje vlastné slovo:confused:
Tana74
20.11.05,17:58
My máme vysávač Dyson a sme s ním veľmi spokojní.http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
accad
20.11.05,18:32
Ja by som odporúčala aj tento typ vysavača. Mám s ním už polročnú skúsenosť a nedám na neho dopustiť. Podľa mňa je ako stvorený na rýchle povysávanie počas dňa a ešte k tomu je aj dizajnovo pekný a vždy po ruke. A dostať ho tiež v NAY.
http://www.electrolux.sk/node35.asp?ProdID=25235
bepo
20.11.05,19:25
Ja by som sa tiež prihováral za Dyson,používa nejaký zvláštny patent a je dobrý.Opýtaj sa naňho v obchode.
JanaSys
21.11.05,06:37
Páni, ani neviete ako ste mi s touto témou trafili. Máme Vodníka - nadávam, vždy keď ho musí použiť - (jedinú výhodu má, že s ním nakoniec vysáva manžel, lebo ja už na to nemám nervy) - je ťažký,veľký a údržba katastrofálna. (Po každom vysávaní ho musíme vyčistiť vystriekaním sprchou vo vani ! vhodné pre alergikov) . Plne súhlasím s tým čo už niekto písal vyššie, Máme ho len štvrtý rok a už odchádza elektrika . Tak sme sa tiež rozhodli kúpiť pod stromček vysávač. Chceli by sme taký šikovný, aby s ním mohli vysávať aj deti, keď je treba . A súčasne výkonný, aby sa neupchal hneď po zhltnutí nejakej tej väčšej špiny ( tiež spoznáte lego na koberci, až keď Vám zahrkoce vo vysávači?) .
Práve nás čaká akože prieskum trhu, tak som veľmi vďačná za túto tému. Včera sme náhodou boli v Tescu. Mali malú šikovnú Rowentu za asi 1300 (strašne "lacná novinka") - do elektriky a potom vydrží aj 20 minút len z nabitia. Váhala som, lebo naozaj vyzerala veľmi šikovne (Podobne ako to, čo tu vyššie prihodili ako link) . Odolali sme však reklame i predavačke, lebo satie nebolo nič moc. V akcii mali ešte nejaký EDB od slovenského výrobcu za niečo cez 2 tisíc (akciová cena) - bol bezvreckový. Máte niekto skúsenosti s bezvreckovými vysávačmi? Hovorí sa totiž, že čo ušetríte na vreckovom , doplatí sa neskôr pri nákupe vreciek. Značka mi nič nehovorila, ale malo to značku ocenenia kvality a z popisu (6 stupňová filtrácia atď) vyzeral zaujímavo. Keďže však patríme k tým, čo takýmto veciam v Tescu neveria, tak sme sa rozhodli popozerať inde. A do toho táto téma. Maturantka dík.
Luba2
21.11.05,11:08
To snáď nie je pravda, koľkí ľudia nadávajú na Vodníka. Ja ho mám tiež a od začiatku /asi dva roky/ som z neho nešťastná. Ale v obchode ho chválili do neba.Pred tým sme mali veľkú Etu-rowentu, tú sme dali preč - veď už ideme mať super vysavač. A figu. Než sa s tým vysávačom povysáva, je unavená a vynervovaná celá rodina, okrem toho dobre neprilieha a teda neťahá, tak si deti vymysleli zlepšovák - jeden vysáva a druhá stojí za ním a tlačí na vysávač, aby dobre ťahal. Ja som si to ako správny zaneprázdnený tvor vyriešila po svojom, kúpila som si vysávací robot - tým vysávam ja - teda púšťam ho ja a celá rodina je zrazu spokojná. Vodníka sme od vtedy nepoužili.
JanaSys
21.11.05,11:13
okrem toho dobre neprilieha a teda neťahá, tak si deti vymysleli zlepšovák - jeden vysáva a druhá stojí za ním a tlačí na vysávač, aby dobre ťahal. To mi niečo pripomína. Syn stojí pri zásuvke a natáča šnúru správnym smerom (je tam nejaký prerušený kontakt) a dcéra zas pridŕža a stráži ten druhý koniec, čo ide do vysavača. Ale vďaka Vodníkovi aspoň trávime čas spolu s heslom Vysáva celá rodina.
kukučka
21.11.05,15:10
Náš domáci systém: za vysávačom vytrieť navlhko mopom, máme dlažby. Odkedy sme vymenili Etu /vydržala 5 rokov, jej predchodkyňa 20/ za Elektrolux, voda ostáva po umývaní skoro čistá. Vysávač má dlhočiznú šnúru, netreba ju stokrát prekladať, chodí za vami jak psík, nič sa neobíja a regulácia naozaj funguje, Až tak, že pri prvom vysávaní mi vcuclo a ošklbalo aj list z veľkého filodendróna. :D Veľmi rýchlo povysávané.
Bionda
21.11.05,17:46
Ja som tiež šťastná to majiteľka Vodníka. Všetky príznaky sme prekonali návštevou servisu, je fakt nevýhoda tá údržba po použití, rovnako váha, nuž ale keď uvážite , že tie síce malé ale obyčajné do vreciek vysávajúce vysávače.. nuž ani to nie je ktovie čo,. keď vlastne čo povysávate (týka sa hlavne miniprachu) všetko fúkajú vlastne von. Preto sa mi tlačí myšlienka , že centrálny vysávač. to máte len hadicu a povysávate kedy potrebujete... máte menej hluku a dole v pivnici v pravidelných kontrolách meníte hlavné vrecká. Dnes už to nie je nákladná vec a pri normálny ľuďoch by sa to celkom fajn dalo aj v činžáku.
maturantka
21.11.05,19:21
Pripájam ešte jednu otázku - zamerať sa na vreckový či bezvreckový vysávač?
JanaSys
22.11.05,12:16
Aj mňa to zaujíma!
Kde nájdem niečo o tých centrálnych vysávačoch? Počujem to prvý raz. Čo to tak stojí?
janasv
23.11.05,07:47
My mame uz 6 rokov Cobru - som spokojna. Mily, sikovny, nie prilis velky. Ma vrecka, spinu jednoducho vyhodis. Vysavam s nim aj podlahy a korok /ma take vysuvne stetinky, aby neposkriabal/. Inak Nay - skus si pozriet na ich www. Raz do tyzdna maju tzv. nay-hodinku a vtedy sa da nimi vybrany jeden druh tovaru kupit v akcii s 50% zlavou. Zvykne to byt v utorok v case od 17-18 hod. - 15 min. pred akciou zverejnia druh tovaru. My sme si tak kupili digitalny fotak z 10.000,- Sk za 5.000,- Sk - asi pred 2 tyzdnami. Viem, ze tak boli uz aj chladnicky s mraznickou, alebo stoliky pod PC a pod.:) Mame aj taky maly rucny, ked mi napr. spadne nieco na zem - ryza, muka a pod. Vadi mi, ze to musim zakazdym potom vysypavat a umyvat a potom to musi schnut kade- tade....Teda to nemozem hned odlozit.:eek:
JanaSys
23.11.05,07:53
Tak už mám prvé info. Nevýhodou bezvreckového je, že sa musí čistiť vodou rovnako ako ten náš nepodarený vodník. Takže to sme zamietli. U vreckových papierových zase vymieňať vrecko. Najlepšie sú teda vreckové ale s textílnym vreckom (klasika ako sa kedysi vysýpala ETA, ale teraz modernejším spôsobom). Ceny takýchto sme videli od 2100 do 2300, príkon 1400 kW. Potom sme v jednom obchode takýto zazreli v akcii za 890, ale už mali zavreté - takže skúsime neskôr. Dohodli sme sa, že kúpime naozaj niečo menšie a nenáročné na údržbu, pri veľkom upratovaní zapneme Vodníka.
Bionda
23.11.05,09:02
O centrálnych vysávačoch je napr. na stránke optiman, ale dnes je už plno firiem , ktoré dodávajú a montujú centrálne vysávače...
Ešte na margo normálnych vysávačov, treba si uvedomiť, že čím lepšie filtre a odchtávače prachu majú, tým menej sa pri vysávaní z neho dostane naspäť do priestoru.
JanaSys
05.12.05,05:44
Tak my sme si už vybrali. KLasika ETA Junior, cena do 1800 Sk. Textilné vrecko, možnosť papierového. Nevydržali sme čakať až pod stromček, deti už vysávajú ostošesť. Zatiaľ spokojnosť. Len taká maličkosť - pri balení to do krabice predavačka natlačila nasilu a pri vybalení sme zistili, že sa zdeformovala hadica. Takže odporúčam ihneď vybaliť po nákupe. Nervy to ísť reklamovať sme nemali.
maturantka
05.12.05,08:09
Gratulujem, nás ten nákup stále ešte čaká.
janasv
05.12.05,08:14
Tak my sme si už vybrali. KLasika ETA Junior, cena do 1800 Sk. Textilné vrecko, možnosť papierového. Nevydržali sme čakať až pod stromček, deti už vysávajú ostošesť. Zatiaľ spokojnosť. Len taká maličkosť - pri balení to do krabice predavačka natlačila nasilu a pri vybalení sme zistili, že sa zdeformovala hadica. Takže odporúčam ihneď vybaliť po nákupe. Nervy to ísť reklamovať sme nemali.

