callyisto
20.10.10,19:20
Všetkým poraďákom prajem pekný deň.
Prosím o pomoc, ako postupovať v prípade vyúčtovania súkromnej jazdy firemným automobilom. Namiesto skutočnej spotreby mi bola totiž vyúčtovaná spotreba uvádzaná v technickom preukaze, aj napriek tomu, že som v danom mesiaci spravil výrazne nižšiu spotrebu (moja snaha ušetriť teda nemala žiaden efekt ...) je to tak správne? Nemala by sa použiť skutočná spotreba? Je to spomenuté niekde v zákone, aby som sa mal o čo oprieť ako argument na moju obranu?
Chobot
21.10.10,13:08
Všetkým poraďákom prajem pekný deň.
Prosím o pomoc, ako postupovať v prípade vyúčtovania súkromnej jazdy firemným automobilom. Namiesto skutočnej spotreby mi bola totiž vyúčtovaná spotreba uvádzaná v technickom preukaze, aj napriek tomu, že som v danom mesiaci spravil výrazne nižšiu spotrebu (moja snaha ušetriť teda nemala žiaden efekt ...) je to tak správne? Nemala by sa použiť skutočná spotreba? Je to spomenuté niekde v zákone, aby som sa mal o čo oprieť ako argument na moju obranu?

Zamestnávateľ postupoval správne. Ako mal podľa teba zistiť skutočnú spotrebu? Mal vypustiť PHM z nádrže a zmerať obsah pred začiatkom súkromnej cesty a po jej skončení?

Pri výpočte spotreby sa berie spotreba uvádzaná v TP. Neviem, čo si chcel ušetriť?

Nechápem, čo chceš nájsť v zákone? Logicky, ak máš pridelené auto na súkromné účely, tak vo výkaze jazdy uvedieš, ktoré jazdy boli súkromné, tie sa spočítajú a prejazdené PHM na tých súkromných km musíš firme uhradiť (pretože ona to zaplatila za teba).

Pokiaľ ti bolo požičané auto na jednu súkromnú jazdu, tak záleží na dohode so zamestnávateľom. Ak to bola jednorazová vec, tak si sa mal dohodnúť, že si požičiaš auto s plnou nádržou a vrátiš tiež s plnou nádržou.

Málo informácií si uviedol.
callyisto
21.10.10,18:49
Zdravím Ťa Chobot,
*ako mal zamestnávateľ zistiť skutočnú spotrebu?
Jednoducho ... dal som mu podklady pri mesačnom vyučovaní, kde som presne uviedol počiatočný stav kilometrov, natankované litre počas mesiaca, prejdené kilometre, súkromné kilometre, vrátane plnej nádrže na začiatku mesiaca a na konci mesiaca, s bločkami od tankovania ... z tejto tabuľky bola zrejmá aj spotreba za celý mesiac - výrazne nižšia než tá ktorá je technickom preukaze, takže zamestnávateľ, podľa mňa nemá najmenší dôvod počítať so spotrebou v technickom preukaze ... pretože som pre firmu svojou jazdou ušetril... prečo mi teda vyúčtoval viac?
* auto používam iba ja nikto iný ...
durisovad
21.10.10,20:04
Najjednoduchsie by asi bolo, keby si na sukromne cesty pouzival svoje sukromne auto a vyhol by si sa podozreniu, ze ta zamestnavatel zdiera.
callyisto
24.10.10,15:47
Ďakujem za odpovede.
Takže nikde v zákone nie je uvedené, že má zamestnávateľ pri súkromnej jazde účtovať skutočnú spotrebu?
durisovad
24.10.10,17:03
Ja som o taky zakon este nezavadila.