škola, škola
20.10.10,15:35
Prosím Vás, možte mi poradiť, mám problém pri riešení situácii v škole, jedná sa o to, že riaditeľ školy ma požiadal ako učiteľku, aby som po vyučovaní vozila deti na vlastnom osobnom aute domov zo školy. Možte mi poradiť ako mám reagovať. ? ďakujem
zdenka131
20.10.10,16:58
Riaditeľ od Teba nemôže požadovať, aby si po vyučovaní vozila deti vlastným autom domov. Ak to od Teba požaduje, porušuje pracovno právne predpisy.

V pracovnej náplni učiteľa nie je vozenie detí, ale výchovno - vzdelávacia činnosť. Treba si uvedomiť riziko a zodpovednosť, ktorú by si týmto na seba vzala. Počas cesty sa môže všeličo stať a kto by niesol zodpovednosť?!

Byť na Tvojom mieste, určite by som s tým nesúhlasila.
Chobot
21.10.10,07:29
Prosím Vás, možte mi poradiť, mám problém pri riešení situácii v škole, jedná sa o to, že riaditeľ školy ma požiadal ako učiteľku, aby som po vyučovaní vozila deti na vlastnom osobnom aute domov zo školy. Možte mi poradiť ako mám reagovať. ? ďakujem

Ak mu to nechceš priamo odmietnuť, povedz, že je to riziko z dôvodu prípadnej nehody a ty nechceš podstupovať toto riziko. Že si netrúfaš voziť tie deti.
melbak
21.10.10,19:48
tak to som riadne prekvapena, kde na taketo nieco riaditel prisiel, mam na mysli bezpecnostne opatrenia, hoci z ludskeho hladiska prepravu deticiek chapem, mozno im nejde autobus...
expeeert
21.10.10,21:08
Nuž, skús si predstaviť že ak sa stane nejaká nehoda s tragickými následkami, tak čo sa stane: riaditeľ dá od toho ruky preč a rodičia ťa budú naháňať po súdoch, nehovoriac o vlastnom svedomí..
Ak s tým ale budeš súhlasiť, tak si aspoň vypýtaj na papieri súhlas rodičov tých detí, ktoré budeš voziť.
Flinstone
22.10.10,03:47
to učitelia zarábajú tak dobre, že môžu drať vlastné auto a liať benzín za vlastné, len aby detičky povozili domov?
Riziká už boli spomenuté...
Ak riaditeľa trápia veci a chce byť po vzore ameriky, nech kúpi autobus, alebo aspoň minibus, prijme do zamestnania vodiča a svoj sen si môže splniť.
logomania
22.10.10,19:46
Niektorí učitelia či riaditelia takto riešia dopravu na rôzne súťaže - ja by som svojmu dieťaťu nedovolila v žiadnom prípade, aby ho vozil učiteľ. Ja som tiež učiteľka, ale takúto žiadosť alebo dokonca príkaz by som rázne odmietla!