Blahozelam k nakupu.:) Deti treba v ich bohumilej cinnosti podporovat, aj keby to znamenalo, ze budu vysavat v nedelu o pol noci.:D:D:DHlavne, ze maju radost. Nech im to vydrzi co najdlhsie.:p:pPotom poslem svojho potomka na skolenie.:D:D:D
Vera
05.12.05,14:18
No my máme tiež vodníka - no nie som nadšená z tej váhy a veľkosti, ale to že sa vysáva do vody u nás hodne prevážilo. Proste všetka špina skončí v záchode....A občas s ním zatepujeme. Okná sme teda ešte neumývali a asi ani nebudeme
horan
01.01.06,10:59
My máme Philips pred 4 rokmi stál 9900,-, vysáva všetko, je tam aj príslušenstvo na umývanie okien, tepovanie kobercov atď. Je fakt výborný, ale zatial sme ho využili len na klasické vysávanie.
PS:švagriná ho tak ospevovala, ak sme si ho kúpili tiež....
Pekný večer želám...
Tiež som si kúpila v NAY zn. PHILIPS, ale bez rozšíreného príslušenstva. Stál necelých 4.000,- a som s nín spokojná. Na tepovanie si 1 až 2x do roka objednám službu do domu. Urobia to profíci a kvalitne. Na bežnú údržbu domácnosti mi stačí aj ten obyčajný.Čau
bea
13.02.06,08:32
Maturantka, ako si dopadla s vysávačom. Ja chcem teraz po 25 rokoch kúpiť dobrý vysávač a zaujímalo by ma, ako si sa nakoniec rozhodla?
natascha
15.11.06,07:59
Ahojte poraďáci, blížia sa Vianoce a chceme si kúpiť nový vysávač. Plocha cca 100 m2, 70% drevená lakovaná podlaha, 20 % dlažba, zvyšok koberec. Prosím poraďte mi nejaký dobrý vysávač. Hľadám dobrý výkon za primeranú cenu. Nevie náhodou niekto v akých cen. reláciach sa pohybuje autom. vysávač Trilobite ZA2 od Elektroluxu. Vďaka. Pekný deň.
Jara
15.11.06,08:18
Myslím, že okolo 70 tis.:eek: Ale robí sám... :D Len je to veľa peňazí.:cool: Radšej zapratať deti.:p :D
natascha
15.11.06,08:28
Myslím, že okolo 70 tis.:eek: Ale robí sám... :D Len je to veľa peňazí.:cool: Radšej zapratať deti.:p :D

Uf, to je naozaj dosť. Dieťa mám však ešte malé. Takže ostanem pri klasike. Uvažujem aj nad takým "tyčovým", ktorý sa celý drží v ruke. Máte skúsenosti?
Marína
15.11.06,14:08
Opýtaj sa Editky, tá ma s takýmto vysávačom skúsenosť.
http://www.porada.sk/showpost.php?p=144833&postcount=12
daniek
16.11.06,10:26
nám práve včera došiel domov vodník od zelmeru za 5 500,- Sk - manžel ho objednal cez internetový obchod a vôbec sa mi nezdá až taký ťažký a to ho budem nosiť aj po schodoch v rodinnom dome a saje super - no samozrejme ešte som ho iba otestovala. nádobu umýval manžel tak o údržbe pomlčím ale vyzerá že s ním bude super práca a okrem toho keby ma omrzelo vysávanie do vody tak vymením nádobu a vysávam do klasického vrecka - pláteného ktoré bolo pribalené alebo do papierových ktoré si môžem dokúpiť. som prekvapená z vašich postrehov väčšiná z vás sa chce vrátiť ku klasike plátenému vrecku a ja som s takým vysávala do nedávna a viac ho nechcem vidieť mala som pocit že to čo som povysávala hneď vyfúklo druhým otvorom za mňa von.
tiež je pravdou že koľko ľudí toľko chutí a každému vyhovuje niečo iné ale aj tak vám prajem všetkým šťastnú ruku pri výbere a aby ste našli ten pravý vysávač ktorý hľadáte :D :D :D
warforak
20.11.06,14:41
Ja mam s vodnym filtrom a je super
220870
24.02.07,16:33
Centrálny vysávač je hadicový rozvod zamurovaný ( pod omietkou ). Ak si predstavíte že motor a vrecko z vysávača máte niekde v pivnici a v každej miestnosti v dome máte niečo ako zásuvku na hadicu.Keď potrebujete povysávať nejakú izbu len zasuniete hadicu do zásuvky a povysávate konkrétnu miestnosť.Výhoda je tá, že je to takmer úplne nehlučné, nevýhoda ,že potrebujete hadicu dlhú tak ako máte najväčšiu miestnosť.Tento systém sa používa hlavne v hoteloch
bobo1
06.03.07,09:35
Vyskúšala som si na niekoľko dní vysávač na mokro s hepa filtrom - zdal sa mi ťažký, hlučný a tá údržba bola príliš zdĺhavá - a keď som ten mokrý bordel okamžite nevyčistila aj to na druhý deň smrdelo - a vysávať pri malom synovi každý deň musím - a tak som sa vrátila k svojmu elektroluxu XIO - nemá hepa filter ale je skladný,ľahký, má regulovateľný výkon - takže nemusí hučať ako lietadlo - a moje bábo od strachu neplače. Hepa filter si robím teraz sama a častejšie umyjem dlážky na mokro.
solide
22.03.08,07:15
Odkaz pre Tana74: ahoj tiez planujem kupit tento vysavac Dyson, aky konkretny typ mas a co stal? Neporadis ci ma tento vysavac aj nejake negativa ktore sa zistili pouzivanim? Dakujem J
ekopo
22.03.08,07:30
Odkaz pre Tana74: ahoj tiez planujem kupit tento vysavac Dyson, aky konkretny typ mas a co stal? Neporadis ci ma tento vysavac aj nejake negativa ktore sa zistili pouzivanim? Dakujem J
príspevok od Tana74 je datovaný zo dňa 20.11.2005, čo už je asi dosť dlhá doba. Od vtedy technika určite pokročila.
vasulka
23.03.08,10:16
Minulý rok som kúpila vysávač Vorwerk 135 a som s ním veľmi spokojná.Je drahší,ale po 20tich rokoch úmorného vysávaní s Etou som zainvestovala.
Mam koberce,dlažbu i laminát.podlahy.Leští,vysáva klasicky i s rotač.kefami,tepuje na sucho koberce i matrace a má klepač.Predávajú k nemu bohaté prislušenstvo,z ktorého sa dá vybrať na aké účely sa doma bude používať.Je tichý,skoro sám chodí po dlážke a nádherne voní .Pre mňa je nepostraďatelný.
JaDo
26.03.08,17:44
Mne sa nechcelo stále dokupovať sáčky, tak som kúpila AEG Elektrolux. Bezsáčkový, cyklónový. Po každom vysávaní vysypem nádobku s prachom a oklepem filter. Raz za čas tento papierový filter vyčístím pod tečúcou vodou a dám vyschnúť. Vysávač stál cca 6 tisíc Sk a náhradný filter, ktorý striedam s práve mokrým filtrom cca 800 Sk. Som celkom spokojná.
Mária27
26.03.08,18:36
Minulý rok som kúpila vysávač Vorwerk 135 a som s ním veľmi spokojná.Je drahší,ale po 20tich rokoch úmorného vysávaní s Etou som zainvestovala.
Mam koberce,dlažbu i laminát.podlahy.Leští,vysáva klasicky i s rotač.kefami,tepuje na sucho koberce i matrace a má klepač.Predávajú k nemu bohaté prislušenstvo,z ktorého sa dá vybrať na aké účely sa doma bude používať.Je tichý,skoro sám chodí po dlážke a nádherne voní .Pre mňa je nepostraďatelný.


Čo je podľa teba "drahší"? A ešte jedna otázka: dá sa ním čistiť aj ručne viazaný koberec?
vasulka
26.03.08,18:42
Ten môj komplet Vorwerk stál 29000SK.Neviem aké koberce myslíš? Také farebné behúne?

