covertn
21.10.10,13:01
Vie mi niekto poradiť ako vyriešiť reklamáciu kupujúceho, ktorý reklamoval výrobok (ide o autoplachtu na nákladné vozidlo) 20.2.2008? Nový výrobok bol vyrobený 25.2.2008 a pripravený na výmenu. Kupujúci bol informovaný písomne aj telefonicky. Po viacerých výzvach nemal čas na prevzatie a výmenu reklamovaného tovaru. Dňa 21.10.2010, po 38 mesiacoch chce urýchlene vymeniť plachtu. Uvádzam, že reklamovaný výrobok do dnešného dňa plne využíva, čím je opotrebovaný a mechanicky poškodený na viacerých miestach. Prosím o váš názor, ako korektne postupovať podľa zákona.
Chobot
21.10.10,11:03
Vie mi niekto poradiť ako vyriešiť reklamáciu kupujúceho, ktorý reklamoval výrobok (ide o autoplachtu na nákladné vozidlo) 20.2.2008? Nový výrobok bol vyrobený 25.2.2008 a pripravený na výmenu. Kupujúci bol informovaný písomne aj telefonicky. Po viacerých výzvach nemal čas na prevzatie a výmenu reklamovaného tovaru. Dňa 21.10.2010, po 38 mesiacoch chce urýchlene vymeniť plachtu. Uvádzam, že reklamovaný výrobok do dnešného dňa plne využíva, čím je opotrebovaný a mechanicky poškodený na viacerých miestach. Prosím o váš názor, ako korektne postupovať podľa zákona.

.. by som ho poslal do bažin.:cool:

Je to špekulant.
profesional
21.10.10,16:24
Narok na novu plachtu stale ma. Avsak Vy mate narok na vydanie bezdovodneho obohatenia vo vyske obvykleho najmu z pouzivania veci (hoc poskodenej) pri zohladneni stavu veci a dlzky pouzivania veci. Nakolko on staru plachtu pouzival bez pravneho titulu kedze bol povinny ju vratit. A on od Vas nemoze ziadat vydanie bezdovodneho obohatenia za to ze Vy ste mali u seba cely cas novu plachtu lebo ste ju nepouzivali a zaroven Vy ste nezavinili jej nevyzdvyhnutie.
Kedze novu plachtu mate u seba dobromyselne, na tuto mozte uplatnit zadrzne pravo voci hodnote splatnej pohladavy vyplyvajucej z naroku na vydanie bezdovodneho obohatenia. A kym nezaplati obvykle najomne za uzivanie poskodenej plachty za cele uvedene obdobie, novu plachtu mu nevydate. Zadrzanie veci mu musite pisomne oznamit. Spolu s tym musite poslat samozrejme aj vyzvu na vydanie bezdovodneho obohatenia.