tisia
19.11.05,20:03
ahojte, viete mi niekto prosim poradit, ktora dan sa uz od januara 2005 neplati? je to dan z prevodu/prechodu nehnutelnosti alebo dan z darovania? robim s tym pomenej, a zabudla som to. dakujem :o
KEJKA
19.11.05,20:41
tieto dane su zrušené.
liba2
20.11.05,06:10
ahojte, viete mi niekto prosim poradit, ktora dan sa uz od januara 2005 neplati? je to dan z prevodu/prechodu nehnutelnosti alebo dan z darovania? robim s tym pomenej, a zabudla som to. dakujem :o
Napriek tomu, že daň z prevodu a prechodu nehnuteľnosti je zrušená, zákon je účinný aj po skončení roka 2004 pre prípady, kedy daňová povinnosť vznikla do konca roka 2004, t.j. ak zápis do katastra bol vykonaný pred 1.1.2005.
MirkaV
05.12.05,06:37
ahojte, mám taký problém..... u SZČO sa skončil leasing v 11/05 a chce ho previesť na sestru. Potrebujeme to urobiť tak, aby bolo čo najmenšie daňové zaťaženie .... nemáte s tým niekto skúsenosti ako by bolo najlepšie to urobiť? - darovaním? - "nejakým" prevodom? predajom v "xy" cene? ???? Samozrejme aby to bolo v poriadku čisté. Ďakujem
MirkaV
05.12.05,13:20
ahojte, mám taký problém..... u SZČO sa skončil leasing v 11/05 a chce ho previesť na sestru. Potrebujeme to urobiť tak, aby bolo čo najmenšie daňové zaťaženie .... nemáte s tým niekto skúsenosti ako by bolo najlepšie to urobiť? - darovaním? - "nejakým" prevodom? predajom v "xy" cene? ???? Samozrejme aby to bolo v poriadku čisté. Ďakujem

prosím potrebujem Vašu pomoc :-) Ďakujem
Barbara
09.01.06,11:09
Napriek tomu, že daň z prevodu a prechodu nehnuteľnosti je zrušená, zákon je účinný aj po skončení roka 2004 pre prípady, kedy daňová povinnosť vznikla do konca roka 2004, t.j. ak zápis do katastra bol vykonaný pred 1.1.2005.


Ahojte Poraďáci,
v zákone čítam čo sa týka " daň z prevodu a prechodu nehnuteľnosti" že citujem" Vyporiadanie bezpodielového spoluvlastníctva manželov nepodlieha dani" § 8
To znamená, že keď v roku 2002 sme predali byt, nakoľko sme potrebovali vyporiadať bsm, nemali sme platiť daň z prevodu????? to malo byť uvedené v kúpno-predajnej zmluve? tam bolo uvedené len to , že rozvedená- rozvedený.

dobre to chápem prosím Vás, alebo len to chcem chápať v môj prospech, aby som dostala naspäť kojunky.
určite si to zle vysvetlujem:D

vďaka za odpoveď
certica111
16.01.06,07:32
Pekný deň
Prosím poradiť : V r. 1998 kúpená nehnuteľnosť,kde som sa stala 1/2 vlastníkom.V roku 2004 som odkúpila druhú polovicu,zrekonštruovala a celú nehnuteľnosť predala v roku 2005.Nikdy som tam nemala trvalý pobyt.Čiže 1/2 nehnuteľnosti som vlastnila viac ako 5 rokov.Daň budem platiť len z tej 1/2?Odrátajú sa mi náklady na rekonštrukciu?Z predajne ceny odrátam sumu za ktorú som tú druhú polovicu kúpila?
Pepa
16.01.06,07:59
Pekný deň
Prosím poradiť : V r. 1998 kúpená nehnuteľnosť,kde som sa stala 1/2 vlastníkom.V roku 2004 som odkúpila druhú polovicu,zrekonštruovala a celú nehnuteľnosť predala v roku 2005.Nikdy som tam nemala trvalý pobyt.Čiže 1/2 nehnuteľnosti som vlastnila viac ako 5 rokov.z tej Daň budem platiť len 1/2?Odrátajú sa mi náklady na rekonštrukciu?Z predajnej ceny odrátam sumu za ktorú som tú druhú polovicu kúpila?

Áno - môže to tak byť .
Johanka
16.01.06,20:12
mimotemy Čertica asi si "netrafila" tému, podľa zadania si myslím, že sa pýtaš na daň z príjmov. Riešenie je dobré, len pripomeniem, že ak si chceš uplatniť výdavky na rekonštrukciu musí ísť o výdavky preukázateľné .
vieroslava
21.01.06,15:50
Ahojte Poraďáci,
v zákone čítam čo sa týka " daň z prevodu a prechodu nehnuteľnosti" že citujem" Vyporiadanie bezpodielového spoluvlastníctva manželov nepodlieha dani" § 8
To znamená, že keď v roku 2002 sme predali byt, nakoľko sme potrebovali vyporiadať bsm, nemali sme platiť daň z prevodu????? to malo byť uvedené v kúpno-predajnej zmluve? tam bolo uvedené len to , že rozvedená- rozvedený.

dobre to chápem prosím Vás, alebo len to chcem chápať v môj prospech, aby som dostala naspäť kojunky.
určite si to zle vysvetlujem:D

vďaka za odpoveď
Daň z vysporiadania BSM sa neplatí, keĎ si vysporiadávate BSM písomnou dohodou, ktorá podlieha vkladu na katastri nehnuteľnosí a výsledkom je, že vlastníkom bude len jeden z bývalých manželov.
Predaj nehnuteľnosti z dôvodu, že si potom rozdelíte peniaze z predaja v roku 2002 podliehal dani z prevodu.