Prepáč mi,ja neviem aké sú ručne tkané koberce.Vysávač čistí i zapracováva čistič s rotačními kefami a myslím si,že by vyťahovali vlákna.
Ani strapce na koberci nečistím/tie ručne/. Pri vysávaní vypínam pri strapcoch kefy. Pekný deň. V.
charonme
27.03.08,13:31
to ma prekvapuje ze v 5 strankovej diskusii o vysavacoch len jeden clovek spomenul HEPA filtre... ja by som asi chcel nejaky maly sackovy s hepa (laminat, 60m^2)

inak raz som skusal vysavat s vodnikom a na tu vec co sa v strede toci sa mi namotali vseliake vlasy, chlpy a ine snurky, cistilo sa to potom dost zle.
mr.key
29.03.08,10:55
No ja som si objednal cez net rakosnicky klon prvej generacie robotickeho vysavaca Roomba, konkretne ide o model M-288C mal by prist v pondelok tak uvidim kolko vydrzi. Vysiel na 55GBP co je pri dnesnom kurze za babku. Ludia mali nan zatial dobre ohlasy.
charonme
15.04.08,07:50
objednal som electrolux zus 3385 p za nejakych 5 tisic, je to H13 hepa filter v asi najrozumnejsej cene aky som nasiel. dojde asi az v maji tak potom uvidim ake to je...
moncika:o)
19.04.08,12:07
prosim vas mate niekto skusenost s vysavacom znacky zelmer?mne sa pozdava zelmer furio meteor a je lahucky.
alebo viete poradit nejaky iny?hlavne aby bol lahky a co najmenej hlucny.a tiez ktore vysavace su lepsie cyklonove alebo klasicke sackove?
vdaka
slandrea
25.07.08,07:16
No ja som si objednal cez net rakosnicky klon prvej generacie robotickeho vysavaca Roomba, konkretne ide o model M-288C mal by prist v pondelok tak uvidim kolko vydrzi. Vysiel na 55GBP co je pri dnesnom kurze za babku. Ludia mali nan zatial dobre ohlasy.
mr.key, chcela by som sa vas spytat, ako ste spokojny s kupou tohto vysavaca. Mame doma psich milacikov, takze vysavam kazdy den. Vyhladala som si tento vysavac na nete a asi by mi velmi usetril cas. Cez aku stranku ste si ho objednavali? Dakujem :-)
Monika V.
25.07.08,07:25
a tiez ktore vysavace su lepsie cyklonove alebo klasicke sackove?

My sme si kúpili cyklónový, ale nie moc drahý a strašne toho ľutujem. Teda teraz už nám ten cyklonový zaviadzia v garáži, lebo už sme aj kupili klasický sáčkový. Moj názor je, že cyklonové môžu byť dobré, ale len tie drahšie. Ten čo sme mali my, som stále musela umývať, pretože dobre nevysával, ale hlavne že mal veľkú nádobu na prach. Keď sme s ním išli do servisu, tak nám povedali, že filtre sa musia vymieňať každé 3 mes., čo nie je lacná investícia.
220870
25.07.08,19:52
Mam ten isty problem. potrebujem kvalitny vysavac na 250 m2. Mali sme Zelmer Vodnik za 11 000,kt. vysava do vody. Mozem povedat, ze stal za prd. Narocna udrzba. Inac vydrzal iba 4.5 roka. Takze o nicom. Vcera som bola v Nay. Zenska sa vyznala perfektne do vysavacov. poradila mi, ze ak chcem najvyssiu triedu z tych, co tam maju, je tam super Elektrolux. Ze vraj tato znacka je tak ci tak najkvalitnejsia. Odporucila nam oxygen Z 5960 HP, na kt. je do 23. nov. akcia 10990. Tie nizsie triedy su tiez kvalitne. Uz som na 100 % rozhodnuta, ze to bude tato znacka. Maju tam mozno 30 druhov.
Je dobrý.Mám s ním skúsenosť.
Marína
26.07.08,06:06
Ak som dobre pozerala, je to sáčkový vysávač a jeden sáčok stojí 190 Sk. Tým sa cena vysávača riadne predraží.
ErikaDP
11.09.08,15:51
Charonme:objednal som electrolux zus 3385 p za nejakych 5 tisic, je to H13 hepa filter v asi najrozumnejsej cene aky som nasiel. dojde asi az v maji tak potom uvidim ake to je...

Charnome,
aké máte skúsenosti s Vašim vysavačom Eleltrolux ZUS 3385 P , kotrý ste kúpili v máji? Tiež sme sa preň rozhodujeme.
bobino38
12.09.08,04:23
...najlepší je pracheeer.-))
elpka
12.09.08,07:39
ten starý zelmer čo si spomínala je aspoň ako taká kvalita na našom trhu, nakoľko väčšina značiek a to aj Eta je vyrábaná v číne a ako taký ho môžeš po záruke hodiť do koša, lebo sú tam lisované motory a taká oprava je nerentabilná, ale naopak ja zákazníkom doporučujem zelmeri, nakoľko tam sa dá všetko do šróbika vymeniť samostatne, ale samozrejme sa jedná o typy cenovo nad 3000,-.
elpka
12.09.08,07:40
elektrolux je silný vysávač, ale po záruke sa nedoplatíš, napr.hepafilter stojí cc 940,-sk
elpka
12.09.08,07:45
elektrolux je síce výkonný vysávač, ale po záruke sa nedoplatíš,napr. hepafilter stojí cca 940,-Sk
bobino38
12.09.08,08:50
...najlepší je prachéééér:-)
ROBIN111
17.09.08,19:13
Zaujímavá stránka s cennými informáciami o vysávačoch: www.vysavace-domacnost.cz
Zitulda
19.09.08,16:50
...najlepší je prachéééér:-)


...najlepší je pracheeer.-))

KUkuk?! :eek: skúsil si už niekedy zobrať koberec, ktorý máš po celej izbe cca 3,6 x 5,75 m a uložený je pod nábytkom a dokonca si na to sám vyprášiť pracherom??? Skús a potom raď.
petmar
19.09.08,17:31
http://www.vysavace-domacnost.cz/znacky/

