faklmen
21.10.10,10:25
Ahojte, potrebujem vyriesit jednu vec. Napisem to polopate.
Mam vytvorenych napr. 20 suborov v excely.
V bunke A1 je hodnota 12345

Vytvorim dalsi .xls a v nom potrebujem zobrazit data z bunky A1 z kazdeho z tych 20 suborov.

Cize napr. v novom subore v bunke A1 bude hodnota z prveho suboru bunka A1.
Dalej v bunke A2 bude hodnota z druheho suboru z bunky A1 atd.

Dufam ze sa to da pochopit. Dik.
sthruska
21.10.10,09:23
A to chceš ručne jednorazovo alebo dynamicky?
Ručne stačí ak otvoríš daný súbor a urobíš odkaz na danú bunku. Pri otváraní základného súboru musíš mať k dispozícii všetky ostatné (použité) súbory.
faklmen
21.10.10,10:10
Tych suborov bude viac a stale pribudat, a v tom dalsom by sa mali zobrazovat informacie z urcitych buniek. A tam sa budu spocitavat atd.
Tie subory budu pomenovane vzostupne napr. 1,2,3... a ten vzorec by mal tieto data z bunky potiahnut zo vsetkych suboroch ktore najde v danej zlozke.
Napr. otvorim hlavny subor. A vzorec by mal zniet: Pozri do zlozky AAA, a najdi subor A001.xls vytiahni udaj z bunky napr. A1 a zobraz ho tu (napr. v bunke D5)
janzitniak.info
21.10.10,10:13
Postup sprav nasledovne:
1.) Otvor všetky (alebo aj postupne) excelovské súbory, na ktoré sa chceš odkazovať
2.) V novom excelovskom súbore klikni napr. do bunky A1 zadaj znak = (rovná sa)
3.) Klikni na bunku otvoreného excelovského zošita, kde je už vpísaná hodnota a POTOM PRIAMO V BUNKE STLAČ ENTER (čiže nevracaj sa späť do novovytvoreného zošita). Automaticky Ťa vráti späť do novovytvoreného zošita a bunky budú previazané
4.) Opakuje body 2 a 3 len s inými bunkami :)
faklmen
21.10.10,10:30
Ano super to je ono, to som nevedel urobit.
A ako by som vyriesil prepojenie 500 suborov do 500 buniek aby som to nemusel robit kazdu zvlast.

A este dalsia vec. Ta hodnota ktoru chcem tahat z jednotlivych suborov nema stalu poziciu, teda nie je vzdy v A1 ale niekedy je v A5.
Da sa aj toto nejako vyriesit, ze by sa ta bunka vzdy nejako pomenovala a vzdy by to potiahlo z tej potrebnej bunky?
marjankaj
21.10.10,10:41
Ano super to je ono, to som nevedel urobit.
A ako by som vyriesil prepojenie 500 suborov do 500 buniek aby som to nemusel robit kazdu zvlast.

A este dalsia vec. Ta hodnota ktoru chcem tahat z jednotlivych suborov nema stalu poziciu, teda nie je vzdy v A1 ale niekedy je v A5.
Da sa aj toto nejako vyriesit, ze by sa ta bunka vzdy nejako pomenovala a vzdy by to potiahlo z tej potrebnej bunky?

Na to treba makro. Ak si tú bunku pomenuješ rovnako tak sa na ňu môžeš odkazovať.
Najlepšie keď budú tie zošity v jednom adresári a makro si povyberá čo treba.

Večer ti to môžem priložiť. Mám urobené niečo podobné.
sthruska
21.10.10,10:44
//ze by sa ta bunka vzdy nejako pomenovala a vzdy by to potiahlo z tej potrebnej bunky?
Áno, dá sa ak ju pomenuješ. Budeš sa na ňu odvolávať menom.

//A ako by som vyriesil prepojenie 500 suborov do 500 buniek aby som to nemusel robit kazdu zvlast.
Mamička moja. Tak to už nie je úloha pre excel ale databázu. Musí to tak byť, alebo sa to môže prerobiť?

O čo vlastne ide? Čo vlastne robíš? Ak to nie je tajomstvo. Možno Ti niekto navrhne lepší spôsob riešenia problému.
faklmen
21.10.10,10:58
V podstate taham udaje z faktur vytvorenych v excely.
A potrebujem vytiahnut celkovu sumu faktury z kazdej takto vytvorenej faktury do dalsieho excelu na dalsie spracovanie.
sthruska
21.10.10,12:18
V tom prípade veľa šťastia.
PS: prečo šéfovia vždy šetria na nesprávnom mieste?
jar88
21.10.10,12:32
V tom prípade veľa šťastia.
PS: prečo šéfovia vždy šetria na nesprávnom mieste?
mimotemyináč veľmi dobrá rada, ako vytvoriť vzorec. Sto bodov.
jar88
21.10.10,12:33
V podstate taham udaje z faktur vytvorenych v excely.
A potrebujem vytiahnut celkovu sumu faktury z kazdej takto vytvorenej faktury do dalsieho excelu na dalsie spracovanie.
Capni sem vzor a uvidíme, čo Excel zvládne.
Sem s tým.
sthruska
21.10.10,12:53
Tu mu vzorec nepomôže. Ešte by si to mohol zjednodušiť nasledovne: výslednú sumu (odkaz na ňu) uložiť do tej istej bunky napr. z1. Tú skryť. Potom by nemusel hľadať kde to má.
marjankaj
21.10.10,17:29
Ahojte, potrebujem vyriesit jednu vec. Napisem to polopate.
Mam vytvorenych napr. 20 suborov v excely.
V bunke A1 je hodnota 12345

Vytvorim dalsi .xls a v nom potrebujem zobrazit data z bunky A1 z kazdeho z tych 20 suborov.

Cize napr. v novom subore v bunke A1 bude hodnota z prveho suboru bunka A1.
Dalej v bunke A2 bude hodnota z druheho suboru z bunky A1 atd.

Dufam ze sa to da pochopit. Dik.

Rozbal si to na disk C: otvor si súbor výpis.xls a spusti makro.
Je tam pomenovaná iba bunka A12. Ostatné si môžeš upraviť.

Trochu som to vylepšil, aby to neblikalo.
ps84
22.10.10,04:18
Super. Marjankaj si kral excelu. Toto sa zijde aj mne. ;)
faklmen
22.10.10,09:54
diki chalani, dam to do kopy a nieco z toho bude
faklmen
22.10.10,10:40
Rozbal si to na disk C: otvor si súbor výpis.xls a spusti makro.
Je tam pomenovaná iba bunka A12. Ostatné si môžeš upraviť.


marjankaj (http://www.porada.sk/member.php?u=19337) nepochopil som trocha k comu to sluzi. Co znamena ze je pomenovana iba bunka A12. Ked aj pridam dalsi subor zo zlozky, tak sa vo vypise nezobrazi. Asi neviem ako nato.
Marína
22.10.10,10:59
Super. Marjankaj si kral excelu. Toto sa zijde aj mne. ;)
http://www.smajlici163.wz.cz/2d/emoce1/emo39.gif Blahoželám. http://www.smajlici163.wz.cz/2d/kvetiny/kvetiny01.gif
marjankaj
22.10.10,12:36
marjankaj (http://www.porada.sk/member.php?u=19337) nepochopil som trocha k comu to sluzi. Co znamena ze je pomenovana iba bunka A12. Ked aj pridam dalsi subor zo zlozky, tak sa vo vypise nezobrazi. Asi neviem ako nato.

Musíš mať povolené makrá. A spustiť makro kliknutím na ten obdĺžnik.
faklmen
23.10.10,08:01
Makra mam povolene. Kliknem na tlacitko a vsetky subory (faktury) mi nacita jeden po druhom do toho suboru. A to je vsetko. Aj ked nieco zmenim v niektorej fakture, tak po opatovnom nacitani sa zmena neprejavi. :mad:
marjankaj
23.10.10,12:52
Makra mam povolene. Kliknem na tlacitko a vsetky subory (faktury) mi nacita jeden po druhom do toho suboru. A to je vsetko. Aj ked nieco zmenim v niektorej fakture, tak po opatovnom nacitani sa zmena neprejavi. :mad:

A dal si si uložiť zmeny? V ktorej bunke si robil zmeny? V ktorom súbore?
ps84
23.10.10,17:17
cauko a slo by zadat miesto bunky b8 napr sum(b10:b16)



Cells(i, 6) = ("='[" & f & "]Hárok1'!$b$8")
Cells(i, 6) = Cells(i, 6).Value


Cells(i, 6) = ("='[" & f & "]Hárok1'!sum(b10:b16)")
Cells(i, 6) = Cells(i, 6).Value
faklmen
24.10.10,11:29
A dal si si uložiť zmeny? V ktorej bunke si robil zmeny? V ktorom súbore?


Zmenil som udaj (prepisal som vysku fatury) v subore faktura1 v tej zlozke. Ulozil som to. Otvoril som vypis, stlaci tlacitko, nacitalo opat vsetky data z tych suborov ale ta moja zmena sa neprejavila.