janko376
20.10.10,23:27
Dobrý večer, vedel by mi niekto poradiť, založil som s.r.o. , rozhodol som sa požiadat Živnostenský úrad o dopísanie dvoch predmetov činnosti podnikania, zajtra idem po nové osvedčenie, prosím Vás ako mám postupovať na súde, prídem tam s osvedčením a neviem ako ďalej ak ma niekto skúsenosť a vie ako mám postupovať aby som to dotiahol do konca tak mi napíšte vďaka, ani neviem v akej hodnote mám zakúpiť kolky.... vďaka za ochotu...
sroservis
20.10.10,21:47
Dobrý deň,

ak tomu rozumiem dobre spoločnosť už existuje a len si chcete rozšíriť predmet podnikania?

Potom je postup jednoduchý:
- na živnostenskom úrade si vybavíte nový živnostenský list (píšete, že už zajtra ho budete mať k dispozícii),
- na stránke obchodného registra v časti formuláre si stiahnete tlačivo (zápis zmien s.r.o.) a riadne ho vyplníte, vytlačíte, podpis konateľa je potrebné overiť
- k návrhu priložíte 2 overené fotokópie nového živnostenského listu, 2 rovnopisy úplného znenia zakladateľskej listiny (spoločenskej zmluvy)
- ak má s.r.o. viacero spoločníkov aj zápisnicu z VZ a listinu prítomných
- ak má s.r.o. len 1 spoločníka - tak rozhodnutie jediného spoločníka o rozšírení predmetu podnikania (ak je obsiahnuté v úplnom znení ZL, tak nie je potrebné)
- kolok 66 eur.

Všetko to doručíte osobne alebo poštou na príslušný registrový súd.
Treba si dať pozor najmä na správne vyplnenie formuláru na zápis zmeny do or (vyplnený vzor je aj na webovej stránke obchodného registra)

Ak by ste s tým potrebovali pomôcť, podávam návrhy do obchodného registra so zaručeným elektronickým podpisom (zníženie súdneho poplatku na 50%).
Všetko dobré
janko376
20.10.10,21:53
s.r.o. ma len jedneho konatela mam prepísat celu zakladatelsku listinu
janko376
20.10.10,21:54
nemohli by ste mi s tým pomoct nejako poslat tie formuláre na email