... podľa názvu nemá chybu Zepter Tutto Jebbo...!
:D:D
bobino38
22.09.08,04:53
KUkuk?! :eek: skúsil si už niekedy zobrať koberec, ktorý máš po celej izbe cca 3,6 x 5,75 m a uložený je pod nábytkom a dokonca si na to sám vyprášiť pracherom??? Skús a potom raď.
No veru skúsil, dokonca som to vytiahol na čerstvo napadaný sneh a riadne vytrepal na snehu a potom na bránke na prášenie kobercov, perfektný pocit čistoty a sviežosti, ktorý po vysávači nebudeš mať:-)..ťažšie je to v lete:-))
siza
24.09.08,13:25
idem kupit centralny vysavac - toho naseho vodnika by som najradsej utopila v lyzicke vody:mad:
poradite mi, ktory? Ma niekto skusenosti? Zatial mame len pripravu - rozvedene rury v podlahe.
pasuliatko
24.09.08,18:50
My máme doma VODNIKA a je super mame ho už dlho a nekazi sa ani nič. povysáva všetok bordel dá sa s nim aj tepovať :) značka ZELMER
ikovacikova
21.01.09,06:18
Zohnala som v celkom slušnej cene vysávač Vorwerk 136. Chcem sa spýtať, ak ho poznáte a používate, aké príslušenstvo je k tomu najpotrebnejšie. Čo je nevyhnutné mať k dispozícii? Poraďte. Iveta
kristinagabi
06.09.09,19:51
PHILIPS FC 8722,co poviete na tento vysavac? Kolko stoji udrzba? Mate niekto skusenost? Prosim poradte. Mozete poradit aj iny vysavac do 5000.-sk. Mam macky,takze by som potrebovala nieco silnejsie na srsti.
anka_p
06.09.09,19:56
mňa by zaujímalo, aký vysávač mi odporúčite s Hepa filtrom na mokré aj suché vysávanie? dakujem
rozum
06.09.09,20:00
My máme zelmer meteor 2 a kúpili sme ho s preklepávacou hubicou.Treba sa pýtať na sací výkon, krorý je u vysavača dôležitý.Nenechajte sa ovplyvniť značkami vy, musíte vedieť aký potrebujete.Prajem správny výber aby ste boli spokojný.
kristinagabi
06.09.09,20:25
Ten Philips by sa mi pacil,len neviem ci pri bezsackovych vysavacov 300w je dost?
AlenockaS
07.09.09,04:37
Mám doma dvoch psov, a práve som potrebovala vymeniť vysávač. Pôvodne som chcela nejaký s filtrom cez vodu. Predavačka v Nay mi poradila, že vysávače s vodným filtrom umelo znižujú sací výkon. Poradila mi aj som ho kúpila Rowentu RO 442721, stálo okolo 5 tis. Má aj hepa filter, ktorý sa mení raz ročne, je tichý, dá sa nastaviť výkon, som s ním maximálne spokojná :-)
nitram47
08.12.09,16:33
zdravim. mame doma bezsackovy cyklonovy vysavac znacky Romix (ma mozno 2 roky), ale najradsej by som sa ho zbavil. prepusta toho riadne vela a predavac sa len vyhovara, ze to je vlastnost. Kedze som alergik (prach, roztoce,...), chcel by som sa opytat na dva modely, ktore podla nemeckych laboratorii zachytavaju az 99.95% prachu. Ide o Zelmer Solaris (5000) a Zelmer Syrius (model 1600). Este som ich nasiel na internetovych obchodoch v cene okolo 4000-4500sk. viete mi poradit, ci su tieto modely fakt dobre a nie je to iba "reklama"?
Zuziana
08.12.09,17:06
Minulý týždeň mi volala tetuška, či by mi mohli prísť povysávať sedačku. Jednalo sa samozrejme o prezentáciu vysávača LUX. Vysával teda perfektne, potichúčky, ľahúčko. Vysáva hĺbkovo, do vrecka, filtrácia dokonalá. V miestnosti sta nemali pocit, že by sa vysávalo. No Mercedes medzi vysávačmi.Všetko veľmi pekné až na tú cenu:D
http://www.luxforlife.sk/vyrobky_dom.php
Verím, že existujú vysávače s aspoň porovnateľnými vlastnosťami za prijateľnejšiu cenu
nitram47
08.12.09,17:46
na taketo neverim. je to natieranie medu popod fuzy. drahe a nevydrzi to dlho
frederyka
11.12.09,17:45
Aký vysávač kúpiť pod vianočný stromček?
myrtus
14.12.09,06:19
Pred dvomi rokmi som sa po dlhom hľadaní a čítaní rôznych recenzií rozhodla pre MIELE S4211. Neľutujem a odporúčam
dagjanik
17.12.09,17:39
Pripájam ešte jednu otázku - zamerať sa na vreckový či bezvreckový vysávač?
Zdar vreckový či bezvreckový to je otázka.
Nuž závisí to velkosti, a záťaže upratovanej plochy, ak je plocha do 200 metrov štvorcových, tak tozhodne vreckový, nakoľko kvalitný bezvr. je pomerne drahý a návratnosť vyššej investície je prinajmenšom otázna.
Takisto záleží od druhu podlahovín napr. pri parketách alebo plávajúcich podlahach vyberaj model ktorým má oblé alebo mäkčené kolieska a saciu hubicu s kolieskami. Pri kobercoch sleduj aký má sací výkon aby vládal aj zo spola naplneným vreckom optimum je 400 W a viac.
Čo sa týka značiek kvalitné vysávače vyrábajú Dyson, Electrolux, Miele, Philips, Rowenta, Zelmer zoznam je podla abecedy nie rebríček kvality.
U bezvreckových sú dva druhy cyklónové beznákladové a drahé cena od cca 250 € a tie ostatné pri ktorých musíš meniť filtre a prevádzkové náklady sú pri nich porovnatelné z vrecokými plus treba ich vysýpať a čistit.
Zhrnutie " ak bezvreckový tak Dyson a pri vreckových sa rozhodni podľa vlastných preferencií ja osobne odporúčam Rowenty série SILENCE FORCE, sú výkonné, kvalitné, majú špecialnu hubicu na parkety, veľké vrecká, výbornú filtráciu a hlavne sú neskutočne tiché.
Kidzero
21.12.09,08:59
Ja som si tak isto po dlhšom hladaní kúpil vysavač Gorenje.

Je bezvreckový a ked chceš je aj vreckový....
Má tri nadstavce a to klasický, rotačna kefa, a podlahový nadstavec...+samozrejme aj štrbinovu a dalšie...
Má to 2x HEPA filter....atď...ja som na to načo ho potrebujem ,spokojný...

je to model GORENJE VCK 2000 EARDC
vgabka
15.03.10,18:09
Dobrý, ak máte niekto vysávacieho robota, prosím, podeľte sa so skúsenosťami. Značka, spoľahlivosť, a tak. Ďakujem
nitram47
15.03.10,18:32
nedavno nam prisla Rowenta Silent Force RO442721 a neveril som, ale je skutocne tichy. kludne sa da pri vysavani pocuvat televizor, samozrejme troska hlasitosti treba :)
vykon: na maxime dokaze nadvihnut koberec na kraji a mam co robit, ked mam prekonavat pricucnutie vysavaca ku kobercu. zatial spokojnost a velka. mame ho cca mesiac.
ja som pozeral najpredavanejsie produkty v internetovom obchode. nie nejake nezname najlacnejsie obchody. ale uz medzi TOP5 najpredavanejsimi nie je.
Laco-monter
15.03.10,20:10
Vysavač je spotrebny material , čím lacnejší , no z patričným výkonom, na hlučnosti nezáleží.

Dobrý je Einhell , alebo rozne značky "Ty a ja"
lujza.j
15.03.10,20:26
Vysavač je spotrebny material , čím lacnejší , no z patričným výkonom, na hlučnosti nezáleží.

Dobrý je Einhell , alebo rozne značky "Ty a ja"

komu nezáleží na hlučnosti pri vysávači? asi iba hluchému:D všetky spotrebiče sú spotrebný materiál aj auto tak si treba kúpit všetko najlacnejšie? to má akú logiku?:confused:
Laco-monter
15.03.10,20:35
komu nezáleží na hlučnosti pri vysávači? asi iba hluchému:D všetky spotrebiče sú spotrebný materiál aj auto tak si treba kúpit všetko najlacnejšie? to má akú logiku?:confused:
Presne tak.

Koľko času ti trva vysavanie ?

Ak vysávaš profesionalne každý deň 7 hodín, tak si kup najlepší, najvýkonnejší , najtichší PROFI model .

No ak vysavaš 1x v týždni 10 minut, tak kupovať profi vysavač su vyhodené peniaze.

Taku to ma logiku.
lujza.j
15.03.10,20:44
Presne tak.

Koľko času ti trva vysavanie ?

Ak vysávaš profesionalne každý deň 7 hodín, tak si kup najlepší, najvýkonnejší , najtichší PROFI model .

No ak vysavaš 1x v týždni 10 minut, tak kupovať profi vysavač su vyhodené peniaze.

Taku to ma logiku.

tu sa sa debatuje o vysávačoch do domácnosti predpokladám, alebo?:eek: alebo niekto tu chce vysavat priletovu halu na letisku?
pivko
16.03.10,13:49
Ja mám bezvreckový DYSON, je to mercedes medzi vysávačmi.
Marekita
23.03.10,15:06
Ahojte, ja práve tiež zvažujem Dyson, ale keď si pozerám rôzne modely, tak som totálne zmätená. Záleží mi na 1. hlučnosti (dieťa sa bojí hluku...), 2. prašnosti (vysýpanie prachu z vrecka si ani neviem predstaviť) 3. koncovke, ktorá vysáva aj parkety aj zmestí sa aj po gauč, poradíte???
pivko
23.03.10,17:54
Ahojte, ja práve tiež zvažujem Dyson, ale keď si pozerám rôzne modely, tak som totálne zmätená. Záleží mi na 1. hlučnosti (dieťa sa bojí hluku...), 2. prašnosti (vysýpanie prachu z vrecka si ani neviem predstaviť) 3. koncovke, ktorá vysáva aj parkety aj zmestí sa aj po gauč, poradíte???
Ja mám Dyson DC 19 , pod gauč sa zmestí bez problémov;) , hlučný je dosť ale vytrháva aj parkety:Dtaký ma ťah a vrecko nemá;) zoberieš nádobu ku kontajneru a vysypeš;)
nitram47
26.03.10,21:15
Marekita:
1.co som pisal na predchadzajucej strane, Rowenta. uplne tichucky. ked nedas na maximum, je to uplne zanedbatelny zvuk, ale aj pri maxime to je v pohode.
2. vrecko vyhodis cele a neriesis.
3. netusim aky vysoky mate gauc, nam by sa pod gauc nedostalo nic (mini nozicky)
vgabka
29.03.10,06:32
Ja som si kúpila vysávač LIV AQUAFILTER 2000 - vysáva do vody a šamponuje koberce. Údržba po šamponovaní minimálna - som skutočne spokojná. Cena 159 €. Čo sa týka hluku, tak to nie je bezhlučný vysávač, ale ináč v pohode.
Ferrari1
03.10.10,12:31
No, ja začínam tiež riešiť takúto otázku a ešte pred prečítaním tohto článku som nadobudol pocit, že najlepší bude najaký kvalitnejší vreckový vysávač (predsa len, sada vrecúšok stojí 6-7€ a vydrží pol roka). Ešte uvidím.

Ja osobne použiívam v mojej garsónke (25m2, z toho tak 15m2 koberec, ostatok dlažba) bezvreckový (ale nie cyklónový) vysávač Zanussi ZAn1210 z Tesca za cca 40€...sací výkon má dobrý, ale keď sa trochu upchá filtrík, tak už dobre neťahá. Je dosť hlučný a dosť sa hreje. Záver - do garzónky stačí, ťahá dobre, náklady minimálne, je ľahučký a skladný. Ale do väčších bytov nie...
SamuelSK
03.10.10,16:26
Mna by zaujimalo AKO CASTO vysavate ?
U nas je to kazdy den jeden krat (~20 minut)
Chudak vysavac, uz by chcel aj ist do dochodku, tak sa lame :)
lujza.j
03.10.10,16:52
ja keď budem raz "veľká" a náhodou by som si stavala domček tak určite si dám do domu nainštalovať centrálny vysavač, je to bomba vec zapichneš dlhú hadicu do otvoru a už to ťahá a pekne povysávaš a hlavne nemusíš ťahať tú nechutnú bambuľu za sebou:D:D
Petra Nová
03.10.10,16:57
Mna by zaujimalo AKO CASTO vysavate ?
U nas je to kazdy den jeden krat (~20 minut)
Chudak vysavac, uz by chcel aj ist do dochodku, tak sa lame :)
Prezraď značku toho starého vysávača a ako dlho vydržal pracovať v tom režime, tak by som ho hneď kúpila.:D

Ale nie. Včera z nevyhnutnosti som bola na okukoch vysávača a dnes som ho aj kúpila - Elektrolux ZAC 6826. Po maturite z návodu som stihla aj vyskúšať. Je to iná liga, než moja stručká ETA, môj prvý vysávač. Nezdá sa mi, žeby vydržal viac ako štyri - päť rokov(možno mu fandím, že 5 rokov), súčasti sú z krehkých plastov, ale vzhľadom na cenu to prežijem.

Pre Laca -montéra:
Laco, súhlasím s Tebou, do dnešnej spotrebnej elektroniky sa neoplatí vrážať veľa peňazí.
pepsikova
03.10.10,17:15
..ja zas a znova by som kúpila len ufóna- ROOMBU...som strašne spokojná...dokonca aj pes je spokojný,nebojí sa..
Petra Nová
03.10.10,17:31
Za tých 4-5 rokov sa možno dám aj ja nahovoriť. Brala by som toho ufóna, keby bol za cenu Elektoluxu.;):)
lujza.j
03.10.10,17:38
náš elektrolux fičí "už 7 rok:)
Petra Nová
03.10.10,17:40
Tak to si ma potešila.:) Bola by som rada, keby ten môj accelerátor ho nasledoval.
lujza.j
03.10.10,17:51
keďže sme rodina so psom takže dostáva zabrať, bola k tomu aj rotačná kefa, takže pekne s tým chlpy idú povysávať, ale tú už teraz asi dávajú ku každé mu vysávaču :)
Petra Nová
03.10.10,18:01
Ništ tam rotačné nie je.:) Len akási kombinovaná podlahová hubica, hubica na parkety, tá sa mi veľmi páči. A ešte pár ďalších hubíc. Zatiaľ ťahá ako čert, uvidím ako sa bude správať za x rokov.
lujza.j
03.10.10,18:06
ak by som dnes kupovala určite by to bol opäť elektrolux, alebo minimálne philips.:)
Jana Motyčková
03.10.10,18:22
ja keď budem raz "veľká" a náhodou by som si stavala domček tak určite si dám do domu nainštalovať centrálny vysavač, je to bomba vec zapichneš dlhú hadicu do otvoru a už to ťahá a pekne povysávaš a hlavne nemusíš ťahať tú nechutnú bambuľu za sebou:D:D
Kedysi sa to dosť propagovalo, keď sme stavali dom, manžel na to urobil rozvody po dome, ale ja som to nechcela - keď som si predstavila, že mám ťahať minimálne sedemmetrovú saciu hadicu za sebou, tak radšej ten vysávač. A inak v súčasnosti lacnejšie ako toto vyjde ufón.
lujza.j
03.10.10,18:34
hadica je úplne v podode:) ale 100ludí 100chutí:), do domu kde chodím upratovať majú tento centrálny vysávač, ale aj ufóna, ale ten je dlhodobo zaparkovaný v kúte:)
SamuelSK
03.10.10,21:35
Prezraď značku toho starého vysávača a ako dlho vydržal pracovať v tom režime, tak by som ho hneď kúpila.:D.

No je to SAMSUNG :D
(oni to pisu vsetko s velkym)

Take cierne, neviem ale presnu znacku, ale velmi drahy urcite nebol (do vtedajsich 2500-3000sk maxxximalne sa mi zda, rodicia to kupovali). vysaval statocne 70m2 byt (i ked efektivne (realne) asi len 40-50m2 :D ) a teraz 150-170m2 dom :( (smutne lebo to musim robit ja a nie moj 12 rocny brat :D ale ved aj na neho pride coskoro,,,, dufam :D )

ale on tak divne vysava uz ze prejdem po spine a nic, ona tam je znova, a potom "ja zle vysavam" :D - ono sice niekedy staci precistit tie vlasy co sa dotykaju podlahy, u nas parkier, zanesu sa prachom a potom to takmer nic neprepusti..
pcgambler
05.10.10,17:15
Miele, Miele a ešte raz Miele.
Osobná skúsenosť po niekoľkých super turbo značkových vysávačoch. Miele je naozaj kvalita, určite sa oplatí priplatiť. Nekupuje sa to na 2-3roky.
vieragash
07.10.10,06:20
Ja mam Elektrolux, ediciu z IKEA http://chicada.blogspot.com/2009/04/uklidove-novinky-ikea-electrolux.html. Je uplne super, dobre uskladnenie prislusenstva, dlhy kabel, dlha teleskopicka tyc, po celom obvode ma gumenu pasik, ktory je urceny na "zrazanie" zo stenou, velke kolesa, vyborna manevrovatelnost. Je sackovy, co mi uuuplne vyhovuje. No a prevedenie je velmi krasne, dokonca moj syn, ktory ma na starosti vysavanie, tak rad vysava odkedy ho mame. Celkovo najviac sa mi osvedcili Elektroluxy. Stoji tusim nieco okolo 150E, s ikea family kartou 99E a ja osobne som ho kupovala v zimnom vypredaji za 40E.
Mahavishnu
22.11.11,19:37
Miele, Miele a ešte raz Miele.Áno. Ale ja mám dobré skúsenosti aj s Electroluxom a Philipsom. Odporúčam Philips 917* Performer. Ten má sací výkon 500W, takže pri maximálnom výkone je problém na koberci s ním pohnúť. 4 litrové sáčky vydržia dosť dlho.
lapejko
22.11.11,20:25
Aj my máme Elektrolux z Nay za 150,00 už rok, je bezsáčkový z modrou priehľadnou nádobou, molitanový filter sa občas preperie a smetie iba vysype, takže beznákladový a ťahá dobre.
lujza.j
22.11.11,20:35
Áno. Ale ja mám dobré skúsenosti aj s Electroluxom a Philipsom. Odporúčam Philips 917* Performer. Ten má sací výkon 500W, takže pri maximálnom výkone je problém na koberci s ním pohnúť. 4 litrové sáčky vydržia dosť dlho.

úplne zbytočne vysoký sací výkon, aj tak mu musíš dať vzduch, aby sa s ním dalo pohnúť tak potom načo ..... hlavne nech má vysávač rotačnú kefu
kopretinka
01.02.12,09:35
chcem si kúpiť vysávač,takže zisťujem,či budú k dostaniu papierové vrecká,našla som jeden web,kde predávajú asi všetky možné značky...sú tam papierové aj microbegové,vie mi niekto vysvetliť,čo je to zač,ten microbegový?
paťuška
02.02.12,06:33
Na každý typ vysávača existujú aj náhradné vrecká, či papierové alebo microbegové - to sú také, čo sa nepotrhajú... ale kupovať cez web náhradné vrecká mi pripadá trochu zbytočné, keďže v každej predajni, kde kúpiš vysávač predávajú aj náhradné vrecká...
pinta
01.03.12,13:49
to vyzerá, že si nejaký obchod.zást.Tvoje príspevky sú len o tom.
bodo44
06.04.12,08:09
Ono saci vykon mozes mat aj 1000w a ked sa ti neda pohnut s hubicou na koberci prave vtedy nevysava..... len tak ak by niekto nevedel :D
martina0203
06.04.12,18:31
podľa môjho názoru je dobrý vysávač tento..... philips FC 9062
pioter007
06.04.12,21:15
Mňa celkom zaujal tento: http://www.hej.sk/male-domace-spotrebice/obchod/1145277/zelmer/vysavac-zelmer-919-5-sk-aquawelt/?kampan=722#utm_source=tv-program.sk&utm_medium=baner&utm_campaign=MB
nejak sa nevyznám v tomto ale vyzerá celkom dobre (mokré aj suché vysávanie)
Len neviem viac ani skúsenosti nemám ani zo značkou len som to zazrel na nete a keď som tu videl poradu ohľadom vysávačov tak som vám to tu hodil :D

Veľa šťastia pri výbere ;)
Amidala
15.04.12,20:14
Ahojte, potrebujem poradiť pri kúpe nového vysávača...bola som si niečo obzrieť už v dvoch predajniach, ale tam nemali základné info a keď som sa ich pýtala na sací výkon, tak mi povedali, že to tam mám na vysávači napísané (1800W)...keď som im povedala, že toto nieje sací výkon,že keby to malo takýto sací výkon, tak by to nasalo i ich samotných so všetkým... tak si začali robiť srandu, že asi oni to vedia lepšie, ako nejaká ženská...a tak som už ďalšie veci neriešila, keď mi nevedia odpovedať na základnú, elementárnu otázku...
V podstate sa neviem rozhodnúť medzi bezsáčkovým cykláčom a vodným filtrom...vysávam teda každý deň (máme psa) a v prípade vysávača 3 v 1 sa mi nechce so sebou dennodenne vláčiť po celom byte ťažké monštrum, na druhej strane by sa tepovač zišiel, i keď mám doma parný mop...taktiež sme alergici na roztoče, mám z toho poriadny hokej, čo by ste poradili???
Vďaka.
Nokerla
16.04.12,09:19
Ak ste alergici, tak o sackovom ani neuvazuj.
A navstiv inu predajnu, kde tomu rozumeju.
lujza.j
16.04.12,18:24
http://www.lidl.at/cps/rde/xchg/SID-4C56C328-5A51E53C/lidl_at/hs.xsl/index_29580.htm
dnes som kúpila tento....odmietla som kupovať "značky", ktoré aj tak nie su to čo boli kedysi. bola som si ho kúpiť v At napriek tomu, že aj tu je v ponuke....samozrejme, že na krabici pre krajiny AT/NL... pre ôsmimi rokmi som dala za elektrolux cca. do 9 000.-sk, nikdy viac....
rastlinka
16.08.12,09:29
Ahojte, ja som vysávač kupovala cca pred 5- timi rokmi ETA junior. V prvej predajni do ktorej som vošla a najlacnejší. Už po roku som ľutovala. Náhradné diely sa zháňali ťažko a ak, tak stáli asi 1/2 z ceny vysávača. Keďže vtedy som bývala ešte s rodičmi, šetrní rodičia ( hlavne otec ) nechcel ani počuť o tom, že by sme kúpili nový. Od toho času sa veľa zmenilo. Žiaľ smrť mamy nás tak poznačila, že upratovanie bolo kdesi úplne ... ani nechcem popísať. Potom, keď som sa pozbierala, začala som dlhšie vysávať kryt dlhodobým vysávaním a teplom popraskal. S týmto vysávačom fungujem dodnes aj keď na hranici bezpečnosti. Keďže sa už po psychickej stránke dostávam zo straty matky ( áno, až teraz ) vylepšujem v dome čo sa dá. Jednou z vecí je aj vysávač.

Chcela by som kúpiť nový, ale lacný sa bojím kúpiť aby som nedopadla ako pri poslednej kúpe ( náhradné diely, dlhodobejšie vysávanie a iné veci, ktoré som tu ani nepopísala... ), na veľmi drahý nemám peniaze. Chcela by som kvalitný asi tak do 100 eur. Dá sa to ?

PS Najprv skúste pochopiť, až potom kritizovať.
bjuty smis
16.08.12,12:13
ja som si kúpil pred mesiacom najlacnejší v tescu -29 éček z hepa filtrom....reku, ked sa pokazí vrátim ho....a aj tak bolo. za 2 týždne opadali z hadice gombíky-regulátory, či ako sa to volá...
lujza.j
16.08.12,13:50
pepsikova
16.08.12,14:43
...ja keby som nemala psa s takými šialenými chlpami, používam jedine roombu!..ale teraz musím vysávať koberce turbom, prootol-narex, technický stroj...ale normálne by som zašla do najbližšieho elektro-obchodu, pokukala ceny, akcie a niečo by som vybrala...určite...lebo každý máme iné rád...
richardhudec
16.08.12,18:57
Pri tvojich poziadavkach a moznostiach by som ti odporucil tento vysavac: http://vysavace.heureka.sk/electrolux-zeo-5420/ Da sa kupit od 54,36€. Je to asi najlepsi a najkvalitnejsi vysavac v tejto cenovej triede. Electroluxy su po Miele a Siemens vysavacoch najkvalitnejsie vysavace, dokonca mozno by som ich zaradil este pred Siemens. Vysavac ma asi najpouzivanejsie a najrozsirenejsie vrecka S-BAG, ktore mozes kupit vlastne hocikde a dokonca aj o polnoci v Tescu NON-STOP. Originalne vrecka stoja pomerne dost v porovnani s konkurencnymi znackami, ale vyrabaju ich aj rozne ine firmy. Odporucam kupit vrecka Menalux 1800, alebo BASE 1800, ktore su kvalitne latkove a stoja cca 5,2€ za 5 kusov aj s motorovym filtrom. Vysavac ma aj HEPA12 filter (s-filter), ktory je asi tiez najlepsie dostupny. Minimalne podobne ako vrecka ho dostanes v NAY, kde mozes najst aj umyvatelny za cca 26 eur, neumyvatelny za 20 a neoriginalny stoji okolo 12 eur. Ten staci menit tak niekde medzi 1-2 rokmi. Co sa tyka prislusenstva, ma klusicku hubicu plus parketovu hubicu na tvrde podlahy. Drobne prislusentvo mas umiestnene priamo vo vysavaci, co je vyhoda, kedze je vzdy poruke. Takze asi tolko by som radil. Pri vysavaci sa neoplati setrit kupou nekvalitnych sraciek, pretoze ten vysavac ti to vrati velmi skoro. Nehovoriac o tych akoze hepa filtroch vo vysavacoch za 30 eur z lidlu :D :D :D. Toto je jednoznacne za tu cenu to najlepsie, co si mozes kupit.
rastlinka
17.08.12,13:08
Ďakujem za odpovede. So značkou elektolux som spokojná. ( Mám práčku, pri chorej mame práčka frčala 2x denne ) Takže je pravda, že "v kútiku duše" uvažujem nad touto značkou. Asi si mi nasadil chrobáka do hlavy - takého dobrého. :) Ešte pouvažujem,ale už nemám asi nad čím rozmýšlať.
lujza.j
20.08.12,14:15
Pri tvojich poziadavkach a moznostiach by som ti odporucil tento vysavac: http://vysavace.heureka.sk/electrolux-zeo-5420/ Da sa kupit od 54,36€. Je to asi najlepsi a najkvalitnejsi vysavac v tejto cenovej triede. Electroluxy su po Miele a Siemens vysavacoch najkvalitnejsie vysavace, dokonca mozno by som ich zaradil este pred Siemens. Vysavac ma asi najpouzivanejsie a najrozsirenejsie vrecka S-BAG, ktore mozes kupit vlastne hocikde a dokonca aj o polnoci v Tescu NON-STOP. Originalne vrecka stoja pomerne dost v porovnani s konkurencnymi znackami, ale vyrabaju ich aj rozne ine firmy. Odporucam kupit vrecka Menalux 1800, alebo BASE 1800, ktore su kvalitne latkove a stoja cca 5,2€ za 5 kusov aj s motorovym filtrom. Vysavac ma aj HEPA12 filter (s-filter), ktory je asi tiez najlepsie dostupny. Minimalne podobne ako vrecka ho dostanes v NAY, kde mozes najst aj umyvatelny za cca 26 eur, neumyvatelny za 20 a neoriginalny stoji okolo 12 eur. Ten staci menit tak niekde medzi 1-2 rokmi. Co sa tyka prislusenstva, ma klusicku hubicu plus parketovu hubicu na tvrde podlahy. Drobne prislusentvo mas umiestnene priamo vo vysavaci, co je vyhoda, kedze je vzdy poruke. Takze asi tolko by som radil. Pri vysavaci sa neoplati setrit kupou nekvalitnych sraciek, pretoze ten vysavac ti to vrati velmi skoro. Nehovoriac o tych akoze hepa filtroch vo vysavacoch za 30 eur z lidlu :D :D :D. Toto je jednoznacne za tu cenu to najlepsie, co si mozes kupit.
ne nekúpiš.....určite nie v zaprdenom sídliskovom.....išla som tam len kôly tomuto príspevku....:mad:
richardhudec
20.08.12,14:34
moja posledna veta patrila k tomu Electrolux vysavacu, nie LIDL vysavacu, ktory som spomenul len aby som ho zhodil, pretoze vysavace za 30 eur su uplne haraburdy....ospravedlnujem sa, zle som to napisal :)
lujza.j
20.08.12,15:34
moja posledna veta patrila k tomu Electrolux vysavacu, nie LIDL vysavacu, ktory som spomenul len aby som ho zhodil, pretoze vysavace za 30 eur su uplne haraburdy....ospravedlnujem sa, zle som to napisal :)

no....ja som to pochopila ja išla do Ele.....kupovať
nemusíš zhadzovať lidl výrobky....každý si urobí úsudok sám podľa toho aké ma skúsenosť s tou alebo onou značkou....;) ked sa mi pokazí pekáreň na chleba určite si kúpim z lidlu za 45e.....mala som Philips upiekla 4chleby...teraz mám moulinex-129e už bola pokazená.... opravená v záruke , ešte raz môžem ju zahodiť.... takže asi tak...
a lidl vysavač / 60e/....mám bez vreckový s xy nadstavcami s rotačnou kefou čo v TPD-čku stojí samostatne 40e......a inak na elektrolux potrebujem novú hadicu, nádstavec + tyč, asi koľko by ma to vyšlo kúpiť samostatne....možno viac ako ten vysávač z lídlu podľa teba za 30e;)
key4master
12.09.12,15:09
Ahojte,
mne príde zvláštne ako sa tu nadáva na nespoľahlivosť a nepraktickosť vodníka od Zelmeru. Ok, je hlučný, najmä teraz po 15-tich rokoch čo sme ho nijako nešetrili. Presne tak - 15 rokov, a doteraz ANI JEDEN PROBLÉM. Vysával veľký dvojposchodový dom. Ani len šnúra sa neprelomila, čo je u iných vysávačov zvykom po pár rokoch.
Zopár krát vysával dokonca aj 2-3 hodiny neptretržite vodu dole v pivnici keď sa zdvihla spodná voda a prerazilo nám ju z kanalizácie do pivničných priestorov. Stovky litrov... Prestávky mal len počas toho ako sme povysávanú vodu vylievali.
Napriek tomu stále funguje a vysáva bez jedinej poruchy.
Priznávam, že hučí a jeho čistenie je komplikovanejšie než u iných vysávačov. Ale na spoľahlivosť nedám dopustiť. K tomu môžem povedať len starú múdrosť: "Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva!"
Inak momentálne majú moji rodičia doma Electrolux Ultra Silencer. Rovnako ho mám aj ja už vo svojom byte. Všetci sme spokojní, ale electrolux po roku šetrného zabochádzania už tiež počuť viac ako za nova, a to ani zďaleka nevidel taký agresívny druh špiny, ako videl Vodník.

Nakoniec iba jedno - každý nech si kúpi taký vysávač, aký potrebuje. Do malého bytu (do 100 m2) je hlúposť kupovať vysávač na vodu. Ak máte dom, pivnicu, záhradu vpredu a vzadu a chystáte sa s vysávačom robiť veci na ktoré je primárne určený priemyselný vysávač, silne odporúčam Vodník :)
jumping_musel
12.11.12,14:22
Rodicia kupili namiesto stareho socikovskeho kedysi davno Rowentu. Fungovala vela rokov (cca 10), akurat po cca 6 sa odporucal kabel a po 8 rokoch sa odporucal navijak kabla, ktory bol z velmi tenkeho plastu. Tiez bol problem zaklopit veko nad sackom - to som vedela snad iba ja (chcelo to tresnut pastou na spravne miesto). Upratovacka to technicky nezvladla. O cene sackov, ktore medzicasom uz je problem zohnat ani nehovorim. Dnes uz vsetky sacky stoja tolko, ale pred 10 rokmi boli drahe. :(

Potom sa urobil jeden pokus-omyl s bezvreckovym cyklonovym (asi Eta). Po povysavani cca 40-45m2 (o par metrov menej ako som potrebovala vysavat) sa HEPA-filter (taky zubaty valec) upchal a ponad drazky kvalitne omotal vlasmi, tazke spina v drazkach bola dokonale prichytena. Saci vykon sa tym stratil a bolo ho treba cistit vonku na ulici nad kontajnerom kefou a este predtym tycinkou povytahovat vlasy :mad: Takze maximalne pre plesatych asik. :---

Manzel kedysi kupil Etu (vreckovu) - dobra vec :) vykon super, akurat asi trochu prasi - treba ju raz za cas dokladne vycistit a vysavat iba pri otvorenom okne, lebo inak je zapraseny smrad. Po 8 rokoch praskla rukovat na mieste, kde vstupuje do trubice a teraz vypadava, ale z uvedenych je to asi najlepsi exemplar. Zial, bol kupovany este na koberec a na dlazdiciach hrozne rachotia jeho plastove kolecka.

Mame aj Roombu - na laminatku a dlazdice ok, ale na koberec by som si to nekupila. Z akejkolvek baterky nikdy nedostanete ktovieaky vykon a na koberec treba vykon. Nevyhodou Roomby je tiez to, ze vysava volnu plochu a len tam, kde sa sirkou zmesti, t.j. do rohov sa nedostane. Ked odidete z domu a pustite to, stolicky, kvetinace a kable roznych zariadeni neodskacu z cesty :mee: Ked je clovek doma, tak to je v byte dost otravne, lebo na jednu izbu potrebuje celu vecnost a Vy to musite pocuvat.
Luky89
24.01.13,15:55
Nemáte niekto skúsenosti so Sencor-om? Uvažujem o kúpe

http://www.sencor.sk/bezvreckovy-vysavac/svc-1020-chilli

doteraz sme mali len starú etu ktorá si už odkrútila (či skôr odsala :)) 20 rokov.
erik555
24.01.13,17:33
Pri bezvreckovych vysavacoch musis po nejakom case vymenit cyklonovy filter, resp. ho aj cistit este pred vymenou. Takze to nie je "cista" robota ako pri sackovych.
lujza.j
24.01.13,17:39
Pri bezvreckovych vysavacoch musis po nejakom case vymenit cyklonovy filter, resp. ho aj cistit este pred vymenou. Takze to nie je "cista" robota ako pri sackovych.
fuj humus maximálny....už by som nekúpila bez-vreckový....našťastie mám aj sáčkový....
palobb1
06.04.13,18:18
fuj humus maximálny....už by som nekúpila bez-vreckový....našťastie mám aj sáčkový....

Preco nechces bezsackovy? Ja tiez riesim kupu noveho vysavaca ale zatial vobec neviem aky...
lujza.j
06.04.13,18:26
Preco nechces bezsackovy? Ja tiez riesim kupu noveho vysavaca ale zatial vobec neviem aky...
ja ho mám...a nevysávam s ním vysávam s klasickým sáčkovým....čistenie bez-vreckového je jeden hnus...
arizona
06.04.13,18:30
Tiez mame doma bezsackovy, s hepa filtrom. Uz druhy za 4 roky. Predosle dva,este za starej ery vydrzali aj 15 rokov,dodnes sluzia na vysavanie garaze,povale a pod.

Tie filtre robia strasne jemne,vysajem 2-3 izby a uz blika cervene svetlo. Nadobka skoro prazdna,ale filter zaneseny.

Tak moj muz vymyslel zlepsovak.:D
​Po skonceni vysavania filter vyfukame vonku kompresorom. Chvilu vysavac taha ako novy...
lujza.j
06.04.13,18:31
Preco nechces bezsackovy? Ja tiez riesim kupu noveho vysavaca ale zatial vobec neviem aky...
aj tu diskusia...
http://www.emimino.cz/diskuse/bezsackovy-vysavac-33862/

tu je test 2012...
http://www.dtest.sk/clanek-2418/test-vysavacu-2012?gclid=CMK3rJLktrYCFchY3godzxcAlw
palobb1
06.04.13,19:52
Takze idem kupit asi tento http://vysavace.heureka.sk/philips-fc-9170/specifikace/#section, co vy na to? mne sa celkom paci
Luky89
07.04.13,04:16
Keďže som som tu písal pred mesiacom, keď som hľadal vysávač tak tu dám aj skúsenosť po kúpe.
Nakoniec som kúpil http://www.sencor.sk/bezvreckovy-vys...vc-1020-chilli (http://www.sencor.sk/bezvreckovy-vysavac/svc-1020-chilli) ako som plánoval.
Cena 69,9 €
Príkon 1400 W sací výkon 400 W.
Moje skúsenosti:
Napájací kábel je tak akurát, keď je niekto navyknutí na plantanie 10 m kábla tak to nie je vysávač pre neho.
Hlučnosť primeraná (oveľa tichší ako môj starý ETA). Zvuk celkom príjemný nič piskľavé.
Výkon motora sa dá nastaviť priamo na vysávači (veľmi praktické). Sací výkon 400 W plne postačuje (ak idete nad 75 % tak sa trochu ťažšie "jazdí" z hubicou už to dosť ťahá koberec).
Nádoba na špinu má 1,5l. Filtre má takto: nádobka -> molitanová vložka-> umývateľný HEPA motor - ďalší HEPA (ako keby z netkanej textílie). Sprvu keď som začínal vysávať po starom vysávači tak som musel čistiť vysávač asi po každých 3 vysávaniach (teraz som nečistil asi 6) tj. vyklepanie molitanovej vložky a vyfúkanie filtra (komprasor nemám tak pomohla hustilka :)).
TaxiTužijem
19.04.13,16:56
Upútala ma táto téma, pretože tiež riešim dilemu. Nahovárajú ma na vodný filter a priznám sa, že som na 99% presvedčený, lebo manželka našla také modely, ktoré sú aj s vysávaním do vody, ale keď neni čas po robote ho oplachovať, tak sa môže vysávať aj bez vody do sáčku. Našli sme ich tu: http://eneftech.sk/products/vysavace-a-tepovace-premium-triedy-s-vodnym-filtrom . Prvý krát som sa s tým stretol a je tam asi najviac modelov vysávania do vody, čo som našiel. Poznáte ich niekto? No ceny sú dosť vysoké, asi preto, že sú aj pre alergikov. A asi aj preto, že s niektorými sa dá aj umývať. Rád by som našiel niekoho, kto s nimi má skúsenosti a podelí sa :rolleyes:.
waitinka7
22.05.13,04:22
Ja som si pred takmer dvoma rokmi kúpila Zelmer 01Z010 Galaxy - bezsáčkový 1800 W. Je to najhorší vysávač, aký som kedy mala. Sal dobre možno prvé dva razy, odvtedy sa trápim ako kača, aby som dobre povysávala koberec. Vôbec nechce ťahať drobné špinky, napr. žmolky od ponožiek, vlasy a podobne..Má aj hepa filter, ktorý je podľa mna totálne na nič. Tento vysávač som už trikrát reklamovala v okay, pretože jeho sací výkon je naozaj biedny...a neverím, že to tak má byť. Prvý krát mi reklamáciu neuznali. Pri druhej mi vymenili filter (ktorý mimochodom mením aj ja) a pri tretej reklamácii mi vymenili nejaký ventíl. Vysávač je stále na figu, rovnako zle saje. Už neviem čo mám robiť. Mám vôbec nárok na to, aby mi vrátili peniaze?
arizona
22.05.13,06:30
Ja mam za posledne 3 roky uz druhy vysavac na hepa filter. NIKDY VIAC !!!!
Pri prvom sme si mysleli, ze mozno sa iba "nevydaril",ale druhy je taky isty. Kupovali sme silnejsi,vykonnejsi, mysleli sme, ze ze budeme spokojni. Ale nie...
Filter je stale zaneseny,drobne smietky doslova nahanam,alebo zbieram rucne. Teraz robime to, ze po vysavani filter vyfukame kompresorom,aby bol co najcistejsi. Ale po par metroch vysavania uz zas blika cervena kontrolka filtra. Nadobka na smeti skoro prazdna,ale filter uz zaneseny.
Takze uz vyhliadam novy vysavac,ale urcite nekupim na hepa filter. Kde su nase stare dobre ETY?
Peggynka
23.05.13,13:46
Ja mam za posledne 3 roky uz druhy vysavac na hepa filter. NIKDY VIAC !!!!
Pri prvom sme si mysleli, ze mozno sa iba "nevydaril",ale druhy je taky isty. Kupovali sme silnejsi,vykonnejsi, mysleli sme, ze ze budeme spokojni. Ale nie...
Filter je stale zaneseny,drobne smietky doslova nahanam,alebo zbieram rucne. Teraz robime to, ze po vysavani filter vyfukame kompresorom,aby bol co najcistejsi. Ale po par metroch vysavania uz zas blika cervena kontrolka filtra. Nadobka na smeti skoro prazdna,ale filter uz zaneseny.
Takze uz vyhliadam novy vysavac,ale urcite nekupim na hepa filter. Kde su nase stare dobre ETY?
Moja ETA v garáži a keď si chcem ušetriť nervy a mať povysávané-pracuje (má 30 rokov !).Inak súhlas so skúsenosťou s HEPA filtrom a to ešte dodám,že na môj vysávač stojí 17 € a vydrží tak 6 týždňov.No nekup to...
erik555
23.05.13,13:51
Ake HEPA filtre vam idu do vysavaca? Vystupne? Ked vysavate do sackov, tak ten vystupny hepa filter ma za ulohu zachytit aj micro castice. Ked vam to nevadi, tak do vystupnej mriezky si dajte nejaky iny filter, ked je ten HEPA drahy :)
arizona
23.05.13,14:05
Ja mam za posledne 3 roky uz druhy vysavac na hepa filter. NIKDY VIAC !!!!
Pri prvom sme si mysleli, ze mozno sa iba "nevydaril",ale druhy je taky isty. Kupovali sme silnejsi,vykonnejsi, mysleli sme, ze ze budeme spokojni. Ale nie...
Filter je stale zaneseny,drobne smietky doslova nahanam,alebo zbieram rucne. Teraz robime to, ze po vysavani filter vyfukame kompresorom,aby bol co najcistejsi. Ale po par metroch vysavania uz zas blika cervena kontrolka filtra. Nadobka na smeti skoro prazdna,ale filter uz zaneseny.
Takze uz vyhliadam novy vysavac,ale urcite nekupim na hepa filter. Kde su nase stare dobre ETY?
Moja ETA v garáži a keď si chcem ušetriť nervy a mať povysávané-pracuje (má 30 rokov !).Inak súhlas so skúsenosťou s HEPA filtrom a to ešte dodám,že na môj vysávač stojí 17 € a vydrží tak 6 týždňov.No nekup to...
Aj nasa stara Eta este stale funguje,muz ju pouziva na vysavanie povaly a garaze.Len hadice uz ma polepene paskami.
Peggynka
23.05.13,17:54
Ake HEPA filtre vam idu do vysavaca? Vystupne? Ked vysavate do sackov, tak ten vystupny hepa filter ma za ulohu zachytit aj micro castice. Ked vam to nevadi, tak do vystupnej mriezky si dajte nejaky iny filter, ked je ten HEPA drahy :)
To sú bezsáčkové a majú 3 filtre.
arizona
23.05.13,18:52
Ake HEPA filtre vam idu do vysavaca? Vystupne? Ked vysavate do sackov, tak ten vystupny hepa filter ma za ulohu zachytit aj micro castice. Ked vam to nevadi, tak do vystupnej mriezky si dajte nejaky iny filter, ked je ten HEPA drahy :)
Tu nepiseme, ze tie filtre su drahe,ale ze stoja za h....

Existuju aj sackove vysavce s hepa filtrami? Ja poznam len bezsackove...
TaxiTužijem
24.05.13,08:02
Tak sme sa predsa rozhodli pre vodny filter a nelutujeme. Je s tym trochu viac roboty po vysavani - oplachnut, ale saje dobre. No musim podotknut, ze tiez je na vystupe aj HEPA filter. Mal by vydrzat do vymeny 1,5 - 2 roky, uvidime. Ale aj tak sa najviac spiny zachyti vo vode a zatial je HEPA OK. A staci 1 liter vody na filtraciu. Okrem toho vysavany vzduch neprechadza okolo motora, ten ma nezavisle chladenie a tak nemame ani "vysavacovy" zapach po vysavani. Vyberali sme dlho ale myslim, ze sme zvolili spravne. Na konci vysavania taha tak ako na zaciatku. Neviem ci su vsetky vodniky take, ale nas zatial funguje spolahlivo.
erik555
24.05.13,11:07
Ake HEPA filtre vam idu do vysavaca? Vystupne? Ked vysavate do sackov, tak ten vystupny hepa filter ma za ulohu zachytit aj micro castice. Ked vam to nevadi, tak do vystupnej mriezky si dajte nejaky iny filter, ked je ten HEPA drahy :)
Tu nepiseme, ze tie filtre su drahe,ale ze stoja za h....

Existuju aj sackove vysavce s hepa filtrami? Ja poznam len bezsackove...
Stoja za h... preto, ze aj tie micro castice sa pekne nabiju do HEPA filtra a tym je to rychlejsie upchate (logicky).
A ci existuju aj sackove s HEPA filtrami, tak namatkovo v heureke napr. http://vysavace.heureka.sk/zelmer-4000_0/specifikace/#section
DANAK1
06.12.13,11:16
Ahojte! Máte niekto vysávač s vodným filtrom? Aké máte s ním skúsenosti? Chcem vysávač, no neviem sa rozhodnúť aký. Potrebujem poradiť, ktorý typ je dobrý - konkrétnu značku.