Liptáčik
20.10.10,16:46
Potrebobovala by som zistiť, či určitá osoba je, alebo bola vlastníkom nehnuteľnosti. Viem, že sa to dá na internete v katastri nehnuteľnosti. Skúšala som, no asi som nenašla správny postup. Viete mi niekto poradiť?
k.i.n.o.
20.10.10,14:57
Máš na mysli nejakú konkrétnu nehnuteľnosť alebo chceš zistiť, či vlastní akúkoľvek nehnuteľnosť kdekoľvek na Slovensku?
Liptáčik
20.10.10,15:02
Mám na mysli konkrétnu osobu a zistiť, či a akú nehnuteľnosť vlastní. Pokiaľ viem, sú to verejne dostupné informácie.
k.i.n.o.
20.10.10,15:12
Áno, sú to verejné informácie, ale od kedy je katasterportal prístupný zadarmo, je vyhľadávanie obmedzené. Keď vyhľadávaš podľa vlastníka, môžeš vyhľdávať len pre konkrétne katastrálne územie, nie plošne. Čiže musíš aspoň tušiť, kde hľadáš, alebo tipovať, alebo postupne zadávať všetky k.ú. - to by si ale asi nikdy neskončila. Kedysi, keď bol prístup na katasterportal výlučne platený, nebol problém vyhľadať nehnuteľnosti podľa vlastníka pre celé Slovensko. Niektorí majú aj dnes rozšírený (platený) prístup, napr. notári, exekútori. Treba sa spýtať, domnievam sa, že oni by mali mať prístup k informáciám v tebou požadovanom rozsahu. Otázkou je, či môžu a chcú tieto info posúvať ďalej - neviem, na aký účel to potrebuješ.
Liptáčik
20.10.10,17:03
V minulosti - cca 10 rokov spätne som vlastnila nehnuteľnosť. Teraz ma zujíma, či sa to dá zistiť. Nehnuteľnosť som legálne predala.
peterknazeje
20.10.10,20:32
V minulosti - cca 10 rokov spätne som vlastnila nehnuteľnosť. Teraz ma zujíma, či sa to dá zistiť. Nehnuteľnosť som legálne predala.
oficialny katastralny portal https://www.katasterportal.sk/kapor/ uvadza iba aktualny stav bez predchadzajucich vlastnikov.
deha
21.10.10,12:26
hladala som v mape katastra poremok typu E /operát/kde sú 4 vlastníci a tento sa mi nikde nezobrazuje. Nemôžem ho nájsť v príslušnom katastr. území, neviete mi poradiť , kde je chyba?
Chobot
21.10.10,12:29
hladala som v mape katastra poremok typu E /operát/kde sú 4 vlastníci a tento sa mi nikde nezobrazuje. Nemôžem ho nájsť v príslušnom katastr. území, neviete mi poradiť , kde je chyba?

Skús ho vyhľadať na katastrálnej mape a potom kliknutím na parcelu si nechať vytvoriť LV k danej parcele.
deha
24.10.10,18:46
Práve že som sondovala po jednotlivých parcelách mapu toho katastra a sú tam príbuzné čísla ,ale to čo ja mám na liste vlastníctva sa tam nenachádza. Budem sa na to zrejme musieť informovať na katastri osobne. List vlastníctva sa mi vytvoril podľa mena, ale fyzicky na katastrálnej mape tento pozemok nie a nie nájsť.
Chobot
25.10.10,07:39
Práve že som sondovala po jednotlivých parcelách mapu toho katastra a sú tam príbuzné čísla ,ale to čo ja mám na liste vlastníctva sa tam nenachádza. Budem sa na to zrejme musieť informovať na katastri osobne. List vlastníctva sa mi vytvoril podľa mena, ale fyzicky na katastrálnej mape tento pozemok nie a nie nájsť.

AK ti katasterportal našiel list vlastníctva, tak pri LV je možnosť nechať si danú parcelu zobraziť na mape. Treba kliknúť na ten text a uvidíš, či Katasterportal nájde tú parcelu.

Teda aby som bol presnejší, ak ti nájde KP parcelu, tak by mala existovať aj na mape. Pozri priložený dokument, je tam stránka KP s tým odkazom.
DigiDrone
25.10.10,09:18
Práve že som sondovala po jednotlivých parcelách mapu toho katastra a sú tam príbuzné čísla ,ale to čo ja mám na liste vlastníctva sa tam nenachádza. Budem sa na to zrejme musieť informovať na katastri osobne. List vlastníctva sa mi vytvoril podľa mena, ale fyzicky na katastrálnej mape tento pozemok nie a nie nájsť.

Nie všetky katastrálne územia už sú nahodené do mapy na katasterportáli. Podľa toho čo píšeš tam už tá mapa je. Ak je to E-čková parcela, tak treba na katasterportáli nájsť aktuálny výpis a porovnať, či sa z nej medzičasom nestala C-čková parcela/y. Ak všetko sedí a napriek tomu sa nezobrazí na mape, tak treba osobne navštíviť kataster a nahliadnuť do katastrálneho operátu. Môžu požadovať kolok 3 Eur.
deha
25.10.10,12:13
...asi tak to bude, lebo ked som si to zobrazila podla parcely na katastri, mne sa nezobrazil ten modrý nápis:Zobraz parcelu na mape...Tak to asi nie je ešte v ažurite v našom okrese. Zájdem na kataster, kedy sa uráčia dať to do poriadku.
Inak ďakujem za rady, lebo ja som hneď začala myslieť na podvody s pozemkami.
/Latentný pesimista/
iriska
25.10.10,13:58
ja mám tiež skúsenosť, že kataster zobrazoval pre katastrálne územie aj Ečkovú a Cčkovú mapu a po čase Ečkovú prestal. keď som im zadala dotaz, odpísali, že v súbore s Ečkovou mapou je veľa chýb a nepustí ju to na zobrazovanie na net.... či a kedy to budú riešiť, neviem, asi treba podporiť kataster finančne a behať si pre mapy osobne za poplatok