Sonjička
21.10.10,11:55
Takže skúsim v skratke- môj zamestnávateľ ide do konkurzu, sme v platobnej neschopnosti. Výpoveď nám chcú dať k 31.10.2010. Vyplatili nám výkonnostnú odmenu-a povedali, že to je náš novembrový plat. Nič sme nepodpísali, bolo to čisto ústne. Vyplatia nám dvoj mesačné odstupné a máme nastúpiť do novej firmy, kde budeme robiť to čo robíme tu. Taký tunelík, aby sa zbavili priestorov, v ktorých majú 7 ročnú zmluvu. V novej firme vraj nebudeme robiť na zmluvu, ale na dohodu. Máme sa ísť prihlásiť na UP a oni nám budú vyplácať 150€ . Včera sme sa dozvedeli, že nám nedajú ani dohodu- vraj načo? Veď budeme mať odstupné- čiže platy na dva mesiace a zato budeme robiť. A o zmluvách sa budeme baviť potom. Ja som si našla prácu od 1.11.2010. Takže čakám len na tú výpoveď. Čo by mala obsahovať, aby som to odstupné dostala naozaj? Na čo si mám dávať pozor?



Za odpoveď vám všetkým veľmi ďakujem...už som z týchto klamstiev a špekulácií na dennom poriadku na nervy :mad:
hanelie
21.10.10,10:05
nedajú vám výpoveď, / tá musí byť s výpovednou dobou / ale budete podpisovať dohodu podľa § 60 s uvedeným dôvodom § 63 ods. 1 písm a / vtedy je nárok na odstupné
veronikasad
21.10.10,10:44
Sonjička, píšeš síce že máš novú prácu, ale ak by to nevyšlo ...

- bez dokladu o ukončení prac.pomeru ťa na úrade práce nezaevidujú.

- najskôr sa musíš zaevidovať, potom uzatvoríš dohodu a odnesieš na UP. Začiatok výkonu práce musí byť až po tom, ako dohodu doručíš na UP - inak ťa vyradia z evidencie.

- ak ti ako dohodárovi vyplatia 150€ mesačne, vyradia ťa z evidencie. Dohodár môže zarobiť max. 136